W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Karpaty Lwów/Piłka na Ukrainie - pytania

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

xkubax
Posty: 802
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 15:07
Lokalizacja: Olesno/Warszawa

Karpaty Lwów/Piłka na Ukrainie - pytania

Post autor: xkubax » ndz mar 13, 2011 21:42

Nie wiedziałem czy tu czy do Hyde Parku ale temat związany z piłką więc niech będzie. Na wiosnę wybieram się do Lwowa i Stanisławowa (Iwano-Frankiwska). Głównym punktem wypadu chciałbym uczynić stadiony jakichkolwiek klubów na które się natknę a przede wszystkim Karpat Lwów. Jeśli macie jakieś ciekawe informacje o tym klubie, nie tylko piłkarskie ale i kibicowskie to piszcie. Chętnie się czegoś dowiem. Co prawda jeśli się uda to będę tam miał za przewodnika kibica Karpat ale nie wiadomo. Ligą ukraińską nigdy się nie interesowałem więc wszelakie informacje mile widziane.

gen_Patton
Posty: 2526
Rejestracja: czw maja 31, 2007 11:35

Re: Karpaty Lwów/Piłka na Ukrainie - pytania

Post autor: gen_Patton » ndz mar 13, 2011 22:21

Karpaty Lwów nie lubią Polaków - wieszają flagi UPA na meczach.

xkubax
Posty: 802
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 15:07
Lokalizacja: Olesno/Warszawa

Re: Karpaty Lwów/Piłka na Ukrainie - pytania

Post autor: xkubax » ndz mar 13, 2011 22:38

Proszę, nie wiedziałem o tym. Właśnie o takie info mi chodzi bo jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o piłkę na Ukrainie

AvantGarde
Posty: 10553
Rejestracja: wt lut 10, 2009 2:37

Re: Karpaty Lwów/Piłka na Ukrainie - pytania

Post autor: AvantGarde » pn mar 14, 2011 0:31

Idź na Pogoń Lwów i aby się długo nie rozpisywać podkreślając jednocześnie powagę - TO JEDYNA SŁUSZNA OPCJA. uwierz

Piotrek_Ursynow
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2134
Rejestracja: wt maja 06, 2003 10:21

Re: Karpaty Lwów/Piłka na Ukrainie - pytania

Post autor: Piotrek_Ursynow » pn mar 14, 2011 11:08

xkubax pisze:Nie wiedziałem czy tu czy do Hyde Parku ale temat związany z piłką więc niech będzie. Na wiosnę wybieram się do Lwowa i Stanisławowa (Iwano-Frankiwska). Głównym punktem wypadu chciałbym uczynić stadiony jakichkolwiek klubów na które się natknę a przede wszystkim Karpat Lwów. Jeśli macie jakieś ciekawe informacje o tym klubie, nie tylko piłkarskie ale i kibicowskie to piszcie. Chętnie się czegoś dowiem. Co prawda jeśli się uda to będę tam miał za przewodnika kibica Karpat ale nie wiadomo. Ligą ukraińską nigdy się nie interesowałem więc wszelakie informacje mile widziane.
Karpaty to klub Banderowcow, nawet barwy wyjazdowe maja jak UPA zeby oddac im czesc

siedem

Re: Karpaty Lwów/Piłka na Ukrainie - pytania

Post autor: siedem » pn mar 14, 2011 12:09

Omijaj Karpaty z daleka, tak jak wyżej napisane to banderowski klub. Na meczach kibice często wznoszą partyjne pozdrowienia OUN: Sława Ukrainie! - Sława Bohaterom! oraz UNA-UNSO: Sława Narodowi! - Śmierć wrogom!.

Tak samo z ukraińskimi przewodnikami, jeśli chcesz zwiedzać Lwów to lepiej kup dobry przewodnik i rób to na własną rękę. Ukraińscy przewodnicy w większości wychowywani byli na micie tylko ukraińskiego Lwowa i obraz przez nich przedstawiony jest daleki od prawdziwego.

Dla jasności, żebyś nie szukał - Stepan Bandera był przywódcą jednej z frakcji OUN, odpowiedzialnej za ludobójstwo na ludności polskiej, dokonywanego przez swoje zbrojne ramię - UPA, dowodzoną przez Romana Szuchewycza. W wyniku ich działalności ukraińscy nacjonaliści zamordowali od 100 do 150 tys. osób.

We Lwowie Pogoń i Czarni a w Stanisławowie Rewera! :)

xkubax
Posty: 802
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 15:07
Lokalizacja: Olesno/Warszawa

Re: Karpaty Lwów/Piłka na Ukrainie - pytania

Post autor: xkubax » pn mar 14, 2011 13:00

Kim był Bandera to ja wiem i za te Karpaty to podziękuję i nie mam zamiaru się tan pojawiać. Nie wiedziałem po prostu, że tam są aż tak zakorzenione tego rodzaju klimaty, że nawet klub bierze sobie barwy od Banderowców. Nieźle mają nakopane w głowach

Easygoin'
Posty: 227
Rejestracja: śr kwie 21, 2010 11:53
Lokalizacja: Zbąszynek

Re: Karpaty Lwów/Piłka na Ukrainie - pytania

Post autor: Easygoin' » pn mar 14, 2011 15:41

Dla zainteresowanych:

Obrazek

Krsta
Posty: 1528
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 21:04
Lokalizacja: Gdzie Syrenka w herbie jest!

Re: Karpaty Lwów/Piłka na Ukrainie - pytania

Post autor: Krsta » pn mar 14, 2011 15:55

W tym sezonie grają w całych zielonych koszulkach.

Easygoin'
Posty: 227
Rejestracja: śr kwie 21, 2010 11:53
Lokalizacja: Zbąszynek

Re: Karpaty Lwów/Piłka na Ukrainie - pytania

Post autor: Easygoin' » pn mar 14, 2011 16:18

To strój europejski.

Krsta
Posty: 1528
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 21:04
Lokalizacja: Gdzie Syrenka w herbie jest!

Re: Karpaty Lwów/Piłka na Ukrainie - pytania

Post autor: Krsta » pn mar 14, 2011 16:22

W zielonych grali też w lidze ukraińskiej. Ok., ale nie ma to większego znaczenia. Klub ma jednoznaczny charakter.

Klokan
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 486
Rejestracja: sob lis 15, 2003 11:27

Re: Karpaty Lwów/Piłka na Ukrainie - pytania

Post autor: Klokan » wt maja 10, 2011 13:15

Chyba porobiło im się tak w miarę niedawno jak nastała moda wśród lwowskiej-ukraińskiej młodzieży na te debilizmy. Wcześniej (kilka lat temu) na stadionie nie było nic co by Polaka mogło zaboleć lub obrazić a gdy bronił Nalepa to wisiała w młynie polska flaga. Szkoda, że ich tak pojebało.

Awatar użytkownika
Jabol_Ultima
Posty: 2580
Rejestracja: ndz sty 18, 2004 16:07
Lokalizacja: OCHOTA

Re: Karpaty Lwów/Piłka na Ukrainie - pytania

Post autor: Jabol_Ultima » ndz lip 24, 2011 13:27

czy Karpaty grają w lidze europejskiej a jak tak to z kim?

siedem

Re: Karpaty Lwów/Piłka na Ukrainie - pytania

Post autor: siedem » wt lip 26, 2011 14:19

Grają z Saint Patrick's Athletic FC.

Awatar użytkownika
Jabol_Ultima
Posty: 2580
Rejestracja: ndz sty 18, 2004 16:07
Lokalizacja: OCHOTA

Re: Karpaty Lwów/Piłka na Ukrainie - pytania

Post autor: Jabol_Ultima » czw lip 28, 2011 21:28

Karpaty wygrały dziś z tym Patrykiem we Lwowie 2:0

PoloniaWilno
Posty: 183
Rejestracja: pn kwie 16, 2012 20:45
Kontakt:

Re: Karpaty Lwów/Piłka na Ukrainie - pytania

Post autor: PoloniaWilno » pt sie 31, 2012 22:17

Karpaty nie są jedynym klubem o akcentach banderowskich. Ogólnie sami Banderowcy rosną w siłę, stali się modni wśród młodzieży (która w więszkości ma o nich mgliste pojęcie), wystarczy przejść się do Kriwki.

P.S.

We Lwowie można bez problemu dostać naszego polskiego przewodnika.

ODPOWIEDZ