W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Mistrzostwa Świata

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

Awatar użytkownika
Kwik
Posty: 7320
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:24
Lokalizacja: Pilzno
Kontakt:

Post autor: Kwik » czw cze 22, 2006 18:00

Obelix pisze:Mnie też. Też wolę raczej szczupłych brunetów. Ale broni nieźle.
Ale są lepsi od niego...

Ja preferuje jednak w blondynkach... :P

Obelix
Posty: 6982
Rejestracja: pn maja 16, 2005 18:41

Post autor: Obelix » czw cze 22, 2006 22:47

Nareszcie trochę emocji. Ręka mnie boli od latania po kanałach, ale pod koniec zostałem na Chorwatach i Australijczykach. Chyba dla rozwoju piłki lepiej, że przeszły Kangury, a nie kolejna ekipa z Europy, choć Chorwatów akurat lubię. Ciekawe, czy w Australii ludzie poszli po meczu do roboty, podejrzewam, że jak się skończył, to u nich była 7 rano... Pewnie cały naród miał bardzo "kaloryczne" śniadanie...

Japończycy to na pewno poszli. Chyba, że seppuku jakieś, czy coś...

Jersy
Posty: 2965
Rejestracja: pt maja 23, 2003 20:01
Lokalizacja: Piaski

Post autor: Jersy » czw cze 22, 2006 23:50

Ci wszyscy Serbowie i Chorwaci mają jakieś zboczenie odnośnie łapania piłek w polu karnym - bynajmniej nie przez bramkarzy. A na dodatek fatalny mundial dla obu ekip, potwierdza się że są bardzo słabi psychicznie, wystarczy im strzelić bramkę a efektem frustracji są czerwone kartki, które nie pomagają odrabiać strat. Podobny problem u nas był chociażby z Ivanem U., który brutalem nie był ale zdarzały mu się idiotyczne faule.

Awatar użytkownika
Kwik
Posty: 7320
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:24
Lokalizacja: Pilzno
Kontakt:

Post autor: Kwik » pt cze 23, 2006 6:05

Wasi faworyci?

Online
Awatar użytkownika
Peter
Posty: 3668
Rejestracja: pt mar 19, 2004 20:35

Post autor: Peter » pt cze 23, 2006 6:09

Ja bym chciał zobaczyć finał Ghana-Australia :)
Tylko niech może Poll nie sędziuje :roll:

Z Wybiórczej:

Znikająca kartka dla Simunicia
Przyzwyczailiśmy się już do wpadek sędziów z egzotycznych krajów w mistrzostwach świata, ale to co zrobił Graham Poll w meczu Australia - Chorwacja (2:2) to swoistego rodzaju rekord świata. Anglik nie podyktował trzech rzutów karnych dla Australii, a Chorwatowi Josipowi Simuniciowi dał trzy żółte kartki, zanim wyciągnął czerwoną. Co ciekawe na oficjalnej stronie FIFA druga kartka znikła z pomeczowych raportów.
Trzy żółte kartki dla Simunicia widzieli wszyscy, którzy oglądali mecz. W 91. minucie Chorwat sfaulował rywala i jeszcze popchnął sędziego, który chciał mu pokazać kartkę. Po obejrzeniu żółtego kartonika Simunić obrócił się na pięcie i zmierzał do szatni. Dopiero po chwili zorientował się, że angielski arbiter zapomniał mu pokazać kartkę czerwoną. Został więc skwapliwie na boisku. Informacja o tym, że Chorwat nie może kontynuować gry pojawiła się na ekranach telewizorów i relacji on-line na stronie FIFA. Po meczu FIFA skwapliwie "ocenzurowała" pomyłkę arbitra. W relacji live nie ma już kartki z 91 minuty. Jest odnotowany tylko faul Simunicia na Kennedy'm. Podobnie jest w oficjalnym pomeczowym raporcie.

Na błąd sędziemu zwrócił uwagę Mark Viduka. - Zapytałem arbitra, ile kartek dostał Simunić. Graham odpowiedział: jedną. Wydawało mi się, że wtedy zrozumiał swoją pomyłkę - opowiada Australijczyk.

Viduka sugeruje, że trzecia kartka po meczu była naprawieniem błędu sprzed trzech minut. Tyle tylko, że sytuacja na boisku temu przeczy. Poll zakończył mecz, a sam Simunić się do niego "zgłosił" po pewnej chwili z pretensjami. Wtedy dopiero arbiter wyciągnął żółtą kartkę i zaraz potem czerwoną.

Australijczyk broni sędziego: To wysokiej klasy arbiter. Nie mam nic przeciwko niemu. Każdemu zdarzają się błędy

Ale to nie była jedyna pomyłka sędziego uważanego za jednego z najlepszych na świecie. W 7. minucie nie podyktował karnego, gdy Simunić objął w polu karnym Vidukę i powalił napastnika Australii. Potem znów nie gwizdnął, gdy piłkę w "szesnastce" wybił na rzut rożny ręką Stjepan Tomas. Sytuacja była tym bardziej kuriozalna, że Chorwat wypiąstkował piłkę spomiędzy dwóch skaczących do dośrodkowania Australijczyków. Nikt inny nie dotknął piłki zanim opuściła boisko. Jeśli więc arbiter nie widział zagrania ręką, to dlaczego podyktował rzut rożny?!

Najbardziej kuriozalna sytuacja miała miejsce w ostatnich sekundach. Najpierw jeden z Chorwatów znów powalił w polu karnym rywala, a potem do pustej bramki piłkę skierował John Aloisi. Sędzia zakończył mecz zanim padła bramka. Jego prawo - upłynął już doliczony czas gry. Można się spierać, czy postąpił z duchem gry. Nie wiadomo jednak, dlaczego wcześniej nie odgwizdał rzutu karnego. Może przyznał przywilej korzyści Australijczykom? Dlaczego więc nie dał im tego prawa wykorzystać? Te pytania pozostaną prawdopodobnie bez odpowiedzi, bo FIFA zabrania arbitrom komentowania swoich decyzji.

Poll mylił się zresztą nie tylko na korzyść Chorwatów. Decydująca o awansie bramka dla Australii padła ze spalonego (przed bramką rywali stali i Harry Kewell i Mark Viduka).

Zaraz po meczu angielski dziennik "The Independent" napisał, że Poll był największą angielską nadzieją na udział w finale, ale po pomyłce z kartką Simunicia, to już nieaktualne. "The Times" również spodziewa się odesłania Polla do domu. Dziennik pisze o kartkach Simunicia: w tym przypadku porzekadło "lepiej późno niż wcale" nie będzie miało zastosowania. Przy okazji "Times" przypomniał, że Poll zaliczył wpadkę już cztery lata temu, gdy nie uznał dwóch prawidłowo zdobytych goli Włochom w grupowym meczu z Chorwacją.

Przed mistrzostwami Sepp Blatter zapowiadał, że w mistrzostwach świata nie ma miejsca dla arbitrów, którzy popełniają błędy. Ciekawe, czy teraz szef FIFA dotrzyma słowa.

Obelix
Posty: 6982
Rejestracja: pn maja 16, 2005 18:41

Post autor: Obelix » pt cze 23, 2006 10:14

Jersy pisze:Ci wszyscy Serbowie i Chorwaci mają jakieś zboczenie odnośnie łapania piłek w polu karnym - bynajmniej nie przez bramkarzy.
Co się dziwić, skoro nawet jeden z nich nazywa się Simunić? To jak ma nie łapać? 8)

skibi
Posty: 419
Rejestracja: pn mar 15, 2004 2:17
Lokalizacja: z Loży Szyderców

Post autor: skibi » pt cze 23, 2006 10:24

Z dwóch wczorajszych meczów wybrałem właśnie Chorwacja - Australia i nie zawiodłem się. Mecz może nie był porywający, ale pełny walki i emocji. Co do sędziego to dość dziwnie się tu wszystko odbywało. Chorwat na pewno dostał 3 kartki żółte. Po 2giej kartce sędzia faktycznie nie pokazał mu czerwonej, ale Chorwat nie wyglądał na zdecydowanego na zejście z boiska. Tak czy siak - widziałem coś takiego 1szy raz w życiu, a było się z czego pośmiać!

_Rydz
Posty: 1814
Rejestracja: sob lut 05, 2005 18:45
Lokalizacja: zza krzaka

Post autor: _Rydz » sob cze 24, 2006 7:07

A Korei żal... :(

Obelix
Posty: 6982
Rejestracja: pn maja 16, 2005 18:41

Post autor: Obelix » sob cze 24, 2006 7:18

No co zrobić. Tym razem zapomnieli przywieźć swoich sędziów i grali 1-4-4-2, zamiast 1-4-4-2-3 - jak 4 lata temu :)

Awatar użytkownika
Kwik
Posty: 7320
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:24
Lokalizacja: Pilzno
Kontakt:

Post autor: Kwik » sob cze 24, 2006 7:27

_Rydz pisze:A Korei żal... :(
Przynajmniej bedzie uczciwiej :P

El Sisiorro
Posty: 942
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 18:10
Lokalizacja: z tunelu czasoprzestrzennego

Post autor: El Sisiorro » sob cze 24, 2006 16:29

trwa mecz Niemcy-Szwecja ---->
to wygląda teraz jakby sie Szwedzi Niemiaszkom podłożyli - agresywnosc i odbior piłki w porownaniu do meczu z Anglikami są po prostu zerowe.

Nie chodzi mi o żadna teorie spiskową, ale czy nie wydaje Wam sie ze wygląda ten mecz tak jakby Szewdzi mieli go przegrac? Z drugiej strony Niemcom udaje się zupełnie wszystko - zorganizowani są perfekcyjnie.

aha - no i ten sędzia, bodajże z Brazylii... rozumiem pomaganie gospodarzom, ale to już przegięcie, ta ręka Fringsa była bezczelna

Obelix
Posty: 6982
Rejestracja: pn maja 16, 2005 18:41

Post autor: Obelix » sob cze 24, 2006 17:57

No to wychodzi, że nasza grupa jednak nie była najsłabsza. Ciekawe, co jutro zrobią Ekfadory...

Ręka Fringsa była bezczelna. I dostał za nią żółtą kartkę nawet, tyle że po minucie chyba.

Drażni mnie to bezczelne przeszkadzanie gospodarzom przez sędziów na tym mundialu. Już z Polską za dużo im gwizdali fauli, no i teraz ten karny z kapelusza... Wszyscy sprzysięgli się przeciwko Niemcom, ale dzielni Teutoni walczą :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Oiolosse
Posty: 4121
Rejestracja: sob maja 31, 2003 23:13
Lokalizacja: Bielany | Marymont | Ruda
Kontakt:

Post autor: Oiolosse » sob cze 24, 2006 19:38

- Tyle mam do powiedzenia :> Ale jesli Argentyna wygra to bedzie mistrzem :)

Awatar użytkownika
Kwik
Posty: 7320
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:24
Lokalizacja: Pilzno
Kontakt:

Post autor: Kwik » sob cze 24, 2006 19:45

Niemcy nie będą łatwym przeciwnikiem dla Argentyny...

Jeśli mogę się pokusić o stwierdzenie nazwę ten mecz "małym finałem"

Altze
Posty: 1697
Rejestracja: pn mar 08, 2004 3:02
Lokalizacja: z bagien
Kontakt:

Post autor: Altze » sob cze 24, 2006 19:53

Oiolosse pisze: - Tyle mam do powiedzenia :> Ale jesli Argentyna wygra to bedzie mistrzem :)
A ja tyle:

Ostatnio zmieniony sob cze 24, 2006 19:55 przez Altze, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Oiolosse
Posty: 4121
Rejestracja: sob maja 31, 2003 23:13
Lokalizacja: Bielany | Marymont | Ruda
Kontakt:

Post autor: Oiolosse » sob cze 24, 2006 19:54

to ja dodam:
:> Myyyyy wierzymyyyyyy Meksyczeeeeek ooooo ;D

Altze
Posty: 1697
Rejestracja: pn mar 08, 2004 3:02
Lokalizacja: z bagien
Kontakt:

Post autor: Altze » sob cze 24, 2006 20:02

:)

Ze się tak wyrażę: energetyzujacy koncert.
Przyśpiewki latynoskie to już same w sobie mistrzostwa świata.

Awatar użytkownika
Oiolosse
Posty: 4121
Rejestracja: sob maja 31, 2003 23:13
Lokalizacja: Bielany | Marymont | Ruda
Kontakt:

Post autor: Oiolosse » sob cze 24, 2006 20:53

Moge dodac tylko to :D - nasze klimaty :D
Poki co Meksyk pieknie walczy... Oby tak do konca.

Altze
Posty: 1697
Rejestracja: pn mar 08, 2004 3:02
Lokalizacja: z bagien
Kontakt:

Post autor: Altze » sob cze 24, 2006 21:20

Zostaw te Esmeraldy i popatrz jak się ładnie kibicuje w argentyńskiej 3 lidze- Club Atletico Platense, przydomek "kalmary", macierzysty klub Trezegueta.



Coś Argentyńce cicho sa w dzisiejszym meczu. Pięknie z Holandią było,a teraz klapa.

Awatar użytkownika
Oiolosse
Posty: 4121
Rejestracja: sob maja 31, 2003 23:13
Lokalizacja: Bielany | Marymont | Ruda
Kontakt:

Post autor: Oiolosse » sob cze 24, 2006 21:56

Walczysz, Meksyk, walczysz! :D
Grac na calego,
i walczyc do upadlego,
Hej Meksyk, my z waaaaami,
my za was kciuki trzymaaaamy!
Ehhh... pikawa mi siada :>

NESSUNO

Post autor: NESSUNO » ndz cze 25, 2006 12:41

W kontekście "małego finału" Argentyna-Niemcy niepokoi mnie ta wczorajsza dogrywka. Argentyńczycy powinni wygrać w normalnym czasie, gdyby sędzia zaliczył im prawidłowo zdobytą bramkę. Ale sędzia bezczelnie się pomylił (a może co gorszego?) i trzeba było grać kolejne pół godziny.
To może mieć znaczenie w trakcie trudnego ćwierćfinału. W każdym razie liczę na to, że Argentyna rozwalcuje Niemców, jak i wszystkich innych zresztą.
(W rezerwie są u mnie Włosi, jakby się Argentyńczykom nie powiodło).

No i wreszcie zaczęły się prawdziwe mistrzostwa, koniec dziadostwa z cyklu Iran-Angola. :twisted:

Awatar użytkownika
Kwik
Posty: 7320
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:24
Lokalizacja: Pilzno
Kontakt:

Post autor: Kwik » ndz cze 25, 2006 14:50

A ja przez swoj sentyment do bundesselskcjonera Klinsmanna będę za Niemcami :>

Kto z Europy jeszcze został? (poza Niemcy, Włochy)

adeekk1989
Posty: 1062
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:56
Lokalizacja: PP

Post autor: adeekk1989 » ndz cze 25, 2006 14:52

Holandia , Hiszpania , Ukraina :) , Portugalia , Francja , Anglia, Więc jest w czym wybierać

Jasiu
Posty: 2017
Rejestracja: ndz mar 13, 2005 11:29
Lokalizacja: z mamusi
Kontakt:

Post autor: Jasiu » ndz cze 25, 2006 15:09

Ja jestem za Holandią albo Argentyną
no dobra... ale za chwil parę Angla - Ekwador

z racji tego, że Liga angielska jest moją ulubioną ligą będę kibicował Angli

Obelix
Posty: 6982
Rejestracja: pn maja 16, 2005 18:41

Post autor: Obelix » ndz cze 25, 2006 15:40

Sędzia się pomylił wobec Argentyny, ale wcześniej nikt by się za bardzo nie zdziwił, gdyby Argentyńczyk dostał czerwoną (1 połowa). W sumie wynik sprawiedliwy.

Tak czy siak rządzą Polacy. Oglądam mundiale od 74 roku i w życiu nie widziałem tak południowoamerykańskich Niemców. Gówno w obronie i maniana w ataku. Świat stoi na głowie!!! No i miło, że niemieccy Polacy nas oszczędzili, gola walnęli dopiero Murzyn ze Szwajcarem...

Nie zdziwię się, jeśli Niemcy zostaną mistrzami. To, co dzieje się dotąd (ich gra) przypominać mi zaczyna to, co robiła Francja w roku 98. Początek taki sobie, a potem coraz lepiej. No nic, zobaczymy, co zrobią z Argentyną...

Po meczu Anglia:Ekfador: no, chyba jednak nie taka znowu najsłabsza nasza grupka. Szwedzi nie mieli nic do powiedzenia, a Angole się męczyli... Nie wiem tylko, czy to dobrze.

ODPOWIEDZ