W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

PREMIERSHIP i okolice

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

jędrekKSP
Posty: 1941
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 13:03

Post autor: jędrekKSP » czw gru 17, 2009 20:32

PoloniaOle pisze:Byłem i w Stockport (tam mieszka mój kolega, fan United) i w Hyde. Same czerwone koszulki i to nie w dniu meczu. Byc może mieszkają tam też kibice City, nie zaprzeczę, ale nie dostrzegłem takich. Bardziej prawdopodobne jest to, że w Stockport jest jakiś ośrodek fanów MC, bo stamtąd jest prosty dojazd do Sports City, gdzie stoi City of Manchester Stadium. W Hyde natomiast swoje mecze okazjonalnie rozgrywa FC United, klub kibiców MU. Zgadnij dlaczego?

A co do kibicowskich sympatii. To United jest tym właściwym, najstarszym klubem Manchesteru, któremu się powiodło i zajmuje pozycję klubu numer 1 w swoim mieście. Argument, że kibice Polonii powinni pałac sympatią do klubów zdominowanych jest absurdalny. Nie dlatego kibicujemy Polonii, że jest mniej utytułowanym klubem i ma mniej kibiców od lokalnego rywala, tylko dlatego, że wiemy, że w przeszłości było inaczej i wierzymy, że w przyszłości będzie inaczej.
Tak samo w Warszawie widać tylko białe koszulki, i to też nie w dniu meczu. Nie wiem, może właśnie dlatego z nimi sympatyzuję?
Nie wiem co widzisz absurdalnego w moim argumencie. Nie każę przecież nikomu kibicować Man City, Evertonowi itd, ale po prostu na pewno każdy z nas wie, co czują te chłopaki z klubów, które są nr. 2 w swoim mieście. I nie chodzi tu o to, że kibicuję Polonii/MC dlatego, że są mniej utytułowane, nie wiem skąd ci to przyszło do głowy.

Awatar użytkownika
czajak
Posty: 1924
Rejestracja: pt mar 20, 2009 9:10
Lokalizacja: Kabaty

Post autor: czajak » czw gru 17, 2009 21:07

Lineker pisze:
czajak pisze:W Londynie na jednej ze stacji metra widnieje duży plakat "Welcome to London. Home of CHELSEA FC". Jest to jakaś reklamówka Adidasa. W sklepach, owszem można spotkać repliki innych drużyn niż londyńskie, ale nigdy w Londynie nie widziałem ani jednej osoby w barwach innych klubów niż Chelsea, Arsenal, Tottenham czy West Ham i QPR. W jednym z londyńskich pubów sportowych uciąłem sobie pogawędkę z fanem QPR. Opowiadał mi, że jego dziadek kibicował Chelsea i szanuje CFC za to, że swego czasu tępili Tottenham.
a ja widziałem, chociażby w koszulce Liverpoolu, w północnym Londynie nie uświadczyłem nikogo w koszulce Spurs a po Chelsea chodziłem...w koszulce Arsenalu :)
W Anglii codziennością jest to, że kibice kos chodzą obok siebie w różnych barwach. Chuligani na Wyspach zostali spacyfikowani w latach 80-tych. Mój Tata był w Londynie 30 maja, dnia w którym na Wembley odbywał się finał Pucharu Anglii między Chelsea a Evertonem. W Wandsworth, dzielnicy w której kibiców Chelsea jest najwięcej widział trzech kibiców Evertonu w barwach. Najmłodszy miał około 17, a najstarszy lekko przed trzydziestką. Szli obok 4 kibiców Chelsea w wieku 20-35 lat. Nie odzywali się do siebie, każdy gadał o swojej drużynie, nie zwracali na siebie uwagi. A w metrze to podobno nawet kibice Chelsea prowadzili koleżeńskie rozmowy z kibicami Evertonu... Więc moim zdaniem to całe nadmuchiwanie nienawiści angielskich ekip jest mocno przesadzone.

Awatar użytkownika
Decik
Posty: 2310
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 2:10

Post autor: Decik » czw gru 17, 2009 23:44

Poczytajcie sobie ile razy przeciętny mieszkaniec Londynu jest fotografowany przez monitoring miejski :]

Ale spokojnie....nie jest aż tak spokojnie jak może sie wydawać;) Trzeba na mecze chodzić non stop i jeździć na wyjazdy w UK bo jeszcze tylko na nich pozostał klimat piłki......

PoloniaOle
Posty: 510
Rejestracja: śr sie 16, 2006 16:18

Post autor: PoloniaOle » pt gru 18, 2009 0:25

jędrekKSP pisze:na pewno każdy z nas wie, co czują te chłopaki z klubów, które są nr. 2 w swoim mieście.
Nie wiem, co czują wszyscy Ci, którzy są numerem 2 w mieście, ale powiem Ci, co czują kibice Man. City. Nie są zaszczuci przez lokalnego rywala, widac ich na mieście, podkreślają swoje pochodzenie i są nie mniej aroganccy od fanów Man. United, choc nie mają ku temu podstaw. W ten sposób wyrażają jednak swoją dumę. Na pewno nie mają nic wspólnego z sytuacją, w jakiej są kibice Polonii. Na Zachodzie takich porównań nie szukaj. I nie traktuj tej odpowiedzi jako atak na Ciebie.

Awatar użytkownika
czajak
Posty: 1924
Rejestracja: pt mar 20, 2009 9:10
Lokalizacja: Kabaty

Post autor: czajak » sob gru 19, 2009 12:20



LEGEND!!! :shock:

Lineker
IFC POLONI@
Posty: 4292
Rejestracja: pn lip 05, 2004 11:35
Lokalizacja: >>MURANÓW<<

Post autor: Lineker » sob gru 19, 2009 21:45

czajak pisze:

LEGEND!!! :shock:

ale Chelsea czy West Hamu? :)

Awatar użytkownika
czajak
Posty: 1924
Rejestracja: pt mar 20, 2009 9:10
Lokalizacja: Kabaty

Post autor: czajak » ndz gru 20, 2009 6:55

West Hamu to chyba trochę trudno, żeby był, bo jest na wylocie. :)

Lineker
IFC POLONI@
Posty: 4292
Rejestracja: pn lip 05, 2004 11:35
Lokalizacja: >>MURANÓW<<

Post autor: Lineker » pn gru 21, 2009 16:44


jacek_hc
Posty: 937
Rejestracja: pt sty 16, 2004 12:48
Lokalizacja: Ipswich

Post autor: jacek_hc » wt gru 22, 2009 0:38

Decik pisze:Poczytajcie sobie ile razy przeciętny mieszkaniec Londynu jest fotografowany przez monitoring miejski :]

Ale spokojnie....nie jest aż tak spokojnie jak może sie wydawać;) Trzeba na mecze chodzić non stop i jeździć na wyjazdy w UK bo jeszcze tylko na nich pozostał klimat piłki......
dokladnia tak. dzieje sie tylko sie o tym nie trabi na lewo i prawo. no i wyjazdy sa o duzo lepsze niz mecze u siebie..regula juz jest to ze na doslownie kazdym meczu kibice druzyny gosci sa glosniejsi od gospodarzy..mecze u siebie to przewaznie piknik..no z wyjatkiem jednego z tegorocznej edycji Carling Cup :wink:
na wyjazdach jest glosniej, ludzie sa bardziej zjednoczeni no i jest pozadny doping

Piotrek_Ursynow
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2134
Rejestracja: wt maja 06, 2003 10:21

Post autor: Piotrek_Ursynow » wt gru 22, 2009 9:46

bylem kiedys na sektorze Liverpoolu na ich wyjezdzie na Charlton i doping mieli mistrzowski, do tego sporo zakazanych ryjow, ogolnie prezentowali sie zajebiscie :lol:

Piotrek_Ursynow
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2134
Rejestracja: wt maja 06, 2003 10:21

Post autor: Piotrek_Ursynow » wt gru 22, 2009 9:49

czajak pisze: W jednym z londyńskich pubów sportowych uciąłem sobie pogawędkę z fanem QPR. Opowiadał mi, że jego dziadek kibicował Chelsea i szanuje CFC za to, że swego czasu tępili Tottenham.
QPR nienawidzi Chelsea tak jak my cwksu:)

jędrekKSP
Posty: 1941
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 13:03

Post autor: jędrekKSP » wt gru 22, 2009 10:40

Piotrek_Ursynow pisze:bylem kiedys na sektorze Liverpoolu na ich wyjezdzie na Charlton i doping mieli mistrzowski, do tego sporo zakazanych ryjow, ogolnie prezentowali sie zajebiscie :lol:
poznalem kiedys starego huligana LFC, ogromna swinia, cały w dziarach, bez przednich zębów. Troche mi opowiadal, jak to było w latach 70/80, z tego co mowil to Liverpool to taki angielski Kraków, noże w ruchu do tej pory. pytalem tez, co u nich sadza o polskiej scenie i mowil, ze od czasów ktoregos tam meczu Polska-Anglia w Warszawie (chyba '99) to sie wszyscy boja przyjezdzac po tym jak dostali wpierdol w parku saskim i dla Polaków mega szacunek.

Awatar użytkownika
czajak
Posty: 1924
Rejestracja: pt mar 20, 2009 9:10
Lokalizacja: Kabaty

Post autor: czajak » wt gru 22, 2009 15:24

Lineker pisze:
czajak pisze:

LEGEND!!! :shock:

http://www.anglia.goal.pl/index.php?dzi ... kul=160483

LEGEND!!!


KOCHAM TEN FILMIK! POKAZUJE ON ARSENAL W CAŁEJ OKAZAŁOŚCI :D

PoloniaOle
Posty: 510
Rejestracja: śr sie 16, 2006 16:18

Post autor: PoloniaOle » śr gru 23, 2009 1:29

A'propos fajnych klipów z YT o Premier League:

Arszawin na Anfield :D


Ballack w meczu z Barceloną


Wywiad z Andersonem


Zabłąkany fan Chelsea


Sir Alex goni autobus

Janek_Warszawa
Posty: 69
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 17:26

Post autor: Janek_Warszawa » sob gru 26, 2009 23:07

...
Ostatnio zmieniony ndz mar 07, 2010 4:43 przez Janek_Warszawa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
czajak
Posty: 1924
Rejestracja: pt mar 20, 2009 9:10
Lokalizacja: Kabaty

Post autor: czajak » ndz gru 27, 2009 8:07

Jeżeli według niego Rangersi trzymają z WHU albo Milwall to nieźle... Rangersi trzymają z Chelsea!!!

sorenito
Posty: 367
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Kamionek
Kontakt:

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: sorenito » sob lis 20, 2010 13:04

Panowie (i Panie),
za trzy kwadranse derby północnego Londynu?
Jaki wynik obstawiacie?
Mam nadzieję na skromne 3-1 dla Arsenalu. :D

Ayew
Posty: 352
Rejestracja: pn paź 25, 2010 9:57
Lokalizacja: miasto bogów

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: Ayew » sob lis 20, 2010 14:58

juz jest 2-0, wiec Twoj typ moze sie sprawdzic, nie zycze jednak aby Fabian puscil gola zatem niech i ogola do 0

zawsze lubilem od malego Man City jeszcze jak grali w championship - obecnie, zbrzydla mi ta druzyna jak przejeli ja brudasy;/

Awatar użytkownika
mesc
Posty: 1917
Rejestracja: sob gru 06, 2008 21:57
Lokalizacja: SND

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: mesc » sob lis 20, 2010 15:35

sorenito pisze:Panowie (i Panie),
za trzy kwadranse derby północnego Londynu?
Jaki wynik obstawiacie?
Mam nadzieję na skromne 3-1 dla Arsenalu. :D
Ktoś się chyba niepotrzebnie podpalił. :D ;)

sorenito
Posty: 367
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Kamionek
Kontakt:

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: sorenito » sob lis 20, 2010 15:41

No i dupka. Kanonierom wydawało się, że kontrolują mecz dwoma golami a tu Koguty trzasnęły trzy brameczki i chociaż się spinali, miotali - nie udało się.
Arsenal miał szansę być na 1 miejscu w tabeli...

Ostatni raz 17 lat Tottenham wygrał z Arsenalem na Emirates.

Awatar użytkownika
mesc
Posty: 1917
Rejestracja: sob gru 06, 2008 21:57
Lokalizacja: SND

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: mesc » sob lis 20, 2010 15:46

sorenito pisze: Ostatni raz 17 lat Tottenham wygrał z Arsenalem na Emirates.
Ja się na lidze angielskiej nie znam w ogóle, ale Emirates to chyba nie ma 17 lat. Więc wygrali na Highbury.

sorenito
Posty: 367
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Kamionek
Kontakt:

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: sorenito » sob lis 20, 2010 15:58

mesc pisze:
sorenito pisze: Ostatni raz 17 lat Tottenham wygrał z Arsenalem na Emirates.
Ja się na lidze angielskiej nie znam w ogóle, ale Emirates to chyba nie ma 17 lat. Więc wygrali na Highbury.
Ale błąd! Chodziło mi o Arsenal u siebie naturalnie.
Propsy za czujność.

Awatar użytkownika
malpus91
Posty: 3649
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 15:34
Lokalizacja: Targówek
Kontakt:

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: malpus91 » sob lis 20, 2010 18:37

Tak wygrali 17,5 roku temu z Arsenalem na wyjeździe po golach Sheringhama i kogoś tam jeszcze ;) Mecz na naprawdę wysokim poziomie, mnóstwo akcji i po prostu wszystkiego co kibic lubi najbardziej. Niestety nie oglądałem 1 gola dla Arsenalu, a żałuję bo podobno zajebisty :)

sorenito
Posty: 367
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Kamionek
Kontakt:

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: sorenito » sob lis 20, 2010 19:22

Nasri strzelił z niemal zerowego kąta. Nie wiem jak on tę nogę wykręcił.

Easygoin'
Posty: 227
Rejestracja: śr kwie 21, 2010 11:53
Lokalizacja: Zbąszynek

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: Easygoin' » pt sty 28, 2011 18:28

Tymczasem - Luis Suarez piłkarzem Liverpoolu

Negocjacje trwały przeszło 2-3 tygodnie, kluby długo nie mogły dojść do porozumienia w kwestii ceny zawodnika, zaś sam Urugwajczyk od początku chciał tego transferu. Kilka dni temu złożył nawet prośbę o wystawienie na listę transferową. Szacuje się, że kwota transferu wyniosła 26,5 mln ojro, czyli jakieś 22 mln Ł.

ODPOWIEDZ