W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Liczka zastępuje Kasperczaka w Wiśle !!!!

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

Awatar użytkownika
Lechu579
Posty: 1527
Rejestracja: sob kwie 03, 2004 15:56
Lokalizacja: Warszawa-Wola

Liczka zastępuje Kasperczaka w Wiśle !!!!

Post autor: Lechu579 » pn gru 13, 2004 20:46

"Zarząd Wisła Kraków S.S.A. informuje, iż w dniu 13 grudnia 2004 trener Henryk Kasperczak, mimo wczesniejszych deklaracji nie przyjął zaproponowanych mu nowych zasad współpracy. W tym stanie rzeczy Zarząd Wisła Kraków S.S.A. podjął decyzję o zatrudnieniu Wernera Liczki, który od 14 grudnia 2004 roku zostaje trenerem Wisły Kraków" - poinformował klub w specjalnym oświadczeniu.

Kasperczak nie zgodził się na podpisanie aneksu do umowy z Wisłą, obowiązującej do 2008 roku. W aneksie miał znaleźć się zapis obligujący Kasperczaka do odejścia z klubu bez odszkodowania, jeśli Wisła nie awansuje do Ligi Mistrzów. Ponadto Kasperczak miał zrezygnować z funkcji menedżerskich, a 30 procent jego poborów miało zostać zamrożone do czasu wywalczenia przez Wisłę mistrzostwa Polski.

Kasperczak pracował w Wisłą od marca 2002 roku. W tym czasie dwukrotnie wywalczył mistrzostwo Polski. O jego zwolnieniu zadecydowały fatalne występy w europejskich rozgrywkach w ostatnich dwóch sezonach.

Liczka w rundzie jesiennej prowadził Górnika Zabrze.

Za Onet.pl

No to jednak Cupiał się zdenerwował!! Ciekawe czy przy takim układzie Wisła obroni tytuł, a i w PP może być nam łatwiej na wiosne.
Pożyjemy zobaczymy.

CruelDemon
Posty: 431
Rejestracja: pt kwie 02, 2004 8:00
Lokalizacja: Ochota!!
Kontakt:

Re: Liczka zastępuje Kasperczaka w Wiśle !!!!

Post autor: CruelDemon » pn gru 13, 2004 21:23

Lechu579 pisze: No to jednak Cupiał się zdenerwował!! Ciekawe czy przy takim układzie Wisła obroni tytuł, a i w PP może być nam łatwiej na wiosne.
Pożyjemy zobaczymy.
To juz zależy od tego jak będzie sie układać współpraca między trenerem a zawodnikami i zależy ilu odejdzie w przerwie zimowej . Chociaż mi sie zdaje
, że nie będzie wielkiej wyprzedaży bo inaczej Liczka by nie przychodził do Wisły . A i jeszcze jedno . Niech nie sprowadza jakiś tandetnych Czechów do drużyny.

Bronson

Re: Liczka zastępuje Kasperczaka w Wiśle !!!!

Post autor: Bronson » pn gru 13, 2004 21:35

CruelDemon pisze:Niech nie sprowadza jakiś tandetnych Czechów do drużyny.
Liczka już wcześniej coś wspominał o sprowadzeniu środkowego obrońcy Górnika Zabrze, Hernaniego Jose da Rosy. Żuraw raczej odejdzie i myślę, że Szymkowiak też coś jeszcze znajdzie, w sumie do końca okna transferowego jeszcze kupa czasu.
Według mnie Wisła powinna trochę zniżyć loty po zmianie trenera i wyprzedaży zawodników, co będą mogli wykorzystać jej rywale w walce o Mistrzostwo i Puchar. W sumie jakby nie patrzeć Cupiał strzelił "samobója" zwalniając jednego z najlepszych polskich trenerów.
Martwi mnie tylko trochę fakt, że Jacek Zieliński nie podpisal jeszcze kontraktu z Legią, gdyby Kasperczak trafił do Legii to był by "samobój roku" w wykonaniu Cupiała.

Lineker
IFC POLONI@
Posty: 4292
Rejestracja: pn lip 05, 2004 11:35
Lokalizacja: >>MURANÓW<<

Post autor: Lineker » wt gru 14, 2004 7:06

Dla mnie Liczka jest za bardzo przereklamowany.Zrobiono z niego guru trenerskie a tak naprawde to co On osiągnął?Jak prowadził Polonie to mieliśmy jeszcze dość mocny skład a nie potrafilismy wyeliminować w PU przeciętnego Twente.Wydaje mi sie,że Cupiał zrobił bład ale to już nie moja sprawa i szczerze mówiąc jakoś mnie to nie martwi.

norbee
Posty: 571
Rejestracja: ndz paź 26, 2003 16:12

Post autor: norbee » wt gru 14, 2004 11:32

Kompletnie nie rozumiem postawy włodarza Wisły :?: Przecież ma miał najlepszych Polskich piłkarzy w składzie, miał najlepszego trenera, miał najlepsze wyniki, praktycznie wygrywał co chciał :!: LM nie udało się zdobyć dlatego że na drodze staneły naprawde dwa kluby klasy światowej :!: Postawa Pana Cupiała jest zastanawiająca, z tego względu że mianowcie gwiazdy tej ekipy stały murem za trenerem, deklarując chęć gry w klubie pod okiem pana Kasperczaka :!: Jednak włodarz wolał zatrudnić przereklamowanego trenera Liczke, który napewno nie dorównuje autorytetem, a już poziomem trenerskim odbiega od H. Kasperczaka zdecydowanie :!: Może pan Cupiał po prostu wystraszył się tego że jest w cieniu swojego trenera, może bał się tego że po prostu Kasperczak ma dużo większe pojęcie, więcej wie, itp, itd. Werner Liczka z całym szacunkiem dla niego jest tylko mocno przeciętnym szkoleniowcem, który nic szczególnego tam nie osiągnie, a pozatym okres Wisły najprawdopodobniej się zakończy, dzięki swojemu włascicielowi.

Jersy
Posty: 2965
Rejestracja: pt maja 23, 2003 20:01
Lokalizacja: Piaski

Post autor: Jersy » wt gru 14, 2004 11:55

norbee pisze:Kompletnie nie rozumiem postawy włodarza Wisły :?: Przecież ma miał najlepszych Polskich piłkarzy w składzie, miał najlepszego trenera, miał najlepsze wyniki, praktycznie wygrywał co chciał :!: LM nie udało się zdobyć dlatego że na drodze staneły naprawde dwa kluby klasy światowej :!:
Że niby Anderlecht to klub klasy światowej? Sądząc po tym co regularnie pokazują w LM to raczej nie. Trudno żeby Wisła trafiła na jakieś Neftczi Baku w ostatniej rundzie, choć nie jest pewne że i z nimi by nie dostała. Ja Cupiała poniekąd rozumiem. On już ma dość notorycznej hegemonii w Polsce i coraz większych kompromitacji w pucharach. W takiej sytuacji (choćby ze względów finanasowych) będzie w stanie poświęcić mistrzostwo dla awansu do LM. A do tego potrzeba zmian bo drużyna pod kierunkiem Kasperczaka jakby stanęła w miejscu. W Wiśle jest w tej chwili mnóstwo zawodników za silnych na Polskę i za słabych na Europę (Gorawski, Zieńczuk, Szymkowiak czy Baszczyński). Nic dziwnego że Cupiał woli ich sprzedać i ściągnąć młodszych, którzy pod kierunkiem Liczki mogą (choć nie muszą) się naprawdę ładnie rozwinąć.

Co do Czecha to ja będę go bronił. Pod jego kierunkiem Polonia grała naprawdę ładną piłkę, było widać jakąś myśl w poczynaniach naszych niezbyt kreatywnych zawodników. Ze składu mistrzowskiego zostało wielu zawodników ale trudno porównywać Tarantulę z Olim czy Bartczaka z Wieszczyckim. W Liczce podobało mi się to że potrafił wprowadzić do pierwszej drużyny młodszych zawodników takich jak Szymanek (19 lat) czy Kuś (20). W ostatnich dwóch meczach rozgrywającym był 17letni wówczas Martins Ekwueme. Czech nie osiągnął z nami żadnych olśniewających sukcesów ale ułożył nam ekipę co najmniej na rok naprzód.

norbee
Posty: 571
Rejestracja: ndz paź 26, 2003 16:12

Post autor: norbee » wt gru 14, 2004 12:29

Bardzo proszę wiadomość która ma związek z odejściem Henryka Kasperczaka :!:

http://sport.onet.pl/1023510,wiadomosci.html

Z całym szacunkiem ale Radosław Sobolewski chyba nie jest graczem tego pokroju co wymienieni w linku gracze :!: Więc kto będzie wprowadzał ich do LM :?: Ah...zapomniałem o młodym Liczce 8)
Prawda jest taka że zgadzam się z którymś komentarzem na onecie, że jest to początek końca hegemonii Wisły w rozgrywkach krajowych, o europejskich nie wspomne :!:

Awatar użytkownika
Luk
Posty: 1195
Rejestracja: ndz lut 22, 2004 12:56
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

Post autor: Luk » wt gru 14, 2004 17:21

Kasperczak zwolniony, Zurawski, Szymkowiak i pewnie jeszcze kilku innych kopaczy odejdzie... jest to problem wisly- nam pozostaje sie tylko cieszyc bo szansa ogrania wisly w PP wzrasta

maciekl
Posty: 3985
Rejestracja: wt maja 27, 2003 12:22

Post autor: maciekl » śr gru 15, 2004 8:54

Całe to zamieszanie z trenerami w Wiśle ma dla nas jeden plus, piłkarze Wisły będą trochę niepewni swojej pozycji ,Liczka pewno wprowadzi jakieś modyfikacje ( nie mnie oceniać lepsze czy gorsze od Kasperczaka) i maszyna wiślacka nie będzie hulała na poczatku sezonu tak jak hulała ( w Polsce) jesienią.
A z kim Wisła gra na początku sezonu ( i to dwa razy,liga mnie nie interesuje) jest szansa aby grać nadal w PP.!
Nie wierzę że Żurawski odejdzie a odejście Szymkowiaka będzie dla Wisły wzmocnieniem.
Wolny Kasperczak oznacza też ciągłe parcie na trenera drużyny znad kanałku to też plus.

A co do trenera Liczki to bez wątpienia fachowiec, to on nadaje swój własny styl drużynie, da z pewnością pograć młodym wiślakom -

dareksp
Emeriten Gang
Posty: 2020
Rejestracja: pn paź 20, 2003 13:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dareksp » śr gru 15, 2004 13:17

"Po ludzku" rzecz biorąc, to Cupiał ma rację. Wisla Kasperczaka gra ładną piłkę, ale tylko w polskiej lidze. Przecież mecz z Dynamo to jakieś kuriozum, przeciez Dynamo grało jak amatorzy (przynajmniej w Polsce, meczu w Tbilisi nie oglądałem), a bramkarz, który wszedł w drugiej połowie... oby został sprowadzony do Legii :lol:
A przecież C. nie po to płaci kosmiczne - jak na Polskę - pieniądze, by chłopcy ogrywali tylko Odrę Wodzisław czy Górnika Łęczna (nasza Polonia to odrębna sprawa :lol: ). A Wisła stanęła w rozwoju. Do tego dochodzi manko w kasie za brak awansu, a piłkarze mówiący o miłości do klubu i trener, jakoś nie chcą partycypować w kosztach "nieszczęścia". To się Cupiał wkurzył. Myślę, że woli nawet na jakiś czas obniżyć loty, by w przyszłości zbudować nową dobrą drużynę na LM. A wydaje mi się, że Liczka, przy odpowiednim zapleczu finansowym, jest w stanie to zrobić. Co by nie mówić, Czesi są jednak piłkarsko trochę lepsi od nas. Dotyczy to zarówno wyszkolenia piłkarzy jak i myśli trenerskiej.

ODPOWIEDZ