W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Boks

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

AvantGarde
Posty: 10553
Rejestracja: wt lut 10, 2009 2:37

Boks

Post autor: AvantGarde » sob paź 15, 2011 21:33

Na Polsacie garownik wiślacki nawala jakiegoś cienkiego bambo.
Szpilka nie jest zły, rekin pierdzielony ;)

Awatar użytkownika
piti
Posty: 1215
Rejestracja: wt wrz 06, 2011 9:51

Re: Boks

Post autor: piti » pn paź 17, 2011 8:47

Elokwentny jest bardzo:

http://www.weszlo.com/news/7501-Artur_S ... _chuligana

Mój ulubiony fragment:
Wziąłeś się też za siebie. Książki, angielski…
No, przeczytałem 40 książek. Jakbym miał teraz czas, to czytałbym dalej. Nie ma w ogóle porównania do telewizji. Jak przeczytałem pierwszy raz „Potop”, to zwariowałem. Cała ta historia tak zryła mi beret, że po tej książce uznałem, że nigdy przed nikim nie ucieknę, choćby było ich siedmiu-ośmiu. Żyłem tym bohaterem. Budziłem się rano, apel, a ja zęby myłem, oczy i od razu przed książkę. Nawet trening raz odpuściłem. Jak Kmicic bronił Częstochowy, byłem taki dumny, ku*wa…

Awatar użytkownika
Zbyniu
Posty: 1900
Rejestracja: pt maja 07, 2004 13:34
Lokalizacja: z bródnej dzielnicy ;)

Re: Boks

Post autor: Zbyniu » pn paź 17, 2011 12:22

AvantGarde pisze:Na Polsacie garownik wiślacki nawala jakiegoś cienkiego bambo.
Szpilka nie jest zły, rekin pierdzielony ;)
:lol:

Może i ten Beck wirtuozem nie jest, ale był z niego rzetelny pięściarz. Walczył z najlepszymi. Ponoć nawet się obruszył, że ktoś zaproponował mu walkę z gościem, który stoczył 3 czy 4 walki w wadze ciężkiej. Ale kasa nie śmierdzi.
Co do Szpilki - dla takiego bądź co bądź nowicjusza w wadze ciężkiej to teoretycznie taki przeciwnik jakby drużynę 7 latków wystawić do meczu z 12-latkami. Teoretycznie, bo jednak gość cios w tej lewej łapie ma, a i Beck swoje najlepsze lata ma za sobą. Szpilka moim zdaniem to taki jeździec bez głowy. Niby zapowiadał przed walką, że cieszy się z takiego rywala jak Beck , bo będzie mógł dłużej poboksować. A prawda jest taka, że od pierwszego gongu próbował urwać łeb Murzynowi,. Mimo rad trenerów w przerwach, żeby popracować m.in. prawym prostym. Może być tak, ze trafi na innego "urwiłebcia" i to się przykro dla niego skończy. Bo waga ciężka błędów, a szczególnie porażek na początku kariery nie wybacza. Jedna wpadka może w tej wadze przekreślić karierę zawodnika. Bo przebić się w tej kategorii do walk o tytuły jest bardzo ciężko.

Awatar użytkownika
piti
Posty: 1215
Rejestracja: wt wrz 06, 2011 9:51

Re: Boks

Post autor: piti » pn paź 17, 2011 12:53

Ja bym polemizował czy Beck tak z najlepszymi walczył..

Same ogórki i:
Monte Barret - przegrał przed czasem
Rayem Austinem - przegrał przed czasem. Dodatkowo Austin nigdy z nikim znaczącym nie wygrał..
NikołajWałujew - zmieciony z ringu w 2/3 rundzie

Później ledwo wygrał z takim ogórkiem jak Andrew Greelay (który ma taką karierę http://www.fightsrec.com/andrew-greeley.html :)), także można stwierdzić, że to przed walką ze Szpilką zrobili z niego boxera polscy dziennikarze.

Awatar użytkownika
Zbyniu
Posty: 1900
Rejestracja: pt maja 07, 2004 13:34
Lokalizacja: z bródnej dzielnicy ;)

Re: Boks

Post autor: Zbyniu » pn paź 17, 2011 15:50

Czytaj ze zrozumieniem, a nie szukasz dziury w całym. Ja miałem na myśli właśnie te kilka pojedynków.
Nie ma boksera, który walczy samymi "najlepszymi". Ale to jest chyba oczywista oczywistość dla każdego, kto choć trochę się zna i interesuje boksem.

Awatar użytkownika
Jabol_Ultima
Posty: 2580
Rejestracja: ndz sty 18, 2004 16:07
Lokalizacja: OCHOTA

Re: Boks

Post autor: Jabol_Ultima » pn paź 17, 2011 15:52

pamiętam, że kilka sezonów temu ktoś coś pisał o reaktywacji sekcji bokserskiej na Polonii... mniemam że inicjatywa upadła w zarodku.

Awatar użytkownika
piti
Posty: 1215
Rejestracja: wt wrz 06, 2011 9:51

Re: Boks

Post autor: piti » pn paź 17, 2011 19:37

Zbyniu pisze:Czytaj ze zrozumieniem, a nie szukasz dziury w całym. Ja miałem na myśli właśnie te kilka pojedynków.
Nie ma boksera, który walczy samymi "najlepszymi". Ale to jest chyba oczywista oczywistość dla każdego, kto choć trochę się zna i interesuje boksem.
Nie miałem na myśli nic czepialskiego - chodziło mi o to, że to, oczywiście w mojej opinii, słaby bokser, i tylko tyle.

A co do Szpilki - to jego potencjalem w stosunku do wiekszosc obecnych zawodnikow wagi ciezkiej jest to, ze byl bardzo dobrym amatorem i przez to umie boksowac technicznie. Chyba na razie nie ma jednak do tego psychy - ma dalej mentalnosc chuligana nie boksera, a jak pokazal Kliczko, w dzisiejszym boksie potrzeba jednak chlodnej kalkulacji.

Awatar użytkownika
Zbyniu
Posty: 1900
Rejestracja: pt maja 07, 2004 13:34
Lokalizacja: z bródnej dzielnicy ;)

Re: Boks

Post autor: Zbyniu » pn paź 17, 2011 20:03

piti pisze:
Nie miałem na myśli nic czepialskiego - chodziło mi o to, że to, oczywiście w mojej opinii, słaby bokser, i tylko tyle.
Tu się zgodzę - widziałem jego "walkę" z Wałujewem i zadawałem sobie pytanie "co ten gość k... tu robi?". Chodziło mi o to, że na ten moment kariery Szpilka dostał naprawdę doświadczonego boksera, a nie jakiegoś nołnejma :wink:

Awatar użytkownika
piti
Posty: 1215
Rejestracja: wt wrz 06, 2011 9:51

Re: Boks

Post autor: piti » wt paź 18, 2011 13:08

Nie wiem czy to widzieliście -

Mam nadzieje, że Pac Man mu obije japę w listopadzie :)

sorenito
Posty: 367
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Kamionek
Kontakt:

Re: Boks

Post autor: sorenito » śr lis 09, 2011 16:27

Obrazek

RIP Smokin'

sorenito
Posty: 367
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Kamionek
Kontakt:

Re: Boks

Post autor: sorenito » śr lis 09, 2011 18:37

I w temacie:
ESPN Classic chce złożyć hołd tej wielkiej gwieździe boksu i przypomnieć najlepsze walki jakie stoczył Frazier.

W piątek 11 listopada o godzinie 20:00 zostanie wyemitowane starcie Joe'a z Oscarem Bonaveną, a o 21:00 będziemy mogli przypomnieć sobie walkę Thrilla in Manila.

Karas
Posty: 701
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 21:54
Lokalizacja: Warszawa-Wawer

Re: Boks

Post autor: Karas » ndz lis 13, 2011 13:45

Wybitny pięściarz, dla mnie osobiście obok Aliego i Marciano największa legenda boksu.

Epic
Posty: 59
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 1:07
Lokalizacja: Białołęka/Bródno

Re: Boks

Post autor: Epic » ndz lis 13, 2011 14:50

http://sport.onet.pl/boks/manny-pacquia ... omosc.html
Z niecierpliwością czekam na walkę numer 4 :D Marquez naprawdę pokazał się z bardzo dobrej strony i mimo tych kilku lat na karku był znakomicie przygotowany.

Eternia
Posty: 1101
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 13:44

Re: Boks

Post autor: Eternia » pn lis 14, 2011 15:29

Reaktywacja boksu na Polonii by Nam przyniosła korzyści w każdym aspekcie. Sam bym poćwiczył.

AvantGarde
Posty: 10553
Rejestracja: wt lut 10, 2009 2:37

Re: Boks

Post autor: AvantGarde » śr lis 30, 2011 14:30

http://www.sportwizja.pl/film/10807/krz ... t-i-walka/

Brawo Diablo, dobrze że się podniosłeś po...

Destro
Posty: 1453
Rejestracja: wt mar 01, 2011 15:33

Re: Boks

Post autor: Destro » pt gru 02, 2011 1:23

Eternia pisze:Reaktywacja boksu na Polonii by Nam przyniosła korzyści w każdym aspekcie. Sam bym poćwiczył.
Ja bym wolał reaktywację sekcji tenisa ziemnego. Szkoda, że Polonia nie ma teraz takiej sekcji. Ewentualnie można by reaktywować siatkówkę. Sport bardzo w Polsce popularny i medialny.

Eternia
Posty: 1101
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 13:44

Re: Boks

Post autor: Eternia » pt gru 02, 2011 10:44

Spoko, broń sie przed Cwe7ami rakietą 8)

-cezet-
Posty: 222
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 10:56

Re: Boks

Post autor: -cezet- » wt gru 06, 2011 20:00

Destro pisze:
Eternia pisze:Reaktywacja boksu na Polonii by Nam przyniosła korzyści w każdym aspekcie. Sam bym poćwiczył.
Ja bym wolał reaktywację sekcji tenisa ziemnego. Szkoda, że Polonia nie ma teraz takiej sekcji. Ewentualnie można by reaktywować siatkówkę. Sport bardzo w Polsce popularny i medialny.
A co z sekcją Kung Fu? Miało powstać w 2004, co zapowiadała Stołeczna, ale chyba pomysł nie wypalił. Pytałem o to w dziale Polonia Warszawa, wątku o boksie właśnie, i nie dostałem odp. Ktoś ze starszych pamięta może nazwisko naszego pięściarza, niezbyt utalentowane, nie wspominając taktyki jak i techniki, wzbudzającego zawsze spore emocje poprzez swoje szaleńcze szarże, stylem przypominającym niemal Kung Fu Pandy :wink: kończąc prawie zawsze porażką, po swych wiatraczanych ciosach? Była o nim mowa w Czarnym Wtorku poświęconym kibicom, ale wyleciały mi z głowy jego personalia.

SIARA
Posty: 671
Rejestracja: pn maja 25, 2009 17:41
Lokalizacja: z dupy

Re: Boks

Post autor: SIARA » śr gru 07, 2011 8:45

Cezet..ty sam jestes jak Kung Fu Panda;):P

-cezet-
Posty: 222
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 10:56

Re: Boks

Post autor: -cezet- » czw gru 08, 2011 15:22

SIARA pisze:Cezet..ty sam jestes jak Kung Fu Panda;):P
Będziesz miał okazję powiedzieć mi to osobiście wiosną, ale raczej nie zdążysz otworzyć ust. Szok Cię sparaliżuje. Nie tylko Ciebie. A i już teraz jest nieźle. To tak jak w pijackim widzie, gdzie widzisz coś kilka razy, a mnie widywaliście takiego i bez tego. Teraz już nie. Chyba, że za każde kg. postawisz piwko to kto wie. Rekord z pewnego wyjazd na, który zaspałeś zostałby wówczas podwojony. :diabel:

Awatar użytkownika
Zbyniu
Posty: 1900
Rejestracja: pt maja 07, 2004 13:34
Lokalizacja: z bródnej dzielnicy ;)

Re: Boks

Post autor: Zbyniu » ndz gru 11, 2011 11:38


Awatar użytkownika
espanol
Posty: 336
Rejestracja: śr lut 18, 2009 22:08
Lokalizacja: Mokotów

Re: Boks

Post autor: espanol » pt lut 17, 2012 21:02

http://boxingnews.pl/index.php?option=c ... atest-news
Jak to mówią: każdy może zdążyć uderzyć w policzek, ale nie każdy może zdążyć przeprosić :wink:
Walka odbędzie się jutro w sobotę 18.02, od 20:00 na Polsacie Sport.

Epic
Posty: 59
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 1:07
Lokalizacja: Białołęka/Bródno

Re: Boks

Post autor: Epic » sob lut 18, 2012 7:54

Chisora zachował się wręcz komicznie.Balon związany z tą walką nie był tak nadmuchiwany jak powiedzmy w przypadku gdyby doszło do walki Manny'ego i Floyda (na którą po cicho liczę :D ) a co za tym idzie presja nie jest tak duża.Kliczko pokaże temu Angolowi co to boks i wygra jak na mistrza przystało ^^

Awatar użytkownika
Zbyniu
Posty: 1900
Rejestracja: pt maja 07, 2004 13:34
Lokalizacja: z bródnej dzielnicy ;)

Re: Boks

Post autor: Zbyniu » sob lut 18, 2012 23:19

Chisora stwierdził, że pół Europy jest za nim. No to jednak nie moje pół :lol:
Zachował się jak gówniarz i jak gówniarz... dostanie klapsa :wink:

P.S. Wychodzą do ringu - główne pytanie to takie, czy Chisora rzuci się na Kliczkę przed walką? :lol: :wink:

P.S. 2 Już opluł Kliczkę :roll:

AvantGarde
Posty: 10553
Rejestracja: wt lut 10, 2009 2:37

Re: Boks

Post autor: AvantGarde » sob lut 18, 2012 23:27

Lej Kliczko frajera!!!!

ODPOWIEDZ