W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Komentatorzy piłkarscy

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

Maverick
Posty: 4
Rejestracja: sob lip 25, 2009 20:09
Lokalizacja: Warszawa

Komentatorzy piłkarscy

Post autor: Maverick » pn lip 27, 2009 20:19

Przeszukalem forum i nie znalazlem podobnego tematu, wiec postanowilem go załozyc, bo mysle ze moze byc ciekawy.Tak wiec co sadzicie o wspolczesnych komentatorach? Jacy waszym zdaniem są najlepsi? Ktorzy najgorsi? Dla mnie interesujacym komentatorem jest Bozydar Iwanow :D Samo imie i nazwisko jest ciekawe, ogolnie lubie go sluchac, komentuje lige mistrzow i lige holenderska na polsat sport http://www.polsatsport.pl/ludzie_polsatu/1016_1022.htm Szukalem wiecej info o tym komentatorze i dowiedzialem, sie ze ostatnio zalozyl blog na portalu my-sport.pl, gdzie mozna z nim osobiscie pogadac ;) http://www.my-sport.pl/Bozy/blog/list/0
Ogolnie to ma smieszne komentarze, ale i zarazem trafne :)))) sprawdzie sami heh

Człowiek z Kamienia
Posty: 1022
Rejestracja: śr paź 15, 2008 10:59

Post autor: Człowiek z Kamienia » pn lip 27, 2009 20:55

Nie wiem skąd wynika Twój uśmiech na myśl i Iwanowie. Pewnie dlatego, że nie wiesz/nie pamiętasz jak ubliżał Polonii pod koniec meczu z Norwegią na Śląskim, kiedy byliśmy pewni awansu do Mistrzostw Świata, a ten wtedy pracował jeszcze w nieistniejącej Wizji Sport.

Dla mnie mimo, iż nie pamiętam niestety tych czasów był niezmordowany Jan Ciszewski, lecz po tym jak dowiedziałem się, że był on świadomym konfidentem donoszącym na swoich kolegów i innych sportowców będąc na smyczy Moskwy, mój szacunek względem tej osoby opadł.

Tych których cenię z obecnych Tomasz Zimoch za słynne "Panie Turek kończ ten mecz!", św Tomasz Zieliński za niesamowicie emocjonalne podejście do komentowania meczów m.in Polonii zarówno piłkarzy jak i koszykarzy (raz nawet za to przepraszał ludzi kiedy transmisja szła nie tylko w WOT-cie, ale do kilku ośrodków) a z nie piłkarskich komentatorów to oczywiście Bohdan Tomaszewski jak i duet z Eurosportu komentujący Tour de France .

_Rydz
Posty: 1814
Rejestracja: sob lut 05, 2005 18:45
Lokalizacja: zza krzaka

Post autor: _Rydz » pn lip 27, 2009 21:10

Człowiek z Kamienia pisze:Tych których cenię z obecnych Tomasz Zimoch za słynne "Panie Turek kończ ten mecz!", św Tomasz Zieliński za niesamowicie emocjonalne podejście do komentowania meczów m.in Polonii zarówno piłkarzy jak i koszykarzy (raz nawet za to przepraszał ludzi kiedy transmisja szła nie tylko w WOT-cie, ale do kilku ośrodków) a z nie piłkarskich komentatorów to oczywiście Bohdan Tomaszewski jak i duet z Eurosportu komentujący Tour de France .
No ja widzę kolega naprawdę wysoko ceni p. Zielińskiego. Czy Watykan o tym wie? :wink:

Ja bardzo lubię komantarz Kajetana Broniewskiego, choć ni w ząb mnie wiślarstwo nie fascynuje oraz tego Hindusa, który komentuje krykiet na którymś tam kanale.

Człowiek z Kamienia
Posty: 1022
Rejestracja: śr paź 15, 2008 10:59

Post autor: Człowiek z Kamienia » pn lip 27, 2009 21:32

Ale wtopa! :oops: :lol: Oczywiście Wojciech się on nazywał. Znów dał znać o sobie pośpiech :(

Robinho
Posty: 69
Rejestracja: pt mar 09, 2007 15:48
Lokalizacja: Wawa-Mrnw
Kontakt:

Post autor: Robinho » pn lip 27, 2009 21:35

Jaronski i Wyrzykowski - ten duet jest zabojczy. szkoda ze meczy nie komentuja..:/ ale w TdF i Biathlonie rzadza. A z pilkarskich to Borek

Awatar użytkownika
Decik
Posty: 2310
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 2:10

Post autor: Decik » wt lip 28, 2009 0:42

Eurosport i ich komentatorzy to zawsze mistrzostwo swiata i nieważne czy to biathlon,kolarstwo czy skoki narciarskie.....pełna profeska!!!

Maverick
Posty: 4
Rejestracja: sob lip 25, 2009 20:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maverick » wt lip 28, 2009 19:48

Człowiek z Kamienia pisze:Nie wiem skąd wynika Twój uśmiech na myśl i Iwanowie. Pewnie dlatego, że nie wiesz/nie pamiętasz jak ubliżał Polonii pod koniec meczu z Norwegią na Śląskim, kiedy byliśmy pewni awansu do Mistrzostw Świata, a ten wtedy pracował jeszcze w nieistniejącej Wizji Sport.
Nie pamietam i nie wiedzialem... Wizji Sport nie posiadalem nigdy, moze dlatego o tym nie slyszalem. Bralem pod uwage inne aspekty, glownie dlatego, ze ogladalem na Polsat Sport Lige Mistrzow, a on przede wszystkim komentowal wiekszosc meczy, dlatego na tym bazowalem...

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29100
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Post autor: elektryk » czw lip 30, 2009 23:37

Robinho pisze:Jaronski i Wyrzykowski - ten duet jest zabojczy. szkoda ze meczy nie komentuja..:/ ale w TdF i Biathlonie rzadza. A z pilkarskich to Borek
Mistrzowie rach, ciach, ciach :lol: . Twarowski, Smokowski. Wydają się obiektywni ciekaw jestem czy poza pracą też ;). Najgorsze szmaty to frajernia z szybkiej piłki. Borka też nie lubię, bo picuś, ale mecze komentuje całkiem nieźle.

Awatar użytkownika
DEADLY SIN
Posty: 9771
Rejestracja: pt lip 30, 2004 13:21

Post autor: DEADLY SIN » czw lip 30, 2009 23:51

SZPAKU - klasa sama w sobie, emocje, wspomnienia, itd.
Twarowski, Smokowski - liga polska, Twarowski - Premiership, Smokowski - Ligue 1, obaj na wysokim poziomie
Borek - ujdzie ze swoją 'mocno bitą piłką'
Goście z szybkiej piłki - zgoda z Elektrykiem
Basałaj - nigdy nie byłem fanem tego pana
Jacek Laskowski - kiedyś go lubiłem, ale przestałem po obejrzeniu powtórki z derby na Łazienkowskiej z 08.08.08 2:2
Bożydar - wkurza mnie z tym przekrecaniem obcojęzycznych nazw i nazwisk/imon, ale ujdzie

Teraz czas na asystentów (czyli panów numer dwa, niczym Szkot Ally ze słynnego duetu Motson - McCoist):
Mielcarski - obiektywny, ciekawe spostrzeżenia
Wieszczu - sympatycznie słucha się jego komentarza
Dźwigu (kiedyś często, teraz w ogóle) - cóż.. szacunek pozostanie, ale to nie jego fach
Rafał Nahorny - liga polska na +, Premiership - ABSOLUTNY CHAMPION, uwielbiam słuchać tego pana

PoloniaOle
Posty: 510
Rejestracja: śr sie 16, 2006 16:18

Post autor: PoloniaOle » czw lis 26, 2009 18:48

Najlepszym komentatatorem sportowym jest obecnie Marcin Grzywacz. A co do ekspertów - chylę czoła przed Tomkiem Wieszczyckim, on zawsze przypomni coś miłego z dziejów Polonii. Co do innych - ostatnio Kazek Węgrzyn stał po stronie Czarnych Koszul w derbach, kto słuchał uważnie jego komentarzy, ten wyczuł.

Haziaj
Posty: 172
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 22:17

Post autor: Haziaj » czw lis 26, 2009 20:26

Rafał Jewtuch i Przemysław Kruk - kto miał do czynienia ze Snookerem na eurosporcie ten wie o co mi chodzi ;P

Piotrek_Ursynow
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2134
Rejestracja: wt maja 06, 2003 10:21

Post autor: Piotrek_Ursynow » czw lis 26, 2009 21:42

Andrzej Kostyra i jego komentowanie boksu

kapusta
Posty: 3617
Rejestracja: pt sie 06, 2004 11:23
Lokalizacja: czerwone zagłębie
Kontakt:

Post autor: kapusta » czw lis 26, 2009 22:06

Haziaj pisze:Rafał Jewtuch i Przemysław Kruk - kto miał do czynienia ze Snookerem na eurosporcie ten wie o co mi chodzi ;P
piękne było jak komentowali mistrzostwa świata i krytykowali pomysł
gracza. zagrał fenomenalnie i kolesie powiedzieli, że wiadomo dlaczego oni komentują a on gra w finałach :)
lubiłem śp Ambroziaka.
Borka jakoś tam lubię, ale lanser okrutny :evil:
a że nie mam c+ to się nie wypowiem

Awatar użytkownika
Soopie
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 4416
Rejestracja: śr lis 05, 2003 11:42
Lokalizacja: z kartonu

Post autor: Soopie » pt lis 27, 2009 5:17

Smokowski i Twarowski na plus.

śp. Zieliński... no coz. Jego slynne koszowe-derbowe "Niestety Polonia znow zdobyla punkty" w meczu ze Zniczem jakos mocno oslabilo moj szacunek do tego pana.

Szaranowicz, Szpakowski - jezeli Jan Ciszewski donosil na kolegow, nie wierze, ze ci dwaj nie donosili. Ludzie bywajacy prawie non-stop za granica byli bardzo potrzebni naszej ludowej ojczyznie (ale to tylko moja hipoteza).
Jezeli chodzi o komentowanie, to dla mnie sa wzorcem dobrego poziomu.

Borek - metroseksualny lalus, ale zna sie na rzeczy

Ekipa szybkiej pilki to nie komentatorzy, tylko dziennikarze prowadzacy program, nie ma co ich tu klasyfikowac.

Basalaj - nie lubie, bo wydaje mi sie, ze nie lubi tego, co robi (chyba juz robił).

Co do osob towarzyszacych, to niezastapieni sa:
Wieszczu, Maciej Szczęsny i Mielcarski. Wieszczu zawsze obiektywny i rzeczowy. Szczesny bezlitosny dla sedziow i kolegow ze studia. Mielcarski coraz lepszy, widac, ze dobrze czuje sie w roli eksperta.

Zahaczajac lekko o temat zagranicznych komentatorów, to uwazam, ze temperament naszych jest na odpowiednim poziomie. Latynoskie, włoskie i w ogole poludniowe komentowanie meczy, gdzie gosc drze jape non-stop i gada z szybkoscia karabinu maszynowego, jest dla mnie nie do przyjecia.

Awatar użytkownika
Oiolosse
Posty: 4121
Rejestracja: sob maja 31, 2003 23:13
Lokalizacja: Bielany | Marymont | Ruda
Kontakt:

Post autor: Oiolosse » pn gru 07, 2009 10:05

http://www.wielkapolonia.pl/forum/viewtopic.php?t=5749 - Od tego czasu nic sie nie zmienilo :)

"McEven jest mistrzem w rezerwowaniu najlepszej miejscowki w pociagu Fassa Bartolo - tzn. tej za Petacchim. To prawie tak trudne jak znalezienie miejscowki w nocnym pociagu do Zakopanego parenascie lat temu... Niejeden wrzucal plecak przez okno, a w koncu zostawal na dworcu!"

AvantGarde
Posty: 10553
Rejestracja: wt lut 10, 2009 2:37

Post autor: AvantGarde » pn gru 07, 2009 13:07

Ogólnie poziom polskich komentatorów, zaznaczę piłkarskich, jest bardzo słaby w mej ocenie. Ich głównym błędem jest dodawanie własnych nazwijmy to spostrzeżeń, coś co mnie denerwuje niemiłosiernie... teksty w stylu (tak z ostatnich dni) " Rybus źle przyjął piłkę, jednak szczęśliwie udało mu się odwrócić i strzelić bramkę". Specjalista, który nigdy w piłkę nie grał, wyskakuje z takim tekstem, przy zamierzonym i bardzo ładnym przyjęciu piłki przez zawodnika i strzeleniu bramki. Takich przykładów, dużo gorszych jest kilkanaście w każdym meczu. Nie chce ich wymieniać wszystkich, chce to porównać do komentarza na wyspach, gdzie od górnie jest to zabronione w większości stacji tv. Tam jest info "ten podał do tamtego", "tu ładne podanie lewą stroną do",czy " zawodnik x przeszedł w tyt sezonie z klub u x". Czyste informacje sportowe. Nie ma tekstów w stylu "Lampard powinien zrobić to tak", czy "trener MU wybrał złą taktykę na ten mecz, powinien wpuścić...". Takie dyskusje to później w studiu.
Co do oceny, to proszę was, Szpakowski od stu lat na emeryturze powinien być. Odwołali go już raz, to ludzie pisali do TVP i go przywrócili...
Specjalistów z szybkiej piłki i z N-ki można śmiało wysłać na jakiś mecz z raz, bo chyba nigdy nie widzieli na żywo spotkania. A i żeby w piłkę kopneli, przyda się jak beda z tymi tekstami o złym przyjęciu wyjeżdzać. Najlepszy jest ten w cynglach z N-ki :lol: :lol: :lol: Fachowiec pełną gębą, hehehhee.
Zostaje Borek i ja go lubię. Profesjonalny, widać że w coś tam grał kiedyś, ogranicza się w takich głupich tekstach. Szkoda tylko, że z Kołtoniem się zadaje.
A co do komentarza u południowców - przecież to najpiękniejszy komentarz na świecie. Będąc w Madrycie oglądałem jakiś mecz Barcy, gdzie poprostu typ zaczął sobie śpiewać na antenie, oczywiście w ich stylu. Poprostu są zakręceniu totalnie, przy Kubicy darli mordę jakby to był ich rodak (lubią go tam).

emsi91
Posty: 298
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 20:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Komentatorzy piłkarscy

Post autor: emsi91 » pn cze 06, 2011 0:59

Tak! Nie ma nic lepszego niż w lato włączyć Eurosport i usłyszeć tych dwóch gamoni :D Ale są wporząsiu, szczególnie że kiedyś była gadka o jakiejś grupie która jeździła na czarno no i gadka... coś tam coś tam " na czarno to jeszcze mogą być Czarne Koszule! Aha, no to pozdrawiamy Polonię" :D oni zawsze pozdrawiają :D

Mnie się podobał Boniek podczas finału MŚ albo EURO... chyba EURO... nieważne!
ale jego emocje "podaj na prawo! no dlaczego nie podałeś na prawo!!!" albo "no kolego straciłeś piłkę to teraz wracaj" :D i tak gadał do tych piłkarzy. Było więcej humoru :)

Moim ulubionym komentatorem (nie wiem za kim on jest ale głos ma zajebisty! ) jest Andrzej Janisz. Często w Eurosporcie, czasem komentuje walki, boks czy tam KSW. Ale ma głos jak ze Studia s-13, bo może kiedyś tam działał, tak mi się kojarzy. W ogóle to nie ma co porównywać, transmisja radiowa jest czasem lepsza niż mecz na żywo :oops:

a co do C+...
szkoda tego forum na pisanie o tym śmieciu...
"2:1 prowadzi Groclin!" już chyba wiecie o kogo chodzi?
Z całym szacunkiem do Dyskobolii bo to były i są spoko chłopaki, ale jak mu się mogły czarne barwy, herb, czarne koszule i napis Polonia pomylić kurwie z Groclinem?! ja tego nie wybaczę, szczególnie że ta menda w dosłownie każdej transmisji wspomina jak to Polonia jest Groclinem. Rzygać mi się chcę jak go słyszę. No po prostu... krył się na prawdę dobrze, a wydało się niestety.. :mrgreen:

i Mielcarski ze swoim bystrym komentarzem w lidze + lub + ekstra o rozmowie o Legii. Nawija nawija i w końcu "nie daj Boże żeby Legia przegrała..."

Natomiast Marcin Rosłoń który grał m.in. w Legii wydaje się spoko i potrafi nie cwelozować na antenie nawet podczas derbów. Czasem się nawet wydaje (szczególnie oglądając powtórkę meczu z 11.05.2010) żę on bardziej jest za nami. Generalnie na razie nie podpadł :D

a co do Borka...właściwie Burka to nie zapomnę mu jak się razem z tymi dwoma cwelami (jeden pijak drugi wygląda na żywego trupa)w Cafe Futbol wyśmiewali z Polonii pół roku temu przed startem rundy wiosennej że Polonia chce walczyć o mistrzostwo. To że można się pośmiać to ja rozumiem, szczególnie z wypowiedzi JW ale zaczeli zwyczajnie jechać na klub i się z nas śmiali, i te 2 ryje zapijaczone obok jak mordy cieszyły że moga tylko dopiec KSP... ale co się dziwić jak to zielone mendy

Maciek Szczęsny? to było piękne jak zajarani komentatorzy w szybkiej piłce zaczęli mówić o Dyskopolo i okrzykach legii a Maciek ich zgasił że Polonia ma swoje piosenki jak np. i zacytował "Siedlce Otwock Falenica to jest Legii klub kibica" :diabel: super nas obronił

całe szczęście że nie ma już tego gówna w tvn idea/orange ekstraklasa gdzie ustawili sobie cweloski herb za plecami żeby było widać. I co kolejkę gdyby mogli dali by 11stu zawodników z legii do jedenastki kolejki.

podsumowując: moim marzeniem jest usłyszeć kiedyś Jacka Wiśniewskiego ( tego od Cracovii, Górnika, szampana i od pipek :D ) w roli komentatora.
- Panie Jacku jak się podobała panu gra legii w 1szej połowie?
- Myślom że cała legia to pipy :P

ODPOWIEDZ