W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

IO LONDYN

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

Awatar użytkownika
lew
IFC POLONI@
Posty: 2826
Rejestracja: pt mar 28, 2003 12:54

Re: IO LONDYN

Post autor: lew » pt sie 17, 2012 8:57

Korzeniowski

PoloniaWilno
Posty: 183
Rejestracja: pn kwie 16, 2012 20:45
Kontakt:

Re: IO LONDYN

Post autor: PoloniaWilno » pt sie 17, 2012 9:08

Szkoda tylko, że każdy liczy medale a nie patrzy głębiej.

Srebrna medalistka w rzucie młotem mocno pojechała po PZLA gdzie okazuje się, że ludzie zbytnią inteligencją nie grzeszą a gdy tylko złapiesz kontuzję to zapomnij o pomocy.

Wioślarze opowidzieli troszkę o zapleczu. Pełna amatorka, poziom Afryki Środkowej. Powtarzając za klasykiem nie było niczego. Tyle, że pieniądze były ale znając życie pewnie się gdzieś w związku zagubiły.

Awatar użytkownika
hardypiknik
Posty: 950
Rejestracja: śr mar 30, 2011 8:35

Re: IO LONDYN

Post autor: hardypiknik » pt sie 17, 2012 10:38

A tak na serio, to po kiego grzyba komu te medale? Sport profesjonalny w ogóle nie powinien być finansowany z budżetu, bo niczego wymiernego społeczeństwu nie daje. A jak ktoś ma ochotę popodziwiać sobie cyborgów rzucających kulą, młotem, czy jeżdżących na rowerze niech płaci za bilet i w ten sposób finansuje ich przygotowania.

Jedynie sport amatorski, rekreacyjny powinien być silnie dotowany z budżetu państwa, bo im bardziej wysportowane społeczeństwo, tym zdrowsze, szczęśliwsze, i tym mniej trza łożyć na służbę zdrowia. Poza tym dotowanie sportu rekreacyjnego to zwrot jakiegoś tam ułamka pieniędzy podatnikom, a nie dotowanie cyborgów z ich wszystkimi środkami przeciwbólowymi i innymi blokadami.

Wujcio
Posty: 554
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 0:05
Lokalizacja: Górce

Re: IO LONDYN

Post autor: Wujcio » pt sie 17, 2012 11:58

hardypiknik pisze:(...) im bardziej wysportowane społeczeństwo, tym zdrowsze, szczęśliwsze, i tym mniej trza łożyć na służbę zdrowia. (...)
No nie wiem - a kontuzje, złamania, stłuczenia? ;)

Tak się uczepiłem tylko, bo generalnie się zgadzam. Szkoda, że nikt nie publikuje zestawień, ile każdy zdobyty medal kosztował średnio podatnika (w różnych krajach); podejrzewam, że w takim ujęciu nasze bogate państwo byłby daaaaaleko za 30. miejscem.

PoloniaWilno
Posty: 183
Rejestracja: pn kwie 16, 2012 20:45
Kontakt:

Re: IO LONDYN

Post autor: PoloniaWilno » pt sie 17, 2012 12:58

Myślę, że mimo wszystko w skali karju wypadłoby może po 2 zł na głowę.

Prawdziwy rabunek jest gdzie indziej :)

Czarnych Koszul Fan
Posty: 15944
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 15:19

Re: IO LONDYN

Post autor: Czarnych Koszul Fan » sob sie 18, 2012 9:27

Nie chcę się mądrzyć ale według wyliczeń mądrych głów z firm doradczych z USA 1 złotówka wydana na sport = 6 złotym zaoszczędzonym w służbie zdrowia. Tu nie będę Cię przekonywał bo nie wiem, nie ja robiłem wyliczenia. Mogę Ci jednak powiedzieć na swoim przykładzie. Koledzy palili zioło i pili alpagi. Ja biegałem za piłką i choć było to tylko na poziomie młodzieżowym to zabawa w sport uchroniła mnie przed "patologią bloków". Osiągnąłem nieporównywalnie wyższy status społeczny niż koledzy. Każdy z nich pracuje fizycznie albo nie pracuje w ogóle. Z punktu widzenia finansowego mój podatek dochodowy jest o niebo wyższy niż ich. Dlaczego tak się stało przecież tą samą szkołę kończyliśmy ? Ano właśnie dlatego, że ja miałem sport i on zajmował mi czas i wytrącał energię dając jej upust w rywalizacji na boisku a nie w rzucaniu butelkami na przykład. Dlatego, że zawsze będę twierdził, iż inwestycja w sport opłaca się z punktu widzenia finansów Państwa.

Polonia Wilno patrz a trener jednej z wioślarek (nazwiska niestety nie pamiętam) zapytany o zaplecze odpowiedział mniej więcej tak: kiedyś to nie mieliśmy nic teraz wszystko co potrzeba już jest i nic tylko trenować...........dziwne nie ?

Nie jak to jest organizowane ale tu bym im nie wierzył szczególnie tym przegranym. Ośrodki w Polsce są i na pewno nie mogą narzekać. Może na poziomie jakiś tam niszowych klubów nie ma odpowiedniego sprzętu ale to chyba czas na centralizację i niech na przykład siedzą w Cetniewie tam warunki są zajebiste. Wiem byłem nie zapodaję na podstawie informacji medialnych. Oprócz Cetniewa parę innych jeszcze by się znalazło więc do wyboru do koloru. Większość z nich przegrywa psychiką, taki naród niestety.

Wujcio
Posty: 554
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 0:05
Lokalizacja: Górce

Re: IO LONDYN

Post autor: Wujcio » sob sie 18, 2012 17:44

Może i te wyliczenia są prawdziwe (chociaż wątpię, żeby jakiekolwiek wyliczenia odnośnie naszej "służby zdrowia" były sensowne, skoro cały system jest chory), ale jednak nie przeceniałbym tego; o tych kontuzjach pisałem pół-żartem, zasadniczo uważam, że jeśli już państwo miałoby finansować jakiś sport, to najprędzej młodzieżowy/amatorski, a nie zawodowy/związkowy. Na pewno i te skutki "społeczne", które przedstawiłeś na własnym przykładzie, są wtedy bardziej pozytywne, niż w przypadku finansowania "zawodowca" (i podwiązanych podeń działaczy) zajmującego 68. miejsce na Igrzyskach.

PoloniaWilno - nie można bagatelizować, że "to tylko 2 złote" na głowę podatnika kosztowało, bo Amerykanie przywieźli (tradycyjnie) worek medali, a ichniego podatnika kosztowało to max parę centów (nie, nie wiem tego, ale tak podejrzewam). To nawet nie jest rabunek, tylko zwykłe marnotrawstwo. Ale Polska jest bogatym krajem, stać nas.

Czarnych Koszul Fan
Posty: 15944
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 15:19

Re: IO LONDYN

Post autor: Czarnych Koszul Fan » ndz sie 19, 2012 10:40

No ale przecież wiadomo, że chodzi o finansowanie sportu na wczesnych etapach. Tylko to jest koło zamachowe. Lepsze finansowanie amatorów to potem więcej zawodowców. Wyniki zawodowców to i zainteresowanie sponsorów itd.

PoloniaWilno
Posty: 183
Rejestracja: pn kwie 16, 2012 20:45
Kontakt:

Re: IO LONDYN

Post autor: PoloniaWilno » ndz sie 19, 2012 21:33

Czrnych koszul fan chodziło mi nie ośrodki w Polsce tylko o zaplecze w smym Londynie, które było na poziomie Afryki Środkowej.

Wujcio Ameryka to inny świat. Widziałem program o przygotowaniach pływaków, jakby Phelps nie pływał to pomyślałbym, że to NASA jakąś misję szykuje :shock:

A to Polska właśnie:

http://www.rp.pl/artykul/182403,925937- ... piade.html

ODPOWIEDZ