W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Piłka Ręczna

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

Awatar użytkownika
arth
Posty: 339
Rejestracja: wt lip 19, 2011 21:10

Re: Odp: Piłka Ręczna

Post autor: arth » czw sty 23, 2014 8:29

kibic82 pisze:
Destro pisze:Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Kasa zawalił mecz. Ile on obronił, a ile ten Chorwat z parszywą mordą?

Przegraliśmy 3 bramkami, czyli zabrakło kilku skutecznych interwencji Szmala. Puszczał nawet farfocle. Strasznie słabo zagrał. Szkoda. Ogralibyśmy Chorwatów mając bramkarza. Niestety dziś go nie mieliśmy.

Ale i tak ręczni to są MĘŻCZYŹNI. Nie to co te pipy od nożnej. Na tych złamasów kopaczy to nie mogę patrzeć. Ręczni grają z Orłem na piersi i walczą jak orły. A te niedojdy i łamagi od nożnej, to jest kompromitacja i wstyd dl kraju. Każda inwestycja w tych partaczy to stracone pieniądze. INWESTOWAĆ W RĘCZNĄ. U nas w Warszawie nawet porządnej drużyny ręcznej nie ma. Tylko wszystko idzie na tych złamasów postsowieckich z CSKA, żeby banda dresów z kryminogennego elementu patrologicznego mogła przyjść na podrzeć sobie ryja. Taki kraj.
Z Twojej wypowiedzi wynika, że trzeba zaorać piłkarska Polonię i zrobić sekcję piłki nożnej :shock:
Chyba sekcję piłki ręcznej? ;)

Awatar użytkownika
bartekd
Posty: 1039
Rejestracja: pn cze 10, 2013 17:03

Re: Piłka Ręczna

Post autor: bartekd » czw sty 23, 2014 15:47

Destro pisze:Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Kasa zawalił mecz. Ile on obronił, a ile ten Chorwat z parszywą mordą?

Przegraliśmy 3 bramkami, czyli zabrakło kilku skutecznych interwencji Szmala. Puszczał nawet farfocle. Strasznie słabo zagrał. Szkoda. Ogralibyśmy Chorwatów mając bramkarza. Niestety dziś go nie mieliśmy.

Ale i tak ręczni to są MĘŻCZYŹNI. Nie to co te pipy od nożnej. Na tych złamasów kopaczy to nie mogę patrzeć. Ręczni grają z Orłem na piersi i walczą jak orły. A te niedojdy i łamagi od nożnej, to jest kompromitacja i wstyd dl kraju. Każda inwestycja w tych partaczy to stracone pieniądze. INWESTOWAĆ W RĘCZNĄ. U nas w Warszawie nawet porządnej drużyny ręcznej nie ma. Tylko wszystko idzie na tych złamasów postsowieckich z CSKA, żeby banda dresów z kryminogennego elementu patrologicznego mogła przyjść na podrzeć sobie ryja. Taki kraj.
Pozwolę sobie się z Tobą nie zgodzić. Ok Szmal a raczej obaj bramkarze nie zagrali wybitnie ale niestety gra w obronie chłopaków pozostawiała wiele do życzenia. Dawali Chorwatom zbyt wiele swobody. Poza tym w piłce ręcznej na interwencje bramkarzy ogromny wpływ ma współpraca z obroną. A ta była taka jak napisałem.

Piszesz, że kasa zawalił mecz. To ja odwrócę sytuację. Gdyby piłkarze z pola wykorzystali wszystkie sytuacje sam na sam z bramkarzem a nie rzucali w niego to wynik byłby inny.

Tak czy inaczej znowu walka i charakter do końca. Oby wygrali z Islandią bo 5 miejsce to będzie sukces. Tym bardziej, że nikt na nich nie stawiał przed turniejem.

czarny_bolo
Posty: 694
Rejestracja: ndz gru 01, 2013 11:48

Re: Piłka Ręczna

Post autor: czarny_bolo » czw sty 23, 2014 16:04

Summa sumarum nie przeszlismy przez te mistrzostwa an kolanach. O Szmalu złego słowa nie powiem, chłopak po prostu wykorzystał swój limit zajebistości w poprzednich meczach.

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29039
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: Piłka Ręczna

Post autor: elektryk » śr sty 28, 2015 23:32

No dobra. Cisza była dość długo w temacie, ale skoro jest półfinał naszych Walecznych Serc czy też Gladiatorów to warto coś o tym napisać.
Gramy z Katarem czyli ekipą sztucznie stworzoną za petrodolary. My mamy za to Szmal lub Kasę.
Wszyscy ostatni rywale Kataru narzekają na sędziów. Nie wiem czy słusznie czy nie, ale stawiam na to pierwsze.
Przejrzałem sobie z jakich krajów na tych MŚ sędziowali Katarczykom panowie z gwizdkiem. Oprócz meczu z Chile (byli pewni wygranej) i meczu ze Słowenią i Białorusią każdy kolejny mecz gwiżdżą im sędziowie z Bałkanów. A to Chorwaci, a to Macedończycy. Ciekaw jestem kogo wskażą szejkowie na sędziów w meczu z nami. Wałki będą bankowo więc trzeba wziąć się w garść od początku i na zimno punktować przebierańców.

20latek
Posty: 278
Rejestracja: wt kwie 29, 2008 20:41

Re: Piłka Ręczna

Post autor: 20latek » czw sty 29, 2015 10:21

Wracając do wczorajszego meczu czy też macie wrażenie, ze Chorwaci mięli pod koniec więcej czasu na rozgrywanie akcji? Bo nie wiem czy wmówił mi to komentator (chyba Laskowski) czy rzeczywiście tak było.

Ale mam teraz zagwozdkę. Nie wkalkulowałem w grafik w tym tygodniu, że Orły, Sokoły, Herosy przejdą do półfinału i ustawiłem się na pokopanie piły na hali. Jak żyć Panie Premierze? :D

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9663
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: Piłka Ręczna

Post autor: rubakin » czw sty 29, 2015 11:18

Słowem Szmal w sporcie to podstawa

destroyer
Posty: 11822
Rejestracja: pn lip 30, 2012 17:55

Re: Piłka Ręczna

Post autor: destroyer » czw sty 29, 2015 11:23

Mnie też denerwowali sędziowie pod koniec, a oglądałem bez komentarza. My mieliśmy na akcję ok. 30 sekund, a tamtym nawet po minucie nie sygnalizowali gry pasywnej.
Najbardziej mi się jednak podobała ta bramka zza pleców, ładniejsza niż sporo bramek w nodze

Awatar użytkownika
bartekd
Posty: 1039
Rejestracja: pn cze 10, 2013 17:03

Re: Piłka Ręczna

Post autor: bartekd » pt sty 30, 2015 10:38

Dziś walka z przebierańcami bo drużyną narodową Kataru nazwać ich nie można.
Wałki sędziowskie będą na bank ale stawiam, że chłopaki doskonale zdają sobie z tego sprawę.
Będzie walka, walka i jeszcze raz walka i mam nadzieję szczęśliwe dla nas zakończenie.

DO BOJU BIAŁO CZERWONI !!!!

Ciekawostka: Propozycję gry w barwach Kataru dostał Marcin Lijewski.

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29039
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: Piłka Ręczna

Post autor: elektryk » pt sty 30, 2015 11:34

elektryk pisze:No dobra. Cisza była dość długo w temacie, ale skoro jest półfinał naszych Walecznych Serc czy też Gladiatorów to warto coś o tym napisać.
Gramy z Katarem czyli ekipą sztucznie stworzoną za petrodolary. My mamy za to Szmal lub Kasę.
Wszyscy ostatni rywale Kataru narzekają na sędziów. Nie wiem czy słusznie czy nie, ale stawiam na to pierwsze.
Przejrzałem sobie z jakich krajów na tych MŚ sędziowali Katarczykom panowie z gwizdkiem. Oprócz meczu z Chile (byli pewni wygranej) i meczu ze Słowenią i Białorusią każdy kolejny mecz gwiżdżą im sędziowie z Bałkanów. A to Chorwaci, a to Macedończycy. Ciekaw jestem kogo wskażą szejkowie na sędziów w meczu z nami. Wałki będą bankowo więc trzeba wziąć się w garść od początku i na zimno punktować przebierańców.

I tak jak przewidywałem. Sędziują Serbowie (a Serbów w kadrze Kataru jest chyba ze trzech...) a technicznym jest Macedończyk. Szykuje się mega wałek :roll: . Tylko zimna głowa naszych może dać nam awans. Bo gwizdki będą dziwne. Oj bardzo dziwne...

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29039
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: Piłka Ręczna

Post autor: elektryk » pt sty 30, 2015 22:13

c... w dupę sprzedawczykom arbitrom, którzy pilnowali wyniku cały mecz. Ciekawe kto będzie im gwizdał finał. Bośniacy, Macedończycy, Serbowie czy Chorwaci?
Druga sprawa to postawa bramkarzy i obrońców. Ja wiem, że ciężko utrzymać w ryzach obronę jak akcję zasmarkańcy grali tyle ile chcieli a sędziowie ANI RAZU nie wskazali im pasywnej gry aż sobie wyprowadzali zawodnika na czystą pozycję, ale tego konusa ze środka można było spacyfikować. A on sobie wchodził jak w masło. Niestety, ale Szmal znowu zagrał kupę, a Wyszomirski mega kupę. W ataku ciężko było coś dograć, bo zasmarkańcy mogli sobie na wszystko w obronie pozwolić bez żadnych konsekwencji. Że Koszulki naszych nie darły się co chwilę to jestem w szoku. A z drugiej strony jak mieliśmy 2 bramki straty to Jurecki mimo, że akcja była po drugiej stronie pola bramkowego za lekkie pociągnięcie za koszulkę dostał szybkie 2 minuty byle tylko naszych ostudzić.
Kurestwo to mało powiedziane.
SPRZEDAWCZYKI I HANDLARZE.
c... z Ciapatymi.

Awatar użytkownika
bartekd
Posty: 1039
Rejestracja: pn cze 10, 2013 17:03

Re: Piłka Ręczna

Post autor: bartekd » pt sty 30, 2015 22:41

Elektryku prawie się z Tobą zgadzam. Nie zgadzam się co do postawy obrońców. Oni nawet nie mogli bronić na swoim normalnym poziomie bo zwyczajnie sprzedajne k..wy im na to nie pozwoliły. Jak tylko zaczęli twardo bronić to poszła karta czy dwie, kary wykluczeń i było po sprawie.

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29039
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: Piłka Ręczna

Post autor: elektryk » pt sty 30, 2015 23:10

bartekd pisze:Elektryku prawie się z Tobą zgadzam. Nie zgadzam się co do postawy obrońców. Oni nawet nie mogli bronić na swoim normalnym poziomie bo zwyczajnie sprzedajne k..wy im na to nie pozwoliły. Jak tylko zaczęli twardo bronić to poszła karta czy dwie, kary wykluczeń i było po sprawie.
To prawda. Tym bardziej, że jak napisałem Smarki mogły rozgrywać akcję do bólu a sprzedajne serbskie k...y nawet im nie groziły grą na czas.

destroyer
Posty: 11822
Rejestracja: pn lip 30, 2012 17:55

Re: Piłka Ręczna

Post autor: destroyer » sob sty 31, 2015 0:07

abstrahując od sędziowania, to szkoda zmarnowanych setek, tego nie popsuli sędziowie. Szkoda, że nie mieliśmy dziś zmiennika dla Szmala, Katarowi zmiana na bramce bardzo pomogła

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29039
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: Piłka Ręczna

Post autor: elektryk » sob sty 31, 2015 0:24




a tak wyglądała rozgrzewka serbskich kurew przed meczem.

Awatar użytkownika
WarszawskaPolonia
Posty: 112
Rejestracja: pn sie 26, 2013 21:13

Re: Piłka Ręczna

Post autor: WarszawskaPolonia » sob sty 31, 2015 0:36

Dobrze widziałem, że Qatar dostał 1 karę w 42 min jak już po meczu praktycznie było? :D

destroyer
Posty: 11822
Rejestracja: pn lip 30, 2012 17:55

Re: Piłka Ręczna

Post autor: destroyer » sob sty 31, 2015 0:55

jeszcze duży kamyk do ogródka dla naszej drużyny, gdy grali 2 raz w przewadze, pomimo tego nie potrafili zagrać w obronie i podczas gry w przewadze było 2:2.
W każdym razie te mistrzostwa to farsa, furorę robi drużyna najemników pod flagą Kataru, na trybunach wynajęci kibice - to jest sport?

Awatar użytkownika
bartekd
Posty: 1039
Rejestracja: pn cze 10, 2013 17:03

Re: Piłka Ręczna

Post autor: bartekd » sob sty 31, 2015 14:45

Destroyer trzeba przyznać, że zawodnik grający w bramce Kataru (bo przecież nie reprezentant) miał dzień konia a ponadto musi być świetnym bramkarzem skoro broni barw Barcelony. Mimo to nasi mogli rzucać lepiej (chociaż to łatwo się mówi).
A co do obrony i gry w przewagach to się z Tobą nie zgadzam. Tak jak pisałem wyżej chłopaki nie mogli grać w obronie na normalnym poziomie bo wszystko było im gwizdane, nawet to co zazwyczaj jest normą w meczach piłki ręcznej.

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29039
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: Piłka Ręczna

Post autor: elektryk » ndz lut 01, 2015 17:11

Niezniszczalni! !!!! Brawo!!!

Awatar użytkownika
Wachu
Posty: 3798
Rejestracja: wt kwie 10, 2012 16:38

Re: Piłka Ręczna

Post autor: Wachu » ndz lut 01, 2015 21:54

BRawa dla naszych medalistów, genialny mecz znowu mega emocjonalny, świetne gole i obrona. Cieszę sie ze zwycięstwa Francuzów.

Awatar użytkownika
bartekd
Posty: 1039
Rejestracja: pn cze 10, 2013 17:03

Re: Piłka Ręczna

Post autor: bartekd » ndz lut 01, 2015 22:31

To się nazywa serducho !!! Tak się przechodzi do historii.
Żeby wszyscy Polscy sportowce a zwłaszcza drużyny tak walczyły.
Jak dla mnie jesteśmy wicemistrzami świata. Co najmniej bo nie wiadomo jaki byłby wynik z Francją.

destroyer
Posty: 11822
Rejestracja: pn lip 30, 2012 17:55

Re: Piłka Ręczna

Post autor: destroyer » pn lut 02, 2015 0:25

fajnie czasami odskoczyć od tych wyżelowanych piłkarzyków, którzy umierają przy każdym dotknięciu i zobaczyć prawdziwych wojowników, coraz bardziej mi się podoba piłka ręczna. Może czas na Polonijną sekcję xd ?

czarny_bolo
Posty: 694
Rejestracja: ndz gru 01, 2013 11:48

Re: Piłka Ręczna

Post autor: czarny_bolo » śr lut 11, 2015 21:48

Jestem za – szczypiorniak jest mega dynamiczną i fajna gra. Do tego urazowa – o utracie oka przez wiadomego piłkarza nie trzeba wspominać.

AvantGarde
Posty: 10553
Rejestracja: wt lut 10, 2009 2:37

Re: Piłka Ręczna

Post autor: AvantGarde » pn sty 18, 2016 20:49

Słoweńcy zrobili dzisiaj to co wczoraj wczoraj mogli zrobić Polacy - zremisowali wygrany mecz z Hiszpanią.
Na marginesie, wczorajsi nasi kibice z kartką "nie denerwujecie się i tak wygramy jedną bramką" powinni otrzymać za to jakąś nagrodę :D
Emocji w ręczną zawsze dużo i nie dziwie się, gdy moja kobieta mi mówi, że woli oglądać to niż nożną. Piłka nożna jest tylko dla nas :twisted:
Szkoda braci Madziarów, że przegrali z waciakami jedną bramką. Teraz też nie wiem komu kibicować w meczu Niemców ze Szwedami? Z jednej strony niechęć do szwabów od urodzenia, z drugiej strony kraj zboczeńców uczących swoich synów chodzenia w kieckach, gdyby Ci może kiedyś jednak się rozmyślili...

AvantGarde
Posty: 10553
Rejestracja: wt lut 10, 2009 2:37

Re: Piłka Ręczna

Post autor: AvantGarde » wt sty 19, 2016 17:23

Już wiem dlaczego byłem jednak za szwabami
http://eurosport.onet.pl/pilka-reczna/m ... =onetsg_fb

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29039
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: Piłka Ręczna

Post autor: elektryk » wt sty 19, 2016 22:22

Brawo Gladiatorzy!! Szwedzi pedalski naród się zrobił

ODPOWIEDZ