W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Centralna Liga Juniorów 2014/2015

Wszystko co związane z juniorami Polonii

Moderator: Torped

gen_Patton
Posty: 2526
Rejestracja: czw maja 31, 2007 11:35

Re: Centralna Liga Juniorów 2014/2015

Post autor: gen_Patton » pt maja 01, 2015 14:13

Relacja trenera Adama Chmielewskiego:

Ważne punkty w Kielcach

Po dwóch porażkach z Legią i Wisłą Kraków, juniorzy MKS w meczu Centralnej Ligi Juniorów odnieśli cenne zwycięstwo w meczu wyjazdowym z Korona Kielce.
Wynik 1-0 jest cenny nie tylko w kontekście zdobyczy punktowych i miejsca w tabeli lecz także dlatego że do tego meczu przystępowaliśmy w mocno przemeblowanym składzie. Krótki czas pomiędzy ostatnimi meczami poświęciliśmy głównie na doskonalenie gry obronnej co przyniosło oczekiwane efekty.
Sam mecz nie był wielkim widowiskiem. Drużyna Korony, bardzo mocna fizycznie, od początku rzuciła się do ataku i choć robiła to chaotycznie zepchnęła nas do obrony. Staraliśmy się w miarę upływu gry przejmować inicjatywę i w konsekwencji przeprowadziliśmy kilka składnych akcji skrzydłami z których jedna przyniosła bramkę. Po dobrym podaniu ze środka od rozgrywającego pierwszy mecz w tej rundzie Bazylego Kokota, Przemek Płacheta płasko dośrodkował do zamykającego akcję Salli, którego uprzedził obrońca i nieszczęśliwie dla swojej drużyny wpakował piłkę do bramki.
Gospodarze do przerwy oddali jeszcze jeden bardzo groźny strzał który na nasze szczęście wylądował na poprzeczce. Po przerwie obraz gry był taki, że Korona starała się atakować a MKS organizować kontry. Obie drużyny stworzyły po kilka okazji lecz może poza jednym strzałem głową po rzucie rożnym gospodarzy, nie można było powiedzieć że były to okazje 100%.
Po meczu walki, gdzie drużyna zostawiła dużo serca na boisku, zdobyliśmy 3 pkt, które przybliżają nas do celu, którym jest zajęcie drugiego miejsca w tabeli na koniec sezonu.

Korona Kielce CLJ - Polonia Warszawa CLJ 0:1
Bramka: samobójcza (as. Płacheta)
Michał Choroś- Bazyli Kokot, Piotr Stępniak, Kacper Roszak-Kasza, Bartosz Wybraniec- Rene Salla (70min Patryk Osiak), Sebastian Pindor, Maciej Wilanowski, Mateusz Jaroszewski (65min Filip Kowalczyk), Przemek Płacheta (80 min Krystian Siatkowski) Aleksander Giczela

puszczyk76
Posty: 238
Rejestracja: śr lut 04, 2015 9:10

Re: Centralna Liga Juniorów 2014/2015

Post autor: puszczyk76 » śr maja 06, 2015 13:10

Patton
gdzie i o której CLJ gra w ten weekend?
To może być już mecz o awans
Podziel się z gawiedzią tą jakże ważną a widać tajemną informacją.

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29039
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: Centralna Liga Juniorów 2014/2015

Post autor: elektryk » śr maja 06, 2015 16:07

puszczyk76 pisze:Patton
gdzie i o której CLJ gra w ten weekend?
To może być już mecz o awans
Podziel się z gawiedzią tą jakże ważną a widać tajemną informacją.
Ursus

puszczyk76
Posty: 238
Rejestracja: śr lut 04, 2015 9:10

Re: Centralna Liga Juniorów 2014/2015

Post autor: puszczyk76 » śr maja 06, 2015 20:14

dzięki
jak wiesz że w Ursusie, to może też wiesz dlaczego to takie takie jest

puszczyk76
Posty: 238
Rejestracja: śr lut 04, 2015 9:10

Re: Centralna Liga Juniorów 2014/2015

Post autor: puszczyk76 » ndz maja 10, 2015 15:38

2-0 z Motorem
półfinał coraz bliżej chociaż to co dzisiaj widziałem optymizmem przed tymże półfinałem nie nastraja
W pierwszej połowie nasza dominacja uwieńczona tylko jednym golem.
W II połowie jakby nas ktoś podmienił.Wolno wręcz nieporadnie w środku pola, bez pomysłu z przodu. Nas zawodnik grający an 9 grał jakby za karę. Motor ( przeciętna drużyna środka tabeli) dominowała. I tylko dobrej postawie Kucza w bramce ( dwie bardzo dobre interwencje praktycznie chroniące przed utratą bramki, chociaż Tomek nadal bardzo niepewny przy górnych piłkach, no ale to może kwestia wzrostu) i szczęściu nasi obrońcy dwa razy w jednej akcji wybijali piłkę z pustej bramki wygraliśmy ten ważny mecz.
Najważniejsze że się udało. Brawo chłopcy.
Tym razem nie napiszę brawo trenerzy, bo nie rozumiem jaki był cel trzymania na boisku tak długo wyraźnie przemęczonego Urbana ( kilka strat w środku pola, po jednej wsadził kolegę na kartkowy faul) no i kwestia Przemka Płachety. To świetny materia na piłkarza, ale dzisiaj trzymanie go do 80 min na boisku kosztem Filipa Kowalczyka to nierozwaga.
:flaga:

destroyer
Posty: 11822
Rejestracja: pn lip 30, 2012 17:55

Re: Centralna Liga Juniorów 2014/2015

Post autor: destroyer » ndz maja 10, 2015 17:37

Wisła Puławy - Jagiellonia 2:2, więc mamy 9 punktów przewagi i 3 mecz do rozegrania. Czyli nasi się już zakwalifikowali do półfinałów?

puszczyk76
Posty: 238
Rejestracja: śr lut 04, 2015 9:10

Re: Centralna Liga Juniorów 2014/2015

Post autor: puszczyk76 » ndz maja 10, 2015 18:20

już prawie
żeby nie liczyć na innych trzeba w 3 meczach zdobyć 1 punkt
nie wyobrażam sobie, że nie będzie półfinału
i mam nadzieję, że na głównej płycie ten półfinał będzie

destroyer
Posty: 11822
Rejestracja: pn lip 30, 2012 17:55

Re: Centralna Liga Juniorów 2014/2015

Post autor: destroyer » ndz maja 10, 2015 18:34

a no tak, zapomniałem, że Jaga wygrała pierwszy mecz z nami. Też nie wyobrażam sobie braku awansu, 3 mecze gramy z drużynami z samego dołu tabeli

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29039
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: Centralna Liga Juniorów 2014/2015

Post autor: elektryk » ndz maja 10, 2015 22:06

Dobra. Półfinał nasz! Mega brawa i gratulacje dla wszystkich, którzy się do tego niewątpliwego sukcesu przyłożyli. Teraz jest kilka tygodni by jak najlepiej przygotować się na Lecha. Najlepszą juniorską ekipą w Polsce.
Można ich przejść? W piłce wszystko jest możliwe, ale zanim chłopcy wyjdą na ten dwumecz to trzeba im pomóc w jak najlepszym się przygotowaniu do tego.

Po pierwsze:

Mecz U SIEBIE. KONWIKTORSKA TO ICH I NASZ DOM

Po drugie:
Muszą zagrać najlepsi jacy są dostępni. Czyli Igor musi szybko nastukać punktów w 3 lidze by młodzi mogli zagrać przede wszystkim w półfinale i tylko tym się zająć. Dokoptować tych co są w jedynce a nie grali w CLJ ( młody Dźwigu jeszcze się łapie? Niksiński? Ktoś może jeszcze?

Reszta w głowach i nogach trenerów i chłopaków.

Gratuluję i życzę powodzenia w półfinale. A potem? Jeden krok do Young Champions League...

gen_Patton
Posty: 2526
Rejestracja: czw maja 31, 2007 11:35

Re: Centralna Liga Juniorów 2014/2015

Post autor: gen_Patton » ndz maja 10, 2015 23:15

elektryk pisze:Dokoptować tych co są w jedynce a nie grali w CLJ ( młody Dźwigu jeszcze się łapie? Niksiński? Ktoś może jeszcze?
Janek '94, Niksiński '94. Reszta też poza możliwością występu w CLJ (oczywiście nie piszę tu o chłopakach, którzy w tym sezonie są i tu, i tu).

puszczyk76
Posty: 238
Rejestracja: śr lut 04, 2015 9:10

Re: Centralna Liga Juniorów 2014/2015

Post autor: puszczyk76 » pn maja 11, 2015 8:10

elektryk pisze:Dobra. Półfinał nasz! Mega brawa i gratulacje dla wszystkich, którzy się do tego niewątpliwego sukcesu przyłożyli. Teraz jest kilka tygodni by jak najlepiej przygotować się na Lecha. Najlepszą juniorską ekipą w Polsce.
Można ich przejść? W piłce wszystko jest możliwe, ale zanim chłopcy wyjdą na ten dwumecz to trzeba im pomóc w jak najlepszym się przygotowaniu do tego.

Po pierwsze:

Mecz U SIEBIE. KONWIKTORSKA TO ICH I NASZ DOM

Po drugie:
Muszą zagrać najlepsi jacy są dostępni. Czyli Igor musi szybko nastukać punktów w 3 lidze by młodzi mogli zagrać przede wszystkim w półfinale i tylko tym się zająć. Dokoptować tych co są w jedynce a nie grali w CLJ ( młody Dźwigu jeszcze się łapie? Niksiński? Ktoś może jeszcze?

Reszta w głowach i nogach trenerów i chłopaków.

Gratuluję i życzę powodzenia w półfinale. A potem? Jeden krok do Young Champions League...
Szansa jest zawsze.
Tu dużo zależy od tego kogo Lech oddeleguje na ten półfinał.
Nazwiska robią wrażenie ( Wolak, Serafin, Bednarek, Kurbiel). No i Lech chce to wygrać. Chcą pokazać Legii, że rzeczywiście mają najlepszą akademię w Polsce i chcą grać w Young League.
Dużo będzie zależało od tego czy Igor będzie się umiał wznieść ponad swoje uprzedzenia i zagrają rzeczywiście najlepsi w danej chwili. I czy będzie umiał politycznie rozegrać obsadę pozycji nr 9 i prawego skrzydła. Stali bywalcy na stadionie w Ursusie wiedzą o czym piszę. ciekaw jestem ich zdania. Wczoraj silną ekipę z dawnych trybun makorregionu młodszych widziałem. Ciekawe kto się poświęcił i towarzystwo do domów rozwoził?
Misja trudna, ale możliwa do wykonania. To juniorska piła, nieraz dyspozycja dnia decyduje, albo dzień konia jednego zawodnika.

puszczyk76
Posty: 238
Rejestracja: śr lut 04, 2015 9:10

Re: Centralna Liga Juniorów 2014/2015

Post autor: puszczyk76 » pn maja 11, 2015 8:15

no i pytanie do Pattona ( z reguły mi nie odpowiada, ale może się przełamie). Jaka jest szansa na rozegranie półfinału na Konwiktorskiej i zrobienia wokół wydarzenia szumu marketingowego, przyciągnięcia na trybuny jak największej ilości kibiców. Przede wszystkim dlatego, żę tym chłopakom ( szczególnie z rocznika 96, którzy kończą karierę juniorską) należy się od klubu taki gest. Oni już pokazali ( i jeszcze pokażą) co zrobili dla MKS. Teraz Patton kolej na Ciebie :choragiewka:

kiki
Posty: 202
Rejestracja: pt mar 29, 2013 21:49

Re: Centralna Liga Juniorów 2014/2015

Post autor: kiki » pn maja 11, 2015 8:48

Patton myślę że chłopaków trzeba docenić ( zwłaszcza tych z 96 + M.Brudnicki i Choroś to ich drugi półfinał MPJ) myślę że fajnie by było gdyby przed meczem z Radomiakiem zaprezentować tych chłopaków wszystkim kibicom Polonii zaprosić wszystkich zawodników którzy przyczynili się do tego niewątpliwie wielkiego sukcesu ( Gromek-kapitan tego zespołu obecnie Bzura rep.kraj, Możdżonek rep.kraj obecnie Bzura, Dylewski obecnie Victoria Sulejówek , Żyro obecnie Legionowia ) przepraszam jeśli o którymś zapomniałem .
I jeszcze jedno warto by było zaprosić ojca tego sukcesu Ł.Chmielewskiego bo co by nie mówić to on stworzył ten zespół ( 8 lat treningów i selekcji) i oczywiście Dawida Suta który pomagał Chmielewskiemu w ostatnim okresie i zżył się mocno z tymi chłopakami ( do tej pory jeżdzi na ich mecze nie tylko te w Warszawie ale i na wyjazdy)

gen_Patton
Posty: 2526
Rejestracja: czw maja 31, 2007 11:35

Re: Centralna Liga Juniorów 2014/2015

Post autor: gen_Patton » pn maja 11, 2015 18:33

puszczyk76 pisze:no i pytanie do Pattona ( z reguły mi nie odpowiada, ale może się przełamie). Jaka jest szansa na rozegranie półfinału na Konwiktorskiej (...) Teraz Patton kolej na Ciebie :choragiewka:
Spokojna głowa, odpowiednie osoby trzymają rękę na pulsie ;)

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29039
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: Centralna Liga Juniorów 2014/2015

Post autor: elektryk » pn maja 11, 2015 19:27

gen_Patton pisze:
puszczyk76 pisze:no i pytanie do Pattona ( z reguły mi nie odpowiada, ale może się przełamie). Jaka jest szansa na rozegranie półfinału na Konwiktorskiej (...) Teraz Patton kolej na Ciebie :choragiewka:
Spokojna głowa, odpowiednie osoby trzymają rękę na pulsie ;)
Oby tylko oprócz trzymania pulsu poszły efekty tego działania.

Jaco1911
Posty: 113
Rejestracja: pt maja 02, 2014 23:21

Re: Centralna Liga Juniorów 2014/2015

Post autor: Jaco1911 » pn maja 11, 2015 20:39

Będą efekty. Ojciec chłopaka który gra w pierwszym składzie na prawej pomocy zapłaci za boisko na stadionie k6. Za to ten ma zagrać no i gra mimo beznadziejnych swoich występów i grać będzie. Masz przy okazji odpowiedź czy Polonia wyjdzie w najmocniejszym składzie. Odpowiedź: nie. Bo nie będzie kasy na główną płytę przy konwiktorskiej. Zresztą puszczyk o tym pisze wyżej: "Dużo będzie zależało od tego czy Igor będzie się umiał wznieść ponad swoje uprzedzenia i zagrają rzeczywiście najlepsi w danej chwili. I czy będzie umiał politycznie rozegrać obsadę pozycji nr 9 i prawego skrzydła. Stali bywalcy na stadionie w Ursusie wiedzą o czym piszę." Sorry elektryku taki mamy klimat w MKS :) i dlatego Chmielewski nie chciał się w to bawić i brudzić sobie rąk.

puszczyk76
Posty: 238
Rejestracja: śr lut 04, 2015 9:10

Re: Centralna Liga Juniorów 2014/2015

Post autor: puszczyk76 » wt maja 12, 2015 11:27

nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem zakończenie Twojego posta.
Sugerujesz, że podłożem odejścia Chmielewskiego był brak zgody na faworyzowanie jakiegoś grajka kosztem innych
Bo ja żyjęw świadomości, żeto konflikt z Końką był przyczyną

Awatar użytkownika
bartekd
Posty: 1039
Rejestracja: pn cze 10, 2013 17:03

Re: Centralna Liga Juniorów 2014/2015

Post autor: bartekd » czw maja 14, 2015 19:43

Czy ktoś może coś więcej powiedzieć o Kokocie? Gołaszewski chce/musi na niego stawiać. Dobry jest?
Który z juniorów jest faworyzowany za pieniądze ojca?

kiki
Posty: 202
Rejestracja: pt mar 29, 2013 21:49

Re: Centralna Liga Juniorów 2014/2015

Post autor: kiki » pt maja 15, 2015 2:22

Kokot to bardzo sympatyczny chłopak dobry duch tego zespołu ambitny waleczny bardzo średni technicznie bardzo bardzo średni taktycznie u poprzedniego trenera balansował ciagle między pierwszym składem a ławką u obecnych trenerów nie grał prawie wcale na 10 meczy zagrał w 2 ostatnich i raz był na ławce .
Dziwne rzeczy dzieją się w tym klubie skoro zawodnik który nie łapie się w juniorach po 2 meczach okazuje się najlepszy i dostaje powołanie do 1 zespołu a zawodnik trenujący z 1 zespołem schodząc do juniorów na mecz siedzi prawie cały mecz na ławce najlepszy strzelec zespołu który do tej pory grał całe mecze w ostatnim wchodzi na 15-20 minut .

puszczyk76
Posty: 238
Rejestracja: śr lut 04, 2015 9:10

Re: Centralna Liga Juniorów 2014/2015

Post autor: puszczyk76 » pt maja 15, 2015 15:22

bartekd pisze:Czy ktoś może coś więcej powiedzieć o Kokocie? Gołaszewski chce/musi na niego stawiać. Dobry jest?
Który z juniorów jest faworyzowany za pieniądze ojca?
Bartek
dla dobra chłopaków nie można teraz o tym pisać.
Faktem jest ( co Kiki napisał w poprzednim poście) że kilku chłopaków jes prostacko wręcz faworyzowanych, kilku jest jebanych i zamykanych w szafie, przede wszystkim za niepokorność rodziców w kontaktach z MKS. Dziwi tylko żetak zasłużony dla polonii człowiek jak obecny decydent w tej drużynie wchodzi w takie buty

destroyer
Posty: 11822
Rejestracja: pn lip 30, 2012 17:55

Re: Centralna Liga Juniorów 2014/2015

Post autor: destroyer » sob maja 16, 2015 13:15

Jaga przegrała 2:1 ze Stalą, zatem nasze chłopaki mają już pewny awans do półfinałów, brawo!

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29039
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: Centralna Liga Juniorów 2014/2015

Post autor: elektryk » sob maja 16, 2015 13:30

No i git. do półfinału daleko więc teraz bronić 3 ligi, ogrywać młodych a potem wszyscy na kartoflarzy! !

destroyer
Posty: 11822
Rejestracja: pn lip 30, 2012 17:55

Re: Centralna Liga Juniorów 2014/2015

Post autor: destroyer » sob maja 16, 2015 13:34

Pierwszy mecz z Lechem jest tego samego dnia, co mecz 1 drużyny z Sokołem w Aleksandrowie, trochę słabo.

Awatar użytkownika
plonio
Posty: 5325
Rejestracja: czw lis 15, 2012 20:46
Lokalizacja: Białołęka

Re: Centralna Liga Juniorów 2014/2015

Post autor: plonio » sob maja 16, 2015 13:42

destroyer pisze:Pierwszy mecz z Lechem jest tego samego dnia, co mecz 1 drużyny z Sokołem w Aleksandrowie, trochę słabo.
W tym tempie to Igor dużo wcześniej utrzyma zespół w III lidze. Stąd na mecz z Sokołem będzie można wystawić tych, którzy z Lechem grać nie będą.

destroyer
Posty: 11822
Rejestracja: pn lip 30, 2012 17:55

Re: Centralna Liga Juniorów 2014/2015

Post autor: destroyer » sob maja 16, 2015 13:48

oby to się udało, ale jeszcze jestem problem ze sztabem, ciężko będzie im być w 2 miejscach w tym samym czasie

ODPOWIEDZ