W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Dakar - przemierzając pustynie

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

maslo
Posty: 363
Rejestracja: ndz sie 30, 2009 11:53
Lokalizacja: Warszawa

Dakar - przemierzając pustynie

Post autor: maslo » pt sty 08, 2010 16:35

Temat założyłem ponieważ nigdzie nie widziałem żeby ktoś pisał o rajdzie Dakar. Więc ja rozpoczne. Sporo interesuje tym rajdem i śledze codzinną relacje na Eurosport o 23:00 i do tego patrze na internet na najnowsze informacje.

Aktulane pozycje Polaków to:
Motory:
Czachor - 17 miejsce (KTM)
Przygoński - 15 miejsce (KTM)
Dąbrowski - 46 miejsce (KTM)
Jarmuż - 35 miejsce (Honda)
Quady:
Sonik - 7 miejsce (Yamaha)
Samochody:
Hołowczyc & Fortin(BEL) - 5 miejsce (Nissan Navara)
Szustkowski & Kazberuk - 43 miejsce (Mitsubishi)
Ciężarówki:
Baran & Marton & Zborowski - 23 miesjce (MAN)

Luca Manca(ITA) - napisałem o tym zawodniku z dwóch powodów. Po pierwsze na 5 etapie wyścigu zatrzymał sie żeby pomóc Marcowi Comie tracąc świetna 4 pozycje. Marc Coma przebił opone i gdyby mu nie pomógł Luca to musiał by czekać na ciężarówę serwisową. Po drógie podczas 6 etapu miał tragiczny w skutkach wypadek i jest w stanie krytycznym. Wywrócił sie na 10 kilometrze i natychmiastowo helikopter ratunkowy go przewióżł do szpitala w Calama. Po badaniach lekaże ocenili że ma pekniętą kość czaski i stłuczenia mózgu.

ODPOWIEDZ