W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Puchary

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

Sałata
Posty: 523
Rejestracja: sob cze 05, 2004 20:54

Post autor: Sałata » śr sie 24, 2005 10:05

A ja mimo że kibicuje Polonii to szkoda mi trochę Wisły. Pilkarsko byli gorsi ale fajnie by bylo gdyby jakaś Polska druzyna awansowała do Fazy Grupowej LM. Jednak Ateńczycy pokazali im gdzie ich miejsce w szeregu i nie dość ze odrobili strate z pierwszego meczu to jeszcze w ostatnim minutach strzelili gola dającego awans!! To jest klasa!! :roll:

Bronson.

Post autor: Bronson. » śr sie 24, 2005 11:16

Z drugiej strony bramki dla Panathinaikosu były mocno fartowne. Rykoszet i dobitka a bramka Morisa też ją wcisnął jakimś cudem. Sam Zieńczuk mógł 6 razy pokonać bramkarza PAO, jak dla mnie po prostu niefart... no i zmiany trochę Engelowi nie wyszły, bo przedewszystkim Penksa powinien wejść za Franka (wyłączony potem z gry z powodu kontuzji) a nie Brożka, a Kuźba w ogóle nie powinien wchodzić - zamiast niego wymienił bym Sobolewskiego na Gołosia, bo druga żółta kartka dla niego wisiała w powietrzu.
A co do kwestii awansu, to szkoda, wielka szkoda, bo po raz kolejny okazuje się, że w Polsce nie umiemy grać w piłkę, no ale zawsze można odświeżyć zapis meczu na Wembley 1-1... albo posłuchać jak Zimoch komentował końcówkę awansu Widzewa do ligi mistrzów... eh to były czasy...
Swoją drogą nawet Artmedia Petrzalka awansowała.

Awatar użytkownika
Jardel
Posty: 4214
Rejestracja: pn cze 07, 2004 23:01
Lokalizacja: Warszawa - Wawer
Kontakt:

Post autor: Jardel » śr sie 24, 2005 11:30

Atmosferę w tym temacie można porównać do słów piosenki Lady Pank

,, Niech no kto wychyli łeb
Trzeba opluć, zgnoić, zgnieść
Taki nasz powszedni chleb
Obsobaczyć go i cześć’’

Jesteście chorzy z nienawiści i tyle.

Awatar użytkownika
grigu
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 494
Rejestracja: pn gru 29, 2003 21:04
Lokalizacja: ווארשע

Post autor: grigu » śr sie 24, 2005 11:59

Dla mnie szkoda, że Wisła nie awansowała. Szkoda że znowu nie mamy nikogo w LM. Jednak w tym meczu była słabsza pod każdym względem od Greków. Jeżeli chwilami odbiór piłki i przeszkadzanie im wychodziło, to już przetrzymanie piłki po odbiorze żadne. Zagrożenia tylko z kontry, no i ta niemoc strzelecka. Bramka Sobolewskiego przepiękna, moim zdaniem to był najlepszy zawodnik Wiślaków. Reszta, nawet gdy przejmowali piłkę, to zero rozegrania, zmuszenia Greków do biegania za piłką i Wiślakami. No cóż, Wisła tylko na nas to jest mocny klub, w Europie są już za słabi.
Ale jednak szkoda...

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Post autor: Parazauroloff » śr sie 24, 2005 12:02

Bronson. pisze:.. no i zmiany trochę Engelowi nie wyszły, bo przedewszystkim Penksa powinien wejść za Franka (wyłączony potem z gry z powodu kontuzji) a nie Brożka, a Kuźba w ogóle nie powinien wchodzić - zamiast niego wymienił bym Sobolewskiego na Gołosia, bo druga żółta kartka dla niego wisiała w powietrzu.
(...).
Co do Kuźby to fakt, można było spróbować Gołosia bo pasował do tego "dzikiego" meczu ze swoją "dziką" grą.
Ale zmiany Paulisty i - w mniejszym stopniu - Penksy były trafione. Bez Sobolewskiego, który głupio złapał 1 kartkę Pantinaikos nie napotykał na opór środku pola i to właśnie jego brak zadecydował wg. mnie że Wisła nie awansowała. Kryminalnie grali obrońcy (za wyjątkiem Kłosa) ale tu akurat Engel nie miał manewru.
W sumie szkoda szansy bo takich kelnerów jak wczorajszy Panatinaikos w drodze do LM rzadko się spotyka.

Bronson.

Post autor: Bronson. » śr sie 24, 2005 14:53

To miałem na myśłi, a co do Paulisty to jest kapitalny piłkarz jak na polską ligę, aż dziwi, że jeszcze wchodzi z ławki i to przy takiej formie jaką prezentuje ostatnio Zieńczuk. Penksie w Atenach brakowało tylko szybkości, a tak to kilka akcji miał niezłych.

u
Posty: 747
Rejestracja: wt gru 28, 2004 15:48

Post autor: u » śr sie 24, 2005 16:15

Oglądając mecz, zauważyłem dwa zespoły - Wisła, która gra fenomenalnie oraz Wisłę, która jest kelnerem. Pierwsza połowa była bardzo dobra w wykonaniu Białej Gwiazdy, druga - ciut gorsza, ponieważ stracili szybko bramki, ale umieli się podnieść z kolan, by po chwili znowu stracić bramkę, a także zawodnika. Potem pierwsza połowa dogrywki - wszystko dopracowane w szczegółach, nie dali pograć Panathinaikosowi, ale drugie 15 minut to żenada. Żal nieuznanej bramki w meczu, ale mówi się trudno. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło... WydAJe mi się, iż Wisła zajdzie daleko w UEFA i na pewno będziemy mieli się czym emocjonować w marcu, bo to jest jednak dobry zespół (który walczył jak równy z równym, nie oszukujmy się, z zespołem sławniejszym i lepszym).

PS: czy w czwartek będą jakieś transmisje z Pucharu UEFA?

dareksp
Emeriten Gang
Posty: 2020
Rejestracja: pn paź 20, 2003 13:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dareksp » śr sie 24, 2005 18:38

Bronson. pisze: no i zmiany trochę Engelowi nie wyszły, bo przedewszystkim Penksa powinien wejść za Franka (wyłączony potem z gry z powodu kontuzji) a nie Brożka, a Kuźba w ogóle nie powinien wchodzić - zamiast niego wymienił bym Sobolewskiego na Gołosia, bo druga żółta kartka dla niego wisiała w powietrzu.
Engel w wywiadzie dla GW powiedział, że Brożek źle się czuł i już w przerwie poprosił o zmianę.

pk
Posty: 4164
Rejestracja: ndz mar 21, 2004 19:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pk » śr sie 24, 2005 20:15

w 1 polowie mogli strzelic ze 2 gole. Gdyby strzelili choc jednego mieoliby ta LM

gdy Sobolewski strzelil na 2:1 nalezalo bronic wyniku, grac na czas, przetrzymywac pilke szczegolnie ze grecy nie grali presingiem. Oni nie potrafili byc przy posiadaniu pilki dluzej niz 20s. nie potrafili wymienic miedzy soba 3 celnych podan.. Pod koniec dogrywki PAO pokazal jak sie gra na czas..

A Majdan to cienias..

Sałata
Posty: 523
Rejestracja: sob cze 05, 2004 20:54

Post autor: Sałata » śr sie 24, 2005 22:15

To ze Majdan zawlił 4 bramkę i w jakims sensie 2 to nie znaczy ze jest cienias :!: Nie chcę go bronić ale wybacz pk w pewnym momencie drugiej połowy gdy Panathinaikos przycisnał to miał bodajże z 6 sytuacji które bramkarz Wisły bronił... Więc sorki ale Majdan zle nie grał :!: Jak dla mnie man of the match to Jacek Gmoch!!! :lol:

keeper
Posty: 1747
Rejestracja: czw sie 05, 2004 11:22
Lokalizacja: b. ładna
Kontakt:

Post autor: keeper » czw sie 25, 2005 9:46

Sałata pisze: Jak dla mnie man of the match to Jacek Gmoch!!! :lol:
he he he (x100) :lol:


Co do Majdana , zwalił ostatnią bramkę ewidentnie ale to , że Wisła odpadła to raczej "zasługa" obrony i Zienczuka nie potrafiacego wykorzystac sytuacji sam na sam :roll:

u
Posty: 747
Rejestracja: wt gru 28, 2004 15:48

Post autor: u » czw sie 25, 2005 11:19

Są w TV mecze polskich drużyn?

keeper
Posty: 1747
Rejestracja: czw sie 05, 2004 11:22
Lokalizacja: b. ładna
Kontakt:

Post autor: keeper » czw sie 25, 2005 11:28

Nie ma :shock:

pk
Posty: 4164
Rejestracja: ndz mar 21, 2004 19:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pk » czw sie 25, 2005 14:02

Salata pisze:To ze Majdan zawlil 4 bramke i w jakims sensie 2 to nie znaczy ze jest cienias :!: Nie chce go bronic ale wybacz pk w pewnym momencie drugiej polowy gdy Panathinaikos przycisnal to mial bodajze z 6 sytuacji ktore bramkarz Wisly bronil... Wiec sorki ale Majdan zle nie gral :!:
Nie masz racji. Majdan gral zle. To ze obronil pare strzalow w srodek bramki i wykazal sie w 2 trudniejszych sytuacjach to jeszcze nie powod zeby go chwalic.

Gra na przedpolu fatalna. Gosc nie wie czy ma wybiegac czy nie, nie umie podjac wlasciwej decyzji, kompletny chaos. Gra nogami - tragedia. Bramkarz mistrza polski jednak powinien umiec celnie podac do kolegi czy wybic pilke daleko..

Radek gral strasznie nieporadnie, pilka mu latala na 5 metrze a on sie na nia patrzyl, ewentualnie robil pajacyka. Szczesny sie prawie nie poplakal patrzac na jego wyczyny. A dzien pozniej slysze w radiu i czytam u nas na forum, ze Majdan gral swietnie i gdyby nie on to Wisla przegralaby wyzej....

SKJ
Posty: 2361
Rejestracja: pn mar 29, 2004 10:36
Lokalizacja: z nikąd

Post autor: SKJ » czw sie 25, 2005 14:44

pk pisze:
Salata pisze:To ze Majdan zawlil 4 bramke i w jakims sensie 2 to nie znaczy ze jest cienias :!: Nie chce go bronic ale wybacz pk w pewnym momencie drugiej polowy gdy Panathinaikos przycisnal to mial bodajze z 6 sytuacji ktore bramkarz Wisly bronil... Wiec sorki ale Majdan zle nie gral :!:
Nie masz racji. Majdan gral zle. To ze obronil pare strzalow w srodek bramki i wykazal sie w 2 trudniejszych sytuacjach to jeszcze nie powod zeby go chwalic.

Gra na przedpolu fatalna. Gosc nie wie czy ma wybiegac czy nie, nie umie podjac wlasciwej decyzji, kompletny chaos. Gra nogami - tragedia. Bramkarz mistrza polski jednak powinien umiec celnie podac do kolegi czy wybic pilke daleko..


Radek gral strasznie nieporadnie, pilka mu latala na 5 metrze a on sie na nia patrzyl, ewentualnie robil pajacyka. Szczesny sie prawie nie poplakal patrzac na jego wyczyny. A dzien pozniej slysze w radiu i czytam u nas na forum, ze Majdan gral swietnie i gdyby nie on to Wisla przegralaby wyzej....
Raczej gdyby nie Cantoro to Wisła przegrałaby wyżej. Sorry ale co takiego trudnego Majdan obronił?? Strzały z 30 metrów w środek. Toż to obroniłby junior. Jedna sytuacja z pierwszej połowy utknęła mi w pamięci, gdy o Majdana odbiła się niechcący piłka i tylko dlatego nie było karnego. On nawet nie wiedział gdzie ta piłka leci, bo się ustawił bokiem. Oglądałem akcję w której Wisłą strzeliła gola na 2-2 i jestem w 100% przekonany,że nie było tam ani faulu Kuźby ani ręki Kuźby lub Penksy ani żadnego spalonego. Nic nie było co można było odgwizdać na niekorzyść Wisły. Nie mogę zrozumieć co w takim razie odgwizdał sędzia :shock: ?

u
Posty: 747
Rejestracja: wt gru 28, 2004 15:48

Post autor: u » czw sie 25, 2005 15:29

keeper pisze:Nie ma :shock:
Dzięki.

pk
Posty: 4164
Rejestracja: ndz mar 21, 2004 19:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pk » czw sie 25, 2005 18:07

Ulker pisze:
keeper pisze:Nie ma :shock: (meczy polskich druzyn w TV)
Dzieki.
Szkoda. W sumie nic dziwnego. W zeszlym roku chyba tvn kupil z gory wszystkie mecze Amiki i transmitowali porazki po 4:0. Teraz nikomu nie chce sie inwestowac szczegolnie, ze podobno wlasciciel praw ostro przegial z cena..

Awatar użytkownika
Masoh
Posty: 2786
Rejestracja: pn mar 31, 2003 22:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Masoh » czw sie 25, 2005 18:57

18:00 FT Banska Bystrica (Slovakia) 0 : 0 Dyskobolia (Poland)

Dyskobolia gra dalej. :wink:

18:00 FT Wisla Plock (Poland) 3 : 2 Grasshoppers (Switzerland)

A tu wielka szkoda Wisła P prowadzila 3:1 ale straciła bramke na 3:2 i po PU.

Narazie dalej mamy Wisłe K i Dyskobolie czy po 22 bedzie tez 3 druzyna. 8) :?: :wink:

michalkord
Posty: 2362
Rejestracja: pn lut 09, 2004 17:02
Lokalizacja: Wilanów

Post autor: michalkord » czw sie 25, 2005 19:03

Raczej nie.

Już nawet k... nasze drużyny rundy wstępnej nie potrafią przejść.

Awatar użytkownika
DZIADEKKSP
Posty: 1304
Rejestracja: ndz paź 12, 2003 15:26
Lokalizacja: W-wa

Post autor: DZIADEKKSP » czw sie 25, 2005 19:14

i Płock odpadł ..ale lamusy

Awatar użytkownika
Jardel
Posty: 4214
Rejestracja: pn cze 07, 2004 23:01
Lokalizacja: Warszawa - Wawer
Kontakt:

Post autor: Jardel » czw sie 25, 2005 21:08

Legia przegrała 1- 4 :roll:

NESSUNO

Post autor: NESSUNO » czw sie 25, 2005 21:46

Czy ktoś wie, dlaczego w TVN nie pokazano meczu pucharowego Legii :?: Czy dlatego, że nadkanałkowcy są tak słabi, że lepiej nie denerwować telewidzów i puścić im jakiś amerykański film? :lol:

pk
Posty: 4164
Rejestracja: ndz mar 21, 2004 19:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pk » czw sie 25, 2005 21:48

Ja slyszalem wersje "drogie prawa do transmisji".

Awatar użytkownika
Jardel
Posty: 4214
Rejestracja: pn cze 07, 2004 23:01
Lokalizacja: Warszawa - Wawer
Kontakt:

Post autor: Jardel » czw sie 25, 2005 22:13

Naprawdę się martwię by Zielińskiego nie zwolnili. Zygo, Bednarz i Zieliński to jest dla Legii najlepsze, co może być.

pk
Posty: 4164
Rejestracja: ndz mar 21, 2004 19:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pk » czw sie 25, 2005 22:27

Ja bym chcial, zeby Legia utrzymala ta forme do listopada.....

ODPOWIEDZ