W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Mistrzowska Świata w Narciarstwie klasycznym LIBEREC 2009

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

Awatar użytkownika
globetrotter
Posty: 1479
Rejestracja: pn maja 12, 2008 20:32

Mistrzowska Świata w Narciarstwie klasycznym LIBEREC 2009

Post autor: globetrotter » śr lut 18, 2009 21:38

Jutro zaczynają się MŚ i pomyślałem, że dobrze by było podyskutować na ten temat. Na temat formy naszych sportowców i szans medalowych. ;) Trzeba dodać, że są to mistrzostwa historyczne - o medale po raz pierwszy w skokach narciarskich powalczą nie tylko mężczyźni, ale także panie. Może być ciekawie. :D
Jutro na pierwszy medal ma szanse Justyna Kowalczyk, która jest w tym biegu jedną z najmocniejszych kandydatek do złota. Startuje w biegu na 10 km stylem klasycznym, w którym w ostatnich zawodach wygrała z dużo przewagą nad najgroźniejszymi rywalkami..
Nie tylko Justyna jest nasza szansą na medale, ale także skoczkowie, a raczej cichym faworytem na małej skoczni jest Adam Małysz, który dzisiaj wygrał na jednym z treningów. Sądzę, że Małysz nie odkrył wszystkich kart i pokaże, że potrafi wygrywać nie w tylko trening. :D

Awatar użytkownika
globetrotter
Posty: 1479
Rejestracja: pn maja 12, 2008 20:32

Post autor: globetrotter » czw lut 19, 2009 12:43

mamy brąz. :D

ciemna_strona_miasta
Posty: 1345
Rejestracja: pt lip 18, 2008 21:07
Lokalizacja: z Akcji Kibic

Post autor: ciemna_strona_miasta » czw lut 19, 2009 15:46

Brawo Justyna!

Jeśli mnie pamięć nie myli jest pierwszą urodzoną w Polsce kobietą, która zdobyła medal w sportach zimowych na imprezie mistrzowskiej ;-) .
Oby sukces naszej biegaczki powtórzył w sobotę Adam Małysz...

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Post autor: Profesor Ciekawski » sob lut 21, 2009 8:45

Justysia jest super! Dziś też ściskajmy za nią kciuki! Akurat zdążymy przed meczem kosza

ciemna_strona_miasta
Posty: 1345
Rejestracja: pt lip 18, 2008 21:07
Lokalizacja: z Akcji Kibic

Post autor: ciemna_strona_miasta » sob lut 21, 2009 9:37

Przede wszystkim trzymajmy kciuki za Adama, zrobił przecież tak wiele dla polskiego sportu!

Mam nadzieję, że konkurs skoków odbędzie się planowo, czyli o 16.
Niestety, w Libercu panują obecnie kiepskie warunki atmosferyczne (pada intensywnie śnieg, wieje).

ciemna_strona_miasta
Posty: 1345
Rejestracja: pt lip 18, 2008 21:07
Lokalizacja: z Akcji Kibic

Post autor: ciemna_strona_miasta » sob lut 21, 2009 14:01

:!: :!: :!: :!: JUSTYNA KOWALCZYK MISTRZYNIĄ ŚWIATA :!: :!: :!: :!:

:!: :!: BRAWO :!: :!:

Awatar użytkownika
globetrotter
Posty: 1479
Rejestracja: pn maja 12, 2008 20:32

Post autor: globetrotter » sob lut 21, 2009 20:29

dzisiaj polski dzień świetnie zaprezentowała się Justyna Kowalczyk zdobywając złoto, ale i Kamil Stoch pokaz, że umie skakać, zajmując znakomite 4 miejsce. :D:D

BawO

Post autor: BawO » pn lut 23, 2009 15:02

W Libercu zaprezentowała się nie tylko Justyna Kowalczyk, można napisać "niestety"

http://www.sportfan.pl/artykul/7286/ms- ... rona-wstyd

P.S Witam po dłuższej przerwie detoxu od forum ;)

ciemna_strona_miasta
Posty: 1345
Rejestracja: pt lip 18, 2008 21:07
Lokalizacja: z Akcji Kibic

Post autor: ciemna_strona_miasta » pn lut 23, 2009 15:55

No, no, nawet piknikowi Małyszowcy mają na koncie hooligańskie akcje :-D .

Smuci tak odległe miejsce Adama...

Brawa dla Stocha, choć trzeba przyznać, że miał dużo szczęścia co do warunków, zwłaszcza w drugiej serii.
Mimo to wielkie gratulacje za to, że oddał dwa bardzo długie skoki, a przecież nieraz miewał problemy z presją.

MilaGros
Posty: 373
Rejestracja: pn maja 08, 2006 17:11
Lokalizacja: buja Sadyba, buja Sadyba, buja Sadyba mnie

Post autor: MilaGros » pn lut 23, 2009 18:21

generalnie to my w Polsce mamy dużo kibiców sukcesu

a wracając do Justyny to wystarczy przeczytać to:

Gdy Adam Małysz zaczął zawodzić olimpijskie medalowe nadzieje, przypomniano sobie w Polsce nagle o Justynie Kowalczyk. Narciarskim dyletantom podobał się jej powrót w wielkim stylu, trzecie miejsce w Pucharze Świata w estońskim Otepaae. Na barki tej młodej dziewczyny zrzucono ciężar odpowiedzialności na wynik polskiej reprezentacji w igrzyskach w Piemoncie. Byli w tej grupie ludzie, którzy odsądzili ją od czci i wiary po szokującej dopingowej wpadce zimą 2005 roku. Po fantastycznym biegu na dystansie 30 kilometrów podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie, kiedy brązowy medal przegrała na finiszu, okazało się że miesiąc wcześniej brała niedozwolony środek. Tymczasem Justyna była kontuzjowana, brała środki na wyleczenie kolana, tyle że zawierające mało znaczący, ale jednak niedozwolony medykament. Wcześniej za jego stosowanie karano 2-tygodniową dyskwalifikacją. Kowalczyk dostała dwa lata! A nie zostałaby ukarana, gdyby fakt brania tego lekarstwa został zgłoszony Komisji Lekarskiej FIS. Odpowiedni formularz w tej kwestii leżał jednak sobie w szufladzie Apoloniusza Tajnera, dyrektora PZN, który myślał wyłącznie o skoczkach. Tak miał zaprzątniętą nimi głowę, że „zapomniał” dać biegaczom pieniądze na lekarza, fizykoterapeutę i smary. Na szczęście Polski Komitet Olimpijski zaczął walkę w obronie Justyny. Wkrótce Międzynarodowa Federacja Narciarska odkryła przewinienia kierownictwa PZN, ukarała je wysoką grzywną i skróciła dyskwalifikację Justyny do jednego roku. A Komisja Arbitrażowa MKOl, głęboko przekonana o jej niewinności i o nieudolności związku, wręcz niechęci, skróciła ją jeszcze o kilka tygodni.

i to jest skandal, bo wiadomo było że to zawodniczka perspektywiczna, co roku w pucharze świata była wyżej i wyżej i wyżej .... podsumowując, jak u nas tak działają działacze to ... żal.pl klapki na oczy i chapać szmal

i my się dziwimy że TYLKO mieliśmy Małysza, mamy Sikorę i Kowalczyk

cały tekst http://www.kronikasportu.pl/modules.php ... age&pid=40

a dla Justyny, brawo, brawo, brawissimo

nie tylko za medal, ale za ciężka pracę, konsekwencje, upór i za chyba najładniejszy uśmiech w narciarstwie klasycznym (w blondzie jej lepiej:-)

Awatar użytkownika
globetrotter
Posty: 1479
Rejestracja: pn maja 12, 2008 20:32

Post autor: globetrotter » wt lut 24, 2009 17:59

Stoch najlepszy z Polaków na treningu. Wszyscy skakali dosyć równo oprócz Macieja Kota..
Sylwia Jaśkowiec odpadła w kwalifikacjach do sprintu, to nie zawód to jest młoda zawodniczka z perspektywami (mistrzyni Świata juniorek z tego roku jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi ;))

Awatar użytkownika
globetrotter
Posty: 1479
Rejestracja: pn maja 12, 2008 20:32

Post autor: globetrotter » śr lut 25, 2009 21:06

Polacy w sprincie drużynowym nie spisali się najlepiej, oczywiście mogło być lepiej tylko naszych sprinterów(Krężelok, Kreczmer) na zgrupowaniu przed MŚ dopadła choroba i to ona w głównym stopniu przyczyniała się do słabszego występu naszej sztafety. Nasi odpadli w półfinale, wygrali po zaciętym finiszu Norwegowie.. Zaś u kobiety wygrały Finki.
Jutro nasze panie startują w sztafecie, nie liczę na niespodzianki, lecz na dobry występ. ;)

Awatar użytkownika
globetrotter
Posty: 1479
Rejestracja: pn maja 12, 2008 20:32

Post autor: globetrotter » czw lut 26, 2009 18:58

taaa nie liczyłem na niespodziankę, a dostałem i dobry występ i niespodziankę, bo tak można nazwać 6 miejsce kobiecej sztafety. ;) Wygrały Finki i na nie głównie stawiano. Żal mi Norweżki biegnącej na ostatniej zmianie na ostatnich 100 metrach nie do tego że straciła srebrny medal, ale i straciła brąz, a była tak blisko..
Kwalifikacje zostały odwołane, a szkoda chciałem zobaczyć czy ze Stochem wszystko ok.

kondrii
Posty: 127
Rejestracja: pn kwie 18, 2005 21:16
Kontakt:

Post autor: kondrii » pt lut 27, 2009 12:54

zostały odwołane ale akurat Stoch zdążył skoczyć był na drugim miejscu za Małyszem i właśnie po skoku tego drugie zaczęło wiać i musieli odwołać. A ze Stochem wszystko w porządku jakby dziś było miejsce w 10tce to myślę ze duży sukces

Gotti KSP
Posty: 519
Rejestracja: pn gru 13, 2004 15:55

Post autor: Gotti KSP » sob lut 28, 2009 14:16

złota Justyna na 30 km po zajebistym finiszu :D brawo!!!

Awatar użytkownika
globetrotter
Posty: 1479
Rejestracja: pn maja 12, 2008 20:32

Post autor: globetrotter » sob lut 28, 2009 14:47

Justyna Królową Nart. :D

MilaGros
Posty: 373
Rejestracja: pn maja 08, 2006 17:11
Lokalizacja: buja Sadyba, buja Sadyba, buja Sadyba mnie

Post autor: MilaGros » sob lut 28, 2009 15:40

oczywiście informacją dnia jest Złoto Justyny

szkoda że nie biegła Sylwia, bo mielibyśmy 3 zawodniczki w 30
O Justynie nie piszę, bo co można napisać .... poza KRÓLOWA ŚNIEGU,
to na co chce zwrócić uwagę, to sztafeta Pań,
jeżeli Justyna będzie miała tą moc na olimpiadzie a pozostałe Panie się troszeczkę podciągną to liczę na brąz w sztafecie Pań w Vancouver

a zaraz skoki drużynowe, przy dobrych skokach Małysza i Stocha i nie najgorszych pozostałych, mamy szanse na pierwszą piątkę a może i na .....

Awatar użytkownika
globetrotter
Posty: 1479
Rejestracja: pn maja 12, 2008 20:32

Post autor: globetrotter » sob lut 28, 2009 17:47

Polacy zajęli 4 miejsce w drużynowym konkursie skoków na dużej skoczni. Do medalu zabrakło 5,5 metra.. :D

Socinho
Posty: 79
Rejestracja: wt mar 04, 2008 9:38
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Socinho » sob lut 28, 2009 18:58

Polonia&Korona pisze:Polacy zajęli 4 miejsce w drużynowym konkursie skoków na dużej skoczni. Do medalu zabrakło 5,5 metra.. :D
No gdyby Adam w pierwszej serii pofrunął dalej..;/...ale cóż ..mozna gdybac;).Dobre i 4 miejsce;)

mzn
Posty: 870
Rejestracja: pn mar 05, 2007 15:48
Lokalizacja: Właściwa Strona Miasta

Post autor: mzn » sob lut 28, 2009 19:40

Justyna w końcu wbiła się na szczyt ! Gratulacje ! Zawsze w Nią wierzyłem ! Jestem szczęśliwy, iż talent Polski, który w Niej drzemał, rozwinął się !


Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz mar 01, 2009 10:14 przez mzn, łącznie zmieniany 5 razy.

MilaGros
Posty: 373
Rejestracja: pn maja 08, 2006 17:11
Lokalizacja: buja Sadyba, buja Sadyba, buja Sadyba mnie

Post autor: MilaGros » ndz mar 01, 2009 6:53

nie pomyliłem się za dużo
liczyłem na 5 lub 3
czyli średnia wychodzi 4
pomyliłem się tylko w zawodnikach, którzy będą ciągnąć tą kadrę
wielkie brawa dla Huli, zaskoczył mnie na maksa

mzn
Posty: 870
Rejestracja: pn mar 05, 2007 15:48
Lokalizacja: Właściwa Strona Miasta

Post autor: mzn » ndz mar 01, 2009 9:31

A Małysz w sumie miał chyba najsłabsze skoki ! Za to Hula się rozhulał ! Szacunek dla Kamila i Łukasza :D Super!

artykuł na skijumping.pl:
Obrazek

ciemna_strona_miasta
Posty: 1345
Rejestracja: pt lip 18, 2008 21:07
Lokalizacja: z Akcji Kibic

Post autor: ciemna_strona_miasta » ndz mar 01, 2009 10:19

[quote="mzn"]A Małysz w sumie miał chyba najsłabsze skoki ! Za to Hula się rozhulał ! Szacunek dla Kamila i Łukasza :D Super!/quote]Pamiętajmy że to właśnie Małysz wyprowadził nas z szóstego na czwarte miejsce - w ostatniej grupie zawodników skoczył najdalej.
Ale faktycznie, jego pierwszy skok był słaby, gdyby dorzucił parę metrów, podobnie jak Stoch, który mimo formy często spóźnia odbicie, byłaby realna szansa na brąz...

Ale ja nie smucę się aż tak bardzo, gdyż najniższe miejsce na podium trafiło we właściwe ręce :-D . Fajnie, że stara gwardia Japońskich skoczków przypomniała o sobie :-) .

Bardziej martwi mnie to, kto nieprzerwanie od 2005 roku w imprezach mistrzowskich zajmuje 1 miejsce :? .

Brawa należą się też Norwegom - mieli bardzo słaby sezon, a jednak zmobilizowali się na drużynówkę i pewnie obronili srebrny medal sprzed 2 lat.
Może dzięki temu Kojonkoski jednak zostanie do Igrzysk w Vancouver...

ODPOWIEDZ