W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

EURO 2012

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

Awatar użytkownika
czajak
Posty: 1924
Rejestracja: pt mar 20, 2009 9:10
Lokalizacja: Kabaty

Re: EURO 2012

Post autor: czajak » śr cze 06, 2012 21:37

Irole pokazali "klasę"...

Awatar użytkownika
DEADLY SIN
Posty: 9771
Rejestracja: pt lip 30, 2004 13:21

Re: EURO 2012

Post autor: DEADLY SIN » śr cze 06, 2012 23:25

czajak pisze:Irole pokazali "klasę"...
1. Irlandczycy
2. Co zrobili?

PoloniaWilno
Posty: 183
Rejestracja: pn kwie 16, 2012 20:45
Kontakt:

Re: EURO 2012

Post autor: PoloniaWilno » śr cze 06, 2012 23:32

Ja mam mieszane uczucia do do EURO.

Z Jednej strony jakieś ojgeny czy odpady za słabe na Francję. Propaganda w mediach jak za PRLu jeśli chodzi o infrastrukturę. Samo EURO ma tyle ze sportem wspólnego co z macdonald ze zdrową żywnością.

Z drugiej strony może nieco osób z zachodu zoabczy, że mie ma u nas śniegu latem czy jak pewien Angol, który pytał mnie czy u nas są elektorwnie i czy prąd mamy, że wiemy co to żarówka

Awatar użytkownika
DEADLY SIN
Posty: 9771
Rejestracja: pt lip 30, 2004 13:21

Re: EURO 2012

Post autor: DEADLY SIN » czw cze 07, 2012 0:03

Jeszcze jedno:
PoloniaOle pisze:Irlandczycy też czerpią z usług urodzonych w Anglii piłkarzy, których przeciągnęli na swoją stronę, bo jakiś tam jego pradziadek wziął udział w powstaniu wielkanocnym 1916, ale potem uznał, że do Angoli nic nie ma, wżenił się w angielską rodzinę i rozmnożył brytolskie bękarty.
Ale żeś wymyślił! ;)

Imigrantów irlandzkich nie trzeba tak daleko szukać. Po 2 WŚ wielu przeniosło się do GB. Pierwsze lepsze przykłady: Liam i Noel Gallagherowie są Irlandczykami, podobnie Johnny Rotten z Sex Pistols. Rooney ma irlandzkie pochodzenie.

Nie pomylę się jeśli powiem, że wielu "naturalizowanych" irlandzkich piłkarzy obecnego pokolenia ma matkę lub ojca z Irlandii, jak choćby Aiden McGeady. Z poprzedniego pokolenia do głowy przychodzi mi przede wszystkim urodzony w Glasgow Ray Houghton, który strzelił jedyną bramkę w meczu z Anglią podczas EURO 1988.

Zresztą, tu nie jest potrzebna żadna masowa imigracja, jak w połowie 19ego wieku, aby mnożyły się irlandzko-brytyjskie bękarty. ;)
PoloniaOle pisze:Dzisiaj grają w ich ligach, rozmawiają w ich języku (Angolom udało się niemal w stu procentach wyplenić język celtycki i zastąpić go swoim, Niemcom i Ruskim to się z Polakami nie udało), żłopią to piwsko i udają, że dalej nie cierpią Anglików przy okazji różnych meczów.
E tam, wielu Irlandczyków zna i porozumiewa się w języku irlandzkim, zwłaszcza katolicy w Ulsterze (o czym przy okazji gaelic football pisałem). No i hymn śpiewają po irlandzku.

Poza tym angielską niewolę mieli dłużej niż my ruso-germanśko-austriacką, więc i tak należą im się brawa za pielęgnowanie swojej kultury i tożsamości narodowej. Szkocja została bardziej zanglicyzowana, a szkocki galicki zna w tej chwili jedynie kilka tysięcy ludzi, dlatego zastanawiam się czy nadawanie BBC Alba ma jakiś większy sens. ;)



P.S. A propos Houghtona to przypomniał mi się pewien kapitalny odcinek Fantasy Football League:


:mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony czw cze 07, 2012 0:18 przez DEADLY SIN, łącznie zmieniany 2 razy.

KSPpiterKSP
Posty: 2222
Rejestracja: pt maja 25, 2007 1:22
Lokalizacja: Bielany

Re: EURO 2012

Post autor: KSPpiterKSP » czw cze 07, 2012 0:13

KokoEuro już za 2 dni ale wygląda na to, że będzie frekwencyjna i biznesowa klapa. Ruscy odwołują pociągi, Czesi będą gdzieś w polu pod Wrocławiem wcinać knedle i pić swoje piwo. Jak jeszcze przegramy pierwszy mecz z Grekami to te całe strefy kibica będą świecić pustkami (3% piwo za 9 zł :shock: )

Pod względem PR-owym to pewnie tylko ugruntujemy wyobrażenie o Polsce, że jest sympatycznie ale za to bałagan.

Fajnie, że są nowe dworce i drogi ale obawiam się, że duża część wydanych na tą imprezę pieniędzy będzie po prostu zmarnowana.

Obym się mylił.

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29100
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: EURO 2012

Post autor: elektryk » czw cze 07, 2012 9:06

KSPpiterKSP pisze:KokoEuro już za 2 dni ale wygląda na to, że będzie frekwencyjna i biznesowa klapa. Ruscy odwołują pociągi, Czesi będą gdzieś w polu pod Wrocławiem wcinać knedle i pić swoje piwo. Jak jeszcze przegramy pierwszy mecz z Grekami to te całe strefy kibica będą świecić pustkami (3% piwo za 9 zł :shock: )

Pod względem PR-owym to pewnie tylko ugruntujemy wyobrażenie o Polsce, że jest sympatycznie ale za to bałagan.

Fajnie, że są nowe dworce i drogi ale obawiam się, że duża część wydanych na tą imprezę pieniędzy będzie po prostu zmarnowana.

Obym się mylił.

Poważnie? No to gratuluję poczucia humoru :lol:

Mryba
Posty: 1821
Rejestracja: ndz lis 15, 2009 17:57
Lokalizacja: K6 / K18

Re: EURO 2012

Post autor: Mryba » czw cze 07, 2012 10:07

PoloniaOle napisał "Avant, nie baw się w Don Kiszota, ideały polskiej kadry? jakie ideały? już dawno polska piłka i jej ideały zostały zdeptane przez Englów, Wdowczyków, Fujarczyków, Fryzjerów i im podobnych. Już nic nie zostało, tylko kpiny."

To trochę rozumowanie na skróty, bo mówimy o ideałach z dwóch różnych poziomów. Korupcja, polska myśl szkoleniowa, PZPN, stanowią lwią ( tę gorszą ) część naszej piłki, ale są w sumie tylko "dodatkiem",czymś ulotnym , do rozwiązania- za Engela czy Jansa było nam smutno, że nasze dobro narodowe, czyli futbol, jest tak szargane, ale w dniu meczu kadry to wszystko jakoś szło w niepamięć, bo grali NASI CHŁOPCY. Obecnie polityka, nazwijmy to wprost, transferowa, Smudy i PZPN, doprowadziła do naruszenia immanentnej cechy kadry, absolutnego fundamentu, podkopała ideały kadry " od dołu" , a nie"od góry" - brakuje po prostu w tej kadrze polskości.

Irytuje szczególnie to, że w ostateczności dzieje się to głównie za sprawą jednego zawodnika , czyli wspomnianego Eugena. Po drugie- pamiętam wypowiedź Smudy, gdy powiedział, że " jedyni zawodnicy, którzy mogą być pewni powołań, to Polanski, Boenish, Perquis i Obraniak". To dobitnie świadczy o tym, jak instrumentalne są te naturalizacje piłkarzy u Smudy. Nie chce mi się wierzyć, że Borysiuk, Dudka czy Jodłowiec zagraliby przeciwko Grecji wyraźnie gorzej od "naszego Niemca".

Oczywiście kadrze będę z całego serca kibicował , nadal ogromną jej część stanowią piłkarze, których lubię i z którymi mogę się identyfikować.Nie mówię, że to reprezentacja PZPN-u( łatwo powiedzieć, trudniej zdefiniować), te wszystkie agresywne "FUCK EURO" też mnie jakoś nie ruszają. To po prostu trochę tak, jakby w Polonii mieli zagrać Mięciel, Kucharski, Kiełbowicz i Vuković - i tak bym kibicował , ale pewne "ale" obniżyłoby mój entuzjazm o 15-20%.

Ogólnie moje nawyki się nie zmieniły - jak zwykle będę za Polską, Włochami (moja ukochana reprezentacja, kiedyś nawet się zastanawiałem, za kim bym był w bezpośrednim pojedynku) , Anglią i irlandią - dziwne połączenie, ale po prostu cenię wyspiarski futbol w ogólności

PoloniaOle
Posty: 510
Rejestracja: śr sie 16, 2006 16:18

Re: EURO 2012

Post autor: PoloniaOle » czw cze 07, 2012 12:01

Ja też będę kibicował Polsce, Anglii i Irlandii. Jestem anglofilem, który lubi Irlandię i to się nie zmieni.

Kibicowałbym też Szkotom, wszak tyle dobrego ten szlachetny naród uczynił dla United :) oraz Norwegom, bo jestem miłośnikiem i eksploratorem Kraju Fiordów, ale ich niestety na Euro nie ma.

PoloniaOle
Posty: 510
Rejestracja: śr sie 16, 2006 16:18

Re: EURO 2012

Post autor: PoloniaOle » czw cze 07, 2012 18:58

Na wielkim klifie, zwanym Albionem, u wybrzeży Anglii już stoi. Roy The Redeemer (Roy Odkupiciel) - widać go nawet w północnej Francji.

http://msnbcmedia.msn.com/j/MSNBC/Compo ... log900.jpg

maciekl
Posty: 3985
Rejestracja: wt maja 27, 2003 12:22

Re: EURO 2012

Post autor: maciekl » czw cze 07, 2012 21:20

Zapraszam do typera, statek tonie, orkiestra gra....
Regulamin jak zawsze 3 pkt za trafienie dokładnego rezultatu, punkt 1 za trafienie zwycięzcy(lub remisu)z tą różnicą że, mecze Polski będą punktowane podwójnie , plus TYLKO w przypadku reprezentacji Polski będa dodatkowe punkty za strzelców bramek.
Czyli jeśli ktoś typuje Polska _Grecja 4:1(Fantasta :D ) to musi dodac strzelców tych czterech bramek np. Mierzejewski - 3 bramki, Sobiech - 1.
Od fazy pucharowej będziemy typować za 5 pkt i 2 pkt.Finał za 10 i 4.


Dodatkowo do czasu pierwszej kolejki typujemy osiem drużyn które wyjdą z grup ( po 5 punktów za trafienie) oraz mistrza Europy - za 20 pkt.

Postaram się wrzucać typy na bieżąco.
Info na stronie typera.

maciekl
Posty: 3985
Rejestracja: wt maja 27, 2003 12:22

Re: EURO 2012

Post autor: maciekl » czw cze 07, 2012 21:30

Do mnie Euro nie trafia chociaż zdaję sobie sprawy że takiej imprezy w Polsce nie było ( i pewnie w ciągu 50 lat nie będzie).
Nie trafia do mnie bo po pierwsze nie mogę kupić biletów, są niedostepne, po drugie nie mogę chodzić na treningi Polaków, po trzecie reprezentacja od czasów Benhakera mnie nie bierze i po czwarte zamiast kilku graczy z Polonii nie ma tam nikogo z klubu (Mierzeja i SObiecha mimo sympatii nie liczę).
Po piąte faszyzm UEFY zakaz dla Pepsi, Nike, Heinekena KFC i innych NIEsponsorów,
Do tego nachalna propaganda w TV, wręcz przymus powieszenia flagi na aucie, obowiązek kibicowania naszym, i to że reprezentacja żyją jakieś wynalazki które nie mają pojęcia o pilce to wszystko mnie odstręcza.

Ale futbol to religia, futbol to wojna, futbol to wszystko, i pewnie nie będę w stanie nie uczestniczyć w tym widowisku, w tej wojnie gdzie gościu sformatowany przez marketingowcu - myślę o Ronaldo - staje się zwierzakiem, dzikim, szybkim, zawziętym.
Ronaldo, Modrić, Rooney, czy Sniders to jest życie.
Trzymam kciuki za Chorwatów. Mistrza zrobi pewnie Holandia.Ostrzę sobie zęby na mecz Niemcy - Portugalia i Polska -Rosja.

Awatar użytkownika
czajak
Posty: 1924
Rejestracja: pt mar 20, 2009 9:10
Lokalizacja: Kabaty

Re: EURO 2012

Post autor: czajak » czw cze 07, 2012 22:28

Kto jutro oprócz mnie będzie siedział w robocie w czasie meczu? :D

Awatar użytkownika
Pan Cyga
Posty: 4187
Rejestracja: śr sty 14, 2009 21:36
Lokalizacja: Pruszków, się wie

Re: EURO 2012

Post autor: Pan Cyga » czw cze 07, 2012 22:33

Mimo to, że Polonia jest mi bliższa sercu aniżeli repra, to cieszę się, iż wreszcie kończy się ten dwuletni okres meczów sparingowych kadry. Wreszcie będą grać o coś, czy to na ME czy w eliminacjach do MŚ w Brazylii. Oby tylko jak najszybciej pozbyć się Smudy i jego obcokrajowców :)

PS: Niemniej spodziewam się bezbramkowego remisu z Grecją. PZPN będzie myślał przede wszystkim o tym, aby nie odsłonić się i nie stracić gola.

PS2: Czajak, A gdzie pracujesz? 8)

Awatar użytkownika
czajak
Posty: 1924
Rejestracja: pt mar 20, 2009 9:10
Lokalizacja: Kabaty

Re: EURO 2012

Post autor: czajak » czw cze 07, 2012 22:35

"The duck in the pond" Harrow, North London :D

Awatar użytkownika
Pan Cyga
Posty: 4187
Rejestracja: śr sty 14, 2009 21:36
Lokalizacja: Pruszków, się wie

Re: EURO 2012

Post autor: Pan Cyga » czw cze 07, 2012 22:40

Zajebiście 8)

A wykupiłeś już karnet na Arsenal? Z tego, co kojarzę, to jesteś jednym z większych fantyków Kanonierów na tym forum :mrgreen:

Awatar użytkownika
czajak
Posty: 1924
Rejestracja: pt mar 20, 2009 9:10
Lokalizacja: Kabaty

Re: EURO 2012

Post autor: czajak » czw cze 07, 2012 22:40

Coś chyba nie ten tego :D

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29100
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: EURO 2012

Post autor: elektryk » czw cze 07, 2012 22:43

Kadra PZPN-u i jej wyniki mi zwisają, ale tradycyjnie trzymam kciuki za tych co grać potrafią. Hiszpanie, Holendrzy. Do tego zawsze lubiłem Chorwatów ze względów wakacyjnych ;)

Awatar użytkownika
czajak
Posty: 1924
Rejestracja: pt mar 20, 2009 9:10
Lokalizacja: Kabaty

Re: EURO 2012

Post autor: czajak » czw cze 07, 2012 22:43

Ciekawi mnie co pokażą Szwedzi... Raczej drużyna turniejowa...

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29100
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: EURO 2012

Post autor: elektryk » czw cze 07, 2012 22:51

Nic nie pokażą. 1 punkt maks.

Awatar użytkownika
czajak
Posty: 1924
Rejestracja: pt mar 20, 2009 9:10
Lokalizacja: Kabaty

Re: EURO 2012

Post autor: czajak » czw cze 07, 2012 22:53

Eeee... Z Ukrainą sobie poradzą...

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29100
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: EURO 2012

Post autor: elektryk » czw cze 07, 2012 22:57

Zobaczymy. Według mnie jedna ze słabszych ekip w turnieju.

Awatar użytkownika
czajak
Posty: 1924
Rejestracja: pt mar 20, 2009 9:10
Lokalizacja: Kabaty

Re: EURO 2012

Post autor: czajak » czw cze 07, 2012 22:58

Przy odrobinie szczęścia i woli walki są gotowi zagrozić nawet Francuzom i Anglikom.

Awatar użytkownika
malpus91
Posty: 3649
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 15:34
Lokalizacja: Targówek
Kontakt:

Re: EURO 2012

Post autor: malpus91 » pt cze 08, 2012 9:02

Ja mam jakieś przeczucie, że to będzie czarny koń, ale zobaczymy. Co do biletów -kto chciał, kupił - i tyle.

Awatar użytkownika
czajak
Posty: 1924
Rejestracja: pt mar 20, 2009 9:10
Lokalizacja: Kabaty

Re: EURO 2012

Post autor: czajak » pt cze 08, 2012 9:09

Ciekawi mnie rozwój wydarzeń na Ukrainie jak przegrają wszystkie mecze...

Mryba
Posty: 1821
Rejestracja: ndz lis 15, 2009 17:57
Lokalizacja: K6 / K18

Re: EURO 2012

Post autor: Mryba » pt cze 08, 2012 10:42

Szwecja? drużyna, która zawsze gra, czasem coś wygra,ale nigdy nic ciekawego nie pokazuje. Zawsze to samo gadanie "Czy Ibrahimovic w końcu pokaże coś w ważnym meczu?" , potem jakieś 1:0, 0:1, 0:0 i odpadnięcie w kolejnej fazie. Taki zapychacz wolnego czasu w trakcie wielkich imprez. Mają farta, że trafili na Anglików i ogólnie do dość średniej grupy

ODPOWIEDZ