W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Dudek i prolegijna megalomania

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

Ulryk_von_Jungingen
Posty: 305
Rejestracja: śr sty 12, 2005 22:16

Post autor: Ulryk_von_Jungingen » pt gru 02, 2005 15:32

Kolejorz pisze:Jeden na stu specjalistów wskaże na Fabiańskiego powiadasz - pewnie też kibiców Legii, ale ok.
Jakbyś ekspercie dokładnie czytał mój post to nie napisałem, że Kotor jest lepszy od F. teraz tylko, że był rok temu i że F. nie poczynił takich postępów by dostać się na MŚ.

Naucz się czytać tekst ze zrozumieniem, a później praw morały ekspercie od siedmiu boleści.

P.S.Twój post za to dobitnie dowodzi, że tytuł temau w 100% trafny.
Co do tego jakim jesteś ekspertem odniosłem się tez do postu gdzie to napisałeś ze Kuszczak jest lepszy od Boruca. Wybacz ale tym stwierdzeniem sam sobie wystawiasz świadectwo. Ale ok to Twoje zdanie.
Nie wiem o co Ci chodzi w Twoim pierwszym zdaniu. :?: Ja nic takiego co jest w nim zawarte nie napisałem, no chyba zę w miejsce Fabiańskiego wpiszemy Kotorowski to wtedy tak.

calagan
Posty: 98
Rejestracja: pt maja 09, 2003 10:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: calagan » pt gru 02, 2005 18:02

SKJ pisze:mozesz mi przestać wmawiać moją niechęć do Legii?
Dodajmy do tego szefa wydziału sędziów oraz mediatora między fanami Legii a Zygą Strejlaua, który zdążył położyć Hutnik oraz Malinowskiego z wydziału dyscypliny, który jest zadeklarowanym fanem Legii jeżdżącym kiedyś na wyjazdy(ciekawe czy śpiewał piosenki na PZPN ) i już nie ma się czego dziwić Dziwicie się czemu dwa razy w derby na Legii sędziuje inny kibic Legii sędzia Mikołajewski i dwa razy gdy Legii nie idzie dyktuje dla niej karne?
Zniszczyli Hutnika(ma być ośrodek treningowy dla...wiadomo dla kogo), zniszczyli praktycznie Warszawiankę, Sarmatę to teraz kolej na nas. Po co Polonia. Jedno miasto jeden klub na czele z 4 władzą tego kraju czyli mediami. Ja już się nie dziwię niczemu po tym jak szef kolegium sędziów robi za mediatora w sporze kibiców L z zarządem.
Ato,że szef kolegium sędziów pan Strejlau jest mediatorem między stowarzyszeniem kibiców Legii a Zygą to też przypadek? A to,że tenże pan ma synów, którzy pracują w Legii to też przypadek? A to,że wyznacza on na derby kibica Legii Mikołajewskiego to też przypadek? A to,że tenże Mikołajewski drukuje bezczelnie mecz(karny) to też przypadek? Za dużo coś tych przypadków.

SKJ
Posty: 2361
Rejestracja: pn mar 29, 2004 10:36
Lokalizacja: z nikąd

Post autor: SKJ » pt gru 02, 2005 22:46

Ale to są fakty a nie moje wymysły.Powiedz mi w którym cytacie napisałem coś czego nie miało miejsca?. Strejlau, ten koleś z PZPN-u, to że zniszczone zostają po kolei kolejne kluby w Warszawie. Oczywiście to nie jest prawdą, co? I chyba nie dziwi Cię,że taki stan rzeczy nie za bardzo mi odpowiada.Ale czy to jest fobia wobec Twojego klubu? Tylko według Ciebie chyba. No tak ale Ty wiesz lepiej ode mnie jaki ja jestem :roll:
P.S Gratuluję Ci samozaparcia w szukaniu moich postów na temat Legii :lol: To wszystkie które znalazłeś? Procentowo to chyba niewiele, co? Naprawdę nie interesuję się tak bardzo Legią czy jej kibicami i problemami zarządu. Po prostu skomentowałem to co wiem i co widać. To tyle w temacie Twojego klubu. Mimo różnicy jaka nas dzieli to i tak Cię pozdrawiam.

calagan
Posty: 98
Rejestracja: pt maja 09, 2003 10:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: calagan » sob gru 03, 2005 11:39

Ale to są fakty a nie moje wymysły
Poprosze dowody na poparcie tez wyrazonych w cytatach. Dowody na zniszczenie Hutnika przez Strejlau`a i na jego sprzyjanie Legii (niby poprzez sedziow).
Powiedz mi w którym cytacie napisałem coś czego nie miało miejsca?. Strejlau, ten koleś z PZPN-u, to że zniszczone zostają po kolei kolejne kluby w Warszawie.
Rzecz w tym, ze Ty oskarzasz Strejlau`a o to, a nie informujesz, ze tak sie stalo. Oskarzasz najuczciwszego czlowieka - o czym wszyscy kanciarze tej kopanej mowili - o to, ze sprzyja Legii i dziala na jej korzysc, a takze o to, ze zniszczyl Hutnika Warszawa. Wszystkie fakty jakie sa znany interpretujesz na swoj sposob - czyli oczerniajac Legie.
Czy to nie dziwne, ze Polonia bez problemu dostala licencje mimo, ze jej daszek to karmnik dla ptakow, a przeksztalcenie spolek naruszalo przepisu zwiazku? Czy to wszystko nie stalo sie pod rzadami Listkiewicza - zadeklarowanego kibica Polonii? Widzisz - ten sam sposob rozumowania tylko w druga strone. Rownie glupi.
Kwestii seadziego itp bzdetow nie bede juz komentowal, bo to i tak jest kopanie sie z koniem.
Dzialacz Malinowski rozbroil swoim wystapieniem wszystkich - z kibicami Legii wlacznie. Rzecz w tym, ze kazdy dzialacz ma swoje sympatie, tyle, ze ich nie ujawnia. A ten glupek to zrobil. Tylko, ze on dziala chyba od dawna i jakos wszyscy zyli, a teraz raptem zrobil sie zly, bo okazalo sie, ze jest kibicem Legii? Popatrzmy na pozostale nazwiska - napewno znajda sie kibice innych zespolow. Tyle, ze ukryci.
To wszystkie które znalazłeś?
Wogole ich nie szukalem. Wszedlem w 4, czy 5 tematow z bierzacych stron i wylowilem.

Ps: Gratuluje wygranej. Byla Wam bardzo potrzebna.

Lineker
IFC POLONI@
Posty: 4292
Rejestracja: pn lip 05, 2004 11:35
Lokalizacja: >>MURANÓW<<

Post autor: Lineker » sob gru 03, 2005 15:17

Przykład Listkiewicz jest bardzo dobry, to naprawdę nasz wielki kibic, tyle mu zawdzięczamy.

Kolejorz
Posty: 48
Rejestracja: pt kwie 16, 2004 16:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Kolejorz » sob gru 03, 2005 19:31

Urlyk zamiast Fabiańskiego miał być Kotor, w przypływie emocji pomyliłem nazwiska.

Wk****ł mnie twój post, ale niestety wogóle nie zdziwił.

Wszyscy, którzy odważą się wyznawać inną prawde od tej jedynej i prawdziwej(elkowej) są "ekspertami" wg. większości Legionistów, albo w najlepszym wypadku są uprzedzeni i niewidomo czemu się czepiają.

Pozdrowienia z Pyrlandii.

SKJ
Posty: 2361
Rejestracja: pn mar 29, 2004 10:36
Lokalizacja: z nikąd

Post autor: SKJ » ndz gru 04, 2005 13:25

calagan pisze:
Ale to są fakty a nie moje wymysły
Poprosze dowody na poparcie tez wyrazonych w cytatach. Dowody na zniszczenie Hutnika przez Strejlau`a i na jego sprzyjanie Legii (niby poprzez sedziow).
Powiedz mi w którym cytacie napisałem coś czego nie miało miejsca?. Strejlau, ten koleś z PZPN-u, to że zniszczone zostają po kolei kolejne kluby w Warszawie.
Rzecz w tym, ze Ty oskarzasz Strejlau`a o to, a nie informujesz, ze tak sie stalo. Oskarzasz najuczciwszego czlowieka - o czym wszyscy kanciarze tej kopanej mowili - o to, ze sprzyja Legii i dziala na jej korzysc, a takze o to, ze zniszczyl Hutnika Warszawa. Wszystkie fakty jakie sa znany interpretujesz na swoj sposob - czyli oczerniajac Legie.
Czy to nie dziwne, ze Polonia bez problemu dostala licencje mimo, ze jej daszek to karmnik dla ptakow, a przeksztalcenie spolek naruszalo przepisu zwiazku? Czy to wszystko nie stalo sie pod rzadami Listkiewicza - zadeklarowanego kibica Polonii? Widzisz - ten sam sposob rozumowania tylko w druga strone. Rownie glupi.
Kwestii seadziego itp bzdetow nie bede juz komentowal, bo to i tak jest kopanie sie z koniem.
Dzialacz Malinowski rozbroil swoim wystapieniem wszystkich - z kibicami Legii wlacznie. Rzecz w tym, ze kazdy dzialacz ma swoje sympatie, tyle, ze ich nie ujawnia. A ten glupek to zrobil. Tylko, ze on dziala chyba od dawna i jakos wszyscy zyli, a teraz raptem zrobil sie zly, bo okazalo sie, ze jest kibicem Legii? Popatrzmy na pozostale nazwiska - napewno znajda sie kibice innych zespolow. Tyle, ze ukryci.
To wszystkie które znalazłeś?
Wogole ich nie szukalem. Wszedlem w 4, czy 5 tematow z bierzacych stron i wylowilem.

Ps: Gratuluje wygranej. Byla Wam bardzo potrzebna.
W jakiej kondycji jest Hutnik pod prezesurą Strejlaua to każdy widzi i to wystarczy za dowód. Poza tym oglądałem kiedyś program telewizyjny z udziałem rodziców dzieci trenujących na Hutniku i to oni mówili,że są plany,że teren oddany ma być jedynemu słusznemu klubowi w tym mieście jako ośrodek treningowy z czego bardzo się cieszył prezes tegoż. Sędzia Mikołajewski JEST kibicem Legii oraz nauczycielem z Glinojecka. Jak pewnie wiesz miasteczko to leży za Płońskiem gdzie macie sporo swoich kibiców. Poza tym fakt ten,że jest waszym kibicem potwierdzili mi znajomi mieszkający w tamtych okolicach. Nie dziwi Cię to,że jest wyznaczony do sędziowania naszych meczów 2 razy pod rząd? Kto go wyznaczył wszyscy wiemy. Przypadek? Poza tym jaki interes ma szef kolegium sędziów by być mediatorem między zarządem Legii a jej kibicami? Robi to z miłości czy dla pieniędzy? Co do daszku i licencji to powiem Ci tak. Miał być po to,żeby dostać tą gównianą licencję. I był chociaż faktycznie jest przebrzydki. Ale w takim razie dlaczego licencję dostał LUBIN i LECH, którzy nie mają nawet takiego brzydkiego daszku? Też im sprzyja Listkiewicz? A co do pana prezesa PZPN to w jednym ze swoich wywiadów powiedział,że kary za występki kibiców Legii płaci PZPN. Ciekawe czy za wszystkich. Przeceniacie możliwości Liścia, który dba głównie o własną dupę, chociaż nie przeczę,że mógł nam kiedyś pomagać. Pozdrawiam i jak widzę też umiesz się zachowywać kulturalnie a nie od razu wyzywać

calagan
Posty: 98
Rejestracja: pt maja 09, 2003 10:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: calagan » ndz gru 04, 2005 18:20

W jakiej kondycji jest Hutnik pod prezesurą Strejlaua to każdy widzi i to wystarczy za dowód.
Nie wystarczy, bo niekoniecznie to on doprowadzil do tego stanu. Wiele klubow ma klopoty finansowe - Hutnik nie jest wyjatkiem. z tego co pamietam byly ostre przekrety na kasie Hutnika za prezesury bodaj Sobieckiego (czy jak sie ten prezes nazywal) i to po tym okresie nastapil gwaltowny upadek klubu.
Poza tym oglądałem kiedyś program telewizyjny z udziałem rodziców dzieci trenujących na Hutniku i to oni mówili,że są plany,że teren oddany ma być jedynemu słusznemu klubowi w tym mieście jako ośrodek treningowy z czego bardzo się cieszył prezes tegoż.
I co w tym tragicznego? Lepiej, zeby lezaly odlogiem i zarastaly lasem? Moze i oni na tym skorzystaja i stana sie np: klubem satelickim Legii. Ogrywanie zdolnej mlodziezy nie jest zlym rozwiazaniem - zwlaszcza jak sie upada. A i mlodziez z Hutnika bedzie miala mozliwosc przeniesc sie na/do Legie/i.
Sędzia Mikołajewski JEST kibicem Legii oraz nauczycielem z Glinojecka. Jak pewnie wiesz miasteczko to leży za Płońskiem gdzie macie sporo swoich kibiców. Poza tym fakt ten,że jest waszym kibicem potwierdzili mi znajomi mieszkający w tamtych okolicach. Nie dziwi Cię to,że jest wyznaczony do sędziowania naszych meczów 2 razy pod rząd? Kto go wyznaczył wszyscy wiemy. Przypadek?
Tego czy jest, czy nie jest nie rozstrzygniemy. Ty masz takie info, ja nie mam zadnego. Kibice Legii sa w roznych zakatkach kraju - w jednych jest ich wiecej, w innych mniej. Samo wyznaczenie 2 razy pod rzad nie jest przestepstwem. Pytanie jak w nich sedziowal. Wybacz, ale nie sledze dokladnie Waszych meczy. Zreszzta w kwestii sedziow nie bylbym nawet wstanie powiedziec kto sedziowal Legii 2 kolejki temu - poprostu nie przywiazuje do tego takiej wagi. Kto go wyznaczyl - zapewne pijesz do Strejlau`a. Pytanie brzmi - czy on sam siedzi i wyznacza, czy tez robia to w gronie? Ja tego nie wiem. A Ty wiesz to napewno?
Poza tym jaki interes ma szef kolegium sędziów by być mediatorem między zarządem Legii a jej kibicami? Robi to z miłości czy dla pieniędzy?
Nie wiem czy wiesz (zapewne tak), ale Strejlau z Legia zwiazany jest kilkadziesiat lat - mniej lub bardziej. IMO robi to z sympatii dla klubu. Dla kibicow jest autorytetem. Dla zarzadu osoba takze wiarygodna - z poza grona kibicowskiego, a zarazem uczciwa. Facet wywazony, spokojny - kandydat znakomity. Zeby pomagac Legii poprzez sedziow nie musial sie angazowac w rozwiazywanie sporu - mogl to robic i tak - bez tej szopki.
Ale w takim razie dlaczego licencję dostał LUBIN i LECH, którzy nie mają nawet takiego brzydkiego daszku?
Gdy wchodzily licencje mozna bylo nie spelnic jednego z warunkow (nie dotyczylo kasy i mlodziezy). Zdaje sie, ze Polonia miala problem i z daszkiem i ze swiatlem. W Lubinie i Poznaniu byl problem tylko z daszkiem. A potem jak zwykle w zwiazku wszystko sie rozmylo. Tak jak w kwestii zakazu zmian wlasnosciowych z pozostawianiem dlugow w starej spolce. Mial byc (i nawet chyba nadal jest) zakaz, a i tak Polonia, Lech i pare innych klubow robily rozne wydmuszki.
A co do pana prezesa PZPN to w jednym ze swoich wywiadów powiedział,że kary za występki kibiców Legii płaci PZPN.
A pamietasz, ze powiedzial tez, ze potracaja to sobie, gdy splywa kasa z UEFA za wystepy w pucharach? Bo kasa nie plynie wprost do klubow, tylko najpierw do zwiazku. I PZPN zaplacil za Legie, ale na koniec sezonu odebral sobie ta kase z tego, co placila UEFA. Wislacy wtedy - jako majetny klub, placili sami. Legia wowczas biedowala.

pilsner_chzs
Posty: 30
Rejestracja: czw lis 24, 2005 6:30
Lokalizacja: Dortmund
Kontakt:

Post autor: pilsner_chzs » ndz gru 04, 2005 20:25

Za jakie grzechy musimy cierpieć, że nasz selekcjonerjest CWeLem i idiotą w jednym (sorka, ale mnie troszkę poniosło)

Rasiak nie powinien nawet siedzieć na ławce rezerwowych, bo do chodzący klocek drewna... Lewandowski mnie jakoś nie przekonuje w tej kadrze! Smolarek jako pomocnik jest mało widoczny - weź się puknij w głowę i wystawiaj go w ataku! Piechna powinien już dawno dostać powołanie.

Wracając do tematu. Boruc (Czerniakowski) powinien jechać bo zasługuje na to. Drugi golkiper tego samego poziomu to Dudek. No a trzeci... raczej Kuszczak, ewentualnie Majdan. Fabiński poza tym, że gra z zajebista asekuracją obrony to niczym nie imponuje! Kiechu może na tych samych zasadach pojechać... Kowalewski nie jest lepszy od Dudka na pewno...

Wg to nie fair, że selekcjoner Janas chce doprowadzić do powtórki z Korei --> POLSKA-LEGIA reprezentacyja (USA - LEGIA 1:3 :lol:)

Kolejorz
Posty: 48
Rejestracja: pt kwie 16, 2004 16:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Kolejorz » pn gru 05, 2005 7:48

Głupi czy z policji(Wisły)? Majdan? K... Już lepiej Dode niech weźmie.

pilsner_chzs
Posty: 30
Rejestracja: czw lis 24, 2005 6:30
Lokalizacja: Dortmund
Kontakt:

Post autor: pilsner_chzs » pn gru 05, 2005 15:00

Kolejorz pisze:Głupi czy z policji(Wisły)? Majdan? K... Już lepiej Dode niech weźmie.
Oj kurde masz problem chyba jakiś jak, ale mnie to szczyka. Majdana wspominam za mecz z USA w 2002 roku...

Kolejorz
Posty: 48
Rejestracja: pt kwie 16, 2004 16:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Kolejorz » pn gru 05, 2005 19:23

To może weźmy Juskowiaka do napadu, wspominam za olimpiade w Barcelonie w 1992 roku...

Awatar użytkownika
ALF
Posty: 3131
Rejestracja: wt sie 24, 2004 13:50

Post autor: ALF » pn gru 05, 2005 22:29

trzeba przynac ze Majdan to dno... gdyby nie on Wisla gralaby teraz w LM. Nie ma co debatowac ktorych 3 bramkarzy powinnismy wziasc, bo to kazdy kot troche sie zna na tym, wie ze powinni pojechac Dudek,Boruc, Kuszczak/Kowalewski z przewaga na Kuszczaka. Tyle odemnie w tym temacie :wink:

pilsner_chzs
Posty: 30
Rejestracja: czw lis 24, 2005 6:30
Lokalizacja: Dortmund
Kontakt:

Post autor: pilsner_chzs » wt gru 06, 2005 4:48

Może nie potrzebnie wyskoczyłem z tym Majdanem, ale fakt faktem, że na mundial z numerami 1, 12 i 23 powinni pojechać: Dudek, Boruc i Kuszczak... :wink:

Dr Kevorkian
Posty: 69
Rejestracja: pn lis 28, 2005 17:26

Post autor: Dr Kevorkian » śr gru 07, 2005 0:57

Jak każdy postaram się na tyle obiektywnie na ile potrafię - samo porównanie Kotorowskiego czy Piątka, ale też Kieszka do Łukasza Fabiańskiego jest mocno niestosowne.
Fabiański nie ma jechać na mistrzostwa w roli bramkarza do gry, ale w roli człowieka, który z klimatem kadry zapozna się i będzie to forma inwestycji na przyszłość. Miałem okazje oglądać mecze w jego wykonaniu wielokrotnie i jest to jeden z największych talentów, jaki od wielu, wielu lat pojawił się w naszym kraju. Jestem przekonany, że w ciągu 5 lat będzie bronił na wysokim poziomie w dobrym klubie.
Kowalewski może jechać jako bramkarz numer 2, o ile bramkarzem numer 1 jest Artur Boruc. Ten ostatni zasługuje na miejsce wbramce, bo jest naprawdę rewelacyjny, a zachwyty nad nim szkockiej prasy to nie przypadek, zaś fakt, że nie gra w Arsenalu (czego był bardzo blisko) to sprawa tego, że jego menedżer, niejaki Osuch, nie dostałby z tego działki.
Dudek nie gra, ale nie zapominajmy, że ma on największe doświadczenie.
Dla mnie ranking wygląda tak:
Boruc
Dudek
Kowalewski
Fabiański
Kuszczak
Onyszko
Liberda
Majdan

i tyle, a na mistrzostwa powinni jechać

Boruc na 100 procent
Dudek/Kowalewski po 50 procent na miejscu rezerwowym
Fabiański/Kuszczak w proporcjach 75 na 25 procent na miejscu trzecim.

Co zaś się tyczy prolegijnej propagandy, to uważam, że przed mistrzostwami należy rezerwować jeszcze jedno miejsce - dla Dawida Janczyka. W tej chwili nie jest wielkim gwiazdorem, ale to najbardziej utalentowany polski gracz w tym wieku, a od dawna nie mieliśmy młodego zdolnego piłkarza.

Jeszcze uwaga do obrońców Czci pani Legii czyli Urlyka i Calagana - zajmowanie przez Andrzeja Strejlaua stanowiska w sporze: zarząd - kibice w przypadku gdy zajmuje on tak istotne stanowisko jak szef obsady sędziowskiej jest conajmniej niejednoznaczne pod względem moralnym. I nie chodzi o to, by szukać tu teorii spisku, ale o fakt, że jesteśmy już tak przyzwyczajeni do kombinowania i przekrętów, że nawet w tym nie widzimy niczego zdrożnego. A w normalnym uporządkowanym i cywilizowanym społeczeństwie byłby to skandal. Pzdr.

pk
Posty: 4164
Rejestracja: ndz mar 21, 2004 19:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pk » śr gru 07, 2005 17:02

juz przestancie z tym Majdanem.
Moze jeszcze Szamotulskiego przywrocic dla kadry?

Onyszko? -> na jakiej podstawie, widziales przez ostatnie 10 lat chociaz jeden jego mecz?

Dr Kevorkian
Posty: 69
Rejestracja: pn lis 28, 2005 17:26

Post autor: Dr Kevorkian » czw gru 08, 2005 9:53

pk pisze: Onyszko? -> na jakiej podstawie, widziales przez ostatnie 10 lat chociaz jeden jego mecz?
Tak. Nawet nie jeden.

maciekl
Posty: 3985
Rejestracja: wt maja 27, 2003 12:22

Post autor: maciekl » wt gru 20, 2005 10:31

Dzisiaj w ZW
ofensywa proFabiański trwa nadal, chociaż są też głosy rozsądku zwlaszcza Trzeciaka

"""Jeszcze pół roku temu dylematy mogły dotyczyć tylko bramkarskich pozycji numer 2 i 3 w kadrze. Pewniakiem był Jerzy Dudek, ale jesienią stracił miejsce w bramce Liverpoolu, a formą imponowali Artur Boruc w Celticu Glasgow, Wojciech Kowalewski w Spartaku Moskwa i Łukasz Fabiański w Legii Warszawa. Ostatnio miejsce w składzie West Bromwich Albion wywalczył też wreszcie (choć nie wiadomo na jak długo) Tomasz Kuszczak.
Woźniak: tylko Boruc
– Pozycja Boruca jest w tej chwili niepodważalna – mówi były bramkarz reprezentacji Polski Andrzej Woźniak. – Dudka również, pod warunkiem, że przestanie siedzieć na ławce rezerwowych. Jeśli nie, powinien jechać Kowalewski. Jeśli natomiast trener Paweł Janas zdecyduje się na Dudka, to trzecim bramkarzem powinien być ktoś młody – Kuszczak albo Fabiański. Doświadczenie, jakie zdobędzie obserwując z bliska mistrzostwa świata, będzie procentować w przyszłości – dodaje.
Podobne zdanie ma inny były bramkarz biało-czerwonych Jan Tomaszewski.
– Jako kandydaci do gry powinni jechać Boruc i Dudek, albo Boruc i Kowalewski. Natomiast po naukę i doświadczenie Fabiański albo Kuszczak. Nie może powtórzyć się sytuacja z poprzednich mistrzostw świata. W Korei Dudek miał 29 lat i był naszym najmłodszym bramkarzem. Rezerwowymi byli 35-letni Adam Matysek i 30-letni Radosław Majdan. Po mistrzostwach Majdan obniżył loty, Matysek zakończył karierę i nagle okazało się, że nie ma wartościowego zmiennika dla Dudka – mówi.


Trzeciak: tylko Dudek

A czego miałby się nauczyć Fabiański? Co mu da, że popatrzy sobie z trybun na mistrzostwa świata? Równie dobrze może zostać w domu i obejrzeć mundial w telewizji – uważa z kolei Józef Młynarczyk. – Do Niemiec powinni jechać najlepsi. Tacy, których można w każdej chwili wpuścić na boisko bez obaw, że spalą się psychicznie. Fabiański chyba jeszcze nie jest gotów na takie wyzwania – uważa były bramkarz FC Porto i reprezentacji Polski.

Zgadza się z nim inny eks reprezentant (tym razem napastnik) Mirosław Trzeciak.

– Powinni jechać najlepsi, a najlepszym polskim bramkarzem wciąż jest Jerzy Dudek. To, że w tej chwili siedzi na ławce, niczego nie zmienia. Będzie regularnie grał w rezerwach, więc nie ma obaw, że zapomni jak się broni. Sezon jest zresztą długi i jeszcze może dostać szansę. Poza tym – z całym szacunkiem dla Boruca – ligi szkockiej nie można porównywać z angielską – mówi.


Janas: tylko boisko

– U mnie nie ma pewniaków, liczy się tylko postawa na boisku – powiedział nam kilka dni temu trener biało-czerwonych Paweł Janas.

O ile więc nie wydarzy się nic nieprzewidywalnego, na decyzję selekcjonera trzeba będzie poczekać do 15 maja, gdy minie ostateczny termin zgłaszania piłkarzy. Swoją drogą, wobec ciągłych kłopotów z obsadą niektórych pozycji w kadrze, kłopoty bogactwa to jednak chyba dla Janasa miła odmiana. """"

calagan
Posty: 98
Rejestracja: pt maja 09, 2003 10:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: calagan » wt gru 20, 2005 20:05

Powinni jechać najlepsi, a najlepszym polskim bramkarzem wciąż jest Jerzy Dudek. To, że w tej chwili siedzi na ławce, niczego nie zmienia. Będzie regularnie grał w rezerwach, więc nie ma obaw, że zapomni jak się broni. Sezon jest zresztą długi i jeszcze może dostać szansę. Poza tym – z całym szacunkiem dla Boruca – ligi szkockiej nie można porównywać z angielską – mówi.
Drobna uwaga - rezerwy Liverpoolu raczej nie sa lepsze lidera ligi Szkockiej, a poki co wlasnie w rezerwach gra/nie gra Dudek. Jak bedzie gral w podstawowym skladzie - oczywiscie, jemu sie nalezy nr 1. Ale musi zaczac grac - bez tego - lawa bez zadnego "ale".

Ulryk_von_Jungingen
Posty: 305
Rejestracja: śr sty 12, 2005 22:16

Post autor: Ulryk_von_Jungingen » wt gru 20, 2005 21:57

Po raz kolejny widać że Fabiańskiego do kadry na MŚ pcha Tomaszewski.
Porównanie rezerw Liverpoolu i Celticu wystawia tylko laurkę Mirosławowi Trzeciakowi. Widac że najlepiej się czuje w lidze hiszpańskiej i niech na tym się skupi.

SKJ
Posty: 2361
Rejestracja: pn mar 29, 2004 10:36
Lokalizacja: z nikąd

Post autor: SKJ » wt gru 20, 2005 22:36

Ostatni raz w tym roku :wink: piszę w tym temacie. Kolejność do maja może się zmienić
1 Boruc
2. Dudek
3. Kuszczak
4. Fabiański
5 Przyrowski
Kusczak tylko dlatego,że gra i to w lidze o 2 nieba i 3 księżyca lepszą niż nasza oraz w drużynie w której naprawdę może się wykazać. Chociaż styl Fabiana bardzo mi się podoba. Taki leniwiec trochę a skuteczny

pk
Posty: 4164
Rejestracja: ndz mar 21, 2004 19:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pk » wt gru 20, 2005 23:25

A Przyrowski za co?

SKJ
Posty: 2361
Rejestracja: pn mar 29, 2004 10:36
Lokalizacja: z nikąd

Post autor: SKJ » śr gru 21, 2005 0:11

Przyrowski do jesieni 2005 był dla mnie bramkarzem numer 3. Jednak potem zaczął pajacować w bramce jak Cabaj. Jeśli znowu zacznie bronić a nie pajacować to gwarntuję Ci,że potrafi to robić. Zakładzik,że wiosną znowu będzie bronił dobrze? :wink: . Tylko Liczka musi mu trochę naubliżać :lol:

Wendkarz
Posty: 843
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 22:06

Post autor: Wendkarz » śr gru 28, 2005 11:25

Ulryk_von_Jungingen pisze:
maciekl pisze: Zreszt ą wielu dziennikarzy nie wyobraża sobie kadry WM bez przedstawicieli wielkiej legijnej rodziny, pamietacie walkę o Murawskiego w kontekście Japonii 2002?
Ja pamietam że w meczu w któym zagrał Murawski (...), Polacy akurat jeden jedyny raz wygrali.
Strach pomyslec, co by bylo gdyby w tym meczu sedzia uznal prawidlowo strzelonego samoboja przez wyzej omawianego ;)

Bronson.

Post autor: Bronson. » pn sty 16, 2006 0:40

Ulryk_von_Jungingen pisze: Porównanie rezerw Liverpoolu i Celticu wystawia tylko laurkę Mirosławowi Trzeciakowi. Widac że najlepiej się czuje w lidze hiszpańskiej i niech na tym się skupi.
Akurat Trzeciak wie co mówi, bo pomijając Celtic, Rangers, i Hearts to liga szkocka jest na poziomie II i III ligi Angielskiej (dosłownie, bo głównie tam szukają wzmocnień szkockie kluby) z kolei rezerwy klubów angielskich nie grają tak jak u nas w niższych klasach rozgrywkowych tylko tworzą specjalną ligę, w której grają ze sobą mecze. Zapewniam cię, że kadrowo mecze rezerw pierwszoligowych drużyn angielskich są silniej obsadzone niż liga szkocka, że o polskiej już nie wspomnę (wyjątkiem mecze na szycyie między wspomnianymi wcześniej tuzami).

ODPOWIEDZ