W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Ważne: 25 lipca Bieg Powstania Warszawskiego na K6! :)

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

Człowiek z Kamienia
Posty: 1022
Rejestracja: śr paź 15, 2008 10:59

Ważne: 25 lipca Bieg Powstania Warszawskiego na K6! :)

Post autor: Człowiek z Kamienia » ndz cze 14, 2009 23:46

Warto pobiec by na sportowo uczcić Jubileuszową 65 rocznicę wybuchu Powstania, jak i pokazać WOSiR-owi który jest organizatorem, że warto inwestować w nasze obiekty. Już jesienią w Biegu Niepodległości mieliśmy biec w polonijnych koszulkach, ale wyszło trochę inaczej niż planowaliśmy.

Czasu jest nadto by się przygotować, a na pokonanie 10 km mamy bagatela 2 godziny. To tylko o 4 minuty krócej niż wynosi rekord świata w maratonie (42 km) Etiopczyka Haile Gebreselassie, zatem dacie radę! :wink:

Na razie orgowie podali tylko podstawowe info:
W tym roku, po raz pierwszy, Bieg przebiegał będzie nową trasą, podkreślającą jego związek z historią Powstania Warszawskiego.
Przebieg trasy, liczącej 10 km (2x5km) jest następujący:
Start Biegu: 25 lipca 2009 r. o godz. 20.45. sprzed obiektu POLONIA od ulicy Konwiktorskiej w Warszawie.
Start i meta w obrębie kilkudziesięciu metrów na ulicy Konwiktorskiej. Czas biegu (limit) maksymalnie 2 godz.
Trasa Biegu: ul. Konwiktorską, Sanguszki oraz Wybrzeżem Gdańskim. Skręt w prawo do Nowego Zjazdu i Dobrej. Karowa do Krakowskiego Przedmieścia do ul. Miodowej. Dalej do Placu Krasińskich i Bonifraterską, do Konwiktorskiej.
Być może uda się w ten bieg wciągnąć także Klub, więc warto się pokazać i pokonać tych za miedzy i to zdecydowanie. Powinni w tym się wykazać m.in Mokotowksi i tsst szalejący na każdych zawodach. :wink:

Dodatkowym faktem zachęcającym do udziału niech będą piękne medale i kobiety 8) oraz zeszłoroczny udział Grupy Rekonstrukcyjnej "Radosław" jak i grane pieśni okupacyjne.

Jeśli kto uważa, że jest za stary, to niech przyjmie do wiadomości, iż pobiegnie .. 83 letni niejaki Janek N. dla kumatych "Ułan" . A po biegu konkretna impreza :D
Ostatnio zmieniony pn cze 15, 2009 21:30 przez Człowiek z Kamienia, łącznie zmieniany 2 razy.

mzn
Posty: 870
Rejestracja: pn mar 05, 2007 15:48
Lokalizacja: Właściwa Strona Miasta

Post autor: mzn » pn cze 15, 2009 1:12

Ja niestety nie będę mógł wziąć udziału w tym biegu... Szkoda... :(

Człowiek z Kamienia
Posty: 1022
Rejestracja: śr paź 15, 2008 10:59

Post autor: Człowiek z Kamienia » pn cze 15, 2009 21:01

Nie bój nic ziomeczku- jako, że "jesteś hardkorem" :wink: masz szansę pobiec we wrześniu w XXI Maratonie Warszawskim, dołożysz kolejne 32 km i będzie git :D

Znane są już kolejne szczegóły biegu:

Wiadomo już, że bieg wystartuje spod Polonii, a jego start podobnie jak nieprzerwalnie od trzech lat, nastąpi o godz. 20:45. Zupełnie jak Liga Mistrzów 8) Limit startujących wynosi 3.000 osób- dokładnie tyle ile nas średnio chodzi na mecze :wink:

Ważny cytat z forum WOSiR-u:
Organizatorom zależy nie tylko na rekordowej liczbie uczestników Biegu (3000 osób), ale także na wysokiej frekwencji mieszkańców obserwujących wydarzenie, a także na jak najliczniejszym udziale sponsorów, dziennikarzy, władz miasta, polityków i sportowców.
Jest szansa pokazania w ten sposób twardogłowym urzędasom, że jednak nie jest to "jedno miasto, jeden klub". Trochę osób biega, a Ci którzy są niezdecydowani niech wezmą przykład z kolegi T. który wiosną praktycznie z marszu pobiegł półmaraton. Dychę można naprawdę pobiec bez żadnego przygotowania. Tym bardziej, jeśli mamy na to aż 2 godziny.

Polonistom biegaczom zapewne byłoby niezwykle miło gdyby gromkim dopingiem wsparli ich Poloniści kibice :wink:

Stilgar
Posty: 325
Rejestracja: czw sie 31, 2006 13:38
Lokalizacja: Bielany

Post autor: Stilgar » śr cze 24, 2009 15:32

To ja oczywiście będę :)

T55T
Posty: 2083
Rejestracja: czw mar 25, 2004 11:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: T55T » śr cze 24, 2009 15:38

Tylko pamiętajcie żeby ćwiczyć podbiegi. To tylko 10km, ale trasa jest poprowadzona tak, że 2 razy podbiega się pod Karową :)

Torped
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 666
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 17:03
Lokalizacja: z kapusty

Post autor: Torped » śr cze 24, 2009 20:22

To może specjalne koszulki dla biegającej Polonii ?

Mokotowski
Wielki Elektronik
Posty: 693
Rejestracja: czw cze 05, 2003 10:36
Lokalizacja: Wola

Post autor: Mokotowski » śr cze 24, 2009 21:17

Temat specjalnych koszulek dla Biegającej Polonii powraca już przy kolejnych zawodach. Teraz rzeczywiście mamy miesiąc czasu, więc może wreszcie uda się coś załatwić. Ja bardzo chętnie w to wejdę.
Ponieważ nie traktuję tego biegu jako wyścigu, ale sposobu uczczenia pamięci powstańców proponuję, żebyśmy poza wspólnymi koszulkami pobiegli razem grupą.

Tsst miał już sprawę koszulek w całkiem zaawansowany sposób rozkminioną chyba przy okazji biegu niepodległości.

Człowiek z Kamienia
Posty: 1022
Rejestracja: śr paź 15, 2008 10:59

Post autor: Człowiek z Kamienia » czw cze 25, 2009 0:17

No ba, a ja jako dobry Polonista pobiegłem w białej koszulce . Ot taka ciekawostka :wink: Ale spokojnie, po za nią miałem także czerwone spodenki jak i na półmaratonie (Torped i tsst potwierdzą :wink: ), więc łącznie prze te 3 godziny w tych 2 zawodach poczułem się jak reprezentant kraju, a co! :D

PS. Może zrobimy wewnątrz warszawską rywalizację biegową, w celu której na koszulkach biegowej Polonii umieścimy na plecach napis "z(L)ap mnie jeśli potrafisz"? :wink:

Torped
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 666
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 17:03
Lokalizacja: z kapusty

Post autor: Torped » czw cze 25, 2009 21:01

Mam ten problem, że mnie mogą z(L)apać bo najwolniejszy w stawce jestem jak do tej pory :)

Dowiem się jutro o koszulki...

Może macie jakieś ciekawe projekty, lub hasła?

Człowiek z Kamienia
Posty: 1022
Rejestracja: śr paź 15, 2008 10:59

Post autor: Człowiek z Kamienia » pt cze 26, 2009 11:54

Na stronie WOSiRu jest już podany regulamin:
http://wosir.waw.pl/files/2009/331/Komu ... stania.pdf

Można się zapisywać od 13 lipca na www.wosir.waw.pl lub co cieszy, na osobiście na Polonii między 12-18. Więcej info w linku.

Nowością po za trasą jest także możliwość startu nie tylko na 10, ale także na 5 km. Więc powinno pobiec nas więcej niż tych kilka sztuk.

Dodatkowym faktem motywującym do udziału niech będzie możliwość przebrania się w szatniach Polonii :wink:
Szkoda tylko, że WOSiR nie podjął rozmów z Polonią by była ona jednym z organizatorów zawodów.... :?

Zmiany szykują się także w listopadowym Biegu Niepodległości co jest podane w powyższym linku. Startujemy nie z Krakowskiego Przedmieścia, a z okolic Batorego i tam też szczytujemy osiągając metę :wink:
Fajna długa, szybka prosta szykuje się więc na rozgrzewkę na dobrze znanej trasie treningowej :D

_Rydz
Posty: 1814
Rejestracja: sob lut 05, 2005 18:45
Lokalizacja: zza krzaka

Post autor: _Rydz » pt cze 26, 2009 21:18

O! Na piątkę to może się skuszę! Ostatnio pobiłem swój życiowy rekord - 5,49 na 1,5 km :wink:

T55T
Posty: 2083
Rejestracja: czw mar 25, 2004 11:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: T55T » pt cze 26, 2009 21:52

_Rydz pisze:O! Na piątkę to może się skuszę! Ostatnio pobiłem swój życiowy rekord - 5,49 na 1,5 km :wink:
Ładna szybkość :) 3:50/km.

Rav17
Posty: 475
Rejestracja: pn kwie 14, 2008 21:41

Post autor: Rav17 » pt cze 26, 2009 22:08

Jak by na to nie patrzeć, to to 15,5km/h jest. oO

ODPOWIEDZ