W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

JUBILEUSZOWY XX BIEG NIEPODLEGłOśCI

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

Człowiek z Kamienia
Posty: 1022
Rejestracja: śr paź 15, 2008 10:59

JUBILEUSZOWY XX BIEG NIEPODLEGłOśCI

Post autor: Człowiek z Kamienia » wt paź 28, 2008 0:04

Tradycyjnie 11 listopada spod Pomnika Kopernika na Krakowskim Śródmieściu wystartuje ten najliczniejszy bieg patriotyczny. Tegoroczna edycja jest szczególna, gdyż jest ona XX edycja biegu, a co ważniejsze w tym roku świętujemy już 90 rocznicę odzyskania niepodległości. Info wisi juz na stronie WOSiR-u od jakiegoś czasu. A tu taka ciekawostka:
Legia i AZS na trasie

W nawiązaniu do historycznej roli Biegu w 2008 r. jego oficjalnymi uczestnikami stały się: Akademicki Związek Sportowy i Legia Warszawa. Blisko 100-letnia tradycja istnienia obu tych organizacji sportowych powoduje, że udział ich przedstawicieli w imprezie będzie miał wymiar symboliczny. Zarówno piłkarze pierwszej drużyny Legii jak i blisko 200 zawodników AZS pobiegnie z flagami klubowymi i wizualizacją nawiązującą do historii swojego istnienia
w niepodległej Polsce.
Nie może na tym biegu zabraknąć i naszych akcentów! Legia znów wyjdzie na wielce patriotyczna, i będzie o niej głośno,a o nas jak zwykle nic. Dlatego też dobrze by było, gdyby Drygalski też wysłał na ten bieg naszych zawodników.

Tym bardziej, że Piotrek Świerczewski brał udział w sierpniowym Human Race także na 10 km. Dużo biegać także zawsze lubił Igor Gołaszewski. Jeden z naszych zawodników z sekcji LA rok temu wygrał bieg z cyklu GP Warszawy.

Także i wśród kibiców Polonii jest trochę biegaczy. Może wystawimy też swoją delegację? :D :wink:

T55T
Posty: 2083
Rejestracja: czw mar 25, 2004 11:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: T55T » wt paź 28, 2008 8:45

A proszę bardzo! Ja raczej biegnę - cel ok. 42min.

dekiro
Posty: 501
Rejestracja: czw maja 22, 2008 15:57

Post autor: dekiro » wt paź 28, 2008 12:47

tsst pisze:A proszę bardzo! Ja raczej biegnę - cel ok. 42min.
:shock: prawdziwy maratonczyk z ciebie. Ja bieglem w tamtym roku na runwarsaw i mialem 56min 8) Czy tutaj daja na koniec pamiatkowy medal ze bralo sie udzial w biegu?? I ile wynosi wpisowe oraz jak i gdzie mozna sie zapisac?

Człowiek z Kamienia
Posty: 1022
Rejestracja: śr paź 15, 2008 10:59

Post autor: Człowiek z Kamienia » wt paź 28, 2008 15:55

Wszelkie info znajdziesz kolego na stronie WOSiR-u www.wosir.waw.pl Są oczywiście medale, oraz pamiątkowe koszulki z patriotyczną opską. Do 7 listopada wpisowe wynosi 20 zł. Później ta kwota ulega podwójnej podwyżce. W samym dniu zawodów będzie trzeba zapłacić już 80 zł! Więc nie czekać, tylko się zapisywać. Tym bardziej, że kolega wczoraj się zapisywał i maił już nr 666, a limit wynosi 5000.

Przypominam, że rok temu biegli m.in Trzeciak oraz Jóźwiak, lecz byli gorsi od kibiców Polonii z tego forum. Byli to tsst, Mokotowski oraz moja skromna osoba która wtedy jeszcze nie okupowała tego forum. :wink:

Może uda się wygrać i w tym roku z nim, bo po za Biegiem Chomiczówki raczej wszystkie kolejne zawody przegrywałem z tsst. Chyba, że mnie poprawi? To jak to kolego było, mów śmiało. :D
Ostatnio zmieniony czw paź 30, 2008 14:35 przez Człowiek z Kamienia, łącznie zmieniany 1 raz.

Mokotowski
Wielki Elektronik
Posty: 693
Rejestracja: czw cze 05, 2003 10:36
Lokalizacja: Wola

Post autor: Mokotowski » czw paź 30, 2008 11:15

Czołem,

Ja już zapisany i opłacony. tsst chyba będę Cię szukał na starcie, bo plan mam podobny, więc się pościgamy!
Jeśli chodzi o akcenty polonijne, to możemy coś ustalić czym my się będziemy wyróżniać na trasie. Zaznaczam tylko, że nie namówicie mnie na szalik, bo będzie mi po prostu za ciepło, ale jakby co mam koszulkę.

Stilgar
Posty: 325
Rejestracja: czw sie 31, 2006 13:38
Lokalizacja: Bielany

Post autor: Stilgar » czw paź 30, 2008 14:08

ja też będę, cel niezbyt ambitny bo może, może coś w okolicach 52 minut uda mi się wydusić z siebie samego :)

Człowiek z Kamienia
Posty: 1022
Rejestracja: śr paź 15, 2008 10:59

Post autor: Człowiek z Kamienia » pt paź 31, 2008 0:54

Zapisywać się i to szybko! Już połowa z 5.000 limitu się zapisała! Będzie się działo. :D

T55T
Posty: 2083
Rejestracja: czw mar 25, 2004 11:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: T55T » pt paź 31, 2008 8:49

to co dziewczyny? robimy koszulki wspólne?

Mokotowski
Wielki Elektronik
Posty: 693
Rejestracja: czw cze 05, 2003 10:36
Lokalizacja: Wola

Post autor: Mokotowski » pt paź 31, 2008 12:48

Ja mam koszulkę z okresu Romanowskiego z numerem 9 - wtedy z nim grał Pawlak. Nigdy w niej nie biegałem, ale możemy spróbować.

Czekam na deklarację reszty 'ekipy sportowej' :)

krol_olch
IFC POLONI@
Posty: 4221
Rejestracja: sob lis 01, 2003 2:21
Lokalizacja: znad jeziora
Kontakt:

Post autor: krol_olch » pt paź 31, 2008 14:00

moze Kosmalski by pobiegl - ale pod warunkiem ze trasa nie jest zbyt skomplikowana... :twisted:

Człowiek z Kamienia
Posty: 1022
Rejestracja: śr paź 15, 2008 10:59

Post autor: Człowiek z Kamienia » pt paź 31, 2008 14:27

Trasa jest prościuteńka z pod pomnika Kopernika aż do Wilanowa, z ok kilometrowym zbiegiem przy Belwederze. Akurat jak dla koni mających klapki na oczach. Zaiwaniasz, i nawet nie musisz się rozglądać czy dobrze skręciłeś, bo takiej opcji nie ma. :wink:

Ja mam dwie: oryginalną Gołaszewskiego z jesieni 1999, oraz replikę Wieszczyckiego z jesieni 2000. Mam jeszcze Cracovii. Wtedy to bym dopiero rekord wyśrubował. 8) :lol:


Zapomniałeś Królu o Koniku (może się nie obrazi, że hasam w jego prywatnej koszulce? :wink: ) i o Świerczewskim, który był VIP-em podczas sierpniowego Human Race.

Co robimy z flagami Legii jak się koło nich znajdziemy? :roll: Tak tylko pytam.. By później nie było, że się napinam. :D

krol_olch
IFC POLONI@
Posty: 4221
Rejestracja: sob lis 01, 2003 2:21
Lokalizacja: znad jeziora
Kontakt:

Post autor: krol_olch » pt paź 31, 2008 14:45

Zapomniałeś Królu o Koniku (może się nie obrazi, że hasam w jego prywatnej koszulce? ) i o Świerczewskim, który był VIP-em podczas sierpniowego Human Race.
nie zapomnialem - oni byli juz wspominani. A o naszym Foreście Gumpie póki co zapomniano - mysle ze 10km po prostej to dla niego pestka. Tylko ktoś musi stać w Wilanowie z tabliczką "Kosmal - STOP!" ;)

Człowiek z Kamienia
Posty: 1022
Rejestracja: śr paź 15, 2008 10:59

Post autor: Człowiek z Kamienia » pt paź 31, 2008 15:54

Tak tu się kolega udziela, to może pobiegnie wspólnie z innymi Czarnymi Braćmi, a może i też Siostrami jeśli takowe się zjawią? Liczymy oczywiście na naszych juniorów z LA. Chyba darzą radę przelecieć 10 km? :P Na gronie jeszcze nikt się nie zadeklarował. :D

T55T
Posty: 2083
Rejestracja: czw mar 25, 2004 11:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: T55T » pt paź 31, 2008 18:31

Hohoho!
Kosmalskiego 10km na asfalcie mogłoby zarżnąć. Jako trener nie pozwoliłbym mu na to.
Ja mam w tej chwili koszulkę tylko z czasów Edbudu. Ale dużo za dużą już na mnie. Myślałem żeby zrobić koszulki czarne z napisem "XX Bieg Niepodległości" i "Czarne Koszule".
Co Wy na to?

krol_olch
IFC POLONI@
Posty: 4221
Rejestracja: sob lis 01, 2003 2:21
Lokalizacja: znad jeziora
Kontakt:

Post autor: krol_olch » pt paź 31, 2008 19:30

niestety nie ma mnie w miescie a nawet jakbym byl to na skrzyzowaniu ze Swietokrzyska dostalbym zadyszki, w polowie Nowego Swiatu oddychal rekawami a pod palmą poległ i nie wstal ;)

Tsst - nie chce sie wcinac skoro nie biegne, ale Polonia chyba odpowiedniejsza - Czarne Koszule nie wszystkim sie kojarza z KSP - wpisz Czarne Koszule w google - taka ilustracja :)

Człowiek z Kamienia
Posty: 1022
Rejestracja: śr paź 15, 2008 10:59

Post autor: Człowiek z Kamienia » sob lis 01, 2008 0:33

Nie no, to już lepiej się pod ziemię zapaść. To już chyba Czarne Koszule Benita były lepsze niż te Samoobrony. Biegnie Wojtek Olejniczak. Zatem będzie miał przeciwwagę ideologiczną. 8) :lol: Koszulki całkiem niezłe. Podobno ma być konkretna ekipa kanałkowców, więc strata t-shirta nie będzie aż tak bolesna. :wink:

Mokotowski
Wielki Elektronik
Posty: 693
Rejestracja: czw cze 05, 2003 10:36
Lokalizacja: Wola

Post autor: Mokotowski » sob lis 01, 2008 11:27

tsst pisze:Myślałem żeby zrobić koszulki czarne z napisem "XX Bieg Niepodległości" i "Czarne Koszule".
Co Wy na to?
A my na to, jak na Lato! Jarosława oczywiście, a nie Grzegorza :wink:

Ja w to wchodzę - wysłałem w tej sprawie do Ciebie priva i zamawiam M-kę.

Żeby zachęcić resztę polonistów-biegaczy do udziału w inicjatywie tsst postanowiłem ufundować nagrodę. Po biegu wśród tych, którzy go w tych koszulkach ukończą zamierzam rozlosować bilet na Kamienną na mecz z Piastem Gliwice, który odbędzie się tego samego dnia o 17:30. Jeśli ktoś ma karnet, to na bilet weźmie znajomego.


I jeszcze drobna uwaga do Człowieka z Kamienia - wiem, że żartujesz, ale wyluzuj trochę z klimatami krojenia z barw przy okazji biegu ulicznego i to jeszcze takiego z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. Klimaty, które mogą niektórych z nas jak najbardziej jarać przy okazji piłki nożnej, trzymajmy jak najdalej od amatorskiej lekkiej atletyki.

T55T
Posty: 2083
Rejestracja: czw mar 25, 2004 11:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: T55T » sob lis 01, 2008 12:58

To ja też dołożę jakąś nagrodę. Zbieram zamówienia. Koszt koszulki będę znał za 2-3 dni.

Napisy:
Polonia Warszawa
XX Bieg Niepodległości
11.11.2008
Inne sugestie?

Człowiek z Kamienia
Posty: 1022
Rejestracja: śr paź 15, 2008 10:59

Post autor: Człowiek z Kamienia » ndz lis 02, 2008 23:37

Ok Mokotowski. Lecz ja piszę prawdę powołując się na rzetelne info z Legia LIVE! gdzie chłopaki też w żartach rozkminiały w jakich to koszulkach Legii mają biec- z tarczą czy z tradycyjną "eLką" ? I tam coś pisali o jedynych słusznych, że "gdyby nie oni to by ich Polonia ścigała itd".

Ile tsst możesz załatwić tych koszulek? Jak Ci pisałem dziś na gadulcu, być może skusi się jeszcze naszych 5-6 wspólnych znajomych.

Mokotowski
Wielki Elektronik
Posty: 693
Rejestracja: czw cze 05, 2003 10:36
Lokalizacja: Wola

Post autor: Mokotowski » pn lis 03, 2008 0:53

Człowiek z Kamienia pisze:Lecz ja piszę prawdę powołując się na rzetelne info z Legia LIVE!
Rzetelne info z legia live to dla mnie jest oksymoron :lol:

Nie musimy równać do takiego poziomu.

11 XI lecimy w naszych koszulkach, dobrze się bawimy i tłuczemy życiówki na atestowanej trasie - taki mam plan 8)

jędrekKSP
Posty: 1941
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 13:03

Post autor: jędrekKSP » pn lis 03, 2008 1:01

Ale ale. Czy to aby nie jest tak, że wszyscy biegną w jednakowych koszulkach fundowanych przez sponsora?

Mokotowski
Wielki Elektronik
Posty: 693
Rejestracja: czw cze 05, 2003 10:36
Lokalizacja: Wola

Post autor: Mokotowski » pn lis 03, 2008 1:17

jędrekKSP pisze:Ale ale. Czy to aby nie jest tak, że wszyscy biegną w jednakowych koszulkach fundowanych przez sponsora?
Z regulaminu:

"Zaleca się start w koszulce okolicznościowej „Biegu Niepodległości.""

A nasze koszulki będą jak najbardziej okolicznościowe.

Pamiętajmy, że 11 XI 1918 założyciele Polonii brali udział w rozbrajaniu żołnierzy niemieckich w Warszawie.

Człowiek z Kamienia
Posty: 1022
Rejestracja: śr paź 15, 2008 10:59

Post autor: Człowiek z Kamienia » pn lis 03, 2008 1:57

Dodam jeszcze Mokotowski, że klepiemy wynikami sąsiadów zza miedzy, i "Nikt nam nie zrobi nic!". :D Może warto by tak dać info koleżankom kolegom nie uczęszczającym się na forum a lubiących biegać lub w ogóle wysiłek fizyczny (może się skuszą :wink: ) aby weszli z nami w układ, zakładając jak że należyte Czarne Koszule? 8) Będziemy doskonale widoczni na tle innych białych (bez skojarzeń :wink: ) koszule. :D

Postaram się nakłonić do naszej akcji zorganizowanej (wszyscy jesteśmy cwaniaki bo Poloniści :wink: ) jeszcze sześciu kolegów. Dwóch kolejnych jest na gronie. Może nie będzie więc tak źle z naszą frekwencją? :D

T55T
Posty: 2083
Rejestracja: czw mar 25, 2004 11:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: T55T » pn lis 03, 2008 7:27

CzK. Żyj więcej Polonią, a mniej Legią.
Dziś będę wiedział więcej o koszulkach (cena).
Na pewno będą czarne :)

T55T
Posty: 2083
Rejestracja: czw mar 25, 2004 11:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: T55T » pn lis 03, 2008 8:16

Koszt koszulki - 22pln.
Chętnych proszę o rozmiar.

ODPOWIEDZ