W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

I. liga koszykówki mężczyzn sezon 2022/2023

Wszystkie tematy związane z sekcją koszykówki

Moderatorzy: AvantGarde, Piotr WW

mack
Posty: 494
Rejestracja: śr gru 03, 2008 16:09
Lokalizacja: Wola

Re: I. liga koszykówki mężczyzn sezon 2022/2023

Post autor: mack » śr kwie 05, 2023 23:15

Fatalnie wyszło z tym Górnikiem. Playoffy z Dzikami to by było wydarzenie. Co decyduje o miejscu w tabeli? Jak różnica koszy to wyszła z tego niezła patologia na koniec.

Awatar użytkownika
K@mil
Posty: 994
Rejestracja: wt mar 29, 2011 8:10

Re: I. liga koszykówki mężczyzn sezon 2022/2023

Post autor: K@mil » czw kwie 06, 2023 9:29

mack pisze:
śr kwie 05, 2023 23:15
Fatalnie wyszło z tym Górnikiem. Playoffy z Dzikami to by było wydarzenie. Co decyduje o miejscu w tabeli? Jak różnica koszy to wyszła z tego niezła patologia na koniec.
Kto by pomyślał w listopadzie, że "fatalnie wyszło" będzie oznaczać ósme miejsce w play-offach :P .
O miejscu w tabeli decyduje bilans bezpośrednich meczów, a ten z Decką jest ujemny w małych punktach (zdecydowała wysoka porażka na wyjeździe).

Patrząc na wyniki i tabelę, to można odnieść wrażenie, że i miejsce 3-4 było realne. Zabrakło 3 dodatkowych wygranych.
A wystarczyło wygrać jeden z głupio przegranych meczów u siebie z zespołami z topu (Hydrotruck/Kotwica/Górnik), jeden z wyjazdów przerżniętych w końcówce (Śląsk II/Politechnika Opolska) i jeszcze jeden mecz który w normalnych okolicznościach powinno się wygrać (wyjazd do Poznania/niedawna porażka z Koszalinem).
Ale wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Awans do PO to generalnie plus, pokrywa się z przedsezonowymi oczekiwaniami.

kozi
Posty: 815
Rejestracja: pn gru 08, 2003 15:53

Re: I. liga koszykówki mężczyzn sezon 2022/2023

Post autor: kozi » czw kwie 06, 2023 9:42

ale jednak szkoda, z Dzikami mieliby wsparcie kibiców, i koszty mniejsze, a tak to już raczej koniec sezonu, jak u dziewczyn, zapowiada się pojedynek bez większych nadziei, obym się mylił

mack
Posty: 494
Rejestracja: śr gru 03, 2008 16:09
Lokalizacja: Wola

Re: I. liga koszykówki mężczyzn sezon 2022/2023

Post autor: mack » czw kwie 06, 2023 10:50

Słowo fatalnie może źle użyte ale wydawało się że będziemy grali z Dzikami. Derby w playoffach to znakomita reklama, i możliwość obejrzenia więcej meczów. Do tego granie z liderem to większe ciężary. Ja pamiętam chyba jedna porażkę jedynki, w NBA kilka lat temu. Kolejny minus to nie wiem czy nam jest potrzebne że gramy z mocną kibicowską ekipą, jak nie gramy przy K6, u nas jest raczej rodzinnie, hala jest mała i mogą to być tylko 1-2 mecze. Ale rzeczywiście sam udział to już duży sukces.

weteran
Posty: 7035
Rejestracja: pt sie 21, 2009 16:32

Re: I. liga koszykówki mężczyzn sezon 2022/2023

Post autor: weteran » pt kwie 07, 2023 20:01

Nie jestem na bieżąco, więc mnie oświećcie. Skąd się te Dziki wzięły (tak, wiem z Ochoty), ale kto ich wyciągnął do 1 ligi? Czy to jest nazwa od dzika w liczbie mnogiej? Przeczytałem trochę o nich i nadal niewiele wiem. Kto za nimi stoi? Popatrzyłem na sponsorów, no-name. Gdzie oni grają, w jakiej hali? Mają jakichś kibiców? Dlaczego tak wszyscy chcieliście, żeby Polonia z nimi zagrała?

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: I. liga koszykówki mężczyzn sezon 2022/2023

Post autor: TytusPullo » pt kwie 07, 2023 20:25

Stoi za nimi niejaki Szolc-taki Górski co się wcześniej wkręcił w basket. I jak na razie wypada lepiej.

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3299
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: I. liga koszykówki mężczyzn sezon 2022/2023

Post autor: dada6 » pt kwie 07, 2023 21:22

Tak - dziki od dzika. Miało być zwierzę (jak Chicago Bulls), ponoć akurat dużo się mówiło o dzikach w Warszawie, to trafili do nazwy.
Grają na Kole, czyli tam, gdzie KKS. Dlaczego chcieliśmy z nimi? Bo to jednak derby - i miasta, i hali. Bo ze wsparciem kibiców ostatnio KKS ich pokonał. Bo chyba łatwiej ich przejść niż Wałbrzych.

Awatar użytkownika
K@mil
Posty: 994
Rejestracja: wt mar 29, 2011 8:10

Re: I. liga koszykówki mężczyzn sezon 2022/2023

Post autor: K@mil » pn kwie 10, 2023 14:08

weteran pisze:
pt kwie 07, 2023 20:01
Nie jestem na bieżąco, więc mnie oświećcie. Skąd się te Dziki wzięły (tak, wiem z Ochoty), ale kto ich wyciągnął do 1 ligi? Czy to jest nazwa od dzika w liczbie mnogiej? Przeczytałem trochę o nich i nadal niewiele wiem. Kto za nimi stoi? Popatrzyłem na sponsorów, no-name. Gdzie oni grają, w jakiej hali? Mają jakichś kibiców? Dlaczego tak wszyscy chcieliście, żeby Polonia z nimi zagrała?
O genezie klubu co nieco mówi Szolc w wywiadzie który był w programie meczowym wydanym przy okazji derbów:
http://magazyn1911.pl/2023/02/07/kosz-magazyn-1911-pl6/
I PDF bezpośrednio:
http://magazyn1911.pl/wp-content/upload ... 11-www.pdf

Bernard Adamski
Posty: 418
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 11:08

Re: I. liga koszykówki mężczyzn sezon 2022/2023

Post autor: Bernard Adamski » pt kwie 21, 2023 10:07

No to koniec grania.
Jednak jak na beniaminka - b.dobry wynik + wielki plus dla trenera.
Emocje do samego końca sezony zasadniczego, ale szkoda wczorajszego meczu. Gdyby nie słabo wykonywane osobiste - można było pokusić się o wyrwanie zwycięstwa.
Ciekawe jakie plany na nowy sezon?

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I. liga koszykówki mężczyzn sezon 2022/2023

Post autor: Profesor Ciekawski » pt kwie 21, 2023 10:57

szkoda pierwszej części sezonu. Gdyby nie kilka porażek z tamtego okresu to miejsce przed fazą play-off byłoby lepsze i nie trafilibyśmy od razu na lidera. Na awans do ekstraklasy tak czy inaczej szans raczej nie było ale na awans do półfinałów play-off już tak

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29093
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: I. liga koszykówki mężczyzn sezon 2022/2023

Post autor: elektryk » sob kwie 22, 2023 10:49

Patrząc ze w rundzie rewanżowej ograliśmy Dziki, Tychy, Kotwice to szanse były być może i na finał

mack
Posty: 494
Rejestracja: śr gru 03, 2008 16:09
Lokalizacja: Wola

Re: I. liga koszykówki mężczyzn sezon 2022/2023

Post autor: mack » sob kwie 22, 2023 14:06

To ode mnie takie małe podsumowanie sezonu.
- na plus że udało mi się wreszcie zobaczyć mecz na żywo w tym sezonie. Mimo karnetu na piłkę mam problem by być na połowie meczów, więc traktuje to jako sukces.
- jestem pozytywnie zaskoczony otoczką meczów. Bardzo fajnie spędzony czas.
- widać sporo kibiców z piłki. Za czasów ekstraklasy piłka i kosz to były dwa odrębne światy. Jak widać jeżdżenie na Koło nie boli.
- jestem rozczarowany rywalizacją z Górnikiem. Spodziewałem się 0:3 po walce, może wygrania meczu albo całej rywalizacji. A tu Górnik się po nas przejechał.
- jako że śledzę raczej mecze ze statystyk to rzucają się w oczy te zerowe skuteczności Kierlewicza. Mimo że na żywo jakoś wygląda.
- Linowski w 2 lidze ogrywał przeciwników jak dzieci. Skok o ligę wyżej jednak jest spory. Podobne odczucia mam w stosunku do Dutkiewicza.
- Czemu Pełka z Górnikiem grał tak mało, wydaje się że jego dobra gra najbardziej przekładała się na wyniki.
- Cechniak mimo dobrych meczów na zywo nie specjalnie przekonuje. Za to po Gospodarku widać umiejętności a gra ogony.
- jeden z trenerów gości zwrócił uwagę że nasza siłą jest szeroki skład. I ogólnie ciekawym rozwiązaniem było że gralismy zespołowo i np Amerykanin nie dominował. Ale może nie dominował bo nie był wystarczająco dobry. Tylko playoffy pokazały że taka taktyka w tym składzie osobowym to jednak zdecydowanie za mało.
- wstrzymałem się oceną zarządzania Polonią aż do zakończenia sezonu. Byłem mocno sceptyczny co do działań pewnych osób z lata zeszłego roku. Jednak sezon zakończył się pozytywnie. I na pewno nie powiem złego słowa w stosunku do osób, które poświęcają swój czas, energię i pieniądze, co na tym forum jest regułą, czyli pana Górskiego. Nie mniej szkoda że potencjał kosza i ewentualnych sponsorów nie jest do końca wykorzystany i moglibyśmy walczyć o wyższe cele.
- i na koniec. Często pada tutaj argument że Popiołek nie dołożył się do budżetu w 2 lidze. Moim zdaniem nie ma to żadnego przełożenie na fakt że jakby zarządzał klubem teraz byłby on o wiele wyższy. A może nie. Ale to że nie chciał dawać osobom co chciały się go pozbyć to się akurat nie dziwię. Dziwię się za to obu stronom że nie można działać bezinteresownie na rzecz klubu. Ale to też przy K6 ostatnimi czasy było raczej regułą.

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3299
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: I. liga koszykówki mężczyzn sezon 2022/2023

Post autor: dada6 » ndz kwie 23, 2023 18:35

"Dziwię się za to obu stronom że nie można działać bezinteresownie na rzecz klubu."
Ale naprawdę sądzisz, że tu komukolwiek chodzi o robienie interesu? Sam - choć sercem jestem "team Górskiego" - uważam, że nawet Popiołek działał tu bezinteresownie (problemem są inne cechy jego charakteru).

mack
Posty: 494
Rejestracja: śr gru 03, 2008 16:09
Lokalizacja: Wola

Re: I. liga koszykówki mężczyzn sezon 2022/2023

Post autor: mack » ndz kwie 23, 2023 19:55

W tym cytacie nie chodziło mi o pieniądze ,gdyż zawsze wyśmiewam posty że ktoś chce na Polonii zarobić, ale w tym przypadku o wlasne ambicje.

Marcin Tomczak
Posty: 151
Rejestracja: sob sie 29, 2020 20:37

Re: I. liga koszykówki mężczyzn sezon 2022/2023

Post autor: Marcin Tomczak » pt maja 05, 2023 9:13

W TVP 3 był nasz trener
Podobno ma zostać na kolejne 2 lata
Btw
O co chodzi z wymiarami hali która ma być budowana ?
Czy będziemy mogli tam grać ew. W Plk ?

Online
gulczao
Posty: 2817
Rejestracja: pt gru 29, 2006 23:47

Re: I. liga koszykówki mężczyzn sezon 2022/2023

Post autor: gulczao » pt maja 05, 2023 9:46

Hala wystarczy na PLK i na nic więcej.

Awatar użytkownika
Jozek
Posty: 1201
Rejestracja: ndz gru 13, 2009 9:02

Re: I. liga koszykówki mężczyzn sezon 2022/2023

Post autor: Jozek » wt maja 09, 2023 6:44

Marcin Tomczak pisze:
pt maja 05, 2023 9:13
W TVP 3 był nasz trener
Podobno ma zostać na kolejne 2 lata
Btw
O co chodzi z wymiarami hali która ma być budowana ?
Czy będziemy mogli tam grać ew. W Plk ?
Wkleję z innego wątku:
3. Co do grania w Europie i powiększania powierzchni zabudowy hali. Zwieszenie pojemności to nie jest zwykłe dołożenie 500 krzesełek na rysunku. Poza tym nie wiem czy nawet by się 500 zmieściło. Powiększanie pojemności może oznaczać zmniejszenie powierzchni parkingu, potrzebę dodatkowych przestrzeni na obsługę wentylacji i tych wszystkich budowlanych hocków klocków. Jeżeli będziemy grać w Europie to albo z organizatorem wynegocjujemy możliwość grania na mniejszej hali (choć i tak tu wchodzi w grę tylko Eurocup, a na ENBL wystarczy). Jak będą warunki do Euroligi to się zrobi mecze na Torwarze, a być może na arenie, która kiedyś powstania na błoniach Narodowego. Na K6 ma być Hala Młodzieżowego Centrum Sportu. Chcemy organizować na niej młodzieżowe mistrzostwa Polski, gościć drużyny obu Ekstraklas, a przede wszystkim mieć "dedykowany" obiekt. Zapełnijmy regularnie 2k, co i tak łatwe nie będzie. Niech to się zacznie budować w tej koncepcji jak najszybciej i kropka.

ODPOWIEDZ