W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Reprezentacja Polski wg forumowicza

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

Awatar użytkownika
Kwik
Posty: 7311
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:24
Lokalizacja: Pilzno
Kontakt:

Reprezentacja Polski wg forumowicza

Post autor: Kwik » ndz wrz 04, 2005 6:11

Jeśli mielibyście zająć miejsce Pawła Janasa na foteliku selekcjonera to jakich piłkarzy powołalibyście do narodowej jedenastki?

Powiedzmy, że kadra miałaby mieć 21 zawodników (w tym 3 bramkarzy)....

SKJ
Posty: 2361
Rejestracja: pn mar 29, 2004 10:36
Lokalizacja: z nikąd

Post autor: SKJ » ndz wrz 04, 2005 9:09

Do obecnej dodałbym Błaszczykowskiego, Kiełbowicza ( w dobrej formie jest dużo lepszy od Rząsy), Karwana(tylko za kogo? Bo nie za Smolara), jest jeszcze Zieńczuk, Paweł Brożek. Chociaż Ci w obecnej kadrze są chyba od nich lepsi. Jedynie trzeba umieć korzystać z tych co się ma. Janas tego nie potrafi!

Sałata
Posty: 523
Rejestracja: sob cze 05, 2004 20:54

Post autor: Sałata » ndz wrz 04, 2005 11:07

Jak dla mnie Rzasa w kadrze to pomyłka. Powołał bym Miroslawa Sznaucera który gra w Grecji i zbiera dobre noty. To lewy obrońca. Napewno lepszy niż ten nasz z Den Haag. Nikogo więcej bym nie powołał.

prozak
Posty: 611
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 9:35
Lokalizacja: [get.physical]
Kontakt:

Post autor: prozak » ndz wrz 04, 2005 11:14

w mojej kadrze nie było by miejsca dla nie jakiego MILI..

pk
Posty: 4164
Rejestracja: ndz mar 21, 2004 19:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pk » ndz wrz 04, 2005 13:20

kiedys zalozylem taki temat ;-)

Nie powolywalbym:
Zienczuka, Rzasy, P{rzyrowskiego (przynajmniej na razie), Olisadebe i na pewno Glowackiego

Sprawdzilbym: Kuszczaka, Malkowskiego, Jopa, Wichniarka, Kielbowicza, Abbota, Jelenia.

Z obrona jest problem. Klos fajnie gral na prawej kiedys, na srodku mnie nie przekonuje. Moze dobrze by sie zaprezentowal na bocznej?
Lewandowski - na defensywnego pomocnika sie nie nadaje. Na obronie podobno gra dobrze w klubie.
Jop - niezle zagral w Kijowie. Wole jego niz Glowackiego (najwiecej strzelonych samobojow w polskiej lidze)
Kielbowicz na lewa..

michalkord
Posty: 2362
Rejestracja: pn lut 09, 2004 17:02
Lokalizacja: Wilanów

Post autor: michalkord » ndz wrz 04, 2005 20:56

Rząsa i Mila do domu.

Jopa bym sprawdził.

PAULIN
Posty: 564
Rejestracja: pn paź 27, 2003 23:15
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: PAULIN » ndz wrz 04, 2005 21:35

Po tym co widziałm wczoraj to Rząsa do odstrzału, Kłos tez dał dupy (ale dałbym mu jeszcze szansę), Mila nieporozumienie.
Był ktos wogóle na meczu ? Spotkałem tylko ludzi ze stoiska, mówili że widzieli kogoś w naszym szalu !?
Vlepeczki na miejscu :D !

Bronson.

Post autor: Bronson. » ndz wrz 04, 2005 22:05

pk pisze: Jop - niezle zagral w Kijowie. Wole jego niz Glowackiego (najwiecej strzelonych samobojow w polskiej lidze)
Ale to chyba tylko dlatego, że właśnie Jop wyjechał za granicę, bo pomimo iż "Łysy" jest dobrym obrońcą, to ma niesamowity talent do strzelania swojaków... kiedyś pisali zresztą o nim w gazetach, że jest "tykającą bombą zegarową"

Co do obrony, to bym się zastanowil nad Tomaszem Wisio.

pk
Posty: 4164
Rejestracja: ndz mar 21, 2004 19:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pk » pn wrz 05, 2005 13:47

Bronson. pisze:
Co do obrony, to bym sie zastanowil nad Tomaszem Wisio.
A kto to w ogole jest?

Czemu Wichniarek nie jest od dawna powolywany? Dziwi mnie to, byl ulubiencem Janasa w kadrze mlodziezowej '99

kubik
Posty: 1220
Rejestracja: wt paź 19, 2004 20:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kubik » pn wrz 05, 2005 14:15

pk pisze:
Bronson. pisze:
Co do obrony, to bym sie zastanowil nad Tomaszem Wisio.
A kto to w ogole jest?

Czemu Wichniarek nie jest od dawna powolywany? Dziwi mnie to, byl ulubiencem Janasa w kadrze mlodziezowej '99
Wisio chyba gra w SV Pasching - w każdym razie w Austrii. Z tego co pamiętam to Wichniarek się obraził na kadrę, jeszcze za Bońka. Chłopakowi sie wydawało, że powinien grac pierwsze skrzypce a nie wchodzić z ławki. Poza tym nie błyszczy w Hertcie - ledwo kilka bramek w sezonie. To chyba powody jego absencji :P
Co do obrony to bym sie przeprosił z Hajtą - gorszy od Kłosa nie jest na pewno. :evil:

Awatar użytkownika
ALF
Posty: 3131
Rejestracja: wt sie 24, 2004 13:50

Post autor: ALF » pn wrz 05, 2005 20:42

przedewsyztski zaczynajac od bamkarzy, to powinni byc to
1 Dudek
2 Kuszczak
3 Przyrowski

Z obroncow dodatkowo mozna sprawdzic Blaszyczykowskiego.

W pomocy, jednym wielkim nieporzumieniem, sa Mila i Lewandowski. Rezszta moze byc, a powinni grac
Krszynowek ----- Szymkowiak------Sobolewski--- Smolarek

W ataku Zurawski + Rasiak/Frankowski/Niedzielan w zaleznosci od formy :)

Awatar użytkownika
Luk
Posty: 1195
Rejestracja: ndz lut 22, 2004 12:56
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

Post autor: Luk » pn wrz 05, 2005 20:45

zmiana Smolarka za Mile totalne nieporozumienie. Janas powinien wpuscic w tym momencie jakiegos defensywnego gracza a nie latajacego bez ładu Mile. ogolnie lekcewazenie w drugiej polowie rywala i odpuszczenie o malo nie skonczylo sie strata punktow.

NESSUNO

Post autor: NESSUNO » pn wrz 05, 2005 23:17

Jak dla mnie, to do gry w kadrze nie kwalifikują się Boruc, Rząsa, Lewandowski, Radomski, Mila...
Kłos i Bąk też ostatnio popełniają sporo błędów, ale może to przejściowe, więc ich jeszcze bym nie skreślał.
Kłopot z tym, że tak naprawdę nie mamy obecnie klasowych obrońców i defensywych pomocników, którzy wyróżnialiby się swoją grą. I to nie tylko w ligach zagranicznych, ale w nawet w polskiej ekstraklasie. Wystarczy spojrzeć choćby na taki Groclin, jakby nie było czołową polską drużynę, kto tam gra w tyłach...

SKJ
Posty: 2361
Rejestracja: pn mar 29, 2004 10:36
Lokalizacja: z nikąd

Post autor: SKJ » wt wrz 06, 2005 5:06

NESSUNO pisze:Jak dla mnie, to do gry w kadrze nie kwalifikują się Boruc, Rząsa, Lewandowski, Radomski, Mila...
Kłos i Bąk też ostatnio popełniają sporo błędów, ale może to przejściowe, więc ich jeszcze bym nie skreślał.
Kłopot z tym, że tak naprawdę nie mamy obecnie klasowych obrońców i defensywych pomocników, którzy wyróżnialiby się swoją grą. I to nie tylko w ligach zagranicznych, ale w nawet w polskiej ekstraklasie. Wystarczy spojrzeć choćby na taki Groclin, jakby nie było czołową polską drużynę, kto tam gra w tyłach...
Akurat defensywnego w tej chwili to może nam zazdrościć 3/4 Europy. Sobolewski jest świetny. Jest prawie kompletnym graczem na tej pozycji. Ma to czego nie ma i nigdy nie będzie miał Antek Łukasiewicz. Kapitalny strzał i siłę tura.

NESSUNO

Post autor: NESSUNO » wt wrz 06, 2005 7:50

Zgoda, Sobolewski nie jest zły, ale twierdzenie, że zazdrości nam go prawie cała Europa to już chyba spora przesada...
Ale poza nim, kto jeszcze? Mamy niezłych napastników, skrzydłowych, nawet Szymkowiak gra ostatnio nieźle. Na bramce też jest kogo postawić. Natomiast uparcie twierdzę, że defensywę mamy bardzo słabą i co najgorsze nie widać kandydatów do zmiany na tych pozycjach. Zresztą koniec eliminacji to nie czas na przebudowę drużyny. Tyle że to może oznaczać, że na mundialu znów będziemy przegrywać po 4:0.

Camel
Posty: 1101
Rejestracja: śr maja 12, 2004 12:24
Lokalizacja: Śródmieście

Post autor: Camel » wt wrz 06, 2005 10:16

Jeśli byłby czas, wypróbowałbym Błaszczykowskiego, Abotta i Brożka.

Przeprosiłbym się z Hajtą- może by coś pomógł, zwłaszcza, że dobrze się rozumiał z Bąkiem. Kłos faktycznie lepiej sobie radził z boku. Głowackiego bym nie przekreślał, ale narazie nie brałbym pod uwagę. Spróbowałbym też coś zmienić na lewej obronie- Rząsa zagrał kiepsko. Nie wiem, może spróbowałbym Stolarczyka, Kiełbowicza, pokombinowałbym z Żewłakowem. :roll: cięzka sprawa tą lewą obrona

Pomocnicy:
Lewndowski jako defensywny pomocnik na kadrę się nie nadaje ( nie widziałem jak gra w obronie). Jak dla mnie narazie pewniakmi by byli Szymkowiak, Krzynówek, Smolarek, Sobolewski, Kosowski, przydałby się jeszcze jakiś silny, wysoki zawodnik, taki w stylu Kałużnego, tylko o wiele lepszy :lol:
Napadziory:
Żurawski, Frankowski, Rasiak, Olisadebe, jak trzeba to czasem Niedzielan.
Zieńczuka,Jopa i Jelenia jakoś nie widzę w kadrze, może sie uprzedziłem.
W bramce oczywiście Dudek. Następnie Boruc, Kuszczak, Kowalewski. Przyrowski odpada.
Jak tak sobie popatrze, to w porównaniu do Janasa wiele w sumie bym nie zmienił.

Luke
Posty: 444
Rejestracja: ndz mar 14, 2004 20:03
Lokalizacja: sk±din±d

Post autor: Luke » czw wrz 15, 2005 11:27

Zgadzam sie co do Rzasy. Jedno, ale jakze wielkie nieporozumienie w tej kadrze. Koles juz dawno powinien dac sobie spokoj z reperezentacja. Podobno Adamski z RApisu wieden jest dobry, mozna by sie mu przyjzec. Ciesze sie ze wreszcie dostal szanse Jop. To bardzo dobry moim zdaniem obronca.
No i ten nieszczesny Rasiak... drewniany jest niesamowicie (choc sie nieco wyrobil w tej Anglii) Ale bramki strzela, wiec nie mozna sie czepiac:)
No i Brozek. Oczywiscie Pawel. Jesli nie teraz to za rok bedzie nieodlacznym elementem kadry. Tak mi sie wydaje.
I zdecydowanie bym podziekowal LEwandowskiemu. Niech sobie chlopaczyna gra na Ukrainie jak go tam chca. Ale w kadrze nie ma czego szukac.
Ostatnio wyszla sprawa Mauro Cantoro, ktory stara sie o Polskie obywatelstwo. Mysle ze jesli by je otrzymal, to kadrze tez sie przyda.

Awatar użytkownika
DZIADEKKSP
Posty: 1304
Rejestracja: ndz paź 12, 2003 15:26
Lokalizacja: W-wa

Post autor: DZIADEKKSP » czw wrz 15, 2005 11:56

Bramkarze: Dudek , Boruc , Przyrowski
Obrona : Bąk , Żewłakow , Rząsa , Adamski ,Żuraw, Sznaucerer , Kłos
Pomoc : Szymkowiak, Mila, Smolarek , Krzynówek , Kosowski,Radomski , Sobolewski
Napastnicy: Żurawski , Olisadebe, Frankowski,Brożek, Zieńczuk

Dudek - Bąk , Żewłakow ,Adamski , Żuraw, Smolarek , Sobolewski ,Krzynówek , Żurawski , Frankowski , Olisadebe ..to takie bardzo ofensywne rozwiązanie :-)

norweg
Posty: 339
Rejestracja: pt gru 12, 2003 12:17

Post autor: norweg » czw wrz 15, 2005 13:06

ustawione we właściwej kolejności stan na dziś
Bramkarze: Boruc,Dudek , Kuszczak
Obrona : Bąk , długo długo nic
na prawej raczej Baszczyński ,ale sprawdzić trzeba Kusia Adamskiego ,Żewłakowa,dośrodka raczej Kłos ale nie zapomnieć o Hajcie sprawdzić Łukasiewicza lewa niby Rząsa , ale Kiełbowicz też się może podobać chociaż ja osobiście na lewą obrone wystawiałbym Milę.
Pomoc : bezwzględnie Szymkowiak, Smolarek , Krzynówek , i jako defensor z kreatywnym spojrzeniem na grę i dobrą techniką Mauro Cantoro
rezerwy Kosowski taki wiatrak,Zieńczuk
(Radomski ,lewandowski)do wbijania pali
ewentualnie Sobolewski koniecznie sprawdzić Każmierczaka

Napastnicy: Żurawski , Rasiak,Brożek, Frankowski
na pewno nie brałbym Olisadebe i Niedzielana

i pchałbym młodych np.Moryca czy Janczyka zawsze to jakiś młody wystrzeli na MŚ

Awatar użytkownika
DZIADEKKSP
Posty: 1304
Rejestracja: ndz paź 12, 2003 15:26
Lokalizacja: W-wa

Post autor: DZIADEKKSP » pt wrz 16, 2005 8:11

Wczorajszy mecz Wisły pokazał że Głowacki i Baszczyński nie nadają się do kadry
Głowacki - asysta przy 2 bramkach Baszczyński przy jednej

Mokotowski
Wielki Elektronik
Posty: 693
Rejestracja: czw cze 05, 2003 10:36
Lokalizacja: Wola

Post autor: Mokotowski » pt wrz 16, 2005 10:51

Ja jakbym był trenerem, to po meczy z Anglią wywaliłbym Bąka. Wiem, że jest w tej chwili najlepszym środkowym obrońcą, ale po sezonie spęczonym w lidze katarskiej będzie drewnianym emerytem. Wreszcie zacząłbym wystawiac na środku obrony Lewandowskiego, a nie trzymac jako rezerwowego pomocnika. Rząsa nie jest zły. Nie będzie to już nigdy żadna gwiazda, ale od lat gra w przyzwoitych klubach i samym obyciem przewyższa walczaka Baszczyńskiego, który brylowac to może tylko w polskiej lidze. Myślę, że jeżeli dostaniemy się na mistrzostwa, to po 2-3 tygodniowym obozie Rząsa zgrany z Krzynówkiem będą stanowic zajebiście niebezpieczne lewe skrzydło.

El Sisiorro
Posty: 942
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 18:10
Lokalizacja: z tunelu czasoprzestrzennego

Post autor: El Sisiorro » czw mar 02, 2006 12:52

odgrzewam ten temat, bo nie znalazlem innego o reprezentacji, a kusi mnie wlasna ocena wczorajszego meczu:

Żewłakow - w 1 polowie bardzo poprawnie, potem zaspal przy bramce, potem asekuracyjnie, ale zero grania do przodu. 3-
Bąk - zdziwienie - niezle, pewnie w obronie, wedlug mnie nie ponosi winy przy bramce, okazuje sie w lidze katarskiej nadal nie schodzi ponizej pewnego poziomu, wybil spokojnie pare groznych pilek. 4
Jop - jeszcze wieksze zdziwienie - niezly stoper, pare razy przytomnie zagral do przodu, przy bramce bardziej mu przeszkadzal Boruc niz to jego wina. 4
Baszczynski - bardzo dobry mecz, o ile centra na bramke poszla z jego strony (asekurowal Smolarek), to jako jedyny szarpal w 2 polowie i potrafi sprawnie wyjsc do przodu. 4+
Krzynowek - za malo speedu, widac ze brak mu sil, ale gdy swietnie wychodzil to nie widzial go Szymkowiak, ocena nizsza za niewykorzystanie jego potencjalu przez reszte. 3
Szymkowiak - w pierwszej polowie swietny, odbiory i grania do przodu, po przerwie metamorfoza i zupelna cipa, nie mogl sie odnalezc na sniegu i nie widzial dobrych wyjsc skrzydlowych (ale to tez obciaza Janasa). 1 polowa - 5-. 2 polowa - 1+. srednio - 3-
Radomski - zaskakujaco dobry mecz, waleczny, duzo wybiegal, duzo pilek odebral, moze byc z niego pociecha. 4+
Smolarek - jak na mozliwosci, sredniawy. Nie zawsze podawal w tempo (np. do Baszczynskiego), i przegrywal niektore pojedynki 1 na 1, co bylo jego mocna strona. Po przerwie mial za malo pilek by cos pokazac. 3
Frankowski - widac, ze nie odnalazl sie jeszcze w Wilkach. Kilka razy pilka odpadla mu od nogi, ma klopoty ze sprawnym przyjeciem, ale swietnie czai sie na wyjscie zza linii obrony - raz przeciez sedzia zawalil czyste wyjscie. Nie pasuje do Rasiaka, ale potrafi jako pierwszy grac pressingiem - 2+
Rasiak - patrz wyzej - nie pasuje do nikogo (albo nikt do niego). Bez drewnianych uprzedzen - jesli wygrywa glowki to zgrywa do nikogo, podaje w najwiekszy tlum, nie ma uderzenia, ale potrafi tez odebrac pilke. Za slaby w tej formie na kadre. 2

Bramkarze:
Dudek - mial jedna okazje do wyjscia do dosrodkowania i bezblednie. Widac, ze ma lepsze zrozumienie z obrona niz Boruc. Przy strzale z wolnego wygial sie jak struna i asekurowal uderzenie. 5-
Boruc - skocznosc fatalna, nie rozumie sie z obrona (Jop). 1+ (+ za pozniejsze w miare pewne chwyty)

Zmiennicy:
Kosowski - jak zwykle ostatni w defensywie i podania do nikad, nie potrafi juz wykonac takich zrywow, robi wrazenie "kaluznowatosci", czyli wystarczy ze jestem na murawie - 1+
Niedzielan - nie mial za wiele podan, a jak dostawal pilki to niecelnie, ale aktywny (jak na sniegowe warunki) - 2+

Rzasa - slabizna, nie pilnowal swojej strony, nic do przodu, nie ma przyspieszenia (to mozna zwalic na snieg) - 2
Sobolewski - dopasowal sie do cienkiej postawy calosci, ale mial pare przytomnych odbiorow i zagran do przodu - moim zdaniem to jedyna sensowna zmiana byla - 3

Treneiro:
Janas - do 1 polowy ustawil ich przytomnie, zmotywowal, widac bylo ze ufa Szymkowiakowi, kazdy wiedzial co ma robic na boisku - 5
Na 2 polowe gracze wyszli juz z przeswiadczeniem, ze im dobrze idzie, snieg pokrzyzowal plany, Janas (pokazal to juz wiele razy) nie potrafi reagowac na wydarzenia na boisku - zamiast ciagnac wiecej skrzydlami caly czas nieszczesnie podawal Szymkowiak, wogole nie bylo wykorzystania sniegu na swoja strone, czyli strzalow z dystansu, krotkich podan, rozciagania gry - 1
2 polowy razem - Dwója!

Zaryzykowalbym jeszcze Saganowskiego (jakby nie patrzec pyka bramki w 1 portugalskiej) zamiast Rasiaka i koniecznie kogos na lewa strone obrony, Rzasa sie juz nie nadaje, ale przyznam ze nie mam bladego pojecia kogo zaproponowac. kleska nieurodzaju

SKJ
Posty: 2361
Rejestracja: pn mar 29, 2004 10:36
Lokalizacja: z nikąd

Post autor: SKJ » czw mar 02, 2006 23:17

PIECHNA!!! Silny jak tur,świetna zastawka oraz strzał z lewej, prawej nogi oraz z baniaka!! Dla mnie w tej chwili nr1 do ataku z ŻURAWSKIM!!

Awatar użytkownika
Kwik
Posty: 7311
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:24
Lokalizacja: Pilzno
Kontakt:

Post autor: Kwik » pt mar 03, 2006 5:52

Jestem totalnie zaskoczony postawą Rasiaka - nie wiedziałem, że Drewnialdo potrafi biegać :shock:

Smolarek znakomity, ale nie z Niedizelanem (to nie są zawodnicy, którzy mogą grać ze sobą)...

Frankowski - no widać, że się troszkę zatracił, musi odbudować formę i zacząć strzelać!

Dudek - imponujące - gra dobrze pomimo siedzenia na ławce Liverpoolu

Szymkowiak - zaczął myśleć i było ciekawie

Baszczyński - dobrze wchodził z obrony

Żewłakow i Radomski - skuteczni w rozbijaniu akcji

Krzynówek - gra lepiej niż jakiś czas temu...

Kosowski - potyka sie o własne nogi

Rasiak - tak jak wyżej, tylko gra głową i lepsza motoryka

Pasowałby w tej reprezentacji Kuszczak, Piechnai kilku innych... którzy wg mnie jeśli pojadą na mundial dużo nie pograją...

pilsner_chzs
Posty: 30
Rejestracja: czw lis 24, 2005 6:30
Lokalizacja: Dortmund
Kontakt:

Post autor: pilsner_chzs » pt mar 03, 2006 9:21

Zgodzę sie z Smolarkiem, Dudkiem i Szymkowiakiem, reszta strasznie słabo...

ODPOWIEDZ