W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Młodzieżowa Liga Mistrzów

Wszystko co związane z juniorami Polonii

Moderator: Torped

maciekl
Posty: 3985
Rejestracja: wt maja 27, 2003 12:22

Młodzieżowa Liga Mistrzów

Post autor: maciekl » ndz gru 18, 2011 10:19

Stec z Wyborczej popełnil taki oto artykuł

Może trzeba zgłosić młodych piłkarzy Polonii,


Dziennikarz "Gazety Wyborczej" i Sport.pl Rafał Stec wystosował list otwarty do władz Legii Warszawa i Lecha Poznań. Apeluje w nim o to, by zespoły, których akademie uchodzą za najlepsze w kraju, zgłosiły swoich juniorów do małej Ligi Mistrzów - rozgrywek NextGen Series dla zawodników do lat 19.




"Na pomysł wpadł Mark Warburton (dyrektor sportowy angielskiego Brentford i w ogóle zapaleniec do szkolenia dzieciaków), zaproszenie przyjęło 16 klubów z 11 krajów, jesienią ich juniorzy rywalizowali w fazie grupowej, do wiosennych ćwierćfinałów awansowały Barcelona, Sporting Lizbona, Aston Villa, Tottenham, Olympique Marsylia, Liverpool, Ajax oraz (prawdopodobnie) Inter Mediolan. Cel: maksymalnie upodobnić zabawę do prawdziwej, dorosłej Champions League, choć turniej finałowy ma się odbyć w Abu Dhabi" - pisze na swoim blogu Rafał Stec.



"Dlatego apeluję do Andrzeja Dawidziuka i Marka Jóźwiaka, by zgłosić tam juniorów Lecha Poznań i Legii Warszawa. Rozgrywki się rozrastają, w następnym sezonie mają do nich dołączyć kolejne renomowane firmy, ale na razie nikt nie wspomina o kwalifikacjach, przez które trzeba by się przebijać. Obowiązuje raczej zasada "kto pierwszy, ten lepszy". Skoro przyjęte zostało Molde, to nie sądzę, by czołowe kluby polskie wydały się organizatorom mniej godne elity. Co więcej, Warburton twierdzi, że zależy mu na umiędzynarodowieniu rozgrywek i chce rozlewać je na nowe kraje - można przeczytać na blogu Rafała Steca.

Cały wpis znajdziesz na blogu Rafała Steca A jednak się kręci... »


I nie myślmy na razie o kosztach, tylko zgłaszajmy.
Miasto, ministerstwo sportu a może i PZPN, dofinansują zwłaszcza jak postawi się ich przed faktem dokonanym
moim zdaniem wystarczy chcieć
a nie wierzę że nasi młodzi są gorsi od młodych z innych klubów


Tiger
Posty: 602
Rejestracja: śr kwie 30, 2003 11:59

Re: Młodzieżowa Liga Mistrzów

Post autor: Tiger » wt gru 27, 2011 15:24

Kosztów niby nie ma tak naprawdę, choć nie bardzo chce mi się w to wierzyć. Problem może byc w tym, że MKS a KSP SA to jednak inne byty i obawiam się o pociągnięcie tematu.
Inna sprawa, że można spodziewać się selekcji wobec większej ilości zgłoszeń, zwł. z danego kraju. A być może niektórzy będą chcieli pochwalić się sukcesami w ostatnim czasie, a te były u nas ostatnio na skalę ogólnopolską chyba z rocznikiem 1989/90 latem 2008 r. Sprawdziłem sobie w necie ostatni sezon i zawody mniej lub bardziej oficjalne to :

Rocznik 1992/3:
1. Jagiellonia Białystok
2. Górnik Zabrze
3. Bałtyk Koszalin
4. Zagłębie Lubin

1994/5:
1. Chemik Police
2. Legia Warszawa
3. Rozwój Katowice
4. OKS Stomil Olsztyn

1995: (szkolne Coca Cola Cup)
1. gimnazjum 48 MOSSM W-wa (głównie Mazur Karczew, od nas Żebrowski, a w zasadzie Trybuła [obaj zamienili się miejscami po sezonie])
2. gimnazjum OKS Olsztyn 1995
3. gimnazjum GKS Bełchatów
4. gimnazjum Korony Kielce

1997: (polskie finały eliminacji do ME Nike/Premier)
1. Stal Mielec
2. Legia Warszawa
3. Lech Poznań
4. Arka Gdynia

2000: (polskie finały eliminacji do ME VW Masters)
1. Lech Poznań
2. Legia Warszawa
3. Śląsk Wroclaw
4. GKS Bełchatów
------------
9-12. Polonia 2000

W tym roku jest trochę lepiej, bo możemy liczyć ewentualnie na udział w rozgrywkach ogólnopolskich 1995 (i tu może być niezłe miejsce, bo poza Olsztynem i może Białymstokiem? nie bardzo widzę konkurencję poważną), i moooże 1998.
Inna sprawa, że gdyby z danego województwa wychodziły powiedzmy po 2 drużyny, to nasi i tak mogliby zajść bardzo daleko. Tyle że ew. sukcesy mogą przyjść za późno w kontekście tegorocznej aplikacji, ale już pod kątem sezonu 2013/14 mogłyby być przydatne. Inna sprawa, ze nieco niepokoją mnie nasze młodsze roczniki (tak od 2000, może 2001 w dół), które mają chyba nieco do nadrobienia; mam wrażenie, że ich pozycja wyjściowa (tj. powiedzmy po naborze, który może się nie do końca udał, i wstępnym przesiewie) nie była za mocna. Co do części starszych roczników, to przez jakiś czas odnosiłem wrażenie, że ważniejsze było tam zbudowanie sprawnie działającej drużyny niż oszlifowanie jak największej ilości indywidualności, które poradzą sobie w dorosłej piłce. Chociaż to się chyba teraz poprawia. Niestety w tym momencie ciężko dostrzec w ME postaci z potencjałem na poważne zaistnienie w I drużynie (chcę się mylić), chyba że w defensywie.

arslan1
Posty: 1
Rejestracja: czw gru 25, 2014 11:34

Re: Młodzieżowa Liga Mistrzów

Post autor: arslan1 » czw gru 25, 2014 11:38

I nie myślmy na razie o kosztach, tylko zgłaszajmy.
Miasto, ministerstwo sportu a może i PZPN, dofinansują zwłaszcza jak postawi się ich przed faktem dokonanym
moim zdaniem wystarczy chcieć
a nie wierzę że nasi młodzi są gorsi od młodych z innych klubów


_______________________--
Arslan1

ODPOWIEDZ