W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Zatrzymany sędzia

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

Awatar użytkownika
lew
IFC POLONI@
Posty: 2826
Rejestracja: pt mar 28, 2003 12:54

Post autor: lew » pn maja 23, 2005 9:32

Trzech lat w zawiasach nie mozna dostac.
A platna protekcja to nie jest taka niska spoleczna szkodliwosc czynu w sotatnich czasach.

dareksp
Emeriten Gang
Posty: 2020
Rejestracja: pn paź 20, 2003 13:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dareksp » pn maja 23, 2005 10:25

Na razie nic z tego nie wyniknie bo:
1. to była prowokacja, więc obrońcy Antoniego F. (PZPN) powiedza że faktycznie żaden mecz nie został jeszcze ustawiony
2. Listkiewicz juz bredził o domniemaniu niewinności, więc zanim dojdzie do skazania, apelacji i rozpatrzenia kasacji minie duzo czasu i wszyscy zapomną
3. podejrzewam, że układ działa w ten sposób, by nikt, powtarzam nikt (a więc także ci, którzy ostatnio czują się skrzywdzeni, np. GKS czy Pogoń) nie był do końca czysty, więc faktycznie żadnemu z klubów nie będzie zależało na drążeniu tematu.

Awatar użytkownika
Zbyniu
Posty: 1900
Rejestracja: pt maja 07, 2004 13:34
Lokalizacja: z bródnej dzielnicy ;)

Post autor: Zbyniu » pn maja 23, 2005 10:59

I jak tu teraz nie przyznać racji Wdowczykowi, który swego czasu przekręcił (nie)specjalnie nazwisko owego sędziego. Zresztą tak jak i Wy :lol: Chociaż to jest pewnie trochę mniej (nie)specjalnie :D
A tak poważnie to dopiero czubek góry lodowej. Przecież wiadomo że Antoni F. nie działałby sam w całej Polsce. Czekam na to kiedy zacznie sypać i na reakcję PZPN z Panem Michałem na czele. Ciekawe jak się będzie tuszowało całą sprawę z ich strony i wiarygodność zeznań pana F. Możemy przyjąć, że kierują tymi osoby wysoko postawione (vide pan D.),a cała "działalność" opiera się o struktury a la mafijne.
Krótko - będzie pięknie...
Pozdrowionka

P.S. Coś podobnego już nam naświetlił DareKsp i trudno z tym się nie zgodzić, ale motania będzie więcej.

suligus
Posty: 2117
Rejestracja: pn kwie 07, 2003 22:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: suligus » pn maja 23, 2005 12:38

Śledztwo w sprawie przekrętów w II lidze trwa długo, a PZPN udaje że wszystko OK... Podobnie padły inne pojawiające się afery.
Chyba że w PZPN jest jakiś "świadek koronny" i dlatego nie ujawniają sprawy. Oby.

Jersy
Posty: 2963
Rejestracja: pt maja 23, 2003 20:01
Lokalizacja: Piaski

Post autor: Jersy » pn maja 23, 2005 12:44

Mnie tylko intryguje kto mu zapłacił te 100 tysiów? Bo chyba nie GKS...

El Sisiorro
Posty: 942
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 18:10
Lokalizacja: z tunelu czasoprzestrzennego

Post autor: El Sisiorro » pn maja 23, 2005 12:47

ale wcześniej przkrętami zajmował sie w swoim gronie PZPN, gdzie reka reke myje a od 1,5 roku jest na to paragraf. Nie jest to już złamanie regulaminu PZPN (jak to naiwnie brzmi...) ale przestępstwo. Dlatego ściga je policja, a Listek wszystko tuszuje. Ale głęboko wierzę, że nie da rady bo
Gazeta Wyborcza pisze:Jeden z policjantów chcący zachować anonimowość, powiedział nam: - Wiedza zdobyta przez policję i prokuraturę, dotycząca polskiej ligi jest porażająca. Cała ta afera korupcyjna może być początkiem końca obecnego układu piłkarskiego w Polsce. Nie mogę ujawnić żadnych konkretów, gdyż śledztwo jest w toku. Mogę jedynie powiedzieć, że mamy informacje dotyczące korupcji z tego roku i wcześniejszych sezonów.
hehe... no i tyle... wypierdolić to towarzycho na zbity pysk, a będzie lepiej (bo gorzej już być nie może :evil: )

lons.
Posty: 16
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 8:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lons. » pn maja 23, 2005 13:08

Info na Wirtualnej Polsce:

"PAP dowiedziała się nieoficjalnie z kręgów zbliżonych do organów ścigania, że zarzuty dotyczą handlu meczami z udziałem m. in. GKS Katowice, ŁKS Łódź, Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, oraz rozegranego w ostatniej kolejce spotkania pomiędzy Odrą Wodzisław i Polonią Warszawa. W grupie zajmującej się "ustawianiem meczów" może być co najmniej kilka osób związanych ze środowiskiem piłkarskim".

Awatar użytkownika
dapoetone
IFC POLONI@
Posty: 2733
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 0:13
Lokalizacja: Warszawa, się wie! :)

Post autor: dapoetone » pn maja 23, 2005 13:09

Wg. ostatnich doniesień wyborczych nasz mecz z Odrą jest wśród "ustawionych"

(nieuznana bramka Igora... Hmmm...)

Może być ciekawie, oby nie cofnęli się do czasów kiedy wspaniałomyślnie zatrudniony wspaniałomyślny Mietek "Nigdy Nie Spadłem" B. ratował nam pierwszą ligę...

Lordi
Posty: 4160
Rejestracja: pt sty 30, 2004 14:13
Lokalizacja: STARÓWECZKA

Post autor: Lordi » pn maja 23, 2005 13:28

Albo co gorsza do sezonu mistrzowskiego :wink:

A wspomnicie moje słowa,będą 3 pkt.po sobotnim meczu z Odrą w naszych rękach,chyba ,że nikt z naszych działaczy nie zareaguje.A wtedy to już ich zwolennicy chyba dadzą popalić!!!!

dareksp
Emeriten Gang
Posty: 2020
Rejestracja: pn paź 20, 2003 13:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dareksp » pn maja 23, 2005 13:37

Lordi pisze:
A wspomnicie moje słowa,będą 3 pkt.po sobotnim meczu z Odrą w naszych rękach,chyba ,że nikt z naszych działaczy nie zareaguje.
Hmm, gdzieś juz tak było... A, juz wiem, "Piłkarski poker" :idea: Tam jedna z drużyn przegrała, ale później okazało się, że wygrała :wink:

Marianesco
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 821
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 9:05

Post autor: Marianesco » pn maja 23, 2005 13:56

Hmm... możemy nawet zostać wice mistrzami !
Drużyny z G4 zostaną wyrzucone z ligi, reszta odjete punkty za handel meczami i odwróć tabele .....GKS na czele. A my za nimy, raczej już ich nie dogonimy :))))

suligus
Posty: 2117
Rejestracja: pn kwie 07, 2003 22:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: suligus » pn maja 23, 2005 13:57

E tam, naiwniacy. Może kilka informacji was otrzeźwi:
Eugeniusz Kolator (wiceprezes PZPN): Jestem bardzo zaskoczony.(...) - Nie mam pojęcia, o kogo chodzi. Czytałem tylko w telegazecie, że chodzi o jakiegoś arbitra i chyba przedstawiciela kolegium sędziowskiego (...)
Prezes Listkiewicz powiedział niedawno w "Gazecie", że II liga to jest bagienko. Ekstraklasa też jest bagnem?

- Nie używałbym tak mocnych słów, bo wypowiadając się w ten sposób, można zrobić krzywdę innym, uczciwym ludziom. Nie ma powodów, aby mówić o bagnie w polskiej piłce. Jeden fakt jeszcze nie przesądza, że całe środowisko jest złe i skorumpowane.
haha, no cóż mógł biedaczek powiedzieć...dodajmy jeszcze że:
Polski Związek Piłki Nożnej bezterminowo zawiesił w prawach członków Kolegium Sędziów PZPN arbitra pierwszoligowego Antoniego F. i przewodniczącego Kolegium Sędziów Śląskiego ZPN Mariana D.
szybkie są chłopaki. Dobrze że zareagowali, bo jeszcze Fujarczyk mógłby być wyznaczony do sędziowania następnego meczu. No a poza tym stanowczość PZPN w takich chwilach jest konieczna!!!
A może Fujarczyk powinien sędziować dokończenie meczu Włocławek - ŁKS???

MICHAL KSP
Posty: 1212
Rejestracja: śr lip 09, 2003 2:18
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: MICHAL KSP » pn maja 23, 2005 13:59

Nie zapomnę meczu we Wronkach, kóry sędzował Fijarczyk. nasi piłkarze byli pośpiesznie zdejmowani przez Engela i Wdowczyka, bo sędzia nie dość, że nie uznał bramki Bąka na 0-1 to później rozdzielał kartki w tym czerwone dla zespołu w tempie ekspresowym.

To nie jest sprawa jednego sezonu. Wyobrażacie sobie, że teraz ktoś z Centrali przyzna rację Policji? Całe towarzystwo straciłoby prace i twarz w jednym momencie.

Najlepszym komentarzem do aresztowania tego łobuza byłoby dla mnie wypowiedź Wdowczyka, bezpośrednio po meczu we Wronkach, sprzed 5 lat, kiedy nazwał go Fujarczykiem.
Przypomnę, że Wdowczyk musiał później jeszcze za to przepraszać...

Lampart
Lampart
Posty: 2399
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 5:48
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Lampart » pn maja 23, 2005 15:05

Jersy pisze:Mnie tylko intryguje kto mu zapłacił te 100 tysiów? Bo chyba nie GKS...
to proste druzyna która chciala zabrac Cracovii 3 pkt by spokojnie zajac wyzsza pozycje w tabeli od Krakosów

enrico
Posty: 685
Rejestracja: sob kwie 24, 2004 20:19
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów
Kontakt:

Post autor: enrico » pn maja 23, 2005 15:24

dapoetone pisze:Wg. ostatnich doniesień wyborczych nasz mecz z Odrą jest wśród "ustawionych"

(nieuznana bramka Igora... Hmmm...)

Może być ciekawie, oby nie cofnęli się do czasów kiedy wspaniałomyślnie zatrudniony wspaniałomyślny Mietek "Nigdy Nie Spadłem" B. ratował nam pierwszą ligę...
A ja snuję czarnę teorię. Fijarczyk naraził się bardzo Polonii, ale ustawiony miał być też mecz Cracovia - GKS na korzyść GKS-u. Efekt? Sędzia podyktował wątpliwego karnego dla Craxy, nie odgwizdał ewidentnego karnego dla Katowiczan, a na dodatek mógł się pokusić o wyrzucenie Cabaja z boiska. Zemsta? :twisted: Może ktoś w środowisku sędziowskim o tym wiedział i postanowiono zemścić się na GKS-ie. Miał być ustawiony mecz Odra - Polonia. Może to Polonia chciała przekupić sędziego i arbiter tego spotkania chciał się zemścić na zespole "Czarnych Koszul" :?

Ale nawymyślałem... Same głupoty, nieprawdaż. :)

Badenow
Posty: 2319
Rejestracja: ndz wrz 14, 2003 19:14
Lokalizacja: Anglia

Post autor: Badenow » pn maja 23, 2005 15:26

JESTEM bOGIEM pisze:
Jersy pisze:Mnie tylko intryguje kto mu zapłacił te 100 tysiów? Bo chyba nie GKS...
to proste druzyna która chciala zabrac Cracovii 3 pkt by spokojnie zajac wyzsza pozycje w tabeli od Krakosów
Mariuszek z Piotrusiem :?: :P

Awatar użytkownika
Jardel
Posty: 4214
Rejestracja: pn cze 07, 2004 23:01
Lokalizacja: Warszawa - Wawer
Kontakt:

Post autor: Jardel » pn maja 23, 2005 15:40

MICHAL KSP pisze:Nie zapomnę meczu we Wronkach, kóry sędzował Fijarczyk. nasi piłkarze byli pośpiesznie zdejmowani przez Engela i Wdowczyka, bo sędzia nie dość, że nie uznał bramki Bąka na 0-1 to później rozdzielał kartki w tym czerwone dla zespołu w tempie ekspresowym.

To nie jest sprawa jednego sezonu. Wyobrażacie sobie, że teraz ktoś z Centrali przyzna rację Policji? Całe towarzystwo straciłoby prace i twarz w jednym momencie.

Najlepszym komentarzem do aresztowania tego łobuza byłoby dla mnie wypowiedź Wdowczyka, bezpośrednio po meczu we Wronkach, sprzed 5 lat, kiedy nazwał go Fujarczykiem.
Przypomnę, że Wdowczyk musiał później jeszcze za to przepraszać...
Ten mecz we Wronkach - 5- 0 jesień 1999 czerwone kartki dla Kaliszana, Boldta żółte dla Bartczaka, Szczęsnego co wyeliminowało ich z meczu derbowego - prowadził Andrzej Naleznik. Zresztą we Wronkach zawsze kręcili choćby sezon wcześniej, gdy Maciek Szczęsny powiedział do kamer, Canal+ ze łzami w oczach o sędzim Dymku,, że,, może mnie oskarżyć, ale ja mam go w dupie, bo nas okradł’’ Fijarczyk natomiast przekręcił nas w następnym sezonie na jesieni w Zabrzu.

Hamer
Posty: 137
Rejestracja: ndz mar 13, 2005 19:11
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Hamer » pn maja 23, 2005 16:01

Mimo wszystko wydaje mi sie ze to Cracovia nie chciala dopuscic do straty punktow w Katowicach...jezeli chca myslec o pucharach.(maja na to kase..)Natomiast Odra za wszelka cene chciala wygrac z Polonia. (tez maja na takie cele kaske..). No i oba zespoly uzyskaly co chcialy...Pytanie czy uczciwie??

anzelm
Posty: 187
Rejestracja: pt kwie 02, 2004 10:38

Post autor: anzelm » pn maja 23, 2005 16:10

JESTEM bOGIEM pisze:
Jersy pisze:Mnie tylko intryguje kto mu zapłacił te 100 tysiów? Bo chyba nie GKS...
to proste druzyna która chciala zabrac Cracovii 3 pkt by spokojnie zajac wyzsza pozycje w tabeli od Krakosów
to jeszcze prostsze - zapłaciła policja, więc się tak kolego JESTEM bOGIEM nie podniecaj :wink:

Awatar użytkownika
DZIADEKKSP
Posty: 1304
Rejestracja: ndz paź 12, 2003 15:26
Lokalizacja: W-wa

Post autor: DZIADEKKSP » pn maja 23, 2005 16:43

Piłkarze nie biorą premii i przekazują je wybranym zawodnikom z drużyny przeciwnej ..to jeden ze sposobów.
Nie wierzę że chociaż jeden zespół był w 1 lidze co nie brał udziału w "handelku" ....
Kiedyś jak napisałem troszkę o tym procederze niejaki kolega Badenow był oburzony :-) ..teraz chyba już się nie będzie dziwić.

El Sisiorro
Posty: 942
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 18:10
Lokalizacja: z tunelu czasoprzestrzennego

Post autor: El Sisiorro » pn maja 23, 2005 16:43

zgadza sie, to byla policyjna prowokacja i zaden Giekaes, Pekaes ani Śmeakaes nie miał z tym za wiele wspólnego.

A miejmy nadzieję, że to początek rewolucji. Niech poleje sie krew i posypią się głowy, bo PZPN to idealne zaprzeczenie idei futbolu.

M@jkel
Posty: 291
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 21:58

Post autor: M@jkel » pn maja 23, 2005 16:49

Nie wiem czy wiecie, ale właśnie w TVN24 podano kluby zamieszane w tę aferę i nie tylko w tę...nie chcecie znać jednego z nich :?

Awatar użytkownika
DZIADEKKSP
Posty: 1304
Rejestracja: ndz paź 12, 2003 15:26
Lokalizacja: W-wa

Post autor: DZIADEKKSP » pn maja 23, 2005 16:54

jakoś mnie to nie dziwi
chodząc na K6 od 14 lat widziałem nie jeden "cud"
Dlatego pmny meczy w 94r. ja nigdy nie śpiewam o tym co niby jest lepszy niż ...pewna pała.

PLASTIK
Posty: 1072
Rejestracja: śr kwie 02, 2003 21:52
Lokalizacja: Bielany

Post autor: PLASTIK » pn maja 23, 2005 16:59

A dziwiłem sie czemu nie był uznany gol z Odrą niby nie widziałe ale mnie to zaintrygowało teraz tylko pytanie czy to było zagtranie pod dyktando decydentów czy działanie im na przekór...

Awatar użytkownika
DZIADEKKSP
Posty: 1304
Rejestracja: ndz paź 12, 2003 15:26
Lokalizacja: W-wa

Post autor: DZIADEKKSP » pn maja 23, 2005 17:02

niektórzy wiedzieli nim sezon się zacznie 99/00 że ŁKS spadnie ..była ta no ...mieszkaniowa ..a spółdzielnia :-)

ODPOWIEDZ