W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Historia Polonii Warszawa - Wstęp

Dział dotyczący historii Czarnych Koszul
Awatar użytkownika
Oiolosse
Posty: 4121
Rejestracja: sob maja 31, 2003 23:13
Lokalizacja: Bielany | Marymont | Ruda
Kontakt:

Historia Polonii Warszawa - Wstęp

Post autor: Oiolosse » sob cze 16, 2012 14:00

Archiwum Czarnych Koszul to coś, co chodzi mi po głowie od bardzo dawna. Kilkukrotnie starałem się rozgryźć temat - ruszałem z pracami, ale koniec końców lądowałem na tarczy. Bo ogarnięcie historii Polonii, a nawet tak małego wycinka jak "spisu wszystkich spotkań piłkarskich Polonii Warszawa" to gigantyczne przedsięwzięcie. Dziś, po kilku latach kombinowania wiem, że sam nie dam rady wszystkiego ogarnąć.

Stąd właśnie pomysł na pospolite ruszenie. Wykorzystajmy materiały, które udało mi się zgromadzić, dodajmy te wszystkie które są publicznie dostępne, a na koniec wyszukajmy te, za którymi trzeba będzie się nabiegać. Wszystko to - przy użyciu najprostszego środka komunikacji - forum.

Admini forum zapewnią naszej pracy ramy organizacyjne: Dział który widzicie zawierać będzie w sobie "pod działy" - poszczególne roczniki. Tam z kolei znajdziecie tematy - poszczególne spotkania. Każdy z Was może utworzyć temat - zalążek informacji na temat danego spotkania, zawierający datę, wynik, przeciwnika itp itd. Korzystajcie przy tym z szablonu (np. http://www.wielkapolonia.pl/forum/viewt ... 35&t=14041 )
Zaczniemy od dwóch lat: 1924 i 2012 - nawet mecz sprzed kilku dni stanowi przecież element Historii Polonii.

Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy uzupełniali wątki założone przez innych. Dodawali linki z galeriami zdjęć, skróty video itp itd. Jeśli ktoś brał danego dnia ślub, albo został ojcem - też dajcie znać. Wszystko co spiszemy stanie się podstawą do późniejszego, ładniejszego przedstawienia historii KSP przy pomocy bardziej zaawansowanej strony.

Chyba na początek tyle. Bierzmy się do dłubania :)

XTR78
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 567
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 18:10
Lokalizacja: środek miasta

Re: Historia Polonii Warszawa - Wstęp

Post autor: XTR78 » ndz cze 17, 2012 13:41

Wrzucać skany z gazet czy tylko suche informacje?

Awatar użytkownika
Oiolosse
Posty: 4121
Rejestracja: sob maja 31, 2003 23:13
Lokalizacja: Bielany | Marymont | Ruda
Kontakt:

Re: Historia Polonii Warszawa - Wstęp

Post autor: Oiolosse » ndz cze 17, 2012 14:00

XTR78 pisze:Wrzucać skany z gazet czy tylko suche informacje?
Wszystko. Skany (koniecznie z podaniem źródła), zdjęcia, filmy itp.

XTR78
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 567
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 18:10
Lokalizacja: środek miasta

Re: Historia Polonii Warszawa - Wstęp

Post autor: XTR78 » pn cze 18, 2012 9:18


ODPOWIEDZ