W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Gaelic Football/Cumann Warszawa

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

xkubax
Posty: 802
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 15:07
Lokalizacja: Olesno/Warszawa

Gaelic Football/Cumann Warszawa

Post autor: xkubax » wt mar 06, 2012 22:16

Wie ktoś coś więcej na temat tej dyscypliny? W necie po polsku raczej niewiele można znaleźć. W Warszawie jest klub Cumann Warszawa. Niestety ich facebook jest tylko dla zarejestrowanych a ja konta na facebooku nie posiadam. Grają jakieś regularne mecze? Za wszelkie info dzięki :)
Ostatnio zmieniony czw mar 08, 2012 14:26 przez xkubax, łącznie zmieniany 1 raz.

Demar
Posty: 14
Rejestracja: śr maja 25, 2011 22:24
Lokalizacja: Czarne Oczy

Re: Gealic Football/Cumann Warszawa

Post autor: Demar » śr mar 07, 2012 18:41

WTF ? Pierwsze słyszę...

xkubax
Posty: 802
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 15:07
Lokalizacja: Olesno/Warszawa

Re: Gealic Football/Cumann Warszawa

Post autor: xkubax » czw mar 08, 2012 0:02

Ja też niedawno się o tym sporcie dowiedziałem. Wygląda to nieco zabawnie dla kogoś kto jest przyzwyczajony do normalnej piłki nożnej. Tutaj można zobaczyć filmik (stary ale dosyć dobrze wyjaśnia pewne sprawy):
http://www.youtube.com/watch?v=4BkNKLrSmAA

Awatar użytkownika
DEADLY SIN
Posty: 9767
Rejestracja: pt lip 30, 2004 13:21

Re: Gealic Football/Cumann Warszawa

Post autor: DEADLY SIN » czw mar 08, 2012 9:53

GAELIC football. ;)

A poza tym piękny sport. :) W jego kolebce, Irlandii, piłkarze grają za darmo (against modern football! ;) ), a mimo to na mecze walą tłumy. Popularny na całej wyspie, również na północy - z wyjątkiem protestantów/lojalistów. ;)

P.S. Wrześniowy final All-Ireland: Dublin vs. Kerry w całości:








Polecam zwłaszcza ostatni link, pełną emocji końcówkę spotkania. :)

Z tego co widzę, to Cumann Warszawa powstało z inicjatywy Irlandczyków mieszkających w Warszawie. :) Możesz skontaktować się z nimi przez facebooka:



lub tu:

http://groups.irishabroad.com/group/cumannwarszawa/

Jeśli będę miał czas tego lata, to pewnie wybiorę się na jeden z meczów z serii All-Ireland. :)

Jeżeli znajdą się zainteresowani, to na dniach wyjaśnię zasady gry. :)

xkubax
Posty: 802
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 15:07
Lokalizacja: Olesno/Warszawa

Re: Gealic Football/Cumann Warszawa

Post autor: xkubax » czw mar 08, 2012 14:26

GAELIC football
Wiem, wiem walnąłem literówkę, już poprawione

Gaelic football zainteresowałem się dosłownie kilka dni temu bo aktualnie czytam książki o Irlandii Północnej, IRA itp. rzeczach.

Jeśli masz DEADLY SIN chęci i chwilkę czasu to wyjaśnij zasady bo znaleźć cokolwiek po Polsku o tym sporcie to męka.
Ja również chętnie wybrałbym się na taki mecz o ile tylko dowiem się kiedy on jest. Niestey nie mam facebooka ( i mieć nie zamierzam) ale skontaktuję się z Cumann Warszawa mejlowo może odpiszą kiedy i gdzie grają

No1DieTotenkopf
Posty: 1764
Rejestracja: wt maja 24, 2011 12:01
Lokalizacja: Muranów

Re: Gaelic Football/Cumann Warszawa

Post autor: No1DieTotenkopf » czw mar 08, 2012 16:39

Kiedyś chyba na SportKlubie trafiłem na transmisje takiego meczu, wydał mi się bardzo ciekawy za sprawą tego, że dziwnie to wyglądało, ale interesująco zarazem.

Awatar użytkownika
DEADLY SIN
Posty: 9767
Rejestracja: pt lip 30, 2004 13:21

Re: Gealic Football/Cumann Warszawa

Post autor: DEADLY SIN » czw mar 08, 2012 20:38

xkubax pisze:Jeśli masz DEADLY SIN chęci i chwilkę czasu to wyjaśnij zasady bo znaleźć cokolwiek po Polsku o tym sporcie to męka.
Ja również chętnie wybrałbym się na taki mecz o ile tylko dowiem się kiedy on jest. Niestey nie mam facebooka ( i mieć nie zamierzam) ale skontaktuję się z Cumann Warszawa mejlowo może odpiszą kiedy i gdzie grają
Spoko, postaram się to jutro zrobić. W tej chwili, jak to się mówi, "padam na cyce". ;)

Awatar użytkownika
DEADLY SIN
Posty: 9767
Rejestracja: pt lip 30, 2004 13:21

Re: Gaelic Football/Cumann Warszawa

Post autor: DEADLY SIN » pt mar 09, 2012 13:47

Jest coś magicznego w futbolu gaelickim (lub gaelic football) - to niesamowicie wciągający sport, kiedy zapoznasz się z zasadami i włączysz sobie mecz, wtedy ciężko będzie odciągnąć Ciebie od monitora komputera bądź telewizora. :)

Zanim przejdę do wyjaśnienia zasad, warto przypomnieć, że w połowie 19tego wieku piłka nożna (jako najpopularniejszy sport na świecie) miała niewiele wspólnego z jej współczesnym kształtem. Jeszcze w latach 60tych 19tego wieku futbol przypominał połączenie rugby z piłką kopaną. Dopiero kiedy powstały krajowe ZPNy (English oraz Scottish Football Association), wtedy z czasem zasady gry stawały się coraz bardziej uniwersalne. Na marginesie dodam, że nieopodal mojego miejsca zamieszkania znajduję się boisko, gdzie w 1872 roku odbył się pierwszy oficjalny mecz międzypaństwowy: Szkocja - Anglia. Obecnie znajduje się tam boisko do krykieta:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... _47582.jpg

Krew mnie zalewa kiedy o tym sobie pomyślę, powinien tam być jakiś pomnik, jakieś muzeum, pielgrzymi futbolu z całego świata powinni odwiedzać to miejsce. Nie ma niczego. ;) Wróćmy jednak do gaelic football...

Futbol gaelicki przeszedł podobną drogę co piłka nożna, i obecnie przypomina pomieszanie piłki nożnej, rugby, piłki ręcznej, koszykówki, itp. Ten sport jest popularny wszędzie tam, gdzie są Irlandczycy lub potomkowie irlandzkich imigrantów, czyli Stany, Australia (chociaż tam mają swój Australian Football, ale to inna historia), ale też w innych krajach, gdzie ludzie zarazili się magią gaelic football, czyli Holandia, Francja, Japonia, itp.

Najważniejsze zawody gaelic football odbywają się oczywiście w Irlandii co roku pod auspicjami GAA (Gaelic Athletic Association): All-Ireland Senior Football Championship, między późnym majem a wczesnym wrześniem. Są to jedyne zawody w Irlandii z kategorii seniorskiego gaelic football - w ciągu roku grają juniorzy i kobiety. Można powiedzieć, że Irlandczycy nie mogą się nudzić - kiedy kończą się Ligi Mistrzów, Premiership i inne, mają swój sport narodowy, który jest jednocześnie NAJPOPULARNIEJSZYM i najchętniej oglądanym w TV sportem w Irlandii. :) Irlandczycy nie gęsi i swój futbol mają, i mimo iż mają bardzo dobre drużyny rugby i piłki nożnej, nie dali się do końca zanglicyzować (chociaż warto dodać, że piłkarze i rugbyści czasami "po godzinach" grają w drużynach gaelic football, ale to rzadkie przypadki). :) Piłka nożna to u nich "soccer" (jak w Stanach), 1/3 Irlandczyków zna język irlandzki (w Ulsterze w szkołach katolickich język irlandzki jest nawet ważniejszy od angielskiego, dzieci uczą się modlitw w tym języku, msze święte są również po irlandzku), a gaelic football fascynuje Irlandczyków z całej wyspy - z wyjatkiem lojalistów - i stanowi ważną część ich tożsamości narodowej. Przed każdym meczem z serii All-Ireland grany jest hymn Republiki Irlandii (który jest śpiewany tylko i wyłącznie w języku irlandzkim).

Drużyny należące do GAA podzielone są według historycznych prowincji Irlandii:

Obrazek Munster (Kerry, Cork, Tipperary, Limerick, Clare, Waterford)
Obrazek Leinster (Dublin, Meath, Wexford, Kildare, Offaly, Louth, Carlow, Kilkenny, Laois, Longford, Westmeath, Wicklow)
Obrazek Ulster (Cavan, Down, Tyrone, Armagh, Derry, Donegal, Antrim, Fermanagh, Monaghan)
Obrazek Connacht (Galway, Mayo, Roscommon, Leitrim, Sligo, w tym drużyny z Londynu i Nowego Jorku)

Pod koniec maja zawody zaczynają się na poziomie prowincji. Zwycięzcy prowincji - 4 drużyny - grają w ćwierćfinałach All-Ireland. Pozostała czwórka wyłoniona jest z szesnastu pozostałych drużyn w kwalifikacjach, które rozłożone są na cztery rundy.

Ćwierćfinały (po kwalifikacjach) odbywają się zwykle pod koniec lipca. Finał - w połowie września. Nie ma meczu o trzecie miejsce. Najbardziej utytułowane drużyny w tych zawodach to Kerry i Dublin, które w zeszłym roku zmierzyły się w finale - mecz w całości w HD wrzuciłem wyżej. :) Mecz przyciągnął ponad 80,000 widzów i był transmitowany w wielu krajach na całym świecie.

ZASADY

- Boisko do gry jest większe od piłkarskiego - długość to mniej więcej 130-140 metrów długości na 80-90 metrów szerokości.

Obrazek

- Piłka swoimi rozmiarami jest zbliżona do futbolowej, a z wyglądu przypomina piłkę do siatkówki.

- Mecz trwa 70 minut i podzielony jest na dwie połowy po 35 minut. Podobnie jak w piłce nożnej, sędzia może doliczyć kilka minut do spotkania. Przerwa trwa 15 minut. W przypadku remisu jest czas doliczony - 2 x 10 minut, w finałach All-Ireland w przypadku remisu często dochodzi do powtórki. Mecz sędziuje - główny arbiter, dwóch liniowych, techinczny oraz czterech stojących za bramkami, po dwóch za każdą bramką, którzy podnoszą chorągiewki kiedy pada gol.

- Punktacja. Jak pewnie zauważyliście, są dwa rodzaje punktów w wyniku meczu. Po lewej stronie znajduje się liczba goli strzelonych do siatki, po prawej stronie liczba punktów zdobytych przez strzelenie piłki między słupki ponad bramką. Gole strzelone do siatki równają się trzem punktom. Dlatego, jeśli w meczu drużyna X ma 2-5, a drużyna Y 0-12, to wygrywa ta druga. Bramki/punkty zdobywa się poprzez kopnięcie, lub poprzez uderzenie górną częścią zaciśniętej pięści.

- Drużyna futbolu gaelickiego liczy 15 zawodników w tradycyjnym ustawieniu 1-3-3-2-3-3, zaczynając od bramki: bramkarz; stoper i dwóch "rożnych" obrońców po bokach; środkowy obrońca i dwóch bocznych obrońców; dwóch pomocników; środkowy pomocnik oraz prawy i lewy środkowy pomocnik; środkowy napastnik i dwóch atakujących skrzydłowych.

- Mecz zaczyna sędzia, który wyrzuca piłkę między czterech pomocników - po dwóch z obu drużyn (to ta dwójka z powyższego ustawienia).

- Jeśli zawodnik atakujący strzeli gola, zdobędzie punkt lub przestrzeli, wtedy grę wznawia bramkarz z drużyny przeciwnej z 13 metrów od linii końcowej (z ziemii). W momencie wznawiania gry wszyscy piłkarze muszą znaleźć się za linią dwudziestego metra.

- Jeśli obrońca wybije piłkę kiedy drużyna przeciwna przeprowadza atak, wtedy drużyna atakująca wznawia grę z linii 45ego metra.

- W przypadku faulu przyznawany jest rzut wolny, który może zostać wybity z rąk jak i z trawy. Można strzelać bezpośrednio do bramki (między słupki lub do siatki).

- Kiedy piłka przekroczy linię boczną, wtedy drużyna ma aut, który może być wybity z rąk lub z wykopany z linii.

- Kiedy zawodnik jest sfaulowany w polu karnym, wtedy przyznawana jest rzut karny. I wygląda to jak w piłce nożnej - piłka ustawiana jest na jedenastym metrze, przed piłkarzem wykonującym rzut karny stoi jedynie bramkarz.

- Nie wolno dotykać bramkarza, kiedy ten znajduje się w polu bramkowym. Sam bramkarz może wybiegać z bramki.

- Jak w koszykówce, istnieje rzut sędziowski/sporny, kiedy nie wiadomo kto go sfaulował jako pierwszy.

FAULE I PRZEWINIENIA

Aby zrozumieć jak zawodnicy poruszają się na boisku, warto zapoznać się z listą fauli, w tym fauli technicznych.

Faule techniczne

- Kiedy piłkarz wykonuje solowy rajd, niedozwolone jest kozłowanie dwa razy z rzędu. Piłka może być na przemian - kozłowana i "podbita" stopą w taki sposób, że wraca z powrotem do rąk (jeszcze raz zachęcam do sprawdzenia linków z meczem). W koszykówce można zrobić 2 kroki bez kozłowania. W gaelic football - cztery (bez kozłowania/podbicia stopą).

- Nie można przerzucać piłki z ręki do ręki. Albo obie ręcę trzymają piłkę, albo jedna. Ta zasada może wydawać się niezrozumiała, ale nie zapominajcie, że gaelic football to gra bardzo kontaktowa (bardziej kontaktowa od piłki nożnej) i niektórzy zawodnicy uciekają się do niedozwolonych zwodów.

- Nie wolno rzucać piłki do kolegi z drużyny. Należy ją podać górną częścią pięści (sprawdźcie lina, którego wrzucił xkubax) lub kopnąć.

- Kiedy przeciwna drużyna straci piłkę, lub koledze z drużyny piłka wypadnie z rąk i upadnie na boisko, to piłki NIE WOLNO po prostu podnieść. Kiedy zawodnik schyla się do piłki, wtedy musi być ona kopnięta (podbita) prosto do rąk.

Pozostałe faule

Nie wolno:

- blokować strzału przeciwnika stopą
- ciągnąć za koszulkę
- popychać przeciwnika
- robić wślizgów na przeciwniku
- dotykać bramkarza drużyny przeciwnej kiedy znajduje się w polu bramkowym
- wyszarpywać piłki z rąk przeciwnika - można ją wybić ręką


UFFFFF! To tak mniej więcej już wiecie. Bez pomocy siostry wikipedii ciężko by mi było to wszystko spamiętać i ogarnąć - no bo jak wytłumaczylibyście zasady piłki nożnej przybyszowi z Marsa? ;) Jak widzicie, gaelic football jest trochę podobny do piłki nożnej. Jest jednak bardziej kontaktowym sportem od futbolu, ale mniej kontaktowym od rugby.

Jeśli macie jakieś pytania, to walcie śmiało. Naprawdę polecam obejrzenie meczu który wrzuciłem - zeszłorocznego finału All-Ireland - a zwłaszcza ostatniego linka (końcówka spotkania), kiedy Kerry przegrało mistrzostwo. Podobnie jest przecież z piłką nożną - aby zrozumieć sport trzeba go przede wszystkim OGLĄDAĆ.

Mam nadzieję, że zarażę kolegów po szalu tym sportem. :) Jeżeli chodzi o sprzęt do gaelic football, lub gdyby interesował was zakup koszulki lub innego gadżetu jednej z drużyn, to zapraszam na stronę O'Neills:

http://www.oneills.com/gaa

Firma ta monopol na koszulki WSZYSTKICH drużyn GAA (zakładka Shop by Team -> GAA), w tym również tych spoza Irlandii (wszystkie po 41 funtów, ale w zakładce "Sale" znajdziecie przecenione produkty). Dlaczego tak jest? Otóż związek GAA nawiązał ścisłą współpracę z O'Neills, która jest w końcu irlandzką firmą, a drużyny są bardzo od działalności związku uzależnione. Przypominam, że piłkarze gaelic football grają za darmo. Przez cały rok pracują/studiują, po pracy trenują i grają w swoich lokalnych klubach, a latem - podczas finałów All-Ireland - stają się bohaterami Irlandczyków. :) Jak już mówiłem na początku, ten sport jest równie fascynujący co magiczny i - mając na uwadze kontekst polityczny - bardzo romantyczny.

xkubax
Posty: 802
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 15:07
Lokalizacja: Olesno/Warszawa

Re: Gaelic Football/Cumann Warszawa

Post autor: xkubax » ndz mar 11, 2012 21:45

Zaraz zabieram się do czytania i wielkie, wielkie dzięki za objaśnienie. Jutro pisze mejla do Cumann Warszawa. Jak coś odpiszą to dam znać w tym temacie może ktoś oprócz mnie też się zainteresuje

edit: OK już poczytałem
Jak widzicie, gaelic football jest trochę podobny do piłki nożnej
Tak i ma zdecydowanie bardziej pokręcone zasady. Rozumiem z nich, że za kopnięcie piłki między "wysokie" słupki jest 1 punkt skoro za kopnięcie bądź wbicie do "normalnej" bramki są 3 punkty?
Naprawdę polecam obejrzenie meczu który wrzuciłem - zeszłorocznego finału All-Ireland
Teraz jak już mniej więcej wiem o co chodzi obejrzę na spokojnie i w całości
Przypominam, że piłkarze gaelic football grają za darmo
To jest k...a piękne i jeszcze bardziej przyciąga mnie do gaelic football
ten sport jest równie fascynujący co magiczny i - mając na uwadze kontekst polityczny - bardzo romantyczny
Szczerze mówiąc ten aspekt miał ogromne znaczenie gdy zacząłem szukać informacji o tym sporcie :D

Awatar użytkownika
DEADLY SIN
Posty: 9767
Rejestracja: pt lip 30, 2004 13:21

Re: Gaelic Football/Cumann Warszawa

Post autor: DEADLY SIN » ndz mar 11, 2012 23:19

xkubax pisze:
Jak widzicie, gaelic football jest trochę podobny do piłki nożnej
Tak i ma zdecydowanie bardziej pokręcone zasady. Rozumiem z nich, że za kopnięcie piłki między "wysokie" słupki jest 1 punkt skoro za kopnięcie bądź wbicie do "normalnej" bramki są 3 punkty?
Zgadza się, jeden gol który równa się trzem punktom. :) Jak będziesz się kontaktował z Cumann - a kto wie, może polubisz ten sport do tego stopnia, że sam zechcesz sobie pokopoać - to na Twoim miejscu zapytałbym, czy nie potrzebowaliby dodatkowego zawodnika, tym bardziej że gaelic football to z zasady sport amatorski bądź pół-amatorski, a imprezy z ajriszami są najlepsze. ;)

Jeszcze na potwierdzenie moich słów, że zawodnicy nie dostają pieniędzy - artykuł z irlandzkiego Independent:

http://www.independent.ie/sport/gaelic- ... 72644.html

Dziennikarka przeprowadziła śledztwo z którego wynika, że w niektórych klubach zawodnicy dostają bonusy. Jeden z nich anonimowo argumentował to tak, że wprawdzie nie uważa, że zawodnicy gaelic football powinni zarabiać, ale biorąc pod uwagę kryzys ekonomiczny powinno się zrobić wyjątki. ;)

Ale ta historia jedynie potwierdza regułę. :)

P.S. Jest jeszcze jedna piękna sprawa w gaelic football - "transfery" są bardzo rzadkie. Ci goście studiują lub pracują, w ciągu roku trenują w swoich klubach, a podczas All-Ireland reprezentują swoje regiony. Nie ma miejsca dla farbowanych lisów. ;)
Ostatnio zmieniony ndz mar 11, 2012 23:38 przez DEADLY SIN, łącznie zmieniany 1 raz.

xkubax
Posty: 802
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 15:07
Lokalizacja: Olesno/Warszawa

Re: Gaelic Football/Cumann Warszawa

Post autor: xkubax » ndz mar 11, 2012 23:37

kto wie, może polubisz ten sport do tego stopnia, że sam zechcesz sobie pokopoać
Niestety piłkarz był ze mnie zawsze lichy delikatnie mówiąc więc to raczej w grę nie wchodzi :wink: Jednak skontaktuję się z nimi bo chciałbym wiedzieć kiedy taki mecz można zobaczyć na żywo

He he grubo, afera bo typ samochód dla przykładu dostał albo komórkę:
"The player was also able to reveal details of other players who were on similar deals in other clubs and counties around the country. Some received cars, cash lump sums, complimentary mobile phones and rent allowance."

W piłce nożnej nikt na coś takiego nie zwróciłby nawet uwagi. Oby tylko kasa nie weszła do tego sportu bo to jest piękne, że jej tam nie ma

Awatar użytkownika
DEADLY SIN
Posty: 9767
Rejestracja: pt lip 30, 2004 13:21

Re: Gaelic Football/Cumann Warszawa

Post autor: DEADLY SIN » ndz mar 11, 2012 23:43

Pytanie, z kim grają, skoro są prawdopodobnie jedyną drużyną gaelic football w Polsce? ;)

Na stronie którą wyżej dałem napisane jest, że grali w regionalnych mistrzostwach "wschodnio centralnych" w Wiedniu w kwietniu 2010.
xkubax pisze:W piłce nożnej nikt na coś takiego nie zwróciłby nawet uwagi. Oby tylko kasa nie weszła do tego sportu bo to jest piękne, że jej tam nie ma
Wiadomo, że kasa w gaelic football jest - kibice płacą za wejściówki (które co prawda nie są bardzo drogie), a regiony mają reklamy na koszulkach. Pieniądze pewnie idą na sprzęt i na promocję i rozwój tego sportu w Irlandii (ew. akcje charytatywne) - stąd też bierze się jego popularność w Irlandii (najwięcej ludzi ogląda go w TV), jak i duma narodowa. :)

xkubax
Posty: 802
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 15:07
Lokalizacja: Olesno/Warszawa

Re: Gaelic Football/Cumann Warszawa

Post autor: xkubax » ndz mar 11, 2012 23:53

Pytanie, z kim grają, skoro są prawdopodobnie jedyną drużyną gaelic football w Polsce?
Właśnie też się zastanawiałem nad tym :wink: Na jakąkolwiek ligę w Polsce oczywiście nie liczyłem ale tak jak mówisz myślę, że może turniej czy coś. Przy odrobinie szczęścia może coś takiego w stolicy się trafi kiedyś. Dla mnie sensem kibicowania jest uczestniczenie na żywo w meczu więc transmisje w TV nigdy nie będą miały dla mnie takiego smaku

Awatar użytkownika
DEADLY SIN
Posty: 9767
Rejestracja: pt lip 30, 2004 13:21

Re: Gaelic Football/Cumann Warszawa

Post autor: DEADLY SIN » ndz mar 11, 2012 23:58

Odpowiedź jest prosta - poloniści muszą ogarnąć sprawę i zorganizować derby Warszawy z Cumann. ;) Wiadomo, że dopiero od niedawna istnieje liga futbolu amerykańskiego w Polsce, ale staje się coraz bardziej popularna. Podobnie może być z gaelic football. ;)

Ech, marzenia... ;)

PoloniaOle
Posty: 510
Rejestracja: śr sie 16, 2006 16:18

Re: Gaelic Football/Cumann Warszawa

Post autor: PoloniaOle » pn mar 12, 2012 0:02

Nasrane miał w bani ktoś, kto to wymyślił :D Ale wielki szacun za tradycję :!: :!: :!:

Polecam Wam raz jeszcze kibicowanie FC United of Manchester, chłopaki za darmo wprawdzie nie grają (za darmo to można z głodu umrzeć i kopa w tyłek dostać), ale utrzymują ich... bezpośrednio kibice, którymi i oni są. To godne i zasłużone tygodniówki, każdy (no, nie każdy, większość) zawodnik FC ma indywidualnego sponsora - kibica. Jeden prowadzi sklep z narzędziami, drugi warsztat samochodowy - tak utrzymują graczy. Poziom jest wysoki, ambicja piłkarzy - potężna, przywiązanie do barw, niczym wśród fanów, a jak będę miał jakieś nagranie (lub jak znów będzie jakaś transmisja w TV, jak rok temu w Polsce) to Was uprzedzę i to tyle tytułem off-topu.

Mnie futbol gaelicki nie przekonuje, ale trzymam kciuki za podobnych pasjonatów.

Awatar użytkownika
DEADLY SIN
Posty: 9767
Rejestracja: pt lip 30, 2004 13:21

Re: Gaelic Football/Cumann Warszawa

Post autor: DEADLY SIN » pn mar 12, 2012 0:06

PoloniaOle pisze:Mnie futbol gaelicki nie przekonuje, ale trzymam kciuki za podobnych pasjonatów.
Myślę, że dałbyś się przekonać. :) Zasady są naprawdę proste, a mecze - nawet te na niższym szczeblu rozgrywek - bardziej pasjonujące niż, powiedzmy, Widzew - Bełchatów. ;)

Na mariginesie - irlandzka firma O'Neills, która produkuje sprzęt i stroje futbolu gaelickiego jest również producentem koszulek FC United. :)

PoloniaOle
Posty: 510
Rejestracja: śr sie 16, 2006 16:18

Re: Gaelic Football/Cumann Warszawa

Post autor: PoloniaOle » pn mar 12, 2012 0:14

DEADLY SIN pisze:Na mariginesie - irlandzka firma O'Neills, która produkuje sprzęt i stroje futbolu gaelickiego jest również producentem koszulek FC United. :)
A, to ciekawostka. O tym nie wiedziałem. Być może wśród producentów sprzętu są fani United, stąd ten uniformowy mariaż :)

xkubax
Posty: 802
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 15:07
Lokalizacja: Olesno/Warszawa

Re: Gaelic Football/Cumann Warszawa

Post autor: xkubax » wt mar 13, 2012 1:38

Napisałem mejla do Cumann Warszawa. Jak coś odpiszą to dam znać

DEADLY SIN wiesz może na jakim kanale są transmisje z meczów gaelic football, może któryś z nich byłby dostępny w Polsce?

Awatar użytkownika
DEADLY SIN
Posty: 9767
Rejestracja: pt lip 30, 2004 13:21

Re: Gaelic Football/Cumann Warszawa

Post autor: DEADLY SIN » wt mar 13, 2012 1:40

xkubax pisze:DEADLY SIN wiesz może na jakim kanale są transmisje z meczów gaelic football, może któryś z nich byłby dostępny w Polsce?
Nie mam pojęcia jak to jest z transmisjami w Polsce, kolega wyżej pisał o SportKlubie.

Jestem przekonany, że linka do transmisji finałów All-Ireland znajdziesz w necie. ;)

xkubax
Posty: 802
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 15:07
Lokalizacja: Olesno/Warszawa

Re: Gaelic Football/Cumann Warszawa

Post autor: xkubax » śr mar 14, 2012 21:44

W Cumann Warszawa coś chyba kiepsko z działem kontaktu z kibicami :wink: Niestety nic mi nie odpisali jak narazie

zajn
Posty: 6
Rejestracja: wt mar 06, 2012 11:34

Re: Gaelic Football/Cumann Warszawa

Post autor: zajn » czw mar 15, 2012 13:45

xkubax pisze:
Na jakąkolwiek ligę w Polsce oczywiście nie liczyłem ale tak jak mówisz myślę, że może turniej czy coś. Przy odrobinie szczęścia może coś takiego w stolicy się trafi kiedyś.
Wygląda na to, że doczekasz się szybciej niż myślałeś ;)
Na fb Cumman Warszawa widnieje się taka informacja:
Hey check out our first ever tournament in Warsaw!! Like, share, invite friends, support, play - cant wait to see you there!!
East & Central Football Regional
‎14 kwietnia o 10:00 in Warsaw, Poland
PS.

Ja masz awersję do FB, to załóż sobie fejk konto, tak jak ja, czasami się przydaje, jak w tym przypadku :)

xkubax
Posty: 802
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 15:07
Lokalizacja: Olesno/Warszawa

Re: Gaelic Football/Cumann Warszawa

Post autor: xkubax » pn mar 19, 2012 23:58

Hey check out our first ever tournament in Warsaw!! Like, share, invite friends, support, play - cant wait to see you there!!
East & Central Football Regional
‎14 kwietnia o 10:00 in Warsaw, Poland
Nooooo i na to czekałem :brawa:
Już się jaram jak dzieciak :D 8)
Ja masz awersję do FB, to załóż sobie fejk konto, tak jak ja, czasami się przydaje, jak w tym przypadku
Co do facebooka to moja awersja obejmuje również założenie fejkowgo konta :wink:

Awatar użytkownika
DEADLY SIN
Posty: 9767
Rejestracja: pt lip 30, 2004 13:21

Re: Gaelic Football/Cumann Warszawa

Post autor: DEADLY SIN » wt mar 20, 2012 0:23

Ha, zajebiście!

Pozostaje mi jedynie cieszyć się Twoim szczęściem, bo jeszcze wtedy nie będzie mnie w Warszawie. Mam nadzieję, że razem z Tobą uda się przynajmniej kilku pozytywnie świrniętych. ;)

P.S. Miałeś już okazję obejrzeć finał All-Ireland 2011? :)

xkubax
Posty: 802
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 15:07
Lokalizacja: Olesno/Warszawa

Re: Gaelic Football/Cumann Warszawa

Post autor: xkubax » wt mar 20, 2012 0:40

Miałeś już okazję obejrzeć finał All-Ireland 2011?
Oglądałem dwa razy :) Raz fragmentami i raz w całości. Chyba już coraz bardziej załapuję o co chodzi. Poza tym wrażenia na plus - dynamiczna, emocjonująca gra. Kolesie przyjmują bez bólu takie ciosy przy jakich w piłce nożnej już by się zwijali na ziemi i wołali o pomoc medyczną :wink:
Szybko można się wkręcić nawet jak się nie zna szczegółów zasad

xkubax
Posty: 802
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 15:07
Lokalizacja: Olesno/Warszawa

Re: Gaelic Football/Cumann Warszawa

Post autor: xkubax » wt mar 27, 2012 20:51

Oficjalne info które dostałem na mejla:

"Cumann Warszawa, Polands first Irish Football team, invites you to our upcoming tournament here in Warsaw on April 14th, 2012.
Gaelic football is a sport with Irish roots but with a shining future here in Poland and we want you to be here, when it all kicks off!
The sport is a mix of soccer and volleyball with a twist, and if watching a fast paced and exciting game, played with skill and passion interests you
then come along to AWF from 10am to 6pm to watch one of the many mens and womens matches.
Teams from Prague, Vienna, Munich, Bratislava and our own Cumann Warszawa will battle it out for the glory of taking home the Warsaw Cup!
We want YOU there to cheer us on!"

ODPOWIEDZ