W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

PREMIERSHIP i okolice

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

Awatar użytkownika
malpus91
Posty: 3649
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 15:34
Lokalizacja: Targówek
Kontakt:

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: malpus91 » pn sty 31, 2011 21:14

Tymczasem, Andy Carroll przechodzi do Liverpoolu, a Fernando Torres za rekordową sumę przechodzi do Chelsea ;)

Krsta
Posty: 1528
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 21:04
Lokalizacja: Gdzie Syrenka w herbie jest!

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: Krsta » pn sty 31, 2011 23:21

Biorąc pod uwagę, że wzmocniło się również City będzie ciężko Spurs zakwalifikować się do LM. United jak zwykle bez wzmocnień w zimowym okienku. Będzie ciężko...

Awatar użytkownika
czajak
Posty: 1924
Rejestracja: pt mar 20, 2009 9:10
Lokalizacja: Kabaty

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: czajak » wt lut 01, 2011 15:02

Oprócz Torresa, Chelsea kupiła jeszcze młodego Brazyliskiego obrońcę Davida Luiza, więc Niebiescy wkraczają w drugą połowę sezonu ze wzmocnionym składem i mam nadzieję, że ze zdwojoną siłą! :D

antypiknik
Posty: 117
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 13:43

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: antypiknik » sob lut 05, 2011 22:06

Man Utd 1 porażka kurw* szkoda tego remisu Arsenalu choć było 4:0 ;/ sędzia chu* dziękuje że sie mogłem wyżalić :)

Krsta
Posty: 1528
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 21:04
Lokalizacja: Gdzie Syrenka w herbie jest!

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: Krsta » sob lut 05, 2011 22:35

tia... jutro będzie jeden z tych nielicznych dni w życiu, w którym będę jak nigdy gorąco kibicował Liverpoolowi. ;)

Awatar użytkownika
sidhe
Posty: 1617
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 23:26
Lokalizacja: K6
Kontakt:

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: sidhe » sob lut 05, 2011 22:37

antypiknik pisze:Man Utd 1 porażka kurw* szkoda tego remisu Arsenalu choć było 4:0 ;/ sędzia chu* dziękuje że sie mogłem wyżalić :)
Na pewno nikogo nie faworyzował, bo tragiczne błędy były zarówno na korzyść jednej jak i drugiej strony. Był po prostu wyjątkowo... "polski". :roll: Wypaczył przebieg meczu.

Krsta
Posty: 1528
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 21:04
Lokalizacja: Gdzie Syrenka w herbie jest!

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: Krsta » ndz lut 06, 2011 13:40

Dziwi mnie, że nikt o tym nie napisał. Drugiego lutego zawiesił buty na kołku jeden z moich ulubionych zawodników United - Gary Neville. Kończy się pewna epoka... Jak zaczynałem sympatyzować z United do kadry wchodzili Giggs, Scholes, Butt, Beckham, Gary i Phil Neville. Gary'ego zawsze szanowałem za przywiązanie do barw, serce do gry oraz celne wrzutki. Coś czuje, że od przyszłego sezonu GNev wyląduje w sztabie United.




Awatar użytkownika
czajak
Posty: 1924
Rejestracja: pt mar 20, 2009 9:10
Lokalizacja: Kabaty

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: czajak » śr cze 22, 2011 22:37

Andre-Villas Boas trenerem Chelsea!!!! :brawa:

PoloniaOle
Posty: 510
Rejestracja: śr sie 16, 2006 16:18

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: PoloniaOle » pt cze 24, 2011 18:05

Obniży trochę średnią wieku w klubie :D

Krsta
Posty: 1528
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 21:04
Lokalizacja: Gdzie Syrenka w herbie jest!

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: Krsta » wt sie 30, 2011 21:30

Co by nie rozmywać wątku z wynikami drużyn.

Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że za nami dopiero trzy kolejki i wiele może się jeszcze wydarzyć, ale... :)

1. Arsenal na chwilę obecną może pożegnać się z marzeniami o grze w eliminacjach do LM i skupić się na walce o LE. Chyba, że Wenger kupi w trakcie najbliższych kilkudziesięciu godzin kilku w pełni ukształtowanych i doświadczonych zawodników. Mile widziani obrońcy oraz pomocnicy. Szczęsny, Vermaelen i van Persie sami nie pociągną tej drużyny. Co więcej, po raz trzeci z rzędu Arsenal kończy mecz grając w dziesiątkę. Gdzie jest ta dyscyplina, z której słynęły drużyny Wengera?

Arsenal od kilku lat nie jest w stanie nic ugrać. Czyżby doszło do zmęczenia materiały i czas na zmianę trenera? Jeśli tak, to kto? Martin O'Neill?

2. City, tak jak przewidywałem, jest cholernie mocne. Mają niesamowitą siłę ognia. Co więcej Mancini sprowadził zawodników, którzy nadają na tych samych falach co David Silva: Aguero i Nasri. Wcześniej jedynym zawodnikiem, który rozumiał się bez słów z Silvą był Yaya Toure. Dorzućmy do tego wszystkiego Dzeko i Teveza a otrzymamy istną manchesterską masakrę piłką nożną.

3. United jest piekielnie, wręcz diabelnie niebezpieczne. Patrząc na aktualny skład Czerwonych Diabłów mam przed oczami sezon 95/96 zaś w uszach zaś dźwięczą mi słowa Alan Hansen: "You'll never win anything with kids". Banda zdolnych dzieciaków plus kilku w pełni ukształtowanych zawodników oraz niesamowicie doświadczony "emeriten gang", taki w tym roku jest skład United. United gra szybko, z pierwszej piłki, z dużą wymiennością pozycji. Czyżby Ferguson znalazł patent na Barcelonę?

Łyżka dziegciu w beczce miodu:
- niepewny de Gea;
- kto zastąpi w środku pola Cleverly'ego.

4. Chelsea stanęła w miejscu. Villas-Boas de facto dysponuje tym samym składem co rok temu (Mata plus kilku zdolnych dzieciaków). Jak dla mnie to za mało by bić się o mistrza. Jakby tego było mało, w składzie jest Fernando Torres - Szewczenko AD 2011. On oraz Drogba pasują do siebie jak pięść do oka.

Szykuje nam się niesamowicie ciekawy sezon w Premier League. :)

Edytka: post napisany przed zamknięciem okienka transferowego. ;)

Awatar użytkownika
Adek
Posty: 1007
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:56

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: Adek » śr sie 31, 2011 9:51

Krsta pisze:Co by nie rozmywać wątku z wynikami drużyn.

Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że za nami dopiero trzy kolejki i wiele może się jeszcze wydarzyć, ale... :)

1. Arsenal na chwilę obecną może pożegnać się z marzeniami o grze w eliminacjach do LM i skupić się na walce o LE. Chyba, że Wenger kupi w trakcie najbliższych kilkudziesięciu godzin kilku w pełni ukształtowanych i doświadczonych zawodników. Mile widziani obrońcy oraz pomocnicy. Szczęsny, Vermaelen i van Persie sami nie pociągną tej drużyny. Co więcej, po raz trzeci z rzędu Arsenal kończy mecz grając w dziesiątkę. Gdzie jest ta dyscyplina, z której słynęły drużyny Wengera?

Arsenal od kilku lat nie jest w stanie nic ugrać. Czyżby doszło do zmęczenia materiały i czas na zmianę trenera? Jeśli tak, to kto? Martin O'Neill?

2. City, tak jak przewidywałem, jest cholernie mocne. Mają niesamowitą siłę ognia. Co więcej Mancini sprowadził zawodników, którzy nadają na tych samych falach co David Silva: Aguero i Nasri. Wcześniej jedynym zawodnikiem, który rozumiał się bez słów z Silvą był Yaya Toure. Dorzućmy do tego wszystkiego Dzeko i Teveza a otrzymamy istną manchesterską masakrę piłką nożną.

3. United jest piekielnie, wręcz diabelnie niebezpieczne. Patrząc na aktualny skład Czerwonych Diabłów mam przed oczami sezon 95/96 zaś w uszach zaś dźwięczą mi słowa Alan Hansen: "You'll never win anything with kids". Banda zdolnych dzieciaków plus kilku w pełni ukształtowanych zawodników oraz niesamowicie doświadczony "emeriten gang", taki w tym roku jest skład United. United gra szybko, z pierwszej piłki, z dużą wymiennością pozycji. Czyżby Ferguson znalazł patent na Barcelonę?

Łyżka dziegciu w beczce miodu:
- niepewny de Gea;
- kto zastąpi w środku pola Cleverly'ego.

4. Chelsea stanęła w miejscu. Villas-Boas de facto dysponuje tym samym składem co rok temu (Mata plus kilku zdolnych dzieciaków). Jak dla mnie to za mało by bić się o mistrza. Jakby tego było mało, w składzie jest Fernando Torres - Szewczenko AD 2011. On oraz Drogba pasują do siebie jak pięść do oka.

Szykuje nam się niesamowicie ciekawy sezon w Premier League. :)

Edytka: post napisany przed zamknięciem okienka transferowego. ;)
Drobna poprawka. Arsenal jest już w lidze mistrzów :)

Krsta
Posty: 1528
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 21:04
Lokalizacja: Gdzie Syrenka w herbie jest!

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: Krsta » śr sie 31, 2011 10:04

Chodziło mi o przyszły sezon. :)

gervinho
Posty: 2
Rejestracja: wt sie 30, 2011 13:58

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: gervinho » śr sie 31, 2011 10:51

Adek pisze:
4. Chelsea stanęła w miejscu. Villas-Boas de facto dysponuje tym samym składem co rok temu (Mata plus kilku zdolnych dzieciaków). Jak dla mnie to za mało by bić się o mistrza. Jakby tego było mało, w składzie jest Fernando Torres - Szewczenko AD 2011. On oraz Drogba pasują do siebie jak pięść do oka.

Szykuje nam się niesamowicie ciekawy sezon w Premier League. :)

Edytka: post napisany przed zamknięciem okienka transferowego. ;)

A ja nie lekceważyłbym The Blues. Warto powiedzieć o przyjściu Romelu Lukaku, który może być cennym zmiennikiem, a za 2-3 lata topowym piłkarzem. Z klubu nie odszedł też nikt kluczowy (Żirkow kluczowy na pewno nie był) i to właśnie siła monolitu może sprawić, że Chelsea zdystansuje kluby z Manchesteru.

Krsta
Posty: 1528
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 21:04
Lokalizacja: Gdzie Syrenka w herbie jest!

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: Krsta » śr sie 31, 2011 13:15

Wesley Sneijder podobno przebywa na na testach medycznych w Manchesterze. United? Oby. :) Natomiast Marco Balotelli zniknął ze składu na oficjalnej stronie Manchesteru City.

Poza tym:

Joe Cole w Lille. Harry Redknapp sprzedaje Petera Croucha. "The Reds" kupili piłkarza Nacionalu Sebastiana Coatesa. Alvaro Pereira przeszedł z FC Porto do Chelsea Londyn.

Awatar użytkownika
Adek
Posty: 1007
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:56

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: Adek » śr sie 31, 2011 13:54

gervinho pisze:
Adek pisze:
4. Chelsea stanęła w miejscu. Villas-Boas de facto dysponuje tym samym składem co rok temu (Mata plus kilku zdolnych dzieciaków). Jak dla mnie to za mało by bić się o mistrza. Jakby tego było mało, w składzie jest Fernando Torres - Szewczenko AD 2011. On oraz Drogba pasują do siebie jak pięść do oka.

Szykuje nam się niesamowicie ciekawy sezon w Premier League. :)

Edytka: post napisany przed zamknięciem okienka transferowego. ;)

A ja nie lekceważyłbym The Blues. Warto powiedzieć o przyjściu Romelu Lukaku, który może być cennym zmiennikiem, a za 2-3 lata topowym piłkarzem. Z klubu nie odszedł też nikt kluczowy (Żirkow kluczowy na pewno nie był) i to właśnie siła monolitu może sprawić, że Chelsea zdystansuje kluby z Manchesteru.
Odnośnie Lukaki się zgodzę. Widziałem go parę razy w akcji. Świetny będzie !

Krsta
Posty: 1528
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 21:04
Lokalizacja: Gdzie Syrenka w herbie jest!

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: Krsta » śr sie 31, 2011 16:36

@gervinho:

Nie lekceważę Chelsea. The Blues wciąż dysponują naprawdę dobrym składem. Jednakże do dziś poza Matą nie kupili żadnego zawodnika, który robił by różnicę na boisku jak Young czy Aguero/Nasri. Lukaku będzie genialny napastnikiem. Za kilka lat...

Siła monolitu powiadasz. Tylko ten monolit jakoś w zeszłym sezonie nie był w stanie zdominować słabszej drużyny City i podobno najgorszego mistrza Anglii w historii... ;)

Chelsea widzi co się święci (potencjalna powtórka z ligi hiszpańskiej) i zbroi się: z FC Porto kupili Alvaro Pereirę. Krążą plotki o zakupie Franka Ribery'ego. Jest spora szansa, że Chelsea będzie zdecydowanie mocniejszą drużyną po zamknięciu okienka transferowego.

Wenger w końcu poszedł po rozum do głowy i wreszcie ściągnął doświadczonego obrońcę. Podobno z Werderu Brema chce wyciągnąć Pera Mertesackera. Jeśli uda mu się załatać dziurę w pomocy po odejściu Fabregasa i Nasriego, to być może uratuje ten sezon... Być może.

Krsta
Posty: 1528
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 21:04
Lokalizacja: Gdzie Syrenka w herbie jest!

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: Krsta » śr sie 31, 2011 22:00

Twitter donosi: Yossi Benayoun jest już zawodnikiem Arsenalu. Negocjują jeszcze z Evertonem kupno Mikela Artety.

Poniżej lista klepniętych transferów ostatniego dnia okienka:

http://www.guardian.co.uk/football/2011 ... eted-deals

PS. Wyprzedaż w Spurs: Crouch i Palacios w Stoke.

Edytka:

- Arteta w Arsenalu
- Raul Meireles w Chelsea
- Nicklas Bendtner w Sunderlandzie

Tak na szybko:
- Arsenal wraca do wielkiej gry.
- Chelsea podniosła rękawicę.
- Duży plus dla Stoke. W kilka godziń zmontowali fajną drużynę.
- Spurs o dziwo zatrzymali Modrica i ściągnęli Parkera. Good job.
- Ferguson już dawno śpi. ;)

OK., można iść spać. :)

Awatar użytkownika
Patryś
Posty: 226
Rejestracja: czw sty 27, 2011 18:25

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: Patryś » czw wrz 01, 2011 1:15

Jeżeli chodzi o Tottenham to po dzisiejszym dniu spodziewalem sie czegos wiecej. Fakt, ze diarra jest wolnym zawodnikiem ale w tym sezonie mieli szanse zeby wyprzedzic sasiadow (arsenal) i chyba znowu nic z tego nie wyjdzie. Dobre transfery Arsenalu choc nie powalaja na kolana. Oni powinni kupic paru doswiadczonych zawodnikow.

Krsta
Posty: 1528
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 21:04
Lokalizacja: Gdzie Syrenka w herbie jest!

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: Krsta » czw wrz 01, 2011 6:49

Najważniejszym transferem Spurs jest zatrzymanie Modrica. Do tego Adebayor i Parker. Całkiem nieźle.

Patryś... Mikel Arteta, Yossi Benayoun, Per Mertesacker, André Santos. Jeśli oni nie są doświadczeni, to kto jest?

Awatar użytkownika
Patryś
Posty: 226
Rejestracja: czw sty 27, 2011 18:25

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: Patryś » czw wrz 01, 2011 17:43

Krsta pisze:Najważniejszym transferem Spurs jest zatrzymanie Modrica. Do tego Adebayor i Parker. Całkiem nieźle.

Patryś... Mikel Arteta, Yossi Benayoun, Per Mertesacker, André Santos. Jeśli oni nie są doświadczeni, to kto jest?
Moze kazdy z tych zawodnikow faktycznie ma spore umiejetnosci ale tak naprawde zaden z nich nie ma prawdziwego doswiadczenia w walce o najwyzsze trofea zarowno w anglii jak i w europie wiec nie sadze zeby byli to zawodnicy ktorzy beda potrafili wstrzasnac i poruszyc zespol w najwazniejszych momentach sezonu kiedy bedzie wielka presja i szansa na upragnione trofeum.
A co do Spurs to nie przekonuje mnie zupelnie "głębia" ich składu. Maja dobrych skrzydlowych ale oprocz Pienaara nie widze godnych zastepcow dla Bale'a i Lennona

Krsta
Posty: 1528
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 21:04
Lokalizacja: Gdzie Syrenka w herbie jest!

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: Krsta » czw wrz 01, 2011 21:26

Ok., po kolei:

1. Per Mertesacker: 26 lat i już zaliczył 75 występów w kadrze, podstawowy obrońca reprezentacji Niemiec (MŚ 2006, Euro 2008, MŚ 2010). Finalista pucharu UEFA w 2009 roku.
2. André Santos: mistrz stanu Sao Paulo, poza tym na koncie ma jeszcze mistrzostwo i superpuchar Turcji, reprezentant Brazylii.
3. Mikel Arteta: sukcesów brak, jedna z pierwszoplanowych postaci Evertonu, moim zdaniem jeden z bardziej niedocenianych środkowych pomocników w Anglii.
4. Yossi Benayoun: zawodnik pierwszego planu w Liverpoolu (wicemistrz kraju), kapitan reprezentacji Izraela, z powodu kontuzji nie grał przez prawie cały zeszły sezon.

Jako fan United, nie darzę szczególnie dużą sympatią Arsenal i życzę im jak najgorzej, ale... Muszę pochwalić powyższe transfery Wengera. W jeden dzień załatał dziury w obronie (niedoświadczony Koscielny, niepewny Squillaci, transfer Clichy'ego). Co więcej ściągnął dwóch wyjadaczy, którzy nie pękną grając zarówno z United/City/Chelsea jak i z drwalami ze Stoke.

Awatar użytkownika
Patryś
Posty: 226
Rejestracja: czw sty 27, 2011 18:25

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: Patryś » czw wrz 01, 2011 22:01

Transfery dobre ale na kolana nie rzucają. Na Emirates Stadium muszą sie modlic o zdrowie Van Persiego. Mysle ze tymi transferami pomogli sobie w walce z Liverpoolem o 4. miejsce. Dla mnie jednak faworytem walki o el. LM są The Reds. Bo uważam ten zespół za kompletny, majacy jednego z najlepszych pomocnikow na swiecie, dobry napad, niezla obrone i wyczyszczona atmosfere. Manchestery chyba nie do przejscia. Chelsea tez mega mocna jak podlapia taktyke Boasa to tez beda seryjnie wygrywac.

Leoncoeur
Posty: 355
Rejestracja: pn maja 14, 2007 1:06
Lokalizacja: Praga

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: Leoncoeur » ndz wrz 18, 2011 23:37

http://www.sport.pl/pilka/1,65080,10307 ... enalu.html

"Ma ktoś zegarek?"
"Jest prawie 10 po Szczęsnym."

:D

krol_olch
IFC POLONI@
Posty: 4221
Rejestracja: sob lis 01, 2003 2:21
Lokalizacja: znad jeziora
Kontakt:

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: krol_olch » pn wrz 19, 2011 0:06

Leoncoeur pisze:http://www.sport.pl/pilka/1,65080,10307 ... enalu.html

"Ma ktoś zegarek?"
"Jest prawie 10 po Szczęsnym."

:D
nie wiem czemu wszyscy sie jaraja tym dżołkiem, który jest fatalnie przetłumaczony i po polsku w ogóle nie trybi.

siedem

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: siedem » czw sty 05, 2012 7:12

Brawo Newcastle :)

bramka Howarda :shock:

ODPOWIEDZ