W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

PREMIERSHIP i okolice

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

jacek_hc
Posty: 937
Rejestracja: pt sty 16, 2004 12:48
Lokalizacja: Ipswich

Post autor: jacek_hc » czw sie 27, 2009 0:47

Bylem na tym meczu i rzeczywiscie troche sie dzialo przed w trakcie i po, ale tez cala historia zostala mocno wyolbrzymiona i ubarwiona przez dziennikarzy.
Bylo troche rzucania czym popadnie jakies przepychanki, koles oberwal kose przed, a nie po meczu i Jasiu (bez obrazy oczywiscie nie chce tu niczego wytykac) twoj filmik to drugi wjazd na murawe ;) w miedzy czasie byly ze 2 mniejsze szarpaniny z ochrona i policja z czego 1 urosla do rangi niewiadomo jakiej awantury.. to na stadionie, pod stadionem ganianki i napinka trwala juz jakos przed 6.. takze do tego czasu juz troche sie dzialo a i dzialo sie tez i po :)


Up The Hammers!
Ostatnio zmieniony czw sie 27, 2009 0:58 przez jacek_hc, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Decik
Posty: 2310
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 2:10

Post autor: Decik » czw sie 27, 2009 0:52

Oj Jasiu, chciales błysnąć a nie wyszło;)

Jasiu
Posty: 2017
Rejestracja: ndz mar 13, 2005 11:29
Lokalizacja: z mamusi
Kontakt:

Post autor: Jasiu » czw sie 27, 2009 0:55

KUR*A










;)

maslo
Posty: 363
Rejestracja: ndz sie 30, 2009 11:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: maslo » sob paź 10, 2009 20:39

West Ham United - ukochany klub piłkarski
Everton - nic nie mam
Milwall - nienawidze(jak cwe(L)i)
Reszta mi obojętna

PoloniaOle
Posty: 510
Rejestracja: śr sie 16, 2006 16:18

Post autor: PoloniaOle » sob lis 28, 2009 0:15

W Anglii numerem jeden jest dla mnie Manchester United, za potężną tradycję, wspaniałą pracę z młodzieżą (Hughes, Giggs, Beckham, Scholes, Butt, Neville, O'Shea, Brown, Fletcher), za wyniki sportowe, nieustępliwośc na boisku, za widowiskowe mecze i walkę do końca, za utrzymywanie się na topie przez lata i za mądrośc jego menedżera (blisko cwierc wieku związanego z jednym klubem).

Najbardziej nie lubiłem tam zawsze Arsenalu - to największy syf, zupełnie nie-angielski klub. Liverpool, nie przepadam, ale szanuję, za tradycje. Chelsea - kiedyś dażyłem sympatią, za czasów menedżera Viallego, obecnie nie przepadam, jako za rywalami United, ale szanuję, za to, że mają kilku reprezentantów Anglii w składzie.

Numerem dwa w Anglii - FC United of Manchester - klub kibiców Manchesteru United, którzy w proteście przeciwko działaniom nowego właściciela, założyli własną drużynę - startowali w 2005 roku, od zera, czyli od X ligi, obecnie są w VII, a ostatnio dotarli do przedsionka pierwszej rundy Pucharu Anglii, gdzie niestety zakończyli swoją tegoroczną przygodę z najstarszymi rozgrywkami świata. Wielka, wspaniała inicjatywa, godna docenienia.

West Ham United - obojetni, ale byłem raz na Upton Park na meczu i wrażenie pozostało dobre.
Ostatnio zmieniony sob lis 28, 2009 0:19 przez PoloniaOle, łącznie zmieniany 1 raz.

Lineker
IFC POLONI@
Posty: 4292
Rejestracja: pn lip 05, 2004 11:35
Lokalizacja: >>MURANÓW<<

Post autor: Lineker » sob lis 28, 2009 0:18

PoloniaOle pisze:W Anglii numerem jeden jest dla mnie Manchester United, za potężną tradycję, wspaniałą pracę z młodzieżą (Hughes, Giggs, Beckham, Scholes, Butt, Neville, O'Shea, Brown, Fletcher), za wyniki sportowe, nieustępliwośc na boisku, za widowiskowe mecze i walkę do końca, za utrzymywanie się na topie przez lata i za mądrośc jego menedżera (blisko cwierc wieku związanego z jednym klubem).

Najbardziej nie lubiłem tam zawsze Arsenalu - to największy syf, zupełnie nie-angielski klub. Liverpool, nie przepadam, ale szanuję, za tradycje. Chelsea - kiedyś dażyłem sympatią, za czasów menedżera Viallego, obecnie nie przepadam, jako za rywalami United, ale szanuję, za to, że mają kilku reprezentantów Anglii w składzie.

Numerem dwa w Anglii - FC United of Manchester - klub kibiców Manchesteru United, którzy w proteście przeciwko działaniom nowego właściciela, założyli własną drużynę - startowali w 2005 roku, od zera, czyli od X ligi, obecnie są w VII, a ostatnio dotarli do przedsionka pierwszej rundy Pucharu Anglii, gdzie niestety zakończyli swoją tegoroczną przygodę z najstarszymi rozgrywkami świata. Wielka, wspaniała inicjatywa, godna docenienia.[/code]
tak? a możesz mnie oświecić jaki to klub? W Manchesterze tylko City!!

PoloniaOle
Posty: 510
Rejestracja: śr sie 16, 2006 16:18

Post autor: PoloniaOle » pn lis 30, 2009 19:05

Nie mam zamiaru kłócic się z kibicem Polonii o swoje angielskie sympatie. Wypowiedziałem swoje zdanie w temacie, do którego każdy ma tu swoje prawo.

Lineker
IFC POLONI@
Posty: 4292
Rejestracja: pn lip 05, 2004 11:35
Lokalizacja: >>MURANÓW<<

Post autor: Lineker » wt gru 15, 2009 18:57


Awatar użytkownika
czajak
Posty: 1924
Rejestracja: pt mar 20, 2009 9:10
Lokalizacja: Kabaty

Post autor: czajak » wt gru 15, 2009 19:09

No, no. The Sun. :lol: Co jak co, ale ze zdaniem felietonistów tej gazety należy się liczyć. :lol: Tradycyjne już podejście, że wszyscy kibice Chelsea przyszli za Romkiem. No chyba, że coś mi się myli i Headhunters to byli sezonowcy...

Awatar użytkownika
Decik
Posty: 2310
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 2:10

Post autor: Decik » wt gru 15, 2009 20:30

Arsenal cisnie Chelsea jeśli chodzi o kibicowanie;) Nieźle....wiadomo że najlepszy klimaty jest tam gdzie pakolsko-azjatyckie chłopaczki nie mają sie czymś podniecać.......
Millwal, WHU, Wibledon, QPR itp itd

Lineker
IFC POLONI@
Posty: 4292
Rejestracja: pn lip 05, 2004 11:35
Lokalizacja: >>MURANÓW<<

Post autor: Lineker » wt gru 15, 2009 20:57

Decik pisze:Arsenal cisnie Chelsea jeśli chodzi o kibicowanie;) Nieźle....wiadomo że najlepszy klimaty jest tam gdzie pakolsko-azjatyckie chłopaczki nie mają sie czymś podniecać.......
Millwal, WHU, Wibledon, QPR itp itd
szczególnie na QPR gdzie jest bezwzględny zakaz wstawania. Co do Arsenalu, kibice u siebie a na wyjeździe to dwie rożne bajki, np. w ostatnim meczu zagłuszyli cały wielki Anfield.

Awatar użytkownika
Decik
Posty: 2310
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 2:10

Post autor: Decik » wt gru 15, 2009 21:01

Rozumiem że na Arsenalu wstaniesz mając miejsce na środku trybuny???

Piotrek_Ursynow
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2134
Rejestracja: wt maja 06, 2003 10:21

Post autor: Piotrek_Ursynow » wt gru 15, 2009 22:12

w Anglii, w premiership generalnie goście zagłuszają gospodarzy. W niższych ligach jest juz bardziej swojsko
pozdr

PoloniaOle
Posty: 510
Rejestracja: śr sie 16, 2006 16:18

Post autor: PoloniaOle » wt gru 15, 2009 23:07

Nie zgadzam się z Piotrkiem. Byłem na kilku meczach w Anglii i niczego takiego nie zaobserwowałem. Kibice gości są zazwyczaj dobrze słyszalni po bramce dla ich drużyny, lub kiedy nadchodzi koniec meczu, a zespół przyjezdnych prowadzi, gospodarze są przygaszeni i zaczyna się świętowanie w sektorach rywali. Kiedy np. na Old Trafford jest 75 tysięcy widzów (zawsze jest tyle lub trochę więcej, chyba, że to Puchar Ligi), a na trybuny dla gości może tam wejśc maksymalnie 4-5 tysięcy widzów, goście nie przekrzyczą gospodarzy. Mrówka nigdy nie przewróci słonia, choc bajek o takim wydarzeniu opowiedziano już mnóstwo. Wiele zależy jednak od wydarzeń na boisku. Anglicy zaliczani są do najbardziej głośnych i rozśpiewanych fanów i rzadko jest na ich stadionach głucho.

A poza tym, oni nie przywiązują tak dużej wagi do tego, co dzieje się na trybunach. Wolą boisko.

Lineker
IFC POLONI@
Posty: 4292
Rejestracja: pn lip 05, 2004 11:35
Lokalizacja: >>MURANÓW<<

Post autor: Lineker » wt gru 15, 2009 23:25

Decik pisze:Rozumiem że na Arsenalu wstaniesz mając miejsce na środku trybuny???
jeżeli jest ciekawa akcja wstają wszyscy, na QPR maja zakazać nawet i tego. Za bardzo patrzycie oczami polskiej sceny kibicowskiej na UK, tam jest inny styl, inne tradycje.

Awatar użytkownika
DEADLY SIN
Posty: 9795
Rejestracja: pt lip 30, 2004 13:21

Post autor: DEADLY SIN » wt gru 15, 2009 23:59

PoloniaOle pisze:Nie zgadzam się z Piotrkiem. Byłem na kilku meczach w Anglii i niczego takiego nie zaobserwowałem. Kibice gości są zazwyczaj dobrze słyszalni po bramce dla ich drużyny, lub kiedy nadchodzi koniec meczu, a zespół przyjezdnych prowadzi, gospodarze są przygaszeni i zaczyna się świętowanie w sektorach rywali. Kiedy np. na Old Trafford jest 75 tysięcy widzów (zawsze jest tyle lub trochę więcej, chyba, że to Puchar Ligi), a na trybuny dla gości może tam wejśc maksymalnie 4-5 tysięcy widzów, goście nie przekrzyczą gospodarzy. Mrówka nigdy nie przewróci słonia, choc bajek o takim wydarzeniu opowiedziano już mnóstwo. Wiele zależy jednak od wydarzeń na boisku. Anglicy zaliczani są do najbardziej głośnych i rozśpiewanych fanów i rzadko jest na ich stadionach głucho.

A poza tym, oni nie przywiązują tak dużej wagi do tego, co dzieje się na trybunach. Wolą boisko.
A ja się nie zgodzę. Jeżeli mówimy o Wyspach w szerszym kontekście, to byłem na wielu meczach Celticu i wiem też jak jest na Ibrox. Generalnie na trybunach panuje niesamowity piknik - w przypadku Celtic Park tylko sektor 111 jest zawsze rozśpiewany, gdzie rządzi ekpia znana jako 'Green Brigade'. Byłem też na dwóch wyjazdach Celticu i muszę powieć, że gospodarze głównie milczeli, a Celtic to bezsprzecznie najlepsza ekipa wyjazdowa w Szkocji. 8)

Owszem, gospodarze potrafią być głośni, ale tylko wtedy kiedy zawodnik ich drużyny spartoli setkę, strzeli gola lub przeciwnik kopnie panu Bogu w okno, wtedy wszyscy zarzucają słynne 'eeeeeeej!'.

Na Celtic Park jest masa bufetów, ludzie głównie siedzą i wcinają hot dogi. Kiedyś kiedy stanąłem jakiś dzieciak zaczął mnie szturchać żebym usiadł. A jak nie trafi się dzieciak, to steward Cię posadzi. Jeśli stoisz na schodach, to też Cię posadzi. Co kraj to obaczaj. Dlatego będąc na Parkhead głównie stoję z gośćmi z Green Brigade, chociaż ideologicznie nie moja bajka. Oni mają swoistą autonomię (stoją w kącie sektora przez cały mecz i nikt ich nie posadzi, ale z drugiej strony towarzyszy im także większa asysta stewardów). Stare przyzwyczajenie z K6, nie potrafię siedzieć i nie śpiewać. ;)

Chociaż muszę przyznać jedno - śpiewają wszyscy, kiedy leci pieśń z taśmy: 'You'll never walk alone', 'Let the people sing', 'Hail hail, the Celts are here', najczęściej na chwilę przed wejściem piłkarzy lub drugą połową. Po gwizdku wszyscy siad na dupę, co jest nieco irytujące. Chociaż czasem niektórzy dupę poderwą, szczególnie kiedy chłopaki z Green Brigade zarzucą 'Soldier's song', czyli hymn Irlandii.

PoloniaOle
Posty: 510
Rejestracja: śr sie 16, 2006 16:18

Post autor: PoloniaOle » śr gru 16, 2009 1:26

Nie ma co porównywac Celtiku do angielskiej sceny, bo zaangażowanie "irlandzkich Szkotów" i ich siła dopingu przebija wszystkich Wyspiarzy w dół na południe. Trzeba cenic kibiców Celtów za ich markę. Do Glasgow jeszcze nie dotarłem, ale byc może uda mi się kiedyś obejrzec na żywo Old Firm Derby i krzyknąc "The Celts Are Here", bo to przesympatyczni ludzie, którzy zawsze pokażą Ci swoją klasę. Wyobraźcie sobie, że Polonia dysponuje taką siłą sportową, jak oni, że gra przynajmniej co drugi sezon w Lidze Mistrzów, że ma taki stadion. Przy całym potencjale kibiców Czarnych Koszul, separacji od brudnych spraw, gdzie każdy wie, kto jest kim i ma swój rozum, bylibyśmy drugim Celtikiem. Bo szybko przylgnęłoby do Polonii mnóstwo nowych ludzi.

Pierwszy raz w życiu piłem z kibicami Celtiku we Francji podczas wakacji. Gratulowali mi zwycięstwa Polonii z Dinamem Bukareszt (4:3), którego wynik śledziliśmy na "czerwonym pasku" :) w tamtejszym Eurosporcie. Szacunek!

Awatar użytkownika
DEADLY SIN
Posty: 9795
Rejestracja: pt lip 30, 2004 13:21

Post autor: DEADLY SIN » śr gru 16, 2009 2:41

PoloniaOle pisze:ale byc może uda mi się kiedyś obejrzec na żywo Old Firm Derby i krzyknąc "The Celts Are Here"
Heh, jest tylko jeden mały problem - musisz być posiadaczem karnetu, żeby zobaczyć Old Firm na Parkhead (wtedy sektor Rengersów jest powiększany o ilość miejsc, w których zasiadają kupujący bilety), tak samo gdybyś chciał pojechać na Ibrox (wtedy działa loteria, w której losowani są chętni spośród posiadaczy karnetów). Chyba, że kupisz sobie bilet VIP z cateringiem za 250 funtów. Chociaż z drugiej strony znam historie, że ludzie kupowali bilety na sektor Celticu zaraz przed meczem na wyjeździe do Ibrox (trudno, żeby nie zdarzyło się kilka-kilkanaście osób z kilku tysięcy, którzy nie mogli pójść). Mimo wszystko karnet znacznie ułatwia sprawę. Kawał grosza, ale w przeliczeniu na ilość meczy (karnet na cały sezon) i bonusy (możliwość wyjazdów na szkockie stadiony, gdzie nie-posiadacze karnetów nie mogą pojechać, zniżki na bilety Champions League/LE i inne profity) + 2 mecze z Rangersami na Parkhead = bezcenne. 300 - 400 funtów w porównaniu z Premiership to nienajgorzej. ;)

Na wyjazdach panuje jedność w sektorze i doping jest niesamowity. :) Natomiast wyjazd na finał p. UEFA do Sewilli w 2003 był bodajże największym wyjazdem klubowym w historii - bez ekscesów, pełna kulturka (nie to co Rangersi w Manchesterze przeciwko Zenitowi).

Awatar użytkownika
czajak
Posty: 1924
Rejestracja: pt mar 20, 2009 9:10
Lokalizacja: Kabaty

Post autor: czajak » śr gru 16, 2009 16:31

Decik pisze:Arsenal cisnie Chelsea jeśli chodzi o kibicowanie;) Nieźle....wiadomo że najlepszy klimaty jest tam gdzie pakolsko-azjatyckie chłopaczki nie mają sie czymś podniecać.......
Millwal, WHU, Wibledon, QPR itp itd
Azjaci?? Gdzie Ty na Chelsea widzisz Azjatów?? Azjaci raczej nie wywieszaliby flag Union Jack czy flag Anglii?? Jeśli chodzi o największą liczbę emigratów to przoduje Arsenal i Tottenham.

Lineker
IFC POLONI@
Posty: 4292
Rejestracja: pn lip 05, 2004 11:35
Lokalizacja: >>MURANÓW<<

Post autor: Lineker » śr gru 16, 2009 16:51

czajak pisze:
Decik pisze:Arsenal cisnie Chelsea jeśli chodzi o kibicowanie;) Nieźle....wiadomo że najlepszy klimaty jest tam gdzie pakolsko-azjatyckie chłopaczki nie mają sie czymś podniecać.......
Millwal, WHU, Wibledon, QPR itp itd
Azjaci?? Gdzie Ty na Chelsea widzisz Azjatów?? Azjaci raczej nie wywieszaliby flag Union Jack czy flag Anglii?? Jeśli chodzi o największą liczbę emigratów to przoduje Arsenal i Tottenham.

???? skąd ten info???

Obrazek

Awatar użytkownika
DEADLY SIN
Posty: 9795
Rejestracja: pt lip 30, 2004 13:21

Post autor: DEADLY SIN » śr gru 16, 2009 16:55

Lineker ma racje, Manchester i Chelsea przodują w tej kategorii. ;)

Awatar użytkownika
czajak
Posty: 1924
Rejestracja: pt mar 20, 2009 9:10
Lokalizacja: Kabaty

Post autor: czajak » śr gru 16, 2009 16:56

A dlaczego kibiców Arsenalu obraża krzyż Świętego Jerzego?? Flagi Anglii wiszą na każdym meczu Chelsea. Azjaci chyba by ich nie wywieszali...

Lineker
IFC POLONI@
Posty: 4292
Rejestracja: pn lip 05, 2004 11:35
Lokalizacja: >>MURANÓW<<

Post autor: Lineker » śr gru 16, 2009 16:57

Jedynym klubem który nie jeździ jak na razie po żadnych pokazówkach w Azji jest Arsenal.

Awatar użytkownika
czajak
Posty: 1924
Rejestracja: pt mar 20, 2009 9:10
Lokalizacja: Kabaty

Post autor: czajak » śr gru 16, 2009 17:01

Nijak to się ma do kibiców. W wyjazdach na turnieje towarzyskie przedewszystkim chodzi o kasę.

Lineker
IFC POLONI@
Posty: 4292
Rejestracja: pn lip 05, 2004 11:35
Lokalizacja: >>MURANÓW<<

Post autor: Lineker » śr gru 16, 2009 17:04

czajak pisze:Nijak to się ma do kibiców. W wyjazdach na turnieje towarzyskie przedewszystkim chodzi o kasę.

Obrazek

ODPOWIEDZ