W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

IO LONDYN

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

konradek
Posty: 451
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 7:34

Re: IO LONDYN

Post autor: konradek » pt sie 03, 2012 20:52

Pierwsze złoto, ale jak na razie medale zdobyli zawodnicy (zawodniczki) o których nie słyszałem

Awatar użytkownika
malpus91
Posty: 3649
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 15:34
Lokalizacja: Targówek
Kontakt:

Re: IO LONDYN

Post autor: malpus91 » pt sie 03, 2012 22:13

No i jest drugie ! Brawo !

Destro
Posty: 1453
Rejestracja: wt mar 01, 2011 15:33

Re: IO LONDYN

Post autor: Destro » sob sie 04, 2012 0:25

Wreszcie biało-czerwony dzień : )

Wielkie słowa uznania dla naszych Pań z dwójki wioślarskiej za niesamowitą walkę. Oczywiście dla Zielińskiego i Majewskiego również.

PS Mazurek Dąbrowskiego to naprawdę przepiękna pieśń. Ta cała rewolucyjna pieśń Armii Renu, nad którą tak się wszyscy zachwycają, to może się schować przy naszym wspaniałym, dumnym hymnie.

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 3638
Rejestracja: pt mar 19, 2004 20:35

Re: IO LONDYN

Post autor: Peter » sob sie 04, 2012 6:00

Tomasz Majewski, ja - jak widać politologia na UKSW produkuje mistrzów :lol:
U tej samej pani promotor magisterkę pisaliśmy :)

Destro
Posty: 1453
Rejestracja: wt mar 01, 2011 15:33

Re: IO LONDYN

Post autor: Destro » sob sie 04, 2012 22:36

Williams wygrała z jęczącą Marią ! Szkoda, że nie 6:0, 6:0, ale i tak jest bardzo dobrze :)

Argentyna wygrała z Bułgarami 3:1 i mamy szansę na pierwsze miejsce w grupie !

Awatar użytkownika
malpus91
Posty: 3649
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 15:34
Lokalizacja: Targówek
Kontakt:

Re: IO LONDYN

Post autor: malpus91 » ndz sie 05, 2012 9:36

W ogóle wczoraj świetny dzień IO. Najpierw nasz mecz z gospodarzami, potem ciekawe strzelectwo, potem świetny mecz Usa-Rosja, a na koniec fenomenalne podnoszenie ciężarów :)

Mryba
Posty: 1821
Rejestracja: ndz lis 15, 2009 17:57
Lokalizacja: K6 / K18

Re: IO LONDYN

Post autor: Mryba » ndz sie 05, 2012 11:33

http://www.sport.pl/sport/1,127815,1225 ... wiec_.html

"Niestety popełniłem po raz kolejny błąd w przygotowaniach. Byłem na obozie wysokogórskim w Font Romeu. Po zjeździe z tak wysokich gór źle mi się biega przez pierwsze dni, ale z upływem czasu to się zmienia i forma powoli wzrasta. Czułem, że jeszcze brakuje mi tygodnia czasu, abym dysponował dobrą formą. Wyjazd w góry w moim wykonaniu jest często dużą niewiadomą i tym razem okazał się złym wyborem."

No to po cholerę jechał w te góry, skoro to takie ryzyko, albo nie pojechał tydzień wcześniej :shock: ? Przypadkowo dotarłem do tego artykułu,ale na chłopski rozum to jakieś niedorzeczne

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29039
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: IO LONDYN

Post autor: elektryk » ndz sie 05, 2012 23:44

Zwykłe pierdolenie. I tyle.

Czarnych Koszul Fan
Posty: 15944
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 15:19

Re: IO LONDYN

Post autor: Czarnych Koszul Fan » pn sie 06, 2012 19:04

Nie wiem to chyba nasza cecha narodowa. Dzisiaj siatkarze przegrali nie do końca nawet wiem z kim a potem plażowi dokonali niemożliwego. Przegrali wygrany mecz ! Ostatnie akcje i wszystko źle. Zamiast ładować w wielkiego ale chujowego w obronie brazylijczyka to ładowali w tego drugiego, który jest zwinny, zwrotny i przypomina człowieka gumę.

Awatar użytkownika
Adek
Posty: 1007
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:56

Re: IO LONDYN

Post autor: Adek » pn sie 06, 2012 22:37

Bardzo ciekawy mecz na TVP Sport. Argentyna - Usa
Polecam jak ktoś chce zobaczyć dobrą koszykówkę :)

Destro
Posty: 1453
Rejestracja: wt mar 01, 2011 15:33

Re: IO LONDYN

Post autor: Destro » pn sie 06, 2012 23:54

Nie mamy szkolenia, nie mamy zaplecza, nie mamy infrastruktury treningowej, nie mamy pomysłu, nie mamy pieniędzy. Nadchodzą parafrazując pewien tytuł lata chude, lata suche. Już teraz o wyniku medalowym z Atlanty (17 medali i 11. miejsce w tabeli medalowej) możemy tylko pomarzyć. A za cztery lata w Rio może być jeszcze gorzej niż teraz.

Awatar użytkownika
Wachu
Posty: 3798
Rejestracja: wt kwie 10, 2012 16:38

Re: IO LONDYN

Post autor: Wachu » wt sie 07, 2012 0:16

świetny mecz do połowy wyrównywany ale potem gwiazdy NBA zrobiły co trzeba, może nie Dream team ale pokazują wyraźną różnicę poziomów.
EDIT: http://www.youtube.com/watch?v=FFRI1PCPdww

Zgadzam się z Destro dobrze już było teraz będzie coraz gorzej kończy się era tych którzy byli dla ans pewniakami do medali i już nie tylko letnie ale i zimowe igrzyska to będzie jedno wielkie wyczekiwanie jakiegokolwiek medalu. już teraz większość tych którzy mieli krążki zdobyć odpadła, niektórzy do Brazylii już nie pojadą, i tam to dopiero będzie słabo i liczenie na cud czy nagły przebłysk formy po osiągnięciu minimum.
Ostatnio zmieniony wt sie 07, 2012 13:17 przez Wachu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29039
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: IO LONDYN

Post autor: elektryk » wt sie 07, 2012 8:29

To nie chodzi, że nasi są słabsi. Są głupsi po prostu. Czasem trzeba użyć mózgu by wygrać, a nasi wielokrotnie mam wrażenie przestają go używać gdy coś nie idzie.
Poza tym ewidentnie większość polskich sportowców nie radzi sobie ze stresem. Czyżby to efekt wychowania?

Czarnych Koszul Fan
Posty: 15944
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 15:19

Re: IO LONDYN

Post autor: Czarnych Koszul Fan » wt sie 07, 2012 11:58

To efekt mentalności. Ten cały naród to zbiór minimalistów, którzy wiecznie się cieszą z jakiegoś odpadu ze stołu. Tak myślę. To, że nie ma infrastruktury, szkolenia itd to bym nie przesadzał. Owszem daleko nam do USA czy Chin ale bez przesady. Większość my przegrywamy głową a nie siłą mięśni czy szybkością. Wczorajszy mecz siatkarzy plażowych powinni puszczać wszem i wobec na kursach jak przegrać mając przeciwnika na łopatkach. Oczywiście nie należy ich zjeść ale nie można ten na prawo i lewo pierdolić, że było dobrze bo napędzili faworytom stracha. Oni przegrali wygrany mecz. Tak samo siatkarzy tradycyjnych nie można klepać po pleckach jak odpadną z Rosją (mam nadzieję, że jednak nie odpadną). To co zrobili z Australijczykami to woła o pomstę do nieba.

PoloniaWilno
Posty: 183
Rejestracja: pn kwie 16, 2012 20:45
Kontakt:

Re: IO LONDYN

Post autor: PoloniaWilno » wt sie 07, 2012 21:47

Nie obraźcie się ale czytając wiele powyższych postów krew mnie zalewa.

Kto wybrał sportowców na IO?? Pytanie na poziomie ministry Muchy. Spełnili minimum olimpijskie i pojechali, ot, co.

Wyśmiewacie się z ciężarowców, kajakarzy etc. przyznając jednocześnie, że nawet nie bardzo wiecie o co tam chodzi. Co to za pytanie kto ogląda te sporty? Ja oglądam :!: Nie jakaś tam młociarka tylko Anita Włodarczyk, bardzo miła dziewczyna zresztą. Więszkośc tych sportów jest ciekawsza od piłki kopanej. Do piłki zawsze ciągnęła mnie tylko atmosfera, co Polonia Wilno robi na boisku nie oglądam, nie mówiąc już o jakiś Barcelonach czy Realach. Wolę inne sproty.

Jeśli nasi są tacy do niczego to zamiast się wyśmiewać i zrzędzić do K...wy nędzy wziąśc się do roboty pojachać na IO i samemu pokazać klasę.

Na dziś mamy 8 medali i jest to niesamowity wynik. Ponad możliwości :!: Sportowcy to nie kukiełki tylko prawdziwi ludzie. Mają rpblemy rodzinne, często pracują (to nie piłkarzyki dostające kasę za nic), mają kontuzje i masę innych problemów.

Jak można wieszać psy na Radwańskiej? Za to, że minimalnie przegrała z zawodniczką z czołówki czy, że szczerze przyznała, że w tenisie olimpiada nie ma znaczenia :?:
Jak można śmiać się z Otyli czy Sylwii Gruchały :?: Zrobiły dla polskiego sportu tyle, że już nic nie muszą.

Mamy 8 medali mimo iż szkolenie w polskim sporcie jest głęboko w dupie, prawie nie istnieje a mimo to mamy wymagania. Proste trzy przykłady. Będąc w tym roku w Karpaczu wybrałem się na skocznię. W kraju Małysza to powinien być obiekt, że hoho. Tymczasem wejść się na nią da ale nie da się skoczyć, jest do remontu. Ostatnie zawody odbyły się 3 lata temu. Jak mamy mieć następców mistrza nie mając skoczni?
Przykład drugi. Jamajka zdobywa wiele medali w spricie. Tajemnica? Doskonały system szkolenia. Ta mała wyspa ma znacznie więcej biegaczy niż Polska.
Przykład trzeci. Kilka lat temu przyjaźniłem się z trenerem szermierki. Trenował za darmo po proacy (nauczyciel WFu). W hali podczas deszczu podstawiano wiadra z wodą by planszy nie zalało. Gdy dochodziło do zawódów, zdolna młodzieź często nie jeździła na zawody za granicę bo nie zawsze rodziców było stać a klub dokładał tylko część.

Spójrzcie na biegi wystawiamy jednego dówch zawodników jako nadzieje medalowe. Jak się mu potknie noga to po wszystkim. Takie USA, UK czy nawet Rozja wystawi 10, nawet jak połowa zawiedzie to zostaje jeszcze 5. Myślicie, że u innych "faworyci" nie zawodzą? Zawodzą, tylko jak jest wielu zawodników to na jego miejsce wskoczy ktoś inny jak u nas wczoraj Bąk w ciężarach.

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29039
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: IO LONDYN

Post autor: elektryk » wt sie 07, 2012 21:56

PoloniaWilno pisze:Nie obraźcie się ale czytając wiele powyższych postów krew mnie zalewa.

Kto wybrał sportowców na IO?? Pytanie na poziomie ministry Muchy. Spełnili minimum olimpijskie i pojechali, ot, co.

Wyśmiewacie się z ciężarowców, kajakarzy etc. przyznając jednocześnie, że nawet nie bardzo wiecie o co tam chodzi. Co to za pytanie kto ogląda te sporty? Ja oglądam :!: Nie jakaś tam młociarka tylko Anita Włodarczyk, bardzo miła dziewczyna zresztą. Więszkośc tych sportów jest ciekawsza od piłki kopanej. Do piłki zawsze ciągnęła mnie tylko atmosfera, co Polonia Wilno robi na boisku nie oglądam, nie mówiąc już o jakiś Barcelonach czy Realach. Wolę inne sproty.

Jeśli nasi są tacy do niczego to zamiast się wyśmiewać i zrzędzić do K...wy nędzy wziąśc się do roboty pojachać na IO i samemu pokazać klasę.
Na dziś mamy 8 medali i jest to niesamowity wynik. Ponad możliwości :!: Sportowcy to nie kukiełki tylko prawdziwi ludzie. Mają rpblemy rodzinne, często pracują (to nie piłkarzyki dostające kasę za nic), mają kontuzje i masę innych problemów.

Jak można wieszać psy na Radwańskiej? Za to, że minimalnie przegrała z zawodniczką z czołówki czy, że szczerze przyznała, że w tenisie olimpiada nie ma znaczenia :?:
Jak można śmiać się z Otyli czy Sylwii Gruchały :?: Zrobiły dla polskiego sportu tyle, że już nic nie muszą.

Mamy 8 medali mimo iż szkolenie w polskim sporcie jest głęboko w dupie, prawie nie istnieje a mimo to mamy wymagania. Proste trzy przykłady. Będąc w tym roku w Karpaczu wybrałem się na skocznię. W kraju Małysza to powinien być obiekt, że hoho. Tymczasem wejść się na nią da ale nie da się skoczyć, jest do remontu. Ostatnie zawody odbyły się 3 lata temu. Jak mamy mieć następców mistrza nie mając skoczni?
Przykład drugi. Jamajka zdobywa wiele medali w spricie. Tajemnica? Doskonały system szkolenia. Ta mała wyspa ma znacznie więcej biegaczy niż Polska.
Przykład trzeci. Kilka lat temu przyjaźniłem się z trenerem szermierki. Trenował za darmo po proacy (nauczyciel WFu). W hali podczas deszczu podstawiano wiadra z wodą by planszy nie zalało. Gdy dochodziło do zawódów, zdolna młodzieź często nie jeździła na zawody za granicę bo nie zawsze rodziców było stać a klub dokładał tylko część.

Spójrzcie na biegi wystawiamy jednego dówch zawodników jako nadzieje medalowe. Jak się mu potknie noga to po wszystkim. Takie USA, UK czy nawet Rozja wystawi 10, nawet jak połowa zawiedzie to zostaje jeszcze 5. Myślicie, że u innych "faworyci" nie zawodzą? Zawodzą, tylko jak jest wielu zawodników to na jego miejsce wskoczy ktoś inny jak u nas wczoraj Bąk w ciężarach.
Poważnie? :lol: Nie gniewaj się, ale musisz znaleźć słowo ironia i co oznacza.

Też żałuję, że zamiast kopać piłkę nie trenowałem kometki :wink: . Teraz już za późno.

Ktoś się z nich śmieje? Są inni, którzy pierdolili o medalach, a wychodzili na swoją arenę i przegrywali z pierwszym lepszym rywalem. Nie z kozakiem, ale z pierwszym lepszym jakim się napatoczył. Dlaczego? Bo się obsrał/a przed samym startem.

No. Jeden Noga to nawet do pierwszego płotka nie dobiegł :wink:

Wyluzuj chłopie. Nikt nie wymaga cudów. Ale też wymagać czegoś trzeba mimo wszystko. Tym bardziej od tych co :przyjechali po medale" a odpadali z byle kim.

Awatar użytkownika
malpus91
Posty: 3649
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 15:34
Lokalizacja: Targówek
Kontakt:

Re: IO LONDYN

Post autor: malpus91 » wt sie 07, 2012 22:01

8 medali to wynik ponad możliwości? No tak, zaraz będziemy się cieszyć, że ktoś wywalczył minimum...

PoloniaWilno
Posty: 183
Rejestracja: pn kwie 16, 2012 20:45
Kontakt:

Re: IO LONDYN

Post autor: PoloniaWilno » wt sie 07, 2012 22:03

Ironia nie ironia, dla mnie typowa polska mentalność ze skrajności w skrajność. Zdobędzie ktoś tam medal jest bogiem zawiedzie na następnej imprezie mieszamy go z błotem.

Wiem, że komercja zatacza coraz więszke kręgi ale zawsze myślałem, że na IO najważniejszy jest sam udział.

Gdy w Polsce system szkolenia bbędzie na cywilizowanym poziomie, gdy w związkach zamiast leśnych dziadków będą normalni ludzie też będę wymagał czegoś więcej narazie nie.
Tutaj wszystko postawione na głowie.

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29039
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: IO LONDYN

Post autor: elektryk » wt sie 07, 2012 22:38

Ale kogo konkretnie tutaj ktoś miesza z błotem? Może poza Radwańską, która nie spełniła oczekiwań. No, bo chyba I runda to nie kres jej możliwości...
Jak sam udział wystarczy to niech i Adamiakową wezmą. Rozumiem, że jedzie ktoś młody, który ma jakieś perspektywy, ale po co tam zawodnicy pokroju Bachledy czy Matei w skokach narciarskich, którzy nigdy nic nie osiągnęli i nigdy nie osiągną?

Rozumiem, że w wielu przypadkach mamy mniejsze możliwości, ale do c.... wafla by wygrywać w kometkę czy bić się na szabelki to wielkich aren do treningu chyba nie potrzeba? Przecież i tak wszyscy latają na te same turnieje i się napierdalają pomiędzy igrzyskami ze sobą cały czas. I gdy przychodzi impreza 4-lecia to nasze tuzy zamieniają się w zalęknione króliczki i obskakują wpierdol od byle kogo w byle czym. I powtarzam nie czepiam się tu Gruchały czy Otylki. One swoje już zrobiły i nie srały w gacie gdy były na topie.
Rozumiem, że nie mamy co się z Chinami bić w wyścigu o medale, ale błagam... Czy w siatkówkę plażową przegrali z Brazylijczykami, bo nagle sobie przypomnieli (mimo wygranej na tacy), że trenowali w Starych Jabłonkach a Brazylijczycy na plażach w Rio?
Czy Kurek i s-ka wystraszyli się żółtych koszulek Australijczyków, bo im nikt nie powiedział, że to nie Brazylia?
I można tak mnożyć dzisiątki przypadków z tej i poprzedniej Olimpiady.
Srają nasi po gaciach gdy inni potrafią znieść stres związany z imprezą życia.

PoloniaWilno
Posty: 183
Rejestracja: pn kwie 16, 2012 20:45
Kontakt:

Re: IO LONDYN

Post autor: PoloniaWilno » wt sie 07, 2012 22:49

O mieszaniu z błotem to taka ogólna uwaga.
Tak już sam udział wystarczy. Gdyby Adamakowa spełniła minimum to dlaczego nie. Gdybym ja jakimś cudem spełnił wymagania olimpijskie, pojechał i zajął ostanie miejsce to cieszyłbym się jak cholera jednak dla wielu rodaków sprzed telewizora byłbym frajerem.

Przejdź się do sklepu i zobacz ile te szabelki kosztują to raz a dwa trner do kometki czy "szabelki" z niebie spadnie? Nic nie robimy dla innych sprótów tylko budujemy orliki by w piłkę w która nigdy grać nie potrafiliśmy jeszcze sobie pokopać.

Co do stresu i strachu to w pełni się zgadzam. Jendak moim zdaniem to wynik błędnego wychowania. Brytyjczycy myślą, że sami wygrali wojnę, nawet Dunkierka to nie wstydliwa porażka tylko z odrwót na z góry upatrzone pozycje. Amerykanie to samo. Francuzi wciąż myslą, że mają imperium mimo że to dawno i nie prawda. Nawet Litwini żyją wciąż swoim Żalgirisem. A Polacy? Czczą tylko klęski. Z całym szacunkiem dla powstania i innych tego typu wydarzeń. Dlaczego nie czcimy bitwy wiedeńskiej czy zwycięskich powastań. Wciąż tylko klęski i klęski. Od małego się tak wychowuje to potem rośnie rodosły wychodzi, na matę, boisko etc. i boi się wygrać.

krzysiek_hka
Posty: 655
Rejestracja: śr sty 25, 2012 15:47

Re: IO LONDYN

Post autor: krzysiek_hka » wt sie 07, 2012 23:21

Powstanie było militarną klęską, ale moralnym i psychicznym zwycięstwem. Podobnie inne powstania, a nawet 1 września - w końcu walczyliśmy bohatersko mimo że przegraliśmy, Hitler zapowiadał że pokona Polskę w 10-14 dni a ile mu to zajęło wiemy. W tych dniach nie czcimy klęsk, tylko to że nasi przodkowie WALCZYLI!

PoloniaWilno
Posty: 183
Rejestracja: pn kwie 16, 2012 20:45
Kontakt:

Re: IO LONDYN

Post autor: PoloniaWilno » śr sie 08, 2012 10:48

Polska kobieca czwórka w wioślarstwie właśnie zajęła w finale 4 miejsce. Wynik bardzo dobry zwłaszcza jeśli weźmiemiy pod uwagę, że Konieczna do niedawna nie zmagała się z wiosłami tylko nowotworem :o

Awatar użytkownika
malpus91
Posty: 3649
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 15:34
Lokalizacja: Targówek
Kontakt:

Re: IO LONDYN

Post autor: malpus91 » śr sie 08, 2012 11:21

A Wojciechowski spalił trzy próby w skoku o tyczce, co było w sumie do przewidzenia. Szkoda chłopaka..

Awatar użytkownika
DEADLY SIN
Posty: 9767
Rejestracja: pt lip 30, 2004 13:21

Re: IO LONDYN

Post autor: DEADLY SIN » śr sie 08, 2012 20:34

elektryk pisze:Srają nasi po gaciach gdy inni potrafią znieść stres związany z imprezą życia.
Trudno się z Tobą nie zgodzić, elektryku.

PoloniaWilno
Posty: 183
Rejestracja: pn kwie 16, 2012 20:45
Kontakt:

Re: IO LONDYN

Post autor: PoloniaWilno » śr sie 08, 2012 20:57

Najciekawszym spotkaniem dziś był chyba ćwierćfinał Islandia-Węgry. Szkoda mi skandynawów. 300 tyś mieszkańców a taka reprezentacja.

Naszych siatkarzy lepiej przemilczeć :evil:

ODPOWIEDZ