W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2011

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

ciemna_strona_miasta
Posty: 1345
Rejestracja: pt lip 18, 2008 21:07
Lokalizacja: z Akcji Kibic

Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2011

Post autor: ciemna_strona_miasta » śr lut 23, 2011 13:58

Dziś pierwszy dzień chyba najważniejszej narciarskiej imprezy sezonu.

Jeśli chodzi o Kowalczyk, to myślę że tu kilka medali jest pewnych, tyle że trudno powiedzieć, jakiego one będą koloru.

Co do skoków narciarskich... to tu może się zdarzyć wszystko, w Oslo często były problemy z wiatrem. Jeżeli jednak warunki byłyby równe dla wszystkich, to myślę, że Małysz ma bardzo duże szanse na medal (nawet złoty), ale też konkurencję ma ogromną, oprócz niego jest kilku skoczków którzy spokojnie mogą walczyć o złoto, takich jak Morgenstern, Schlierenzauer, Ammann.
Trochę szkoda że najpierw będzie konkurs na mniejszej skoczni :/ , ale z drugiej strony Adam dużą Holmenkollen lubi jak mało kto (mimo tego że niedawno została zbudowana właściwie od nowa).
Myślę że pozytywnie zaskoczyć może Stoch, ale będzie mu ciężko, oprócz wyżej wymienionych zawodników, jeszcze groźni będą np. Freund, Hilde, Kofler, może Evensen i któryś z Finów.
Tak więc wychodzi na to że do medalu jest bardzo duża liczba chętnych i poprawa wyniku z poprzednich mistrzostw dla Stocha będzie znakomitym, ale trudnym do osiągnięcia wynikiem.

Ciężko będzie też drużynie. Austriacy są chyba nie do pokonania, tak jak Norwegowie. A orpócz nich są jeszcze mocni Niemcy, Finowie, nie zdziwię się jak pozytywnie zaskoczą Japończycy.
Dobrze że jest konkurs drużynowy na skoczni K-95, tam będziemy mieli największe szanse na medal drużynowo, ale będzie to bardzo trudne do osiągnięcia (na zeszłotygodniowych Mistrzostwach Polski w których Małysz nie brał udziału, pozostałych skoczków od Stocha dzieliła przepaść, poza tym obawiam się, że ktoś z trójki Hula/Żyła/Byrt może strasznie sknocić pojedyńczy skok).

ciemna_strona_miasta
Posty: 1345
Rejestracja: pt lip 18, 2008 21:07
Lokalizacja: z Akcji Kibic

Re: Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2011

Post autor: ciemna_strona_miasta » czw mar 03, 2011 12:29

Mamy już 3 medale :D . Dziś szansa na kolejne :) .

Strasznie szkoda mi było Kowalczyk, to złoto jej się należy, ale jak ma się za przeciwnika astmę :> .

Drużyna skoczków nie skakała źle, ale jak mówiłem, o medal będzie ciężko, gdyż jest wielu kandydatów do medalu, Niemcy byli po prostu lepsi.

Lechislaw
IFC POLONI@
Posty: 2644
Rejestracja: pn mar 31, 2003 21:08
Lokalizacja: Ursynów

Re: Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2011

Post autor: Lechislaw » czw mar 03, 2011 20:13

Dzisiaj skoczkowie słabiej ,a po konkursie Małysz ogłosił zakończenie kariery. Ostatni skok odda w Zakopanem w imprezie Red Bulla

ciemna_strona_miasta
Posty: 1345
Rejestracja: pt lip 18, 2008 21:07
Lokalizacja: z Akcji Kibic

Re: Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2011

Post autor: ciemna_strona_miasta » sob mar 05, 2011 7:35

Szkoda że Adam kończy karierę :( . Miałem po cichu nadzieję że spróbuję do Soczi...
Ale z drugiej strony, chwała mu za to, że zdecydował się na zakończenie kariery będąc w ścisłej światowej czołówce, po zdobyciu medalu na mistrzostwach świata.
Tak czy inaczej będzie go brakowało, mi żaden inny sportowiec nie dostarczył tyle radości co Małysz.

Socinho
Posty: 79
Rejestracja: wt mar 04, 2008 9:38
Lokalizacja: Otwock

Re: Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2011

Post autor: Socinho » sob mar 05, 2011 10:19

Zgodzę się z Tobą. Mam tylko głęboką nadzieję, że uda mu się utrzymać trzecie miejsce w generalce, a może i wyprzedzić Ammana;) Po wygraniu w Zakopanem, zdobyciu medalu, myslę, że to by było znakomite uhonorowanie jego wspaniałej kariery.
A dzisiaj możemy liczyć na kolejny medal. Wierzę, że uda się Justysi pokonać Bjoergen...

ODPOWIEDZ