W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

I Liga Kobiet 2018/2019

Wszystkie tematy związane z sekcją koszykówki

Moderatorzy: AvantGarde, Piotr WW

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I Liga Kobiet 2018/2019

Post autor: Profesor Ciekawski » sob gru 22, 2018 19:27


TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: I Liga Kobiet 2018/2019

Post autor: TytusPullo » sob gru 22, 2018 19:38

Profesorze, co do matematyki, możemy się jako humaniści zgodzić,ale nie zamierzam się asekurować: cel podstawowy został de facto osiągnięty. Teraz zobaczymy,czy naszą drużynę stać na niespodzianki.

Awatar użytkownika
plonio
Posty: 5325
Rejestracja: czw lis 15, 2012 20:46
Lokalizacja: Białołęka

Re: I Liga Kobiet 2018/2019

Post autor: plonio » sob gru 22, 2018 19:49

Ja nie patrzę w dół tabeli, bo to sportowo nie ma sensu. Oczywiście nasze zwycięstwa zostały odniesione ze słabszymi: dwa razy z Tulipem, SMS II, Aleksandrowem i tylko raz z równorzędnym nam "tabelarycznie" Mon Polem. Jednak celowałbym w szóste miejsce, gdyż w play offach zagralibyśmy z trzecią drużyną i ... nie byłyby nasze panie skazane na bezwzględną porażkę.
Trzecie mogą być zespoły Arki, UW lub Łomianek, na to wskazuje obecna sytuacja w tabeli. Jasne, że polonistki przegrały z nimi, ale te porażki były niewysokie i w sumie mecze mogłyby się potoczyć inaczej - także ten ostatni z UW, ale tu bardziej u pań siadła pewność siebie po przegranej z SMS.
A po przebrnięciu pierwszej rundy play offów jak już pisał Profesor Ciekawski znaleźlibyśmy się w najlepszej ósemce całej, połączonej ligi i trafilibyśmy w kolejnej rundzie na zespół z drugiej grupy, ale nie na Sosnowiec, z którym raczej szans by nie było. Ale już z innymi drużynami - czemu nie ?

nkrzych
Posty: 950
Rejestracja: śr lip 16, 2003 17:07

Re: I Liga Kobiet 2018/2019

Post autor: nkrzych » sob gru 22, 2018 20:08

A mnie się marzy wyeliminowanie Pruszkowa w play off.
Takie życzenie świąteczno-noworoczne.
Ale najpierw trzeba jeszcze wygrać ze 3 mecze bo play off wcale nie jest pewny.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I Liga Kobiet 2018/2019

Post autor: Profesor Ciekawski » sob gru 22, 2018 20:12

pionio - też jestem za tym, apetyt rośnie w miarę jedzenia, a poza tym dlaczego kończyć tak piękny sezon juz w połowie marca? (a potem czekać całe pół roku na kolejny). Ale zasada sztuki wojennej mówi, żeby nie zapomnieć o zabezpieczaniu tyłów. Musimy teraz - jak Małysz - wykonać dwa równe skoki (czytaj: 8 równych meczów) i zobaczymy dokąd nas to zaprowadzi.
W minionych trzech latach do zajęcia 6 miejsca w grupie trzeba było wygrać albo 9 meczów (w sezonach 2015/16 i 2016/17, dawało to 6-7 miejsce), albo 10 (w sezonie 2017/18, też 6-7 miejsce).
Z kolei do bezpiecznego 8 miejsca w ubiegłych sezonach potrzeba było albo 9 (sezon 2017/18) albo 8 zwycięstw (sezony 2015/16 i 2016/17).
Z tego by wynikało, że trzeba wygrać jeszcze przynajmniej 3 z 8 spotkań, żeby zająć 8 miejsce, ale lepiej (bezpieczniej) 5 i zapewnić sobie przynajmniej 6 miejsce. Czy to możliwe? Zobaczymy. Próbując spekulować, w których meczach powinno (a przynajmniej) moze się udać:
- wyjazd z Mon-Polem - będzie cholernie trudno, Mon-Pol gra ostatnio coraz lepiej. Ale szanse są przy dobrej dyspozycji
- z Olsztynem u siebie - też wcale nie będzie łatwo, ale jak nie z nimi, no to kiedy?
- wyjazd z Łomiankami II - które też się ostatnio zaczęły mocniej stawiać, no ale jak nie z nimi to z kim?
- z Arką II u siebie - trochę też zależy w jakim skłądzie przyjadą, ale przy maksymalnej mobilizacji i dobrej dyspozycji dnia jest to wykonalne
- mecz wyjazdowy w Aleksandrowie - u nas Aleksandrów był osłabiony kontuzjami, teraz prezentuje się znacznie lepiej, ale jest to wykonalne, co nie znaczy, że łatwe.
Czyli 5 szans 5 zwycięstw i cel zrealizowany. Zakrawa trochę na cud, żeby wykorzystać wszystkie 5 okazji, ale nie jest całkiem wykluczone. Do tego dochodzą 3 mecze z czołówką (w tym 2 u siebie), każda wygrana będzie niespodzianką, ale niespodzianki się zdarzają.
W sumie proonowałbym patrzeć tak w górę jak i w dół tabeli.

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9663
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: I Liga Kobiet 2018/2019

Post autor: rubakin » sob gru 22, 2018 20:37

Z przegranych spotkań zwłaszcza 2 (z Arką i SMS) udowodniły, że stać nas na równą grę a może i wygrane z czołówką.
We wszelkich kalkulacjach jednak trzeba brać pod uwagę jak bardzo jesteśmy uzaleźnieni od Ani K. Wczoraj to też było widać - mimo znakomitej gry zwłaszcza Justyny, szacun!

Cytat z analizy: ". W całym dotychczasowym sezonie Ania była już faulowana 88 razy (dodałbym do tego, że mówimy tu o faulach odgwizdanych, gdyby uwzględnić także niezauważone przez sędziów, być może przekroczylibyśmy już „setkę”)"

Bernard Adamski
Posty: 418
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 11:08

Re: I Liga Kobiet 2018/2019

Post autor: Bernard Adamski » czw gru 27, 2018 11:34

Ale początek to był dramat - klepały nas niemiłosiernie nastolatki... I co takiego się stało że 8ka pokazała Ani KD "faka"...? To nie ma jakichś kar za takie zachowanie ?

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: I Liga Kobiet 2018/2019

Post autor: TytusPullo » pt gru 28, 2018 20:56

Z tymi nastolatkami bym nie przesadzał; w poprzednich sezonach klepały nas Łomianki za każdym razem, nieważne która liga i jaki skład. Ze zdziwieniem przeczytałem,że Lider Pruszków jeszcze ani razu nie pokonał Łomianek. W kosza albo się gra lepiej,albo gorzej. Dodatkowo,jeśli drużyna jest zgrana jak Żak NS w poprzednim sezonie-są efekty.

Awatar użytkownika
Emiel Regis Godefroy
Posty: 868
Rejestracja: pt gru 30, 2016 12:40
Lokalizacja: Piękny brzeg

Re: I Liga Kobiet 2018/2019

Post autor: Emiel Regis Godefroy » ndz gru 30, 2018 14:05

I jak młodzież?

nkrzych
Posty: 950
Rejestracja: śr lip 16, 2003 17:07

Re: I Liga Kobiet 2018/2019

Post autor: nkrzych » ndz gru 30, 2018 15:16

Przegrały wyraźnie.
Głównie ze względu na braki w obronie i niską na tle rywalek skuteczność rzutową.
Faworytem nie byliśmy, większość rywalek ograna w I lidze,
Pograły Zdrodowska i Jasińska (wypożyczona z SKS na Konwiktorskiej młoda a wysoka).

Awatar użytkownika
Jozek
Posty: 1201
Rejestracja: ndz gru 13, 2009 9:02

Re: I Liga Kobiet 2018/2019

Post autor: Jozek » pt sty 04, 2019 12:54

Turniej po prostu nieudany. Pytanie czy zawodniczki i trener wyciągną odpowiednie wnioski z tych dwóch meczów. Jak nie to mogą nie przeskoczyć tego poziomu. Chodzi mi głównie o podejmowanie odpowiednich decycji boiskowych i mniej egoizmu.

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9663
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: I Liga Kobiet 2018/2019

Post autor: rubakin » pt sty 04, 2019 14:25

Jozek pisze:
pt sty 04, 2019 12:54
Turniej po prostu nieudany. Pytanie czy zawodniczki i trener wyciągną odpowiednie wnioski z tych dwóch meczów. Jak nie to mogą nie przeskoczyć tego poziomu. Chodzi mi głównie o podejmowanie odpowiednich decycji boiskowych i mniej egoizmu.
Nb. Zuzanna Roszczyk "Czołg" to by nam się przydała :shock:

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9663
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: I Liga Kobiet 2018/2019

Post autor: rubakin » pt sty 04, 2019 16:02

A tym czasem jutro obok naszego bardzo ważny mecz dla nas grupy A:

"KKS pierwsze spotkanie w 2019 roku rozegra w sobotę o godzinie 13 u siebie. Rywalem olsztynianek będzie Mon-Pol Płock. — Wierzę, że ten mecz zakończy się dla nas pomyślnie — stwierdziła trenerka Alicja Sztąberska" http://sport.wm.pl/559009,Wygrac-i-awan ... abeli.html

Ciekawy mecz też: SMS PZKosz II Łomianki — Golden Tulip Politechnika Gdańska II.
Czy Łomianki II stać na niespodziankę? Imo stać

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9663
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: I Liga Kobiet 2018/2019

Post autor: rubakin » sob sty 05, 2019 14:23

Jednak Olsztyn zbiera potężne baty - to dobrze :)

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I Liga Kobiet 2018/2019

Post autor: Profesor Ciekawski » sob sty 05, 2019 14:46

czy ja wiem? Mon-Pol i Olsztyn mają identyczny bilans. Najlepiej by obie drużyny zbierały baty. Czyli obopólna porażka

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9663
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: I Liga Kobiet 2018/2019

Post autor: rubakin » sob sty 05, 2019 14:53

Wygrywamy z jednym i z drugim i z górki 8)

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29039
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: I Liga Kobiet 2018/2019

Post autor: elektryk » sob sty 05, 2019 18:46

Obejrzałem kolejny mecz od deski do deski, który został przegrany w końcówce. Wnioski jakie mi przychodzą do głowy z tych porażek to:
brak wartościowych zmienniczek stąd w końcówkach tyle niedokładności , błędów i niecelnych rzutów
lub
bardzo słabe przygotowanie fizyczne vs rywalki
lub
brak zimnej głowy
Innych powodów nie widzę. Fajnie się to ogląda przez 3 kwarty ale ostatnie gdy wynik jest na styku to jakiś dramat.

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9663
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: I Liga Kobiet 2018/2019

Post autor: rubakin » sob sty 05, 2019 21:53

elektryk pisze:
sob sty 05, 2019 18:46
Obejrzałem kolejny mecz od deski do deski, który został przegrany w końcówce. Wnioski jakie mi przychodzą do głowy z tych porażek to:
brak wartościowych zmienniczek stąd w końcówkach tyle niedokładności , błędów i niecelnych rzutów
lub
bardzo słabe przygotowanie fizyczne vs rywalki
lub
brak zimnej głowy
Innych powodów nie widzę. Fajnie się to ogląda przez 3 kwarty ale ostatnie gdy wynik jest na styku to jakiś dramat.
Raczej pkt 3 i pkt 1 - brak zimnej głowy wynika po trochu z tego, że zmienniczki się spalają.
Dodałbym brak odwagi rzutowej w końcówkach. Nie ma co szukać Ani, która jest kryta, a rzucać. Np. Zuza miała dobry dzień, ale w końcówce przestała rzucać próbując podawać.

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: I Liga Kobiet 2018/2019

Post autor: TytusPullo » sob sty 05, 2019 22:37

Pruszków ma szerszy i lepszy skład. Nie grała u nich Zaborska, u nas Kaja. Wpływ tych absencji nieporównywalny. Tu nie ma się co czarować. Od jednego-drugiego rzutu nie zależy sezon. Dziś wejdzie-jutro nie. A nie o to chodzi. My tym składem mamy obowiązek być w play-off, ale aby myśleć o wynikach-potrzebujemy nie zmienniczek, tylko dwóch zawodniczek,które zastąpią/uzupełnią w pierwszoplanowych rolach niektóre zawodniczki obwodowe.
Przy czym wyniki-to walka o awans-a ten jest na dzień dzisiejszy organizacyjną utopią.
Turniej U-22 pokazał,że na kolejne zdolne zawodniczki, czyli takie, które w wieku 17-18 lat grają w basket, a nie uczą się go mozolnie do końca studiów, poczekamy 5 lat od utworzenia wymarzonej "piramidy".
No to jest paradoks: jest o niebo lepiej, niż było nawet rok temu, a jednocześnie jest to pułap, który ciężko już przeskoczyć.
Mecz sam w sobie super, to była bitwa, atmosfera wręcz najlepsza w Polsce. Tak, w basketlidze nie ma takich "kociołków".

Awatar użytkownika
plonio
Posty: 5325
Rejestracja: czw lis 15, 2012 20:46
Lokalizacja: Białołęka

Re: I Liga Kobiet 2018/2019

Post autor: plonio » sob sty 05, 2019 23:49

A ja chciałbym pogratulować dziewczynom za podjęcie walki i bardzo ambitną grę praktycznie do samego końca. Na wygraną niestety nie było przed meczem widoków i sam mecz przed kilkoma godzinami to potwierdził. Naszym zabrakło na tle przeciwniczek jakości w grze - widać było, że obie drużyny mają inne cele: jedne walczą o awans, drugie o utrzymanie.
Z lepszymi zespołami nie da się grać jednym i tym samym sposobem - na wysoką Kuncewicz, która coś tam wymyśli i wskóra pod koszem. Jeśli tak, jak dziś miała przeciw sobie trzy potężne i to mające pojęcie o grze w kosza panie - Szyler, Sosnowską i Marciniak i zmieniającą je Bieniek to i tak jestem pełen podziwu, że dała radę często walczyć nawet wręcz i wynik kręcił się długi czas koło remisu. Dzięki niej.
Trzeba też pochwalić Zuzę Wrzesień za często udane próby rzutów za trzy punkty. Ale czemu trójkami nie dziurawiła kosza Bekasiewicz ?
Przyglądałem się rozegraniu - ze strony Pruszkowa głównie mała Dzierbicka miała jakby więcej wariantów grania i pamiętam, że tylko raz piłka im powędrowała w trybuny. Nam może nie w trybuny, ale do nikogo - za często - szczególnie po przechwytach i kontratakach.
Ubogo dziś było ze wsparciem z ławki. Kiedy Kuncewicz usiadła odpocząć w II kwarcie jej zmienniczka - nie będę się znęcał personalnie bo nie o to chodzi miała chyba ze trzy - cztery klarowne szanse punktowe, ale żaden rzut nie wpadł. Do tego raz pokryła pod naszym koszem na radar i wpadła nam piłka. A to była szansa na odjechanie punktowe Pruszkowowi. Żeby jednak nie dobijać tej dziewczyny trzeba dodać, że chociaż potrafiła się w tych sytuacjach znaleźć.
Nadal nasz zespół jest do bólu przewidywalny: przegrywa z kim ma przegrać, oby jednak wygrał Płocku i później w naszej sali z Olsztynem. Bo te zespoły w odróżnieniu od Pruszkowa są dla nas do ogrania.

kozi
Posty: 804
Rejestracja: pn gru 08, 2003 15:53

Re: I Liga Kobiet 2018/2019

Post autor: kozi » ndz sty 06, 2019 16:05

Generalnie niezły mecz, Zuzanna Wrzesień zagrała chyba najlepszy swój w Polonii, Ania Kuncewicz ok., ale gra na nią staje się przewidywalna nawet dla laika. I tu kamyczek do ogródka trenera - w drugiej lidze wystarczyło grać na Anię i były zwycięstwa, czekam z niecierpliwością na inny pomysł. Za dużo strat przy wyprowadzaniu piłki, Sonia to totalny jeździec bez głowy, podpala się i zapędza sama w kozi róg. Zdecydowanie więcej spodziewałem się po Bekasiewicz, nie daje jakości niestety. O Rudenko przez litość nie wspominam.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I Liga Kobiet 2018/2019

Post autor: Profesor Ciekawski » ndz sty 06, 2019 18:15

co było to było. Mozna tylko gdybać jakby było gdyby weszła Ola Kaja i Iza Zdrodowska. A idealnie też Kurczak na zmiany. Ale inne zespoły też miewają kontuzje, więc nie ma co się tak tłumaczyć.
Dziś miałem nadzieję, że Łomianki II zleją Politechnikę Gdańską, ale w Gdańsku chyba też zdawali sobie sprawę z wagi meczu i zapewne wystawili mocny skład (nie analizowałem tego jeszcze dokładniej).
A teraz nie wiem czy nie dwa najważniejsze mecze sezonu przed nami. Gdybyśmy wygrali najpierw w Płocku, a potem z Olsztynem u siebie to możemy już spokojnie szykować do play-off. Ale wcale nie jestem pewny siebie prze tymi meczami, oj wcale...

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: I Liga Kobiet 2018/2019

Post autor: TytusPullo » ndz sty 06, 2019 19:20

To ja napiszę wprost: koniec z asekuracją w sprawie utrzymania. Mamy najlepszy terminarz: trzy mecze "na walkę" oraz trzy "na prawie pewno".

Bezpośredni rywale graja między sobą,albo z czołówką grającą o rozstawienie.

Będzie ciekawie.

Awatar użytkownika
Jozek
Posty: 1201
Rejestracja: ndz gru 13, 2009 9:02

Re: I Liga Kobiet 2018/2019

Post autor: Jozek » pn sty 07, 2019 17:14

Profesor Ciekawski pisze:
ndz sty 06, 2019 18:15
co było to było. Mozna tylko gdybać jakby było gdyby weszła Ola Kaja i Iza Zdrodowska. A idealnie też Kurczak na zmiany. Ale inne zespoły też miewają kontuzje, więc nie ma co się tak tłumaczyć.
Dziś miałem nadzieję, że Łomianki II zleją Politechnikę Gdańską, ale w Gdańsku chyba też zdawali sobie sprawę z wagi meczu i zapewne wystawili mocny skład (nie analizowałem tego jeszcze dokładniej).
A teraz nie wiem czy nie dwa najważniejsze mecze sezonu przed nami. Gdybyśmy wygrali najpierw w Płocku, a potem z Olsztynem u siebie to możemy już spokojnie szykować do play-off. Ale wcale nie jestem pewny siebie prze tymi meczami, oj wcale...
Politechnika przyjechała praktycznie tym samym składem co do nas + Gwizadała. Po prostu mają bardzo dobrą młodzież na to wychodzi.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I Liga Kobiet 2018/2019

Post autor: Profesor Ciekawski » czw sty 10, 2019 12:21


ODPOWIEDZ