W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Igrzyska Olimpijskie 2010

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

_Rydz
Posty: 1814
Rejestracja: sob lut 05, 2005 18:45
Lokalizacja: zza krzaka

Post autor: _Rydz » ndz lut 21, 2010 11:25

Brawa wielkie dla Adama Małysza! Szkoda tego złota. Mógł podpatrzeć jak te nowe kapcie Ammanna wyglądają i takie same kupić. Ale tak czy inaczej za te cztery medale - Małysz jest wielki!

Czarnych Koszul Fan
Posty: 15944
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 15:19

Post autor: Czarnych Koszul Fan » ndz lut 21, 2010 14:44

"eee, najbardziej znana. wie ktoś ile nas kosztują te igrzyska? dlaczego u nas złoty medalista ma dożywotnią rente?"

Bo jesteśmy tak nędzną siłą sportową, że tych medalistów mamy jak na lekarstwo i nie zbiedniejemy płacąc te renty. Należy się to tym nielicznym Mistrzom, którzy raz na jakiś czas pokazują, że i Polak może być zwycięzcą.

Awatar użytkownika
Oiolosse
Posty: 4121
Rejestracja: sob maja 31, 2003 23:13
Lokalizacja: Bielany | Marymont | Ruda
Kontakt:

Post autor: Oiolosse » ndz lut 21, 2010 15:46

Na pocieszenie:

Obrazek

Obrazek

Bo nie tylko Rysiek z Klanu jest z nami ;>

kostek
Posty: 2413
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 17:52
Lokalizacja: z kosmosu

Post autor: kostek » ndz lut 21, 2010 22:44

Może jestem naiwny, ale jak patrzę na wyniki konkursu na skoczni K-130 to widzę szansę na medal w drużynowym. Tylko Austria jest bezkonkurencyjna.

Pozycje poszczególnych reprezentantów:
Austria 3/4/5/10
Polska 2/14/19/35
Niemcy 6/25/28/30
Norwegia 11/12/15/22
Finlandia nie mieli czterech...

Reszta się nie liczyła. Nie wiadomo jak będzie, ale teoretycznie walczymy o medal :).

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29100
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Post autor: elektryk » ndz lut 21, 2010 23:31

Kostek idę o zakład, że jak dojdzie do skoków drużynowych to Hula, Stoch czy Rutkowski, którzy będą musieli skoczyć na swoim poziomie to, któryś z nich albo nawet dwóch skoczy nie dalej niż Amerykanie lub Kanadajczycy. Oni nie mają mentalności i wiary.
Jak ich słucham to jakbym słuchał ludzi specjalnej troski ze szkoły specjalnej.
Nie chcę się z nikogo naigrywać, bo nie w tym rzecz. Chodzi mi o to by pokazać, że to nie są psychicznie mocni sportowcy. Takie zahukane wsiowe chłopaki z górskiej remizy.

sorenito
Posty: 367
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Kamionek
Kontakt:

Post autor: sorenito » pn lut 22, 2010 21:08

I dupsko panowie. Małysz na wysokości zadania, reszta maaarnie.

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29100
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Post autor: elektryk » pn lut 22, 2010 21:17

A nie mówiłem? 8) :lol: . To wsiowe chłopaki ze słabiutką psychiką. Idę o zakład, że nic w skokach nie osiągną. Wątpię by załapali się kiedyś w 3 w byle konkursie PŚ. O wielkiej imprezie można zapomnieć.

Dominik Fanatyk
Posty: 2232
Rejestracja: śr paź 08, 2008 20:36

Post autor: Dominik Fanatyk » pn lut 22, 2010 21:29

6 miejsce, nie jest tak źle,kiedyś to sukcesem było 8 miejsce :lol:

Awatar użytkownika
Decik
Posty: 2310
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 2:10

Post autor: Decik » pn lut 22, 2010 21:50

Dziwicie sie??? Jak Sikor zdobywał medale to tez sie mówiło ze na swoich plecach pociągnie cały polski biathlon...a jak jest teraz??? Nawet sztafety męskiej nie mamy.

ciemna_strona_miasta
Posty: 1345
Rejestracja: pt lip 18, 2008 21:07
Lokalizacja: z Akcji Kibic

Post autor: ciemna_strona_miasta » pn lut 22, 2010 23:12

elektryk pisze:Kostek idę o zakład, że jak dojdzie do skoków drużynowych to Hula, Stoch czy Rutkowski, którzy będą musieli skoczyć na swoim poziomie to, któryś z nich albo nawet dwóch skoczy nie dalej niż Amerykanie lub Kanadajczycy. Oni nie mają mentalności i wiary.
Jak ich słucham to jakbym słuchał ludzi specjalnej troski ze szkoły specjalnej.
Nie chcę się z nikogo naigrywać, bo nie w tym rzecz. Chodzi mi o to by pokazać, że to nie są psychicznie mocni sportowcy. Takie zahukane wsiowe chłopaki z górskiej remizy.
W ostatnim zdaniu ostro pojechałeś 8) , ale masz dużo racji, poza Małyszem nasi skoczkowie są słabi psychicznie.

Jednakże o Adamie można było powiedzieć dokładnie to samo 12 lat temu, kiedy przecież po Nagano chciał kończyć karierę. Na szczęście trafił na znakomitych specjalistów dzięki czemu odzyskał motywację.

Niestety koledzy Małysza nie mają takiego szczęścia, o "fachowości" pracującego z kadrą psychologa Kamila Wódki świadczy choćby to, jak szybko podziękowała mu za współpracę Cracovia.

Ciekawe, jak długo na topie utrzyma sie Schlierenzauer. Umiejętności ma niesamowite, ale z drugiej strony dawno nie było tak zarozumiałego zawodnika (dziś znowu pukał się w główkę :roll: , chyba nawet Hannawald był sympatyczniejszy) co może mu utrudnić powrót do formy po jakimś dołku.
Elektryk, jak myślisz ;-) ?

A sport w TVP od jakiegoś czasu równa w dół... poczynając od składu studia (prowadzący od "Gwiazdy tańczą na lodzie", a w roli ekspertów albo działacze związków sportowych, albo ludzie w żaden sposób nie związani z transmitowaną dyscypliną, albo jacyś "celebryci"), kończąc na umieszczaniu wielu ciekawych wydarzeń (nie tylko hokej na IO, ale także rodzime ligi kosza, żużla) w niszowym kanale...
elektryk pisze:Idę o zakład, że nic w skokach nie osiągną. Wątpię by załapali się kiedyś w 3 w byle konkursie PŚ. O wielkiej imprezie można zapomnieć.
Kilka lat temu Stoch wygrał konkurs Letniej Grand Prix 8) a niecały rok temu drużyna w takim samym jak dziś składzie zajęła 2 miejsce w Planicy ;-) .

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29100
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Post autor: elektryk » wt lut 23, 2010 0:51

Gregor będzie wygrywał dopóki nie pozna jakiejś dupy, której zrobi dzieciaka. Amman też. Dlaczego tak sądze? To jest coś takiego jak z Kuettelem oraz z zawodnikami w sportach, w których potrzeba sporej brawury by wygrywać.
Dopóki nosi ich młodzieńcza fantazja i chęć do brawury dopóty będą wygrywać.
Potem budzi się odpowiedzialność w człowieku i hamulec sam się trochę zaciąga.
Raczej pijaństwo im dwóm nie grozi. To nie zimna, ciemna Finlandia czy Norwegia.

Jak mają wygrywać te Hule czy Stochy jak oni skoczą 100 metrów czy 120 to dla nich zawsze jest niezły skok tylko lekko spóźniony?
Nie widzę sportowej złości w nich. Takie tylko "eeeeeeeee tam wazne, ze se przyjechałom, poskokołem. Miejsce dobre, bo w tsydziestce. Adam przeca wysakoł. A w ogóle to niech się zima skońcy, bo łowce tseba na hale wyprowadzić a oni dupe skokami zawracajom".
Mówisz, że coś tam stawali na podium?
A rywale byli z najwyższej pólki czy czołowa 15-ka piła okowitę pod skocznią jak skakali? :lol:
Do tego chyba nie mają tego daru Bożego. Ale tutaj to się już za bardzo na tym nie znam. Więc ciężko mi ocenić. Może Stoch od czasu do czasu coś skoczy. On mi wygląda na najbardziej ambitnego z całej tej watachy Diabełków, Stefanków czy Toniów.

xkubax
Posty: 802
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 15:07
Lokalizacja: Olesno/Warszawa

Post autor: xkubax » wt lut 23, 2010 6:56

Może Stoch od czasu do czasu coś skoczy. On mi wygląda na najbardziej ambitnego
Drugim Małyszem to on nie będzie ale zgadzam się i na moje oko (laika jeśli chodzi o skoki) to Stoch jest najbardziej perspektywiczny. Po nim widać, że czegoś chce. Hula i Rutkowski mają podejście takie jakby skakali na jakichś mistrzostwach międzyszkolnych. Jak usłyszałem wczoraj Rutkowskiego mówiącego, że on się nie spina i że skacze jak umie to padłem na twarz. Powinien mieć wolę walki i maksymalną chęć, żeby skoczyć jak najlepiej a nie skakać jak się umie bo widać, że nie umie.
Co do wszelkich sugestii pracy z psychologiem to do tego też trzeba chęci z obu stron. Najlepszy psycholog im nie pomoże jeśli nie będa na 100% podchodzili do sportu i nie będą chcieli z tym psychologiem współpracować.
Tylko dziwią mnie te nasze chłopaki bo przecież Małysz też był zwykłym, lekko zagubionyn koleszką z małego miasteczka. A jednak kilka lat pracy wystarczyło i miał w sezonie 2000/2001 sukcesy. A oni pracują, skaczą, trenują i od lat to samo. To chyba jest też kwestia podejścia i mentalności danej jednostki

kapusta
Posty: 3617
Rejestracja: pt sie 06, 2004 11:23
Lokalizacja: czerwone zagłębie
Kontakt:

Post autor: kapusta » wt lut 23, 2010 9:36

a ja liczę na to, że pokażą ćwierćfinał hokeja w tvp w sobotę, mogę wtedy nockę zarwać :)

tijo
Posty: 1921
Rejestracja: czw paź 23, 2008 11:59
Lokalizacja: warszawianin?

Post autor: tijo » wt lut 23, 2010 10:05

ogólnie z hokejem - to porażka jest w TVP

Awatar użytkownika
Oiolosse
Posty: 4121
Rejestracja: sob maja 31, 2003 23:13
Lokalizacja: Bielany | Marymont | Ruda
Kontakt:

Post autor: Oiolosse » wt lut 23, 2010 10:31

Zerknalem do tematu sprzed 4 lat - http://www.wielkapolonia.pl/forum/viewtopic.php?t=6947 - fajnie sie czyta i wspomina.

Ale tradycyjnie wrocmy do hokeja ;)

12:00 (u nas 21) Men's Play-offs Qualifications - Game 19 - Szwajcaria - Bialorus
16:30 (u nas: 1:30) Men's Play-offs Qualifications - Game 20 - Kanada - Niemcy
19:00 (u nas 4) Men's Play-offs Qualifications - Game 21 - Czechy - Lotwa
21:00 (u nas 7) Men's Play-offs Qualifications - Game 22 - Slowacja - Norwegia

Oczywiscie - nie wiadomo czy cokolwiek pokaze normalna TVP, teoretycznie mecze beda w TVP Sport.

Awatar użytkownika
Oiolosse
Posty: 4121
Rejestracja: sob maja 31, 2003 23:13
Lokalizacja: Bielany | Marymont | Ruda
Kontakt:

Post autor: Oiolosse » czw lut 25, 2010 4:01

USA w problemami
Kanada bez problemow
...
i jak dla mnie:
Finlandia
Szwecja

BlackStone
Posty: 166
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 7:09

Post autor: BlackStone » czw lut 25, 2010 8:30

Noc praktycznie nieprzespana ale było warto :D Szkoda tylko Czechów.

AvantGarde
Posty: 10553
Rejestracja: wt lut 10, 2009 2:37

Post autor: AvantGarde » czw lut 25, 2010 8:49

Czechów??? Bardzo dobrze, że tchórzy pepików nie ma !
A jeszcze lepsze, że ruska swołocz dostała baty od Kanady :!:
Flaszkę za ich zdrowię po pracy rozpijam, a jak!

tijo
Posty: 1921
Rejestracja: czw paź 23, 2008 11:59
Lokalizacja: warszawianin?

Post autor: tijo » czw lut 25, 2010 10:07

No Słowacy tradycyjnie - jak nie ma na ich drodze Czechów to potrawfią daleko dojść... Brawo!

Awatar użytkownika
Oiolosse
Posty: 4121
Rejestracja: sob maja 31, 2003 23:13
Lokalizacja: Bielany | Marymont | Ruda
Kontakt:

Post autor: Oiolosse » czw lut 25, 2010 10:36

No prosze, Slowacy mnie zaskoczyli.

Ale teraz zaczna sie PRAWDZIWE schody.

Juz jutro w nocy
USA - Finlandia
Kanada - Slowacja

Kazdy wynik mozliwy. Niby USA faworytami, niby Kanada u siebie... Bylby rewanz w finale i ogolnoswiatowe szalenstwo. Ale moze Finlandia? Moze Slowacja sprawi niespodzianke (bo chociaz to klasa sama w sobie, to kurde - graja z Kanada).

BlackStone
Posty: 166
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 7:09

Post autor: BlackStone » czw lut 25, 2010 11:46

AvantGarde pisze:Czechów??? Bardzo dobrze, że tchórzy pepików nie ma !
A jeszcze lepsze, że ruska swołocz dostała baty od Kanady :!:
Flaszkę za ich zdrowię po pracy rozpijam, a jak!
Mam trochę inne poglądy na ten temat ale nie tutaj róbmy offtopu. Jeśli chcesz to PW.

AvantGarde
Posty: 10553
Rejestracja: wt lut 10, 2009 2:37

Post autor: AvantGarde » czw lut 25, 2010 14:48

Na luzie. To nie off, poprostu lubię te 2 nacje, wprost proporcjonalnie do tego jak one lubią nas. Mnie to cieszy niezmiernie, a że lubisz Czechów, spoko.

kapusta
Posty: 3617
Rejestracja: pt sie 06, 2004 11:23
Lokalizacja: czerwone zagłębie
Kontakt:

Post autor: kapusta » czw lut 25, 2010 22:44

Rosjanie akurat bardzo polaków lubią, nie lubimy się na poziomie państwa. ja jestem załamany, bo to jedyny przypadek kiedy kacapom kibicuje. mimo, że mam w Pradze rodzinę to knedli nie lubię za to, że w 1039 zburzyli Gniezno i za Zaolzie :)
a co do igrzysk moja kobieta obejrzała ze mną finisz sztafety kobiet i była zdziwiona tym, że Polka była 6 i po minięciu mety padła, a Norweżka "zapieprzała ile sił i była najszybsza, a stoi, skacze i się cieszy"

Awatar użytkownika
Decik
Posty: 2310
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 2:10

Post autor: Decik » czw lut 25, 2010 22:56

Nie zburzyli tylko złupili...co było normalnym procederem:)

kapusta
Posty: 3617
Rejestracja: pt sie 06, 2004 11:23
Lokalizacja: czerwone zagłębie
Kontakt:

Post autor: kapusta » czw lut 25, 2010 23:36

zburzyli :evil: katedra zniszczona miasto w totalnym rozkładzie, stolicę nam zabrali do jakiejś mieściny na południu :?
a co do igrzysk Australia dużo lepiej niż my, a my lepiej niż Finlandia. co to się porobiło. fajny komentarz ruskiego trenera wkurzonego na krytykę

ODPOWIEDZ