W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

IO LONDYN

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29039
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

IO LONDYN

Post autor: elektryk » pt lip 27, 2012 21:48

Igrzyska czas zacząć!!

Kiedyś znałem 3/4 polskich sportowców startujących w letnich IO. Teraz większość to dla mnie noł nejmy. Albo są tak słabi, albo przez to, że codziennie można ogladać piłkę już nie patrzę na judokoów, kajakarzy itp.

Awatar użytkownika
malpus91
Posty: 3649
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 15:34
Lokalizacja: Targówek
Kontakt:

Re: IO LONDYN

Post autor: malpus91 » pt lip 27, 2012 22:11

Otwarcie - miazga :shock:

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29039
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: IO LONDYN

Post autor: elektryk » pt lip 27, 2012 23:35

Zajebiste! Pierwszy raz oglądałem z zainteresowaniem

Awatar użytkownika
DEADLY SIN
Posty: 9767
Rejestracja: pt lip 30, 2004 13:21

Re: IO LONDYN

Post autor: DEADLY SIN » pt lip 27, 2012 23:42

To jeszcze dodam, że oficjalnym piosenką XXX IO w Londynie jest utwór Muse "Survival":
http://w834.wrzuta.pl/audio/8Mr7I5PGlsG ... _surwajwyl

Awatar użytkownika
DZIADEKKSP
Posty: 1304
Rejestracja: ndz paź 12, 2003 15:26
Lokalizacja: W-wa

Re: IO LONDYN

Post autor: DZIADEKKSP » ndz lip 29, 2012 14:38

no i niestety , nasza faworytka odpada
Może w deblu lub w mikście lepiej Radwańskiej pójdzie...

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29039
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: IO LONDYN

Post autor: elektryk » ndz lip 29, 2012 20:35

Isia dała ciała po całości... Tak jak i Gruchała. Blisko medalu judoka. Inni raczej przeciętnie. Siatkarze na razie 0-1 z Italią.

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 3638
Rejestracja: pt mar 19, 2004 20:35

Re: IO LONDYN

Post autor: Peter » ndz lip 29, 2012 22:01

DEADLY SIN pisze:To jeszcze dodam, że oficjalnym piosenką XXX IO w Londynie jest utwór Muse "Survival":
http://w834.wrzuta.pl/audio/8Mr7I5PGlsG ... _surwajwyl
Slucham i slucham, tym bardziej, że Muse bardzo lubię, ale ta piosenka bardziej nadaje się na angielską wersję Malczików niż do wyrażania nowożytnej idei olimpijskiej.

kapusta
Posty: 3617
Rejestracja: pt sie 06, 2004 11:23
Lokalizacja: czerwone zagłębie
Kontakt:

Re: IO LONDYN

Post autor: kapusta » ndz lip 29, 2012 22:10

a ja dowiedziałem się własnie, że w siatę gra się do 25 a nie do 15.

Awatar użytkownika
DEADLY SIN
Posty: 9767
Rejestracja: pt lip 30, 2004 13:21

Re: IO LONDYN

Post autor: DEADLY SIN » ndz lip 29, 2012 22:27

Peter pisze:
DEADLY SIN pisze:To jeszcze dodam, że oficjalnym piosenką XXX IO w Londynie jest utwór Muse "Survival":
http://w834.wrzuta.pl/audio/8Mr7I5PGlsG ... _surwajwyl
Slucham i slucham, tym bardziej, że Muse bardzo lubię, ale ta piosenka bardziej nadaje się na angielską wersję Malczików niż do wyrażania nowożytnej idei olimpijskiej.
Czy oficjalna piosenka wielkiego turnieju powinna spełniać takie wymagania? O ile mnie pamięć nie myli, to nie MKOl prosił ich o skomponowanie utworu, a brytyjscy organizatorzy imprezy.
Mi się podoba, znakomicie wygląda teledysk do tego utworu, który jakiś czas temu widziałem na BBC.

Mam tylko jeden zarzut: utwór rozwija się i rozwija przez cztery minuty, a kulminacja następuje dopiero w ostatnich sekundach.

Awatar użytkownika
Wachu
Posty: 3798
Rejestracja: wt kwie 10, 2012 16:38

Re: IO LONDYN

Post autor: Wachu » ndz lip 29, 2012 22:42

Otwarcie godne takiej imprezy niesamowite wrażenie.
Teraz czas na występy naszych.
Dobry początek srebro (choć tu też złoto przeszło koło nosa) ale przynajmniej jest krążek brawo dla pani sierżant, a im dalej coraz gorzej nie trafienie z formą czy coś innego (wszyscy idą do przodu, a my zachwycamy się rekordami polski i przekroczeniem minimum olimpijskiego) co potem widać na tle innych.
dziś brawo panowie siatkarze !! choć po przegranym secie ciut się obawiałem ale dali radę :) ładny początek oby tak dalej i po złoto.

Poza Judoką, Zagrodnik pokazał walkę szkoda chłopa, reszta wybitnie słaaaabo !!! wioślarze, Radwańska (gdzie ta forma ?), Partyka przegrać prowadząc , nawet Wang Zeng Yi, pływacy, floreciści czy jak to się tam zwie, działacze nakręcili siebie i nas na medale a tu pierwsi już pakują manatki
ehhh.....

.,.......................-”. . . . . . . . . . . . . . . . . .“-.,
. . . . .. . . . . . ..,/. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ”:,
. . . . . . . .. .,?. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .\,
. . . . . . . . . /. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,}
. . . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:`^`.}
. . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:”. . . ./
. . . . . . .?. . . __. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . :`. . . ./
. . . . . . . /__.(. . .“~-,_. . . . . . . . . . . . . . ,:`. . . .. ./
. . . . . . /(_. . ”~,_. . . ..“~,_. . . . . . . . . .,:`. . . . _/
. . . .. .{.._..;_. . .”=,_. . . .“-,_. . . ,.-~-,}, .~”; /. .. .}
. . .. . .((. . .*~_. . . .”=-._. . .“;,,./`. . /” . . . ./. .. ../
. . . .. . .\`~,. . ..“~.,. . . . . . . . . ..`. . .}. . . . . . ../
. . . . . .(. ..`=-,,. . . .`. . . . . . . . . . . ..(. . . ;_,,-”
. . . . . ../.`~,. . ..`-.. . . . . . . . . . . . . . ..\. . /\
. . . . . . \`~.*-,. . . . . . . . . . . . . . . . . ..|,./.....\,__
,,_. . . . . }.>-._\. . . . . . . . . . . . . . . . . .|. . . . . . ..`=~-,
. .. `=~-,_\_. . . `\,. . . . . . . . . . . . . . . . .\
. . . . . . . . . .`=~-,,.\,. . . . . . . . . . . . . . . .q
. . . . . . . . . . . . .. . .. .\.................. . . .. . ./ ..
pojechali obejrzeli ceremonie otwarcia i tyle.

Oby reszta się ogarnęła jeszcze parę dyscyplin zostało.

Szkoda ze nigdzie w tej naszej telewizji nie puszczali meczu koszykówki USA - Francja :/

Awatar użytkownika
DEADLY SIN
Posty: 9767
Rejestracja: pt lip 30, 2004 13:21

Re: IO LONDYN

Post autor: DEADLY SIN » pn lip 30, 2012 10:00

A ja wczoraj dowiedziałem się, że Zbigniew ZB9 Bartman ćwiczył piłkę nożną i koszykówkę w Polonii. :)

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 3638
Rejestracja: pt mar 19, 2004 20:35

Re: IO LONDYN

Post autor: Peter » pn lip 30, 2012 17:37

DEADLY SIN pisze: Czy oficjalna piosenka wielkiego turnieju powinna spełniać takie wymagania? O ile mnie pamięć nie myli, to nie MKOl prosił ich o skomponowanie utworu, a brytyjscy organizatorzy imprezy.
Mi się podoba, znakomicie wygląda teledysk do tego utworu, który jakiś czas temu widziałem na BBC.
No raczej powinna, bo brzmi bardziej jak pieśń pochwalna wyścigu szczurów niż wezwanie do szlachetnego olimpijskiego współzawodnictwa.

Awatar użytkownika
DEADLY SIN
Posty: 9767
Rejestracja: pt lip 30, 2004 13:21

Re: IO LONDYN

Post autor: DEADLY SIN » pn lip 30, 2012 18:21

Peter pisze:
DEADLY SIN pisze: Czy oficjalna piosenka wielkiego turnieju powinna spełniać takie wymagania? O ile mnie pamięć nie myli, to nie MKOl prosił ich o skomponowanie utworu, a brytyjscy organizatorzy imprezy.
Mi się podoba, znakomicie wygląda teledysk do tego utworu, który jakiś czas temu widziałem na BBC.
No raczej powinna, bo brzmi bardziej jak pieśń pochwalna wyścigu szczurów niż wezwanie do szlachetnego olimpijskiego współzawodnictwa.
Skoro powinna, to w takim razie organizatorzy nie kierowali się tymi kryteriami i postanowili wykorzystać nowy singiel Muse.

Awatar użytkownika
malpus91
Posty: 3649
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 15:34
Lokalizacja: Targówek
Kontakt:

Re: IO LONDYN

Post autor: malpus91 » wt lip 31, 2012 19:12

Undermine pisze: a sędzina żenująca, Koreanki faulowały naprawdę ostro a sędzina nawet tych fauli nie zauważała.
To już na porządku dziennym. Wstyd, żeby na takiej imprezie było tak słabe sędziowanie.

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29039
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: IO LONDYN

Post autor: elektryk » wt lip 31, 2012 19:39

Dokładnie. Sędziowanie na takim samym poziomie jak dotychczasowe "osiągnięcia" Polaków...

oletimour
Posty: 3
Rejestracja: wt lip 31, 2012 13:12

Re: IO LONDYN

Post autor: oletimour » śr sie 01, 2012 9:04

sędziowanie - porażka. Szkoda mi koreanki ... Ale według mnie, w takim przypadkach powinna być decyzja jakiegoś przełożonego sedziów, anulująca durną decyzję sedziny ... A tak, stwierdzili ze blad sedziego ale idziemy dalej ... swinstwo...

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29039
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: IO LONDYN

Post autor: elektryk » śr sie 01, 2012 13:15

Undermine pisze:Wczoraj fajny meczyk ręcznej mężczyzn Dania-Hiszpania. Hiszpanie na prawie caly mecz wyłączyli Hansena a ten i tak zdobył 8 bramek. Do tego niesamowity bramkarz Danii Cleverly który uratował mecz Danii - Hiszpanie lepiej grali, dokładniej ale Cleverly był niesamowity.
Minus dla TVP które skończyło transmisję jak Hiszpanom zostały 3 sekundy, nie widziałem czy bramkarz próbował rzucić z bramki do bramki :(
Też oglądałem i jebnąłem śmiechem jak zakończyli relację 3 sek przed końcem. Kolejny przykład, że pracują w TVP ignoranci. Jak można było nie zauważyć, że po golu Hiszpanie wzięli szybko czas??

Żenada...

Oglądanie wielu sportów to męka straszna, ale człowiek głupi i czeka na występy Polaków. Najpierw telewizory ich wychwalają pod niebiosa, a w trakcie relacji gdy dostają wpierdol na potęgę zaczynają pierdolić bzdury, że rywale z najwyższej półki itp. A z jakiej półki k.... mają być na IO??
Nawet w szablę dostał nasz wpierdol od Senegalczyka dzisiaj, a Otylia o mało co wczoraj by się nie utopiła w swojej ulubionej konkurencji...
Po co wysyłać tam było tylu ludzi? Jak większość to coś ala Mateja w skokach? Wiecznie jeźdżą na IO i MŚ a zajmują miejsca pod koniec stawki...

Awatar użytkownika
malpus91
Posty: 3649
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 15:34
Lokalizacja: Targówek
Kontakt:

Re: IO LONDYN

Post autor: malpus91 » śr sie 01, 2012 13:53

elektryk pisze:Najpierw telewizory ich wychwalają pod niebiosa, a w trakcie relacji gdy dostają wpierdol na potęgę zaczynają pierdolić bzdury, że rywale z najwyższej półki itp. A z jakiej półki k.... mają być na IO??
Jak w przypadku Korzeniowskiego. Najpierw "Ma szanse namieszać ! Po cichu liczymy może i na medal. Oto i on !". Następnie po zepsuciu startu i byciu w tyle na dzień dobry "starty nigdy nie były jego mocną stroną, ale poczekajmy zaatakuje na 3 długości!". Kiedy mija trzecia długość i nic się nie dzieje "no nic, widać to nie był jego dzień. Czasem też tak się zdarza, rywale są z najwyższej półki blabla".

E: Ciekawa rzecz http://www.sportfan.pl/artykul/io-gwiaz ... se-i-36120

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29039
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: IO LONDYN

Post autor: elektryk » śr sie 01, 2012 15:29

Zaraz kolejna ponoć szansa. Jakiś kajakarz górski. Ciekawe czy za 10 minut znowu nie będzie jakiegoś durnego tłumaczenia.
Ktoś się na tych sportach w ogóle zna? Mamy jakiego bitego faworyta w jakiejkolwiek dyscyplinie w ogóle?

Cytując klasyka:
Kto wybrał takich zawodników na Igrzyska? :lol:


edit:

I już po nadziejach :lol: . Dobrze, że się nie utopił chociaż 8). Zawsze to jakiś sukces :wink:

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 3638
Rejestracja: pt mar 19, 2004 20:35

Re: IO LONDYN

Post autor: Peter » śr sie 01, 2012 19:59

elektryk pisze:Ktoś się na tych sportach w ogóle zna? Mamy jakiego bitego faworyta w jakiejkolwiek dyscyplinie w ogóle?
No tak - Radwańska, Gruchala, siatkarze. A nie, czekaj...

Awatar użytkownika
malpus91
Posty: 3649
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 15:34
Lokalizacja: Targówek
Kontakt:

Re: IO LONDYN

Post autor: malpus91 » śr sie 01, 2012 20:34

Radwańska i Gruchała - faworytki mediów. Siatkarze - jedyny poważny faworyt. Może jeszcze T. Majewski? Skok o tyczce jeszcze, chociaż i tam chyba może być różnie. Więcej mi na szybko do głowy nie przychodzi.

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29039
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: IO LONDYN

Post autor: elektryk » śr sie 01, 2012 20:56

coś tam czytałem, że jakiś Dołęga w ciężarach. Chyba jeszcze ta młociarka? Ministra Sportu to chyba zawału dostanie jak tak dalej będą startowały nasze orły i orlice :)


http://sport.onet.pl/igrzyska/podnoszen ... 45996.html

Typ robił z siebie kretyna i myśli, że fajny jest :roll: . Ja się pytam po raz kolejny!! Kto wybrał takich reprezentantów na IO??
Ostatnio zmieniony śr sie 01, 2012 21:26 przez elektryk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
jpw
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 118
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 8:44
Lokalizacja: Praga

Re: IO LONDYN

Post autor: jpw » śr sie 01, 2012 21:25

elektryk pisze: Ministra Sportu to chyba zawału dostanie jak tak dalej będą startowały nasze orły i orlice :)
Nie dostanie tylko powie, że za rok na Olimpiadzie będzie lepiej :)

Czarnych Koszul Fan
Posty: 15944
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 15:19

Re: IO LONDYN

Post autor: Czarnych Koszul Fan » pt sie 03, 2012 15:03

Szykują się największy blamaż w historii. Dwa medale :(

Awatar użytkownika
malpus91
Posty: 3649
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 15:34
Lokalizacja: Targówek
Kontakt:

Re: IO LONDYN

Post autor: malpus91 » pt sie 03, 2012 15:35

Czarnych Koszul Fan pisze:Szykują się największy blamaż w historii. Dwa medale :(
Bez takiego pesymizmu ;) Mamy jeszcze kilka szans i to całkiem mocnych. Tak naprawdę, to dopiero teraz zaczynają się nasi faworyci.

ODPOWIEDZ