W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Klub nam najbliższy...

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

wyrazisty
Posty: 4
Rejestracja: czw sie 07, 2008 21:06

Klub nam najbliższy...

Post autor: wyrazisty » czw sie 07, 2008 21:33

Ktoś niedawno opisywał w jednym z tematów sytuację w Belgradzie. Wyszło mniej więcej, że bliscy nam są OFK i Obilić, a najgorzej "wypada" Partizan. Ja jestem ciekaw jak to wygląda w Moskwie i Stambule. Pofatygowałby się ktoś z opisem tychże miast? Historia, kibice, sytuacja obecna, barwy, tradycje, ciekawostki... Wiem że z zagranicznych klubów (nie licząc Zaragozy) wiele łączy nas z duńskim FC Midtjylland. Coś jeszcze?

Niech temat posłuży ogólnym dyskusjom w tych klimatach. Pewnie były podobne, ale zawsze można sobie odświeżyć te stosunki.

tom-74b
Posty: 19
Rejestracja: pt mar 28, 2008 20:08
Lokalizacja: Chomiczówka
Kontakt:

Re: Klub nam najbliższy...

Post autor: tom-74b » pt sie 15, 2008 18:33

[quote="wyrazisty"]Ktoś niedawno opisywał w jednym z tematów sytuację w Belgradzie. Wyszło mniej więcej, że bliscy nam są OFK i Obilić, a najgorzej "wypada" Partizan. Ja jestem ciekaw jak to wygląda w Moskwie i Stambule. Pofatygowałby się ktoś z opisem tychże miast? Historia, kibice, sytuacja obecna, barwy, tradycje, ciekawostki... Wiem że z zagranicznych klubów (nie licząc Zaragozy) wiele łączy nas z duńskim FC Midtjylland. Coś jeszcze?

Niech temat posłuży ogólnym dyskusjom w tych klimatach. Pewnie były podobne, ale zawsze można sobie odświeżyć te stosunk. Fajnie zobaczyć nasze flagi na zagranicznych stadionach ale ja bym zaczoł od odnowienia zgód w Polsce.

tom-74b
Posty: 19
Rejestracja: pt mar 28, 2008 20:08
Lokalizacja: Chomiczówka
Kontakt:

Post autor: tom-74b » pt sie 15, 2008 18:36

Sory Wyrazisty niechcący zawinołem ci kawałek tekstu z cytatu.

AvantGarde
Posty: 10553
Rejestracja: wt lut 10, 2009 2:37

Post autor: AvantGarde » pn sie 24, 2009 11:02

odświeżam, ale nie opisze sytuacji w tych miastach.

za to mam pytanie co do FC Midtjylland. Myślałem, że się znam, a to mnie zaskoczyło 100%. Może ktoś na priv coś szepnąć ocb.

PawelK
Posty: 465
Rejestracja: pt sty 26, 2007 22:14
Lokalizacja: Ursynów

Post autor: PawelK » ndz wrz 06, 2009 20:00

Z tego co wiem to z FC Midtjylland mamy podobne barwy i to chyba tyle.
Jeden z forumowiczów pewnie wie coś więcej, bo utrzymywał jakieś prywatne kontakty z nimi (nawet w ich czapeczce na meczu go widziałem, ale to było ze 3 lata temu).

krol_olch
IFC POLONI@
Posty: 4221
Rejestracja: sob lis 01, 2003 2:21
Lokalizacja: znad jeziora
Kontakt:

Post autor: krol_olch » ndz wrz 06, 2009 21:30

chyba wiecej niz 3 latat temu. Mowiac w skrocie - zaczelo sie od barw a konkretnie o tematu zalozonego przez Oiolosse nt. druzyn grajacych w czacnych koszulach. Potem zaczely sie kontakty z kibicami FCM, wymiany szali itd. Pare osob od nas ma szale FCM a czapki chyba 2 ;) Ludzie ze Stoiska robili Dunczykom dwie serie szali, z czego Drunk Wolves jest jednym z fajniejszych szali jakie widzialem. Nasz szal wisi na honorowym miejscu w stadionowej kawiarni Wilkow. Dunczycy mieli sie do nas wybierac z wizyta a my do nich - ale jakos sie nie zlozylo i kontakty sie rozluznily. Do dzis mam z nimi kontakt, ostatnio wysylalem im polskie piro bo jest ponoc tanie i dobre. Zawsze sie dziwie jak cos takiego dochodzi poczta.

A z FCM laczy nas to ze my jestesmy czarni a nasi wrogowie sa zieloni (Viborg) :)

PoloniaOle
Posty: 510
Rejestracja: śr sie 16, 2006 16:18

Post autor: PoloniaOle » sob lis 28, 2009 1:23

Ja zawsze sympatią i szacunkiem dażyc będę Dyskobolię Grodzisk Wielkopolski i jej kibiców. Za charakter (jedyni nie podporządkowani Lechowi w Wielkopolsce), za sympatię jaką dażyli Polonię i za to, że ich piłkarze potrafili dokopac niemieckim nieudacznikom z Herthy Berlin oraz Manchesterowi City.

kapusta
Posty: 3617
Rejestracja: pt sie 06, 2004 11:23
Lokalizacja: czerwone zagłębie
Kontakt:

Post autor: kapusta » sob lis 28, 2009 22:15

PoloniaOle pisze:Ja zawsze sympatią i szacunkiem dażyc będę Dyskobolię Grodzisk Wielkopolski i jej kibiców. Za charakter (jedyni nie podporządkowani Lechowi w Wielkopolsce), za sympatię jaką dażyli Polonię i za to, że ich piłkarze potrafili dokopac niemieckim nieudacznikom z Herthy Berlin oraz Manchesterowi City.
a Leszno i Kalisz?

Eternia
Posty: 1102
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 13:44

Post autor: Eternia » sob lis 28, 2009 22:29

Leszno FC Lecha, ale ogólnie wzajemny szacunek z miejscową żużlową Unią.

Człowiek z Kamienia
Posty: 1022
Rejestracja: śr paź 15, 2008 10:59

Post autor: Człowiek z Kamienia » wt gru 01, 2009 20:11

kapusta pisze:
PoloniaOle pisze:Ja zawsze sympatią i szacunkiem dażyc będę Dyskobolię Grodzisk Wielkopolski i jej kibiców. Za charakter (jedyni nie podporządkowani Lechowi w Wielkopolsce), za sympatię jaką dażyli Polonię i za to, że ich piłkarze potrafili dokopac niemieckim nieudacznikom z Herthy Berlin oraz Manchesterowi City.
a Leszno i Kalisz?
i Stilon Gorzów...

kapusta
Posty: 3617
Rejestracja: pt sie 06, 2004 11:23
Lokalizacja: czerwone zagłębie
Kontakt:

Post autor: kapusta » wt gru 01, 2009 21:07

maniek1989 pisze:Leszno FC Lecha, ale ogólnie wzajemny szacunek z miejscową żużlową Unią.
ale brednie. FC Lecha oficjalnie kazało wybierać żużel albo piłka. i wychylać się nie będą bo ich Unia zje po prostu
Gorzów to nie jest Wielkopolska

AvantGarde
Posty: 10553
Rejestracja: wt lut 10, 2009 2:37

Post autor: AvantGarde » czw gru 03, 2009 11:29

bez kitu Panowie :roll:
Trzeba się zastanowić nieraz zanim się coś napisze.
Po pierwsze trzeba znać "metody działania" Lecha. U nich nie ma mowy, że którykolwiek FC bedzie przy okazji kibicował drużynie miejscowej. Wiec nie ma mowy o żadnym wzajemnym szacunku oficjalnie. A to że się ktoś z Unii zna z typem z FC Leszno Lecha, to tak jak każdy zna jakiegoś typa z Legii. Cebulorze z Kalisza szczrze się nienawidzą z Lechem, nawet coś tam starają się działać w celu wytępienia FC Lecha ze swoich okolic.
Gorzów to Lubuskie to jasnej cholery :wink:
I ja dodałbym jeszcze Konin, w którym wcale za Lechem nie ma za dużo osób, a łańcuchy działają na własne konto.

Awatar użytkownika
malpus91
Posty: 3649
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 15:34
Lokalizacja: Targówek
Kontakt:

Re: Klub nam najbliższy...

Post autor: malpus91 » czw lut 03, 2011 14:48

Podbijam bo nie chcę zaśmiecać Piłki Nożnej, a w sumie to dla nas ważny klub ;)
Władze Zaragozy osiągnęły wstępne porozumienie z arabskimi inwestorami w sprawie sprzedaży klubu.

Konsorcjum zlokalizowane w Dubaju negocjuje zakup grającej w Primera División Zaragozy. Arabowie mają wyłożyć zaledwie 3 miliony euro za przejęcie kontroli nad klubem, a także zapewnić spłatę długów, które wynoszą obecnie 130 milionów euro.

Zaragoza zmaga się z ogromnymi problemami finansowymi. W styczniu musieli sprzedać wschodzącą gwiazdę hiszpańskiej piłki Andera Herrerę do Athleticu Bilbao (piłkarz dołączy do Basków latem).

Przed sezonem katarski inwestor przejął Málagę, a w zeszły miesiącu właścicielem Santander został Hindus.

ODPOWIEDZ