W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

mecze reprezentacji

Wszystkie tematy związane z sekcją koszykówki

Moderatorzy: AvantGarde, Piotr WW

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

mecze reprezentacji

Post autor: Profesor Ciekawski » pt wrz 06, 2019 11:10

Może po dzisiejszym meczu z Rosją warto jednak założyć taki temat?
Po raz pierwszy od wielu lat. Liczę na wzrost zainteresowania koszykówką w Polsce, co pośrednio powinno i nam w koszykówce polonijnej pomóc (także żeńskiej).
Ciekaw jestem czy to już pułap możliwości naszej reprezentacji na tych mistrzostwach czy coś się jeszcze będzie działo?

destroyer
Posty: 11888
Rejestracja: pn lip 30, 2012 17:55

Re: mecze reprezentacji

Post autor: destroyer » pt wrz 06, 2019 11:41

Wiele lat temu, gdy dominował w Polsce Śląsk i transmisje były na TVP3, lubiłem koszykówkę. Potem mi przeszło, ale obejrzałem wszystkie mecze kadry na MŚ i przypominałem sobie, czemu tak mi się podobał ten sport. Mecze z Chinami i Rosją super. Dzisiaj jednak przez 3 kwarty byłem pewny porażki.

mack
Posty: 494
Rejestracja: śr gru 03, 2008 16:09
Lokalizacja: Wola

Re: mecze reprezentacji

Post autor: mack » pt wrz 06, 2019 22:45

Fajnie się oglądało mecz z Rosją, bardzo się cieszę z wygranej i nie mam zamiaru umniejszać sukcesu na mistrzostwach, ale z tym wzrostem zainteresowania koszykówką to bym nie przesadzał. Przestałem śledzić PLK wraz z upadkiem Polonii czyli z 7 lat temu. Sporo lat minęło a zawodnicy praktycznie Ci sami:nasz Koszarek kończący karierę, przeciętni Hrycaniuk i Waczyński itd. Jak się doda do tego Łączyńskiego, który z tego co słyszałem zdobył mvp finałów albo całej ligi to świadczy o tym, że zjazd poziomu od czasów gdy biliśmy się o Mistrzostwo jest spory, nie wspominając już czasów Wójcika, Tomczyka, Zielińskiego, Bacika, Szybilskiego. Poza tym do naszej ligi kiedyś trafiali mocni Amerykanie ocierający się o NBA. Druga sprawa że na Mistrzostwa nie pojechało parę dobrych ekip i wielu dobrych zawodników. Dodam jeszcze że z samej Francji można by było wybrać 10 zawodników do których nasi najlepsi nie mają startu. Podsumowując aby koszykówka zyskała popularność potrzebne są gwiazdy, a u Nas ta jedyna właśnie kończy karierę.

destroyer
Posty: 11888
Rejestracja: pn lip 30, 2012 17:55

Re: mecze reprezentacji

Post autor: destroyer » pt wrz 06, 2019 22:48

Czyli może być jak z ręczną. Też był okres sukcesów, ale nowe pokolenie dobrych zawodników już nie wyrosło.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: mecze reprezentacji

Post autor: Profesor Ciekawski » sob wrz 07, 2019 9:06

ale to może działać też w drugą stronę. Sukces - nawet jeśli na wyrost - spowoduje większe zainteresowanie chcącej grać młodzieży, a także większe zainteresowanie sponsorów. Co w dłuższej perspektywie pozwoli podnieść poziom sportowy. Nie mówię, że tak będzie, ale że taki optymistyczny scenariusz nie jest wykluczony

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: mecze reprezentacji

Post autor: TytusPullo » sob wrz 07, 2019 9:20

To jest jak 1/4 ME piłkarzy-na wyrost,na farcie. Tyle,że start był z drugiej ligi europejskiej! To jest sukces. Liga jest średnia,ale mała poprawka:przychodzi mecz ze średniakiem greckim czy francuskim-i jest walka. Zwycięstwa rzadko, ale zdarzają się; jakiś czas temu Stelmet ZG pokonał bardzo silną Walencję,a to druga liga świata...
No i u nas też nie gra dwóch najlepszych podkoszowych,czyli Gortat i Lampe.
Z obserwacji- Australia, Grecja,Serbia (minus Teodosic), Litwa, Argentyna,Brazylia, Francja(minus Huertel), Hiszpania-topowe składy, USA nie,ale ich sprawa.

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: mecze reprezentacji

Post autor: TytusPullo » pt wrz 13, 2019 17:03

Trudno,że o 7. miejsce, ale no-GRAMY JUTRO Z USA!

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29093
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: mecze reprezentacji

Post autor: elektryk » ndz wrz 15, 2019 21:13

Fajne mecze, fajne mistrzostwa. Sport numer 1 dla mnie gdy chodziłem do szkoły i w rozgrywkach międzyszkolnych potykałem się przeciw Sidorowi i Hlebowickiemu. Nawet po meczu z nimi dostałem propozycje przyjścia do Polonii heh. Niestety wybrałem piłkę a kosz odkąd Polonia zaczęła grać wszędzie tylko nie na K6 stał mi się dość obcy.
Fajnie było zobaczyć mecz z USA. Do niedawna można było pomarzyć o takim.
Oby szybko nie zgaśli i cieszyli takimi meczami dalej.
Dziś finał praktycznie bez historii.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: mecze reprezentacji

Post autor: Profesor Ciekawski » śr wrz 14, 2022 21:45

nie wypada nie poruszyć tego tematu na forum. Największy sukces męskiej koszykówki od prawie tylu lat ile żyję. I to w dodatku (przynajmniej dla mnie) niespodziewany. Jak myślicie czy mamy szanse w meczu z Francją?
Ale bez względu na to co się dalej wydarzy to jest szansa na impuls rozwoju koszykówki. Choć działacze PZKosz zapewne zrobią wszystko by tego nie wykorzystać

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29093
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: mecze reprezentacji

Post autor: elektryk » śr wrz 14, 2022 21:48

Szooooook. Mamy półfinał po zwycięstwie nad Słowenią !!!

Awatar użytkownika
eyraud
Posty: 1262
Rejestracja: wt maja 26, 2020 8:25
Lokalizacja: Saska Kępa

Re: mecze reprezentacji

Post autor: eyraud » śr wrz 14, 2022 21:56

świetny mecz, mega ułożona ta nasza reprezentacja jest.

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: mecze reprezentacji

Post autor: TytusPullo » śr wrz 14, 2022 22:00

I pomyśleć,że zrobiła to bez Waczyńskiego i Sochana. Milicic to jest jednak coach, praktycznie nie miał rezerw,bo Garbacz, Schenk, Olejniczak to poziom ligowy i kropka. Dalej niczego nie muszą-napiszę herezję: teraz to można wręcz...wygrać.

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: mecze reprezentacji

Post autor: TytusPullo » śr wrz 14, 2022 22:02

Co do rozwoju-podobno nasze kadry u-17 do u-20 są bardzo ok. Pierwsza dywizja czy coś koło tego.

PoloKSP
Posty: 1008
Rejestracja: sob lut 20, 2016 20:13

Re: mecze reprezentacji

Post autor: PoloKSP » śr wrz 14, 2022 22:12

Kurcze, przy takim Doncicu, to nawet Lewy wychodzi za biedaka. Brawo.

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: mecze reprezentacji

Post autor: TytusPullo » śr wrz 14, 2022 22:18

Spokojnie, czekamy aż zakaszlą w Katarze, hehe...

A na dobranoc kwasek: Gortat napisał na tt po 3 kw,: "Po meczu". Też tak pomyślałem.

gulczao
Posty: 2819
Rejestracja: pt gru 29, 2006 23:47

Re: mecze reprezentacji

Post autor: gulczao » śr wrz 14, 2022 22:29

Nie znacie się na koszykówce. Ja zresztą też. Po tragedii w trzeciej kwarcie myślałem, że Słowenia nas powiezie.

Awatar użytkownika
asafa
Posty: 1752
Rejestracja: pt sie 23, 2013 15:46
Lokalizacja: Zachodnia Strona Stolicy

Re: mecze reprezentacji

Post autor: asafa » czw wrz 15, 2022 6:56

TytusPullo pisze:
śr wrz 14, 2022 22:18
A na dobranoc kwasek: Gortat napisał na tt po 3 kw,: "Po meczu". Też tak pomyślałem.
Nie po 3Q, tylko po 2Q, kiedy prowadziliśmy 19 pkt

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: mecze reprezentacji

Post autor: TytusPullo » czw wrz 15, 2022 10:41

Tak,czeski bład-ja pomyślałem po 3. jak nas doszli.
Znać to się odrobinkę znamy, prawda jest taka że Doncic grał z kontuzją i partolił proste rzuty, a mimo to nerwy były do ostatniej sekundy.
Ponitka zluzował Doncicia na 5 minut w roli białego Jordana i dlatego gramy dalej.
A jeszcze bardziej naprawdę to nie byłoby niczego,gdyby Sokołowski i Dziewa nie stanęli jak mur w obronie i nie dali punktów, zbiórek i podsłon liderom.

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: mecze reprezentacji

Post autor: TytusPullo » pt wrz 16, 2022 17:05

Za wysokie progi, liderzy zmęczeni. Mecz o brąz raczej z Niemcami.

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: mecze reprezentacji

Post autor: TytusPullo » pt wrz 16, 2022 18:34

Przeanalizowałem przebieg...MŚ 2019, na których Polska była ósma, tamten wynik był ponad stan jak i ten-ale dwie obserwacje ogólne: wtedy zlała nas Argentyna, a nie Finlandia, a z Hiszpanią grającą pierwszym składem było minis 12 a nie -40 jak dzisiaj.
Różnica personalna-wtedy było dwóch solidnych centrów-Kulig i Hrycaniuk-dzisiaj jest tylko Balcerowski[wtedy dzieciak].
Wtedy rozgrywał Koszarek, dzisiaj rozgrywa i rzuca Ponitka,albo...nikt.
i mając takie felery jesteśmy w półfinale. To cud-dowód na ingerencję Opatrzności.
Aha i Francja wtedy miała pół składu innego,niż dzisiaj-efekt ten sam-mistrzowski poziom.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: mecze reprezentacji

Post autor: Profesor Ciekawski » sob wrz 17, 2022 2:48

patrząc wstecz dochodzę do wniosku, że ze Słowenią - zwłaszcza w I połowie - mieliśmy dzień konia jeśli chodzi o rzuty za trzy. Wczoraj z Francją żadnego dnia konia nie było.
Ciekawe czy do meczu o brąz odbudują się fizycznie i psychicznie. Mam nadzieję, że tak

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: mecze reprezentacji

Post autor: TytusPullo » sob wrz 17, 2022 12:06

Wczoraj dzień konia w trójkach mieli Niemcy[tylko trener nie rzucał,heh..], ich Garbacz walił jak Steve Kerr w Bulls, a nasz Garbacz musi sobie przypomnieć jak to robił w meczu z Niemcami kilka miesięcy temu.
Odbudować? Tylko Dziewa i Balcerowski bo mieli czołowe z TIR-em.
Nie wiem co się stało z Michalakiem-był liderem jest outsiderem.

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: mecze reprezentacji

Post autor: TytusPullo » ndz wrz 18, 2022 18:24

Mecz o brąz pokazał wszystkie deficyty względem czołówki światowej: nie da się nie rozgrywać, to spowalnia grę i powoduje,że liderzy rzucają z pozycji przypadkowych.
Efekt jest taki,że Niemcy są wypoczęci,a Balcerowski zdycha kwadrans po zejściu na ławkę. Ponitka to samo.
Garbacz i Sokołowski dali perspektywę walki.
To było wszystko. I tak 120% normy.
Mamy do gry na tym poziomie kilku ludzi-czołówka kilkunastu.
To już historia-trzeba wykreować reżysera gry, wzmocnić ofensywę Sochanem oraz Waczyńskim. Tak, nie stać nas na rezygnację z takiego zawodnika.

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29093
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: mecze reprezentacji

Post autor: elektryk » ndz wrz 18, 2022 21:05

Ja to miałem wrażenie, że mamy 3 koszykarzy (AJ, POnitka, Bancerowski) i resztę jakichś przypadkowych gości, którym od czasu coś wyjdzie, ale zazwyczaj nie wychodzi nic.
Wynik moooocno ponad stan. Już ta Ukraina to było coś. Fakt, że Doncić z nami to grał chyba na 10% możliwości bo od samego początku jego mina mówiła, że cierpi fizycznie.

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: mecze reprezentacji

Post autor: TytusPullo » ndz wrz 18, 2022 21:24

Zgadzając się ogólnie kilka wyjaśnień:
1. Trzon to oni trzej plus mega defensor Sokołowski, który ma także rzut.
2. Problem to ławka a co za tym idzie rotacja: solidni ligowcy Kolenda, Michalak, Dziewa, Zyskowski,, Garbacz-są za krótcy na takie granie. Dają epizody albo pojedyncze mecze.
3. Schenk to żart-poszedł z polskiej eklapy do...3 ligi francuskiej[serio, jak do Wieczystej!].
4. Milicic-oddałem mu honor ostatnio, ale prawda jest taka,że jest jak...Smuda i Brzęczek-przywiązany do nazwisk.

ODPOWIEDZ