W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Cypryjska piłka

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29093
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Cypryjska piłka

Post autor: elektryk » czw sie 28, 2008 20:45

Wczoraj do CL awansował Anorthosis Famagusta po pokonaniu najpierw Rapidu a potem Olimpiakosu. Ktoś mógłby powiedzieć, że to przypadek, że zmontowali jedną mocną ekipę a reszta to dno. Patrzę sobie teraz na wyniki Pucharu Uefa i co widzę?
Jedna ekipa cypryjska eliminuje kolejnego greckiego potentata czyli AEK Ateny 1-0 w Atenach 2-2 w domu a kolejna m.in. po golu Kosowskiego prowadzi w Belgradzie z Crveną 2-0 :shock: :shock: . Normalnie w szoku jestem w jak mądry i szybki sposób można z typowego piłkarskiego kelnera zacząć się liczyć w Europie! I niech nikt mi nie wmawia, że płacą tam piłkarzom jakieś megapotężne sumy na które nie stać by było polskich klubów. U nas płaci się po 200 czy 300 tys euro jakimś nieudacznikom (hiszpanie z Legii) lub po 50- 60 tys pijaczkom (Świerczewski, Majdan). Nie wierzę, że nie stać takiej Polonii iść w ślady tych Anorthosisów czy APOEL-ów... Tylko, że trzeba zatrudnić fachowców a nie liczyć ,że Kołakowski czy inny Osuch sprowadzi jakichś konkretnych piłkarzy mających jakiś sportowy cel w życiu a nie tylko żel, furę i komórę

TOMIK
Posty: 837
Rejestracja: sob kwie 24, 2004 5:04
Lokalizacja: MATRIX

Post autor: TOMIK » czw sie 28, 2008 21:05

cos w tym jest

Stilgar
Posty: 325
Rejestracja: czw sie 31, 2006 13:38
Lokalizacja: Bielany

Post autor: Stilgar » czw sie 28, 2008 22:10

Zarobki bywają na poziomie Grecji - dla najlepszych. Dla nas to ciągle poziom nierealny.
Co do specjalistów to racja - Cypr od dawna bazuje na trenerach spoza kraju. Rzut oka na składy - chyba każdy zespół ma zagranicznego... Może to jest odpowiedź.

pk
Posty: 4164
Rejestracja: ndz mar 21, 2004 19:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pk » czw sie 28, 2008 23:20

Heh, a jeszcze niedawno by wygrac tamta lige wystarczylo zatrudnic Wojcika i nasprowadzac emerytow z polski: Majak, Kowalczyk, Michalski, Piekarski. To byl przeciez trzon druzyny. Emeryci, pijaczyna z brzuszkiem i poligamista rozwalali tam wszystkich i jesli sie nie myle, bylo to ... 6 lat temu??

dolujace..

Natter
Posty: 1075
Rejestracja: pt paź 31, 2003 10:58
Lokalizacja: Z Kątowni

Post autor: Natter » pt sie 29, 2008 12:28

Może i dołujące, ale jakże prawdziwe.

Świat idzie do przodu. Tylko polscy działacze i nie tylko oni, zapierają się czym mogą byle by zostało po staremu - czyli dla nich jak najkorzystniej.
Wódka się leje, pieniądz jest, od niechcenia zlocik w Sheratonie, po co cokolwiek zmieniać.

Z takim nastawieniem faza grupowa UEFA to będzie coś. Za czas jakiś nawet piłka kaukaska będzie lepsza.

KSPitul

Post autor: KSPitul » ndz wrz 14, 2008 12:44

Zawsze uważałem że liga Cypryjska jest egzotyczna i coś w niej jest takiego co przyciąga uwagę... Absolutnie cieszy mnie to iż zespól Łukasza Sosina Anorthosis Famagusta awansował do CL, mam nadzieje że w te ślady w przyszłości pójdzie np Apollon Limassol, APOEL Nikozja czy chociażby Omonia Nikozja. Na pewno liga w której grają te zespoły ma w sobie potencjał

ODPOWIEDZ