W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

PREMIERSHIP i okolice

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

Awatar użytkownika
Kwik
Posty: 7279
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:24
Lokalizacja: Pilzno
Kontakt:

Post autor: Kwik » wt sie 16, 2005 8:38

Sympatyzuję tak na prawdę tylko z Chelsea Londyn. Jako tako lubię Liverpool, Manchester United, Tottenham i Arsenal, a jakoś nie trawię... Leeds

Metoh
Posty: 727
Rejestracja: pn mar 29, 2004 13:04
Lokalizacja: Muranów
Kontakt:

Post autor: Metoh » czw sie 25, 2005 14:50

Chelsea London - West Bromwich Albion cos tam cos tam
4-0 :lol: moglo byc 6-0 mecz do jednej bramki..
Bramkarz Kirkland slabizna.. mecz moze nie byl topowy ale atmosferka super!
Come on Chelsea!! Come on Chelsea!! :twisted:

Ciekawostki
Abramowicz chodzi na wszystkie mecze, rowniez wyjazdowe kraj czy zagranica.. Kibic!!
Lata na mecze zagraniczne swoim prywatnym Benkiem 767 i wtedy zabiera ze soba pilkarzy, kazal zainstalowac w samolocie ekstra 50 wygodnych foteli dla nich.. leca razem pija drinki dyskutuja o kulturze sztuce i filozofii..
Na mecze chodzi coraz wieksza liczba yuppies zwlaszcza ekspatow USA widzialem nawet 3 japonczykow z aparatami, I kid you not!! Nie wstaja nie klaszcza nawet nie spiewaja..
Murhinio doczekal sie paru fajnych piosenek, np spiewaja taka piosenke na melodie 'O sole mio' Pavarottiego - Jose Murhiniooo.. Jose Murhinioo.. Joooose Murhiniooo.. trala lala la .. Jak polnocny i poludniowy sektor ryknie to ziemia drzy !! Genialne..
Seazons tickets maja dalej drozec np z 800 na 1200 gbp wiec niestety proporcje szalikowcow (old school) do japiszonow bedzie dalej sie niekorzystnie zmieniac.. Mam nadzieje ze nie zrobi sie druga Barcelona..

to be continued..

Altze
Posty: 1697
Rejestracja: pn mar 08, 2004 3:02
Lokalizacja: z bagien
Kontakt:

Post autor: Altze » czw sie 25, 2005 16:30

Ciekawostki
Na mecze chodzi coraz wieksza liczba yuppies zwlaszcza ekspatow USA widzialem nawet 3 japonczykow z aparatami, I kid you not!! Nie wstaja nie klaszcza nawet nie spiewaja..
..
Ich to wszedzie pełno. Na Aston Villi też wielu widziałem:)

Awatar użytkownika
Soopie
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 4416
Rejestracja: śr lis 05, 2003 11:42
Lokalizacja: z kartonu

Post autor: Soopie » czw wrz 01, 2005 1:28

W temacie "sympatie" - kiedys napisalbym Chelsea, a teraz.....
Teraz chyba tylko Queen's Park Rangers. :)

[j][a][z][z][y]
IFC POLONI@
Posty: 2700
Rejestracja: pn gru 01, 2003 23:37
Lokalizacja: ZooPort

Derby Londynu

Post autor: [j][a][z][z][y] » sob wrz 24, 2005 22:03

Obrazek

[edit]: qrfa ale ja jestem głupi bezdennie...

:oops: :oops: :oops:

psiakość !!!
Ostatnio zmieniony sob wrz 24, 2005 22:23 przez [j][a][z][z][y], łącznie zmieniany 1 raz.

Michu
Posty: 1021
Rejestracja: pt sty 16, 2004 17:49
Lokalizacja: Twin Peaks
Kontakt:

Post autor: Michu » sob wrz 24, 2005 22:20

WEST HAM - Arsenal 0-0

8)

Awatar użytkownika
Kwik
Posty: 7279
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:24
Lokalizacja: Pilzno
Kontakt:

Post autor: Kwik » śr paź 26, 2005 12:27

90minut.pl pisze:Wojciech Szczęsny na testach w Arsenalu

Młody bramkarz Legii Wojciech Szczęsny na początku grudnia poleci na dwutygodniowe testy do Arsenalu FC, a także do Boltonu Wanderers FC.


Miał jeszcze zaproszenie z Liverpoolu, ale wspólnie z ojcem doszedł do wniosku, że nie jest to klub dla Polaków.

Półtora roku temu na testach w Arsenalu był Łukasz Fabiański.
Syn Maćka Szczęsnego w Arsenalu? Czy będzie coś z niego :roll:

Sałata
Posty: 523
Rejestracja: sob cze 05, 2004 20:54

Post autor: Sałata » śr paź 26, 2005 22:15

Moją jedyną sympatią z Wysp Brytyjskich jest Manchester United.... ze Szkockiej tylko Celtic :)

Turold
Posty: 88
Rejestracja: sob lip 28, 2007 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Turold » ndz lip 29, 2007 0:10

Nade wszystko Newcastle United.

Za Shearera u szczytu sławy. Za jego piękne akcje, montowane z Keithem Gillespiem. I za piękny mecz w LM, w którym Asprilla wsadził Barsie 3 bramy :twisted:

No i barwy też mają fajne.

Awatar użytkownika
Ziat
Posty: 453
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 1:54
Lokalizacja: Śródmieście/Żoliborz/Praga Północ

Post autor: Ziat » ndz lip 29, 2007 2:01

Tottenham Hotspur!!!

Żydzi do boju :)

Lineker
IFC POLONI@
Posty: 4292
Rejestracja: pn lip 05, 2004 11:35
Lokalizacja: >>MURANÓW<<

Post autor: Lineker » wt lip 31, 2007 22:14

Zmieniły sie może sympatie? Piszcie swoje typy a ja potem je zgryźliwie skomentuje i pewnie Jazziu mi pomoże :D

kapusta
Posty: 3617
Rejestracja: pt sie 06, 2004 11:23
Lokalizacja: czerwone zagłębie
Kontakt:

Post autor: kapusta » wt lip 31, 2007 22:23

a co to za liga?

[j][a][z][z][y]
IFC POLONI@
Posty: 2700
Rejestracja: pn gru 01, 2003 23:37
Lokalizacja: ZooPort

Post autor: [j][a][z][z][y] » pt wrz 21, 2007 14:41

Mourinho juz niema w czelsi


:lol: :lol: :lol:

jacek_hc
Posty: 937
Rejestracja: pt sty 16, 2004 12:48
Lokalizacja: Ipswich

Post autor: jacek_hc » sob wrz 22, 2007 16:18

up your ass up your ass; stick your blue flag up your ass :D
gwiazdeczki odejda zaraz za nim i liga zrobi sie ciekawsza

KSPitul

Post autor: KSPitul » pn sty 05, 2009 22:03

Ulubione - Chelsea i ewentualnie Yeovil Town

Znienawidzone - Czerwony trójkąt bermudzki czyli Arsenal , Man Utd i Liverpool

Rav17
Posty: 475
Rejestracja: pn kwie 14, 2008 21:41

Post autor: Rav17 » wt sty 06, 2009 20:29

The Blades

You fill up my senses
Like a gallon of Magnet
Like a packet of Woodbines
Like a good pinch of snuff
Like a night out in Sheffield
Like a greasy chip butty
Like Sheffield United
Come thrill me again....
Na Na Na Naa Naa Naaaaa, ooo!

Artur88
Posty: 172
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 11:49
Lokalizacja: Praga Płd.

Post autor: Artur88 » czw sty 08, 2009 20:59

MILLWALL LONDYN 8)

xkubax
Posty: 802
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 15:07
Lokalizacja: Olesno/Warszawa

Post autor: xkubax » wt lut 17, 2009 12:52

Ulubione z Anglii:
-Manchester United z sentymentu do czasów kiedy byłem małolatem i łyakłem wszystko o tej drużynie.
- Sheffield United szkoda ze obecnie nie graja w Premier
Aktualnie śledzę jeszcze szkotów - Aberdeen
Generalnie mam słabośc do piłki na wyspach i jakoś trudno mi wybrać drużyny których nie lubię. Na pewno nie przepadam za Chelsea

ziewak
Posty: 1131
Rejestracja: pn paź 15, 2007 22:58

Post autor: ziewak » wt lut 17, 2009 14:05

WHU

joker_king
Posty: 433
Rejestracja: sob paź 04, 2008 1:20
Lokalizacja: Ursus

Post autor: joker_king » śr sie 26, 2009 15:03

.....
Ostatnio zmieniony wt cze 07, 2011 20:39 przez joker_king, łącznie zmieniany 1 raz.

ZAKOCHANY W POLONII
Posty: 273
Rejestracja: pt lis 07, 2008 20:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZAKOCHANY W POLONII » śr sie 26, 2009 15:33

Uwielbiam CHELSEA LONDYN !!! A życzę dobrze: Tottenhamowi, Newcastle. A nie lubię: Man U, Liverpool

Jasiu
Posty: 2017
Rejestracja: ndz mar 13, 2005 11:29
Lokalizacja: z mamusi
Kontakt:

Post autor: Jasiu » śr sie 26, 2009 20:10

http://www.sport.pl/pilka/1,65080,69675 ... oznej.html
Angielskie media: To była hańba dla piłki nożnej

Angielskie media są zszokowane wtorkowymi zamieszkami które miały miejsce wokół meczu West Ham - Milwall w drugiej rundzie Pucharu Ligi Angielskiej. Eksperci uważają, że cała sprawa może negatywnie wpłynąć na kandydaturę Anglii do organizacji MŚ 2018.

Setki piłkarskich chuliganów toczyły ze sobą bójki zarówno przed, jak i po meczu. Jedna osoba zraniona nożem, są dziesiątki rannych. Jeden z kibiców w rozmowie z dziennikarzem BBC określił zamieszki jako najgorsze od 30 lat.

Times: Przez przemoc na stadionach Anglia nie dostanie mundialu?

- Decyzja o nieprzyznaniu Euro 2012 Włochom w dużej mierze wynikała z ich problemów z bezpieczeństwem na stadionach - uważa ekspert Timesa, Oliver Kay. - Jeżeli naprawdę chcemy zorganizować mistrzostwa świata, to nie możemy pozwolić na tego typu afery. Musimy dbać o wizerunek piłki jako bezpiecznej rozrywki dla całych rodzin - uważa Kay.

Guardian: Hańba dla piłki nożnej

- Bardzo ubolewamy nad falą przemocy jaka miała miejsce tego wieczoru - powiedział po meczu Andy Williamson, dyrektor do spraw operacyjnych we władzach ligi. Gazeta cytuje także ministra sportu - To hańba dla piłki nożnej - grzmiał Gerry Sutcliffe.

Times: To wyglądało jak pole bitwy

- Szedłem na mecz bez biletu - przedstawia swoją relację jeden z kibiców. - Słyszałem że gdzieniegdzie dochodzi do zamieszek, ale wokół było tyle policji, że czułem się bezpieczny. Nie dostałem biletu i zrezygnowany wracałem do samochodu, gdy drogę przeciął mi kordon policji. Przy Green Street rozgrywały się sceny jak z pola bitwy. Na środku stał osamotniony autobus. Pasażerowie wyglądali przez okna na piętrze, podczas gdy grupa chuliganów demolowała jego niższe partie - relacjonuje świadek zamieszek.

Daily Mail. Zola: Nigdy nie widziałem czegoś takiego

- Brałem już udział w trudnych meczach, na których zdarzały się zamieszki - mówił po meczu menedżer West Hamu, Gianfranco Zola. - Jestem tu już od siedmiu lat, ale nigdy nie widziałem czegoś takiego. To straszna rzecz dla całej piłki nożnej. Jestem kompletnie zszokowany, totalnie - dodał Włoch.
Zamieszki piłkarskich chuliganów po meczu West Hamu z Millwall

Jedna osoba zraniona nożem i dziesiątki rannych to efekt starć pomiędzy kibicami West Hamu i Milwall w Londynie po meczu w drugiej rundzie piłkarskiego Pucharu Ligi angielskiej.

Setki piłkarskich chuliganów toczyły ze sobą bójki zarówno przed, jak i po meczu. Jeden z kibiców w rozmowie z dziennikarzem BBC określił zamieszki jako najgorsze od 30 lat.

Areną były tereny przed klubem Premier League West Ham. Jeden z uczestników 44-letni mężczyzna doznał ran kłutych. Życiu poszkodowanego, jak poinformowała policja, nie zagraża niebezpieczeństwo. Mecz wygrali piłkarze West Ham 3:1

Zamieszki rozpoczęły się przed meczem i trwały wiele godzin. Władze porządkowe oceniając stan "uzbrojenia" uczestników w butelki i kamienie są zdania, że bójki były zaplanowane. Spotkania kibiców obu klubów noszą zawsze znamiona podwyższonego ryzyka.

Angielska Federacja Piłkarska i West Ham zapowiedziały już, że nałożą na chuliganów dożywotni zakaz stadionowy.

"Młotom" oprócz wysokiej kary finansowej grozi również dyskwalifikacja z rozgrywek Pucharu Ligi. Millwall również nie uniknie kary, ale będzie ona zapewne niższa, bo to West Ham był gospodarzem i odpowiadał za bezpieczeństwo na swoim obiekcie.

- W całości potępiamy zamieszki do jakich doszło przed, podczas i po meczu - wyraził swoje stanowisko Angielska Federacja. - Zmobilizujemy wszystkie organy, łącznie z policją, żeby wyjaśnić wszystkie wydarzenia, które miały miejsce na Upton Park. Zrobimy co w naszej mocy, żeby ci wszyscy bandyci otrzymali dożywotni zakaz wstępu na stadion. Dla takich ludzi świecie futbolu nie powinno być miejsca.



http://tv.zczuba.pl/zczubatv/1,89849,69 ... stosc.html

Awatar użytkownika
czajak
Posty: 1924
Rejestracja: pt mar 20, 2009 9:10
Lokalizacja: Kabaty

Post autor: czajak » śr sie 26, 2009 20:29

No to ciekawie się porobiło. :D
A tak pozatym to tylko Chelsea Londyn :!: :!: :!: Pride of London :!: :!: :!:

jędrekKSP
Posty: 1941
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 13:03

Post autor: jędrekKSP » śr sie 26, 2009 21:10

wciaz nie wierze w to, co stalo sie na upton park, przeciez to powrot starych, dobrych czasów, klimat lat 80, wjazdy z bramą? szok, tego juz w Anglii nie bylo ladnych pare lat. ale to chyba jednorazowy wyskok, typy z WHU i Millwall mają dostać dożywotnie zakazy...

Jasiu
Posty: 2017
Rejestracja: ndz mar 13, 2005 11:29
Lokalizacja: z mamusi
Kontakt:

Post autor: Jasiu » śr sie 26, 2009 23:34

A tak się zaczęło

ODPOWIEDZ