W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

I Memoriał Bohdana Bartosiewicza

Wszystkie tematy związane z sekcją koszykówki

Moderatorzy: AvantGarde, Piotr WW

Awatar użytkownika
Jozek
Posty: 1201
Rejestracja: ndz gru 13, 2009 9:02

I Memoriał Bohdana Bartosiewicza

Post autor: Jozek » pn wrz 18, 2017 8:41

Jesteśmy po memoriale. Jakie są Wasze spostrzeżenia?

Awatar użytkownika
Agata
Posty: 722
Rejestracja: pt paź 24, 2003 14:33
Lokalizacja: Joli Bord

Re: I Memoriał Bohdana Bartosiewicza

Post autor: Agata » pn wrz 18, 2017 10:39

Jeśli chodzi o stronę sportową, to o ile pierwszy mecz z UW rozbudził we mnie spore nadzieje, to pozostałe dwa sprowadziły mnie na ziemię,
tudzież parkiet ;) Daleka droga przed nami, przynajmniej na ten moment. Fajnie, że pojawiły się wzmocnienia na newralgicznych pozycjach podkoszowej i rozgrywającej - zarówno Anna Kuncewicz Dąbek jak i Zuza Wrzesień zaprezentowały się momentami bardzo solidnie. Ola Kaja też wygląda obiecująco, ale gra zrywami - oczekiwałabym, że częściej będzie na siebie grała ciężar gry. Nasze młode zawodniczki czyli Natalia Rozińska czy Dagmara Urbańczyk sprawiały wrażenie przestraszonych faktem pojawienia się na placu gry- więcej wiary w siebie, w Gdyni szesnastoletnia Zuzanna Kulińska grała bez kompleksów...i to momentami jak ;)
Skuteczność była na dobrym poziomie chyba tylko w pierwszym meczu, w kolejnych dwóch niestety zabrakło kogoś kto zagwarantowałby spokojny i celny rzut z dystansu (momenty miała Ilona Płaczkiewicz, choć z kolei Jej zdarzyły się nieco nonszalanckie zagrania w meczu z UW). Dużo też było niecelnych podań, przytrafiało się gubienie krycia i dublowanie pozycji- mam nadzieję, że to ulegnie poprawie wraz ze zgraniem.
Mam nadzieję, że kadra 15 osób istotnie wystarczy na granie II ligi, U22 oraz ligi akademickiej. Oby omijały nas kontuzje, niekorzystne grafiki w pracy i inne plagi egipskie :

Jeśli chodzi o Trenera, to niepotrzebnie chyba traci sporą część przerwy na żądanie na rozkładanie krzesła ;) A tak na poważnie, to na konferencji brzmiał rozsądnie, także uzasadniając decyzje kadrowe i przedstawiając nowe zawodniczki.

To czym się powinniśmy niestety powoli martwić, to chyba też frekwencja na trybunach i liczba osób zaangażowanych w organizację meczu.
Ja wiem, że turniej towarzyski, sobota i niedziela rano itd...
Ale i tak widać wyraźnie tendencję spadkową i o to powinniśmy się także zatroszczyć - nie wiem do końca jak...

Podziękowania dla Organizatorów za zapewnienie obsady na wysokim poziomie sportowym oraz całej oprawy (prezentacja, mini konferencja itd).
Ukłony jak zwykle dla Człowieka-Orkiestry, czyli Marcina P. :)

Awatar użytkownika
Jozek
Posty: 1201
Rejestracja: ndz gru 13, 2009 9:02

Re: I Memoriał Bohdana Bartosiewicza

Post autor: Jozek » pn wrz 18, 2017 10:54

To prawda, drużyna będzie grała na kilku frontach. 15 zawodniczek powinno wystarczyć. Priorytetem jest awans do 1LK. Wg mnie styl gry zmienił się kompletnie i czytając FB ludzie to dostrzegają. Drużyna trenuje w pełnym składzie od 1 września i przede wszystkim potrzeba dojścia do pełnej formy fizycznej. Trener wyraźnie oszczędzał kluczowe zawodniczki. I dobrze, bo Ania Kuncewicz, Ola Kaja czy Zuza Wrzesień grały często na takim lub nawet wyższym poziomie, a nasze "polonijne" zawodniczki powinny się ZAWSZE ogrywać z lepszymi.

Przypominam, że Łomianki zrobiły awans do Ekstraklasy, a UW zdaje się skończyło na ćwierćfinale 1LK. Oczywiście mają na ten moment trochę inne składy, ale to są bardzo silne ekipy. Jak najwięcej sparingów z takimi drużynami!

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I Memoriał Bohdana Bartosiewicza

Post autor: Profesor Ciekawski » pn wrz 18, 2017 16:52

Moje obserwacje są nieliczne i niepewne, bo nie byłem na żadnym meczu. Zwracam tylko uwagę, że już wiele razy okazywało się, iż wyciąganie daleko idących wniosków (tak na plus jak i na minus) z meczów sparingowych bywa bardzo mylące. Nie wiadomo na jakim etapie przygotowań były rywalki, jak trenerzy rotowali składem. A w ogóle bez presji meczu o punkty gra się inaczej. Więc ani nie wpadajmy w euforię (po meczu z AZS UW) ani w rozpacz (po meczach z Gdynią i Łomiankami).

Awatar użytkownika
Jozek
Posty: 1201
Rejestracja: ndz gru 13, 2009 9:02

Re: I Memoriał Bohdana Bartosiewicza

Post autor: Jozek » pn wrz 18, 2017 18:33

Profesor Ciekawski pisze:
pn wrz 18, 2017 16:52
Moje obserwacje są nieliczne i niepewne, bo nie byłem na żadnym meczu. Zwracam tylko uwagę, że już wiele razy okazywało się, iż wyciąganie daleko idących wniosków (tak na plus jak i na minus) z meczów sparingowych bywa bardzo mylące. Nie wiadomo na jakim etapie przygotowań były rywalki, jak trenerzy rotowali składem. A w ogóle bez presji meczu o punkty gra się inaczej. Więc ani nie wpadajmy w euforię (po meczu z AZS UW) ani w rozpacz (po meczach z Gdynią i Łomiankami).
Dokładnie tak.

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: I Memoriał Bohdana Bartosiewicza

Post autor: TytusPullo » pn wrz 18, 2017 18:34

Wiele już dostrzegła Agata,więc dodam tylko: odwagi,odwagi, odwagi! Jest pozycja i metr pola-rzucaj, nie pchaj się pod kosz, bo tam czeka cała drużyna rywalek. Nasz Dragić w spódnicy będzie podwajany w każdej sytuacji i reszta ekipy ma brać ciężar gry na siebie. Prepelić-wystąp! 8)
Pierwsze dwa mecze-kulturalne. Trzeci-do zapomnienia. AKD-basket marzeń, reszta na razie in spe.

ODPOWIEDZ