W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

5.11 - POLONIA - Znicz Jaroslaw

Wszystkie tematy związane z sekcją koszykówki

Moderatorzy: AvantGarde, Piotr WW

Syriusz
Posty: 3588
Rejestracja: pn mar 01, 2004 18:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

5.11 - POLONIA - Znicz Jaroslaw

Post autor: Syriusz » sob lis 04, 2006 0:05

Szansa do obejrzenia Polonii u nas, na Obozowej :)

Aż się wybieram, a co! :)

Niedziela, 18:00

PLK.pl

Polonia SPEC – Sokołów Znicz: Wzloty i upadki- Wygrana z Prokomem nie zmienia naszego budżetu i celów– mówi trener Polonii Wojciech Kamiński przed meczem ze Zniczem.




Kluby z Warszawy i Jarosławia były w ostatni weekend na ustach całej koszykarskiej Polski, ale na dwóch różnych biegunach emocji. Po zwycięstwie z Prokomem media pisały o postawie stołecznych koszykarzy w samych superlatywach, a przedsezonowe transfery Kamińskiego oceniono na piątkę z plusem. – To w niczym nie zmienia naszej sytuacji. Nie powiększyło to nam budżetu, nie zmieniło naszych celów – uważa trener Polonii.


O ile w Warszawie była wielka radość, to w Jarosławiu stypa. Po nieprzyjemnych zajściach z niedzieli wyrzucono z kluby jego największą gwiazdę – Tonego Akinsa oraz Roberto Gittensa. Zawieszeni są też Grzegorz Kordas i Tomasz Fortuna.


Dlatego jarosławianie chcieli przełożyć niedzielny mecz. - Można próbować przekładać, ale za problemy dyscyplinarne, jakie ma ze swoimi graczami Znicz, odpowiada tylko i wyłącznie Znicz, a nie Polonia. My i tak mamy swoje problemy, bo halę dzielimy z siatkarzami i czas też mamy limitowany. Podam przykład – w poprzednim sezonie przed meczem w Ostrowie miałem w zespole epidemię grypy, większość drużyny była poważnie chora. Mecz nie został przełożony, pojechaliśmy do Ostrowa i wygraliśmy. Nasz mecz z Prokomem pokazał też, że w koszykówce wszystko jest możliwe i jeśli jest walka, zaangażowanie i mądrość, to można wygrać każdy mecz – uważa Kamiński.


Polonia też ma problemy kadrowe. – Michał Przybylski miał problemy z zatruciem, dlatego nie zagrał w Sopocie. Teraz pogra, ale jest fizycznie bardzo słaby. Kenny Walker skręcił kostkę i tak naprawdę do treningów wróci w sobotę. – informuje Kamiński. Trener stołecznych koszykarzy wciąż czeka na powrót do gry kontuzjowanych Roberta Pacochy i Tomasza Pisarczyka. – Może jak oni wrócą, a debiutanci się ograją, to będzie można mówić, że jest lepiej. Na razie mamy tak kruchy skład, że byle problem czy obniżka formy potrafi nam pokrzyżować szyki. W żadnym meczu nie jesteśmy faworytem, a każde zwycięstwo musimy sobie wywalczyć ciężką pracą na treningach i zaangażowaniem podczas gry – mówi trener Polonii SPEC.


Trener jarosławian ma na temat faworyta niedzielnego meczu inne zdanie. - Polonia jest na fali. Wygrała w Sopocie, wcześniej wysoko pokonała u siebie mocną Kotwicę. Widać, że ten zespół złapał odpowiednią formę. Wydaje mi się, że chyba nie mają słabych punktów, no może poza ławką. Jest pięciu, sześciu bardzo dobrych graczy. My będziemy próbowali walczyć tym, co mamy, może uda się czymś zaskoczyć rywali.– komentuje Stanisław Gierczak.


Po meczu z Prokomem kontrakt ze stołecznym klubem przedłużył środkowy Kenny Walker. Amerykanin był wcześniej na testach w Świeciu i Gdyni, ale dopiero w Warszawie dostał szanse. I pokazał, że jest wartościowym graczem – skacze wysoko i ma świetny rzut (15/15 z wolnych w Polonii). – Ma rączkę, to fakt. Ale ja nie zachęcam go do gry na obwodzie, raczej staram się ustawiać go bliżej kosza. On i Reynolds mogą grać wymiennie na środku lub na skrzydle i tak ich będę ustawiał – tłumaczy Kamiński.


Następcą Akinsa w zespole Znicza ma być Ricky Clemons, który jest koszykarzem kontrowersyjnym. Ma na swoim koncie wyrok, jego problemy z prawem spowodowały, że wyrzucono go z uczelni Missouri. Ale w Europie idzie mu lepiej – w poprzednim sezonie zdobył mistrzostwo Łotwy z zespołem Ventspils, grał też dobrze w pucharze ULEB. – Znam tego gracza i uważam, że jest bardzo groźny. Widać, że potrafi w krótkim czasie zdobywać sporo punktów na bardzo dobrym procencie. Będziemy musieli zrobić wszystko, by nie dać się mu rozkręcić. – ocenia nowy nabytek jarosławian trener Kamiński.


Inaczej widzi to trener Znicza. - Jedziemy do Warszawy z jednym rozgrywającym w dodatku zupełnie niezgranym z zespołem. – mówi. Kto będzie pomagał Clemonsowi? - Na treningu trener ustawiał mnie chwilę na jedynkę, ale nie sadzę bym to ja rozgrywał. – dodaje Jacek Sulowski, który rok temu w Polonii też sporadycznie występował jako prowadzący grę.


W ostatniej kolejce Polonia, po fantastycznym meczu i emocjonującej dogrywce wygrała z Prokomem w Sopocie 89:84, a 30 punktów zdobył Antonio Hudson. Koszykarze z Jarosławia przegrali tydzień temu na własnym parkiecie z Polpakiem Świecie 56:68, choć świetny mecz rozegrał Przemysław Łuszczewski (17 punktów, 8 zbiórek).


Mecz Polonii ze Zniczem zostanie rozegrany w niedzielę, w hali na Kole (Obozowa 60). Początek spotkania o 18.00, a bilety (w cenie 10, 15 i 20 zł) do nabycia w hali przed meczem.

MICHAL KSP
Posty: 1212
Rejestracja: śr lip 09, 2003 2:18
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: MICHAL KSP » sob lis 04, 2006 0:57

dla każdego kibica klub przygotował tego dnia upominki!

Tytus
Posty: 1376
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 10:55
Lokalizacja: Mazury

Post autor: Tytus » sob lis 04, 2006 8:24

Będzie trudno, ale ambicja i walka to jest to czego napewno nie zabraknie.Naprzód POLONIO !!!.

Kezlok
Posty: 713
Rejestracja: wt cze 15, 2004 16:44

Post autor: Kezlok » ndz lis 05, 2006 10:12

Po ile są bilety ulgowe?

KSP1911
Posty: 1120
Rejestracja: pt gru 30, 2005 21:52

Post autor: KSP1911 » ndz lis 05, 2006 11:30

na balkon 10zł,ale z nimi to jest chyba taki zonk,bo one są chyba dla osob do 18 lat a nie dla np uczniow i studentow - tak mi sie wydaje ale kłocic sie nie bede.Normalny 15zł

BawO

Post autor: BawO » ndz lis 05, 2006 13:54

Jezdza tam jakies autobusy z Mokotowa bezposrednio???

Kezlok
Posty: 713
Rejestracja: wt cze 15, 2004 16:44

Post autor: Kezlok » ndz lis 05, 2006 14:17

KSP1911 pisze:na balkon 10zł,ale z nimi to jest chyba taki zonk,bo one są chyba dla osob do 18 lat a nie dla np uczniow i studentow - tak mi sie wydaje ale kłocic sie nie bede.Normalny 15zł
Dzięki za info :) To się pewnie pojawię :)

Kezlok
Posty: 713
Rejestracja: wt cze 15, 2004 16:44

Post autor: Kezlok » ndz lis 05, 2006 14:19

BawO pisze:Jezdza tam jakies autobusy z Mokotowa bezposrednio???
Tylko tramwaje 13,20,23,24. Najlepiej przesiąść się w centrum w 24, bądź na bankowym w 13,23.

Karolina
Posty: 344
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:25

Post autor: Karolina » ndz lis 05, 2006 14:39

MICHAL KSP pisze:dla każdego kibica klub przygotował tego dnia upominki!

jakie? :D


PS: 186 z metra wilanowska tez tam jedzie

szyp
Posty: 282
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 13:43
Lokalizacja: KMWTW!

Post autor: szyp » ndz lis 05, 2006 15:04

A gdzie siedzi ekipa dopingująca? Bo jak już idę, to bym i pokrzyczał trochę :)

BawO

Post autor: BawO » ndz lis 05, 2006 15:05

Dzieki, na koszu jeszcze nie bylem jestem ciekawy jak to tam wyglada, pojawie sie z przyjemnoscia wspomoc naszych koszykarzy :)

William
Posty: 1110
Rejestracja: czw gru 18, 2003 13:33

Post autor: William » ndz lis 05, 2006 15:10

ekipa dopingujaca jest na balkonie po drugiej stronie niz wejscie do hali

mozna sie swobodnie przemieszczac miedzy sektorami,wiec w razie czego trafisz

szyp
Posty: 282
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 13:43
Lokalizacja: KMWTW!

Post autor: szyp » ndz lis 05, 2006 16:01

No to do zobaczenia :)

szyp
Posty: 282
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 13:43
Lokalizacja: KMWTW!

Post autor: szyp » ndz lis 05, 2006 16:42

sie obudziłem- jaki to przystanek tramwajowy??

Kaminero
Posty: 5229
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 10:07
Lokalizacja: Warszawa - (P)owiśle
Kontakt:

Post autor: Kaminero » ndz lis 05, 2006 16:44

Nie pamiętam jak się nazywa, ale pierwszy za wiaduktem Alei Tysiąclecia. Po prawej widać halę.

Chyba "Magistracka".

szyp
Posty: 282
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 13:43
Lokalizacja: KMWTW!

Post autor: szyp » ndz lis 05, 2006 16:49

super, dzięki!

keeper
Posty: 1747
Rejestracja: czw sie 05, 2004 11:22
Lokalizacja: b. ładna
Kontakt:

Post autor: keeper » ndz lis 05, 2006 16:55

nie tam magistracka , napewno na d... deotymy ? trudno nie trafić po prawej od razu widać halę...

BawO

Post autor: BawO » ndz lis 05, 2006 20:35

No wlasnie wrocilem... Malo osob dosyc chodzi na tego kosza... Ale w sumie atmosfera byla ok tylko wyniku szkoda...

Syriusz
Posty: 3588
Rejestracja: pn mar 01, 2004 18:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Syriusz » ndz lis 05, 2006 20:46

Achhh, a była szansa na remis w końcówce, a nawet i wygraną. A skończyło się nieciekawie.

Bardzo mi się podobała gra Reynoldsa, Hudsona, Alijevasa. Szkoda, naprawdę szkoda...

Kezlok
Posty: 713
Rejestracja: wt cze 15, 2004 16:44

Post autor: Kezlok » ndz lis 05, 2006 20:52

Ludzi może i wciąż za mało, ale i tak się zdziwiłem, że tyle nas jest, bo podobna była frekwencja w "brązowym" sezonie. Przynajmniej wtedy, kiedy ja bywałem.

Strasznie wkurzony jestem, porażka dwoma punktami. Ale mimo wszystko to przez większość meczu Znicz był drużyną lepszą. 3 kwarta była najlepsza w naszym wykonaniu, i początek 4.

Fatalnie podanie ze środka boiska gościa z naszej drużyny na 12 sekund przed końcem meczu, co przekreśliło właściwie nasze szanse.

Aha i bardzo nie podobał mi się zawodnik z numerem 11. W 2 połowie meczu nic nie trafiał.

zwierzak
Posty: 344
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 22:32

Post autor: zwierzak » ndz lis 05, 2006 20:57

No szansa byla. Ale przede wszystkim to przespali 2 kwarte.
Calkiem fajny doping byl, w niektorych momentach wlaczala sie cala hala.

Syriusz
Posty: 3588
Rejestracja: pn mar 01, 2004 18:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Syriusz » ndz lis 05, 2006 21:03

Kezlok pisze: Aha i bardzo nie podobał mi się zawodnik z numerem 11. W 2 połowie meczu nic nie trafiał.
Kenny Walker :)

Kezlok
Posty: 713
Rejestracja: wt cze 15, 2004 16:44

Post autor: Kezlok » ndz lis 05, 2006 21:04

Syriusz pisze:
Kezlok pisze: Aha i bardzo nie podobał mi się zawodnik z numerem 11. W 2 połowie meczu nic nie trafiał.
Kenny Walker :)
No, to ten kiepsko grał. Tak druga kwarta była fatalna. Skończyliśmy chyba ją przegrywajac 12 punktami.

Ogólnie skład z Elliotem, Koszarkiem, Vincentem Jonesem, Hillem itd itp. był lepszy ;)

zwierzak
Posty: 344
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 22:32

Post autor: zwierzak » ndz lis 05, 2006 21:06

A tak ze spraw okolosportowych, to dla czego nie bylo pan z zespolu Quest?

Syriusz
Posty: 3588
Rejestracja: pn mar 01, 2004 18:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Syriusz » ndz lis 05, 2006 21:15

Drugą kwartę przegraliśmy 14:27 i przegrywaliśmy 13 punktami po niej, więc nie za ciekawie.

A też mnie zasmucił brak Questu! :)

ODPOWIEDZ