W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Transfery w Polskiej Lidze, kto się wzmocnił, kto osłabił ?

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

Camel
Posty: 1101
Rejestracja: śr maja 12, 2004 12:24
Lokalizacja: Śródmieście

Post autor: Camel » czw mar 03, 2005 12:52

OŁKIEJ
Oddać cesarzowi co cesarskie:
Kaminero wrzuć na luz z Kusiem bo nudny sie robisz...
Gralton Ciebie to tez w dalszym ciągu dotyczy :wink:
Dajcie spokój chłopaki bo normalnie przez was nabawię się jekiejś Kusiofobii :lol:

pozdr

maciekl
Posty: 3985
Rejestracja: wt maja 27, 2003 12:22

Post autor: maciekl » czw mar 03, 2005 15:30

Wydaje mi się że bardzo osłabił się Górnik Zabrze,
GKS to inna historia młodzi piłkarze z niższych klas mogą zaskoczyć,słabo w Lechu,
Wisła pozornie straciła Gorawskiego (moim zdanie spora strata) i Szymkowiaka ( zysk) ale zyskali Liczkę a to oznacza wzmocnienie linii obronnej coś w Wisłe było słabą stroną no i Liczka wprowadzi do zespołu Brożka i Kuzerę czyli Wisła moim zdaniem bardzo się wzmoniła
podobnie Groclin zastapił zużyte gwiazdy (MOskała,Ziuakowski) naborem zza południowej granicy a ten kierunek się u nich sprawdzał:Krizanac,Sablik czy Mynar
bedzie grsł Nowacki - super piłkarz którego blokował Mila, niewiem jak ze zdrowiem Slusarskiego
Fajnego piłkarza kupiła Amika - Rafał Murawski
Fajnym zakupem jest też Iwański w Lubinie
Pogoń a raczej Ptaki tradycyjnie stado południowoamerykańców czy 5 % szansy że będzie tam ktoś wartościowy chyba że 24 letni Dawid Ptak nauczył suię piłki.
Na tym tle my wypadamy tak sobie ale plusem jest fakt że nikt nie odszedł
co oznacza stabilny skład my chyba zdążyliśmy zapomnieć a jest to bardzo bardzo dużo.

Zapomniałem o Kusiu, więc życzę Marcinowi powrotu do wysokiej formy awansu do repy jego strona nadal jest w repie słaba i wyjazdu do ligi francuskiej.

William
Posty: 1110
Rejestracja: czw gru 18, 2003 13:33

Post autor: William » czw mar 03, 2005 17:26

Płock,Lubin,Pogoń,Dyskobolia,Gks-osłabienia
Odra,Amica,Polonia,Legia-wzmocnienia
reszta bez zmian

Jersy
Posty: 2965
Rejestracja: pt maja 23, 2003 20:01
Lokalizacja: Piaski

Post autor: Jersy » czw mar 03, 2005 19:57

Nie zgadzam się z tezą że od nas nikt nie odszedł (Antek, Szymanek?, Wara?). Biorąc pod uwagę tylko tą rundę to bardzo duże osłabienia. Bo matematycznie rzecz biorąc Duda+Jarczyk<Antek+Szymanek i Wara>Kęska. Jedynie Doros może conieco urozmaicić. Jak nie mieliśmy lewej obrony, tak nie mamy (bo nie wyobrażam sobie żeby w perspektywie meczów z Wisłą na DMC grał ktoś inny niż Stoki), a w obliczu kontuzji Szymanka i Ivana możemy być znowu skazani na Jakosza.

W klubach z naszych okolic nie zaszły rewolucyjne zmiany. Mocne będzie na pewno Zagłębie bo Iwański i Grzelak to jak na polską ligę gracze ponadprzeciętni. Już na jesieni mieliśmy z nimi mnóstwo kłopotów więc może to być nasz najcięższy wyjazd. Cracovia bez rewelacji jeżeli chodzi o ruchy transferowe ale raczej nie były one potrzebne, w kązdej formacji są w miarę mocni. Dyskobolia wzmocniła się (?) zaciągiem dziwnych obcokrajowców, którzy mogą się przyjąć lub nie, plus Golińskim, który według mnie jest mocno przereklamowany. Odejście Mili, Kriżanaca i Sobolewskiego może ich niestety zepchnąć w tabeli.

Za naszymi plecami niewiele spektakularnych ruchów. Drużyna o niemałym potencjale finansowym jaką jest Wisła P. mogła chyba sobie pozwolić na ściągnięcie kogoś lepszego niż 4 Jugole. Oby strata Dudy i Tolka okazała się bolesna. Podobny kierunek pokazała Pogoń - tylko że oni akurat sprowadzili Czechów i Brazylijczyków, przy okazji pozbywając się tych, którzy się nie sprawdzili. Górnik raczej się osłabił niż wzmocnił. Niewielka rewolucja w Lechu z którego odchodzili (Kaczorowski, Goliński, adej) pierwszoplanowi zawodnicy, ale w zamian dokonywano bardziej (Bugała, Wachowicz, Kuś (?)) lub mniej (Świerczewski) przemyślanych transferów. W Odrze rewolucja jedynie na stanowisku trenera ale nijaki Franz raczej do nas nie ma szczęścia. Łęczna ma apetyt żeby nie polecieć i patrząc na jej transfery można być pod wrażeniem. Tyle że nie wszyscy mogą się przyjąć. GKS niestety raczej podzieli los Pogoni i KSZO 2 sezony temu :(

Wendkarz
Posty: 843
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 22:06

Post autor: Wendkarz » pt mar 04, 2005 9:40

Dla mnie dziwny jest transfer Madeja do Lecznej.

kubik
Posty: 1221
Rejestracja: wt paź 19, 2004 20:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kubik » pt mar 04, 2005 9:50

Podpisał na krótko- chyab do końca sezonu więc pewnie liczy na zagranicę. Pewnie sie z Michniewiczem pociął, albo zwiewa z kryzysowego Lecha z powodu braku kasy.

maciekl
Posty: 3985
Rejestracja: wt maja 27, 2003 12:22

Post autor: maciekl » pt mar 04, 2005 15:24

Jersy pisze:Nie zgadzam się z tezą że od nas nikt nie odszedł (Antek, Szymanek?, Wara?). Biorąc pod uwagę tylko tą rundę to bardzo duże osłabienia. Bo matematycznie rzecz biorąc Duda+Jarczyk<Antek+Szymanek i Wara>Kęska. Jedynie Doros może conieco urozmaicić. Jak nie mieliśmy lewej obrony, tak nie mamy (bo nie wyobrażam sobie żeby w perspektywie meczów z Wisłą na DMC grał ktoś inny niż Stoki), a w obliczu kontuzji Szymanka i Ivana możemy być znowu skazani na Jakosza.

(
Masz rację (pisząc nikt nie odszedł uprościłem sprawę) strata Łukasiewicza jest niepowetowana, to dla mnie piłkarz nr 1 jesieni, piłkarz decydujący o defensywie drużyny,
Wojtek Szymanek też mógł grać wszędzie ( w defensyfie)
Duda I Jarczyk będą mieli trudności z zastąpieniem tych piłkarzy, niewiem i chyba nikt nie wie kiedy do gry wróci Udarevic, czyli w obronie straszno.
Ja jako defe. środkowego widzę Dźwigałę ( wiek, kondycja,"szybkość") nie pozwalają mu już grać ofen. środkowego, ale zasadniczo w mecxzach ze słabszymi rywalami powinniśmy grać ofensywną dwójką w środku Mazur - Gołoś tym bardziej że jeden jest bardziej lewy - Gołoś a Mazur bardziej -prawy..
Co zaś do Jarosiewicza - nie jestem do niego do końca przekonanyh, ma przebłyski ale ie jest to piłkarz niezbędny piłkarz od którego wiele zależy, owszem potrafił parę razy pociągnąć mecz ale mam wrażenie że zmarnował już swój potencjał i powyżej szarzyzny ligowej nie wyskoczy.

ODPOWIEDZ