W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Kolarstwo

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

mzn
Posty: 870
Rejestracja: pn mar 05, 2007 15:48
Lokalizacja: Właściwa Strona Miasta

Kolarstwo

Post autor: mzn » pt cze 12, 2009 11:09

Obrazek

Wielki sukces Polaka!
Sylwester Szmyd wygrał morderczy etap, który w ostatniej części trasy wiedzie pod górę. Jest to pierwsze zwycięstwo Polaka od kilku lat!
Ja czasem oglądam kolarstwo, dlatego mam wielki szacunek dla tego człowieka. W końcu udało Mu się wygrać!!

Dokładne informacje:
http://sylwesterszmyd.blogspot.com/2009 ... -gore.html

EDIT: Warto dodać, iż Włosi bardzo podziwiają naszego rodaka i kibicują Mu, ponieważ jest bardzo mocny na podjazdach górskich.

Awatar użytkownika
globetrotter
Posty: 1479
Rejestracja: pn maja 12, 2008 20:32

Post autor: globetrotter » pt cze 12, 2009 11:30



jeśli ktoś jeszcze nie widział. ;)
Olbrzymi sukces, pierwsze zwycięstwo i od razu na taki etapie.. Ale gratulacje i pełne szacunek należą się również Valverde, który widząc zmęczonego Polaka, zwolnił. Wiedział, że przewaga wypracowana przez niego i Szmyda jest tak duża, że da mu prowadzenie w klasyfikacji generalnej. W ten sposób chciał "podziękować" Polakowi za to, że ten ciągnął go po tą morderczą górę.
Teraz tylko zostaje wygrać etap na zbliżającym się TdF albo niech wygra całość. :!:
Ostatnio zmieniony pt cze 12, 2009 12:02 przez globetrotter, łącznie zmieniany 1 raz.

kostek
Posty: 2409
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 17:52
Lokalizacja: z kosmosu

Post autor: kostek » pt cze 12, 2009 11:45

Oby tylko jakiegoś koksu nie wykryli jak to bywa w tym sporcie :twisted:

keeper
Posty: 1747
Rejestracja: czw sie 05, 2004 11:22
Lokalizacja: b. ładna
Kontakt:

Post autor: keeper » pt cze 12, 2009 11:49

Pierwsza wygrana i to akurat na tym potworze. Świetny wyczyn, choć należy pamiętać, że w zeszłym roku chyba w TdF był tam drugi.

Awatar użytkownika
globetrotter
Posty: 1479
Rejestracja: pn maja 12, 2008 20:32

Post autor: globetrotter » pt cze 12, 2009 12:09

keeper pisze:Pierwsza wygrana i to akurat na tym potworze. Świetny wyczyn, choć należy pamiętać, że w zeszłym roku chyba w TdF był tam drugi.
To było w Dauphiné Libéré tylko w 2007 roku. Przegrał wtedy na końcówce, podobnie osłab jak w tym roku, tylko już nikt na niego nie czekał. ;)

mzn
Posty: 870
Rejestracja: pn mar 05, 2007 15:48
Lokalizacja: Właściwa Strona Miasta

Re: Kolarstwo

Post autor: mzn » śr kwie 27, 2011 14:19

Bartosz Huzarski zajął 2. miejsce na czwartym etapie wyścigu w Turcji i został liderem ! :)

Michał Hamburger
Posty: 636
Rejestracja: wt cze 05, 2012 10:20

Re: Kolarstwo

Post autor: Michał Hamburger » czw cze 27, 2013 23:05

Czas odświeżyć temat, TDF za pasem. :) W Wielkiej Pętli pojedzie trzech polskich kolarzy: Maciek Bodnar, Michał Kwiatkowski (świeżo koronowany mistrz Polski) i Przemek Niemiec. Szkoda, że w TDF nie będziemy mieli okazji zobaczyć Sylwestera Szmyda i Rafała Majki, ale i tak liczę na powtórkę z tegorocznego Giro. Flowerman jest w szerokiej grupie kolarzy, którzy mogą powalczyć o białą koszulkę. Niemiec zaliczył bardzo dobre Giro i możemy tylko gdybać co by było gdyby nie musiał ciągnąć do góry Scarponiego. Poza naszymi będę trzymać kciuki za Petera Sagana z Cannondale. Chłopak ma fantazję:

norbee
Posty: 571
Rejestracja: ndz paź 26, 2003 16:12

Re: Kolarstwo

Post autor: norbee » czw cze 27, 2013 23:20

Kolarstwo, było dla mnie atrakcyjne w momencie Wyścigu Pokoju :D (wieki temu), kiedy wszystkie reprezentacje posiadały swoje koszulki i z daleko było widać, kto jedzie, z kim, za kim itp. Zawodowstwo jest ok, ale to już nie to samo. Najbardziej wkurzające jest to, że dany zawodnik musi pomagać swojemu liderowi. Efekt jest taki, że gość czujący parę w nogach musi celowo odpuszczać i cofać po partnera z drużyny. Przestałem się tym podniecać :!:

Michał Hamburger
Posty: 636
Rejestracja: wt cze 05, 2012 10:20

Re: Kolarstwo

Post autor: Michał Hamburger » sob cze 29, 2013 12:58

norbee, kolarstwo to sport zespołowy. Poza tym myślisz, że Merckx, Hinault czy Indurain nie mieli pomocników tak jak ma to miejsce teraz?

Michał Hamburger
Posty: 636
Rejestracja: wt cze 05, 2012 10:20

Re: Kolarstwo

Post autor: Michał Hamburger » ndz cze 30, 2013 18:40

Wielka Pętla zaczyna się nader zacnie. Kwiatkowskiemu do twarzy w białej koszulce. ;)

Końcówka etapu plus bardzo dobry finisz Flowermana: http://eurosport.onet.pl/wideo/tdf-mich ... 084,w.html

Michał Hamburger
Posty: 636
Rejestracja: wt cze 05, 2012 10:20

Re: Kolarstwo

Post autor: Michał Hamburger » ndz lip 14, 2013 23:33

Michał Kwiatkowski Superstar. :) Panie i Panowie, na naszych oczach rośnie nam przyszła gwiazda światowego kolarstwa. To co ten chłopak wyprawia w tegorocznym TdF przechodzi ludzkie pojęcie. Dodajmy do tego Rafała Majkę i spokojnie możemy szykować się na Kwiato-Majko-manię. :) Cała Polska na rowery!

Socinho
Posty: 79
Rejestracja: wt mar 04, 2008 9:38
Lokalizacja: Otwock

Re: Kolarstwo

Post autor: Socinho » śr lip 24, 2013 22:17

Mamy kolarza na klasyki i jak się okazało na dłuższe wyścigi (Kwiatek). Teraz czas aby Majka pokazał się z dobrej strony na TDP i zapewne na Vuelcie jako pomocnik Contadora. Szkoda tylko Szmyda, że go wydymali i nie pojechał na TDF bo w wyścigu poprzedzającym Tour pokazał się z dobrej strony i na pewno by się przydał ekipie Movistar.

Michał Hamburger
Posty: 636
Rejestracja: wt cze 05, 2012 10:20

Re: Kolarstwo

Post autor: Michał Hamburger » śr lip 24, 2013 23:02

Socinho, na chwilę obecną Kwiato będzie się koncentrować na wieloetapówkach. Klasyki mają służyć budowaniu formy na GT. Na chwilę obecną problemem Michała jest to, że jest cholernie wszechstronny, ale w żadnej specjalizacji nie jest wybitny. Jak pokazują ostatnie lata wystarczy być dobrym góralem i nie tracić za dużo minut w czasówkach by wygrać TdF. Reszta to dodatek. Choć biorąc pod uwagę jak rozwija się w ostatnich latach talent Michała może uda mu się pożenić to wszystko co ma z coraz lepszą jazdą po górach.

Jeśli chodzi o Sylwka, to on sam de facto wpakował się na minę. Poszedł do hiszpańskiej ekipy, która ma sporo dobrych górali i na dodatek przeważają w niej kolarze hiszpańskojęzyczni. Jego nie najlepsza forma na początku roku nie pomogła mu w załapaniu się do ekipy.

Przemek Niemiec niestety jest kolejnym przykładem, że nie da się pojechać w jednym roku Giro i TdF na tym samym (bardzo) wysokim poziomie. Natomiast Maciek Bodnar harował na płaskich etapach na Sagana, często był ostatnim rozprowadzającym go kolarzem. Jak dla mnie zaliczył dobry występ jak na kolarską mrówkę przystało.

Z tego co obiło mi się o uszy to Contador miał zadecydować po TdF czy pojawi się na Vuelcie. Już teraz wypływają różne kwasy w mediach na linii Albert - kierownictwo drużyny, więc może się okazać że Rafał może pojechać w Hiszpanii jako lider Saxo. Ewentualnie Saxo powtórzy strategię Lampre z tegorocznego Giro: liderem będzie Roman Kreuziger zaś Rafał będzie takim trochę wolnym elektronem pomagający jemu w ostateczności. Tak na marginesie szykuje się cholernie ciekawa Vuelta. Ciężka trasa, sporo kolarzy rządnych krwi po nieudanym TdF czy niezadowolonych z ich aktualnej roli. Będzie co oglądać. :)

Socinho
Posty: 79
Rejestracja: wt mar 04, 2008 9:38
Lokalizacja: Otwock

Re: Kolarstwo

Post autor: Socinho » czw lip 25, 2013 16:33

Co do Niemca to się zgodzę. Dziwi mnie tylko fakt, że jedzie jeszcze w TDP bo jednak trochę kilometrów w nogach ma i zapewne znaczącej roli nie odegra. Vuelta Vueltą, ale coś mi się zdaje, że Contador nie odpuści wyścigu na rodzimej ziemi. Ja się bardziej nastawiam na TDP z racji tego, że dawno w Polsce nie było tylu gwiazd światowego kolarstwa. Ciekaw jestem formy Bradleya, Kolumbijczyków i co pokaże Nibali, bo w Giro jechał niesamowicie. A jeśli chodzi o Rafała to miejsce w pierwszej dziesiątce będzie dobrym wynikiem choć nie ukrywam, że liczę na pierwszą piątkę:).
A co do Kwiatka to nie śledzę jego kariery zbyt wnikliwie jeśli chodzi o poprzednie lata, gdyż o nim niewiele słyszałem. Patrząc na wyniki z tegorocznych startów to się z Tobą nie zgodzę;). W żadnym z wieloetapowych wyścigów nie zajął miejsca poza pierwszą dziesiątką w czasówkach. A patrząc na obsadę Tirreno, Dophine czy TDF jest to dla mnie wybitny wynik;)

Michał Hamburger
Posty: 636
Rejestracja: wt cze 05, 2012 10:20

Re: Kolarstwo

Post autor: Michał Hamburger » czw lip 25, 2013 20:22

Faktycznie, TdP zapowiada się nader interesująco. W końcu są góry, a nie pagórki. ;) Do tego chyba w tym roku pojedzie najlepsza obsada od czasu kiedy za wyścig odpowiada Lang. Ja się ostro napaliłem na czasówkę w ostatnim etapie. Jakby nie było w wyścigu jedzie sporo dobrych zawodników na czas w tym z czterech, którzy będą się bić o medale na mistrzostwach świata. Wiggins może i potraktuje TdP treningowo, ale na bank przyłoży się do samej czasówki. Zresztą zastanawiam się czy się nie wybrać na nią do Krakowa.

Fakt, Kwiato w żadnej z czasówek nie wypadł poza 10, ale żadnej z nich też nie wygrał. Dlatego moim zdaniem jest tylko dobrym czasowcem. Wybitnym będzie jak zacznie regularnie wygrywać z Tony Martinem. ;) Zresztą nie trzeba być wybitnym zawodnikiem na czas by wygrywać wielkie toury. Wystarczy, że na tych etapach nie traci się nadmiernie dużo a kosi konkurencję w górach. Jeśli Michałowi uda się poprawić jazdę po górach i przy okazji zachowa wrodzoną szybkość to z jego umiejętnością jazdy po pagórkach i fenomenalną techniką zjazdową naprawdę może włączyć się za kilka lat w walkę o żółtą koszulkę.

Socinho
Posty: 79
Rejestracja: wt mar 04, 2008 9:38
Lokalizacja: Otwock

Re: Kolarstwo

Post autor: Socinho » czw lip 25, 2013 20:45

Jeżdżą w jednej drużynie to może go trochę podszkoli.:) W końcu uczyć się trzeba od najlepszych. Jak już weszliśmy na temat Kwiatkowskiego tak z ciekawości spojrzałem na skład Omegi na 2013 rok i dobrych górali to ja tam nie widzę, więc nawet jeśli Michał poprawi jazdę po górach to albo mu kogoś dokoptują do pomocy, albo niech zmieni drużynę, bo co znaczą dobrzy pomocnicy pokazał tegoroczny Tour i R. Porte.
Szkoda tylko, że Michał nie pojedzie w Polsce bo rywalizacja z Majką o białą koszulkę by dodawała temu wszystkiemu dodatkowego smaczku. Ale cieszmy się tym co jest i trza czekać do niedzieli;)

Michał Hamburger
Posty: 636
Rejestracja: wt cze 05, 2012 10:20

Re: Kolarstwo

Post autor: Michał Hamburger » pt lip 26, 2013 22:51

Fakt, jazdy po brukach i na czas, a także sprintów i klasyków ma się od kogo Michał uczyć. Teraz może nie mają wybitnego górala w zespole, ale za rok już będą mieli gościa co na podjazdach nie pęka. Rigoberto Uran podpisał z nimi kontrakt na 2014 rok.

Socinho
Posty: 79
Rejestracja: wt mar 04, 2008 9:38
Lokalizacja: Otwock

Re: Kolarstwo

Post autor: Socinho » pn lip 29, 2013 14:48

O a tego nie wiedziałem;). Na pewno będzie to bardzo duże wzmocnienie. I już początek TDP przyniósł spore niespodzianki. Bradley bez formy, Nibali jest cieniem samego siebie. Pozytywnie zaskakuje mnie Henao i Riblon. Po tym drugim nie spodziewałem się, że utrzyma dobrą formę po wyścigu we Francji. Ale najważniejsze, że Majka liderem i niech tak zostanie do końca wyścigu. Ale niestety pomimo plusu w postaci Rafała jest jeden ogromny minus. Trasa super, zawodnicy - czołówka światowego kolarstwa, ale do kur...nędzy tego kto odpowiada za transmisję to bym powiesił na jajach. Po wczorajszym etapie, wielki ekspert kolarstwa jaśnie wielmożny pan kurzajewski nawet nie powiedział klasyfikacji generalnej. Ba nawet nie pokazano klasyfikacji etapu oraz generalki.. Nie wspomnę o tym, że bardzo fajnie oglądało się jak Soerensen rozprowadza i ciągnie Rafała przez ostatnie 5 km... TRAGEDIA.

Michał Hamburger
Posty: 636
Rejestracja: wt cze 05, 2012 10:20

Re: Kolarstwo

Post autor: Michał Hamburger » pn lip 29, 2013 20:52

Kontynuując temat plotek transferowych, najprawdopodobniej z końcem tego roku z QSOP odejdzie Sylvain Chavanel. Zastanawiam się jak kierownictwo drużyny podejdzie do kwestii przywództwa w wielkich tourach. Na płaskich etapach sytuacja jest prosta, wszyscy pracują na Cavendisha. Tak na marginesie, w przyszłym roku będzie ciekawa rywalizacja o zieloną koszulkę: żądni rewanżu Cavendish i Sagan (dziwnie to brzmi w przypadku najlepszego sprintera), do tego Kittel, Greipel. OK., koniec dygresji. Natomiast z przejściem Urana komplikuje się lekko sytuacja w górach. Uran odszedł ze Sky właśnie dlatego, że nie był tym pierwszym. Na bank za rok będzie chciał być liderem drużyny podczas TdF. Chyba że, dyrektor ściągając kolombijczyka postanowił włączyć się od razu w walkę o żółtą koszulkę a przy okazji zdejmuje presję z Michała i daje mu czas na zrównoważony rozwój tak by za dwa lata to on był liderem drużyny.

Michał Hamburger
Posty: 636
Rejestracja: wt cze 05, 2012 10:20

Re: Kolarstwo

Post autor: Michał Hamburger » czw sie 15, 2013 22:30

Sylwek w składzie Movistaru na VaE! :)

Socinho
Posty: 79
Rejestracja: wt mar 04, 2008 9:38
Lokalizacja: Otwock

Re: Kolarstwo

Post autor: Socinho » pt sie 23, 2013 16:15


Michał Hamburger
Posty: 636
Rejestracja: wt cze 05, 2012 10:20

Re: Kolarstwo

Post autor: Michał Hamburger » pt sie 23, 2013 22:25


Michał Hamburger
Posty: 636
Rejestracja: wt cze 05, 2012 10:20

Re: Kolarstwo

Post autor: Michał Hamburger » sob sie 24, 2013 7:49

Chciałem skrobnąć jakąś dłuższą zapowiedź VaE, ale po przeczytaniu poniższych dwóch dałem sobie spokój. Nie ma sensu wyważać otwartych już drzwi. ;)

http://forums.rowery.org/viewtopic.php?t=26425
http://marektyniec.natemat.pl/72493,w-1 ... -hiszpanii

Socinho
Posty: 79
Rejestracja: wt mar 04, 2008 9:38
Lokalizacja: Otwock

Re: Kolarstwo

Post autor: Socinho » sob sie 24, 2013 11:29

Szkoda, że na 14 etapie meta nie kończy się na wzniesieniu 2410m.:). Patrząc na listę startową zapowiada się super wyścig. Mam nadzieje, że w końcu wygra go "Purito". Rok temu był tego bardzo bliski, także w tym roku ma coś do udowodnienia..

Michał Hamburger
Posty: 636
Rejestracja: wt cze 05, 2012 10:20

Re: Kolarstwo

Post autor: Michał Hamburger » ndz wrz 22, 2013 19:22

Kwiato drużynowym mistrzem świata. :)

ODPOWIEDZ