W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

półfinały 7-9 kwietnia

Wszystkie tematy związane z sekcją koszykówki

Moderatorzy: AvantGarde, Piotr WW

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: TytusPullo » ndz kwie 09, 2017 17:26

Krótko.

1. Na awans do 1 ligi nikt poważnie nie liczył.
2. Niemniej 2 mecze były do wygrania-z Ostrovią i wbrew pozorom z Żakiem.
3. Nasza drużyna nie zrobiła nam wstydu- walczyła w każdym meczu.
4. Jeśli chodzi o serio-basket-jesteśmy w połowie drogi.

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3298
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: dada6 » ndz kwie 09, 2017 17:48

TytusPullo pisze:Na awans do 1 ligi nikt poważnie nie liczył.
No to szkoda, że nikt nie uprzedził o tym szarych kibiców jak ja. Zaoszczędzilbym masę nerwów.



Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: TytusPullo » ndz kwie 09, 2017 18:18

Nie przesadzaj; widziałeś mecze w tym sezonie- to było momentami miłe, ale nie na 1 ligę. Oczywiście, niespodzianki lubimy wszyscy. Sparingi z UW czy Liderem pokazały miejsce w którym jesteśmy.

Dodajmy,że kilka z naszych zawodniczek a to dojeżdża z daleka, albo zaraz po robocie/ uczelni.

Tu nikt nie kosi kilku tysi za oddychanie, a trener Musijowski nie pieprzy jak potłuczony o tym,że jego ekipa to są Byki z Chicago,tylko Polonia z Jackowa przeszkadza :mrgreen:

Gorszy wpierdziel zbierała SKK W 1. I 2. lidze z Łomiankami czy Głuchołazami. Teraz uznały wyższość dwóch drużyn rezerw ekstraklasy oraz czołowego klubu juniorsko-kadeckiego Polski. W każdym meczu podjęły walkę, choć z Bydgoszczą były wręcz osłabiająco nieskuteczne

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29039
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: elektryk » ndz kwie 09, 2017 19:13

Fajnie. I co dalej? Jakie są cele tej ekipy w ogóle?

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: TytusPullo » ndz kwie 09, 2017 21:16

Dalsze wzmocnienie składu, zgranie głównej ekipy, trwają starania o utworzenie szerszego pionu szkolenia młodzieży. Pierwsze dwa elementy zagwarantują walkę o awans już za rok.

Dodajmy,że drużyna tworzyła się w trakcie bardzo krótkiego sezonu; kluczowe zawodniczki podkoszowe leczyły kontuzje, albo dołączały w trakcie, dopiero wkomponowując się w drużynę.

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29039
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: elektryk » ndz kwie 09, 2017 21:24

Ale rozumiem, że celem samym w sobie jest awans? Jak wysoko? Ekstraklasy chyba na K6 być nie może?

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: TytusPullo » ndz kwie 09, 2017 21:59

Celem oczywiście jest awans, na razie do 1. ligi. Funkcjonowanie w niej to koszt rzędu 200 000, czyli ok dwa razy więcej niż obecnie. Na tym poziomie grają solidne ekipy uniwersteckie, "dumy średnich miast" oraz filie ekstraklasowców.

Co do ekstraklasy-oczywiście pieśń przyszłości-bez miliona nie podchodź, no i nie na K6. Zresztą mamy nauczkę sprzed 3 sezonów-1. liga na styk-i nie wyszło. Ekstraklasa to najmniej, khm...5 lat i organizacyjnie/sportowo póki co galaktyka.

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29039
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: elektryk » ndz kwie 09, 2017 22:13

Popatrzyłem na tabelę 1 ligi i widzę tam dwie ekipy z Łomianek. Co to za twór i kto go finansuje skoro to wydatek ok 200 tys? Jest AZS Warszawa. Skąd oni mają te pieniądze? Uczelni chyba nie stać na wydawanie takiej kasy na studentki? Tak samo jak dwie uczelnie z Gdańska? Trochę nie kumam. Jakie są warunki otrzymania licencji na BLK? Te hale jakieś piękne inni mają?

Piotr WW
Emeriten Gang
Posty: 3123
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 8:05
Lokalizacja: Grochów

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: Piotr WW » pn kwie 10, 2017 8:27

twór z Łomianek to sms :)

czyli dwie drużyny, które są de facto prawie reprezentacją Polski w tej kategorii wiekowej
- finansuje PZKosz i Min Sportu :) :)

natomiast AZS to drużyna UW finanse ?? / ale na pewno maja dofinansowanie z miasta /

hale ? to musiałbyś pojechać i zobaczyć :wink:

np. w Bydgoszczy są dwie

w Warszawie póki co to jest Koło, Torwar i hala na AWF
nie wiem jak z tą na Ursynowie

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9663
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: rubakin » pn kwie 10, 2017 10:47

Podsumowania:
"Duży zawód sprawiła SKK Polonia Warszawa. Choć warszawianki miały za sobą wsparcie publiczności, przegrały w każdym spotkaniu. Klęska Czarnych Koszul jest tym bardziej bolesna, gdyż w pierwszym turniejowym meczu z Ostrovią prowadziły do przerwy różnicą 15 punktów, a w drugim pojedynku z XX LO Bydgoszcz od stanu 21:15 zanotowały serię 0:23" http://sportowefakty.wp.pl/koszykowka/6 ... i-o-i-lige

Awatar użytkownika
Jozek
Posty: 1201
Rejestracja: ndz gru 13, 2009 9:02

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: Jozek » pn kwie 10, 2017 16:19

No pewnie, że sprawiliśmy duży zawód. Decyzje co do spraw sportowych zapadną pewnie do połowy maja. Nasze zawodniczki mają drugi, równie ważny cel sportowy - awans do finałów Akademickich Mistrzostw Polski. Turniej półfinałowy 21-24 kwietnia na UW (Szturmowa).

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: Profesor Ciekawski » pn kwie 10, 2017 17:23

na moje oko rok temu byśmy przegrali te mecze 20-25 punktami, a nie 2-3 jak teraz. Ale to niewielka pociecha. Tak czy inaczej przegrana to przegrana. Patrząc inaczej - to nasz pierwszy turniej, w którym nie wygraliśmy ani jednego spotkania

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: TytusPullo » pn kwie 10, 2017 18:34

Trafiłeś w punkt! Mamy drużynę,która właśnie zajęła miejsca 5-8 w 2. lidze. Nie, to nie jest sukces. To jest jednak przyzwoitość.

Jeszcze do postu elektryka: to co pisał Piotrek plus drobna różnica-jak masz AZS to mieszasz w kilkudziesięciu chętnych babkach w wieku 19-23. Skauting odpada, kontrakty też. No i hali nie wynajmujesz. Resztę czyli podróże i sędziów płaci uniwersytet/miasto/minisportu. Nie sępisz o kasę po mieście.

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29039
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: elektryk » pn kwie 10, 2017 22:10

TytusPullo pisze:Trafiłeś w punkt! Mamy drużynę,która właśnie zajęła miejsca 5-8 w 2. lidze. Nie, to nie jest sukces. To jest jednak przyzwoitość.

Jeszcze do postu elektryka: to co pisał Piotrek plus drobna różnica-jak masz AZS to mieszasz w kilkudziesięciu chętnych babkach w wieku 19-23. Skauting odpada, kontrakty też. No i hali nie wynajmujesz. Resztę czyli podróże i sędziów płaci uniwersytet/miasto/minisportu. Nie sępisz o kasę po mieście.
Kontrakty odpadają? To grają za free w tych wszystkich uniwerkowych ekipach?

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9663
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: rubakin » wt kwie 11, 2017 4:42

"Złamanie kości promieniowej Ilony Płaczkiewicz, kości nosowych Agnieszki Lichomskiej oraz nawrót kontuzji barku Agnieszki Feji to aktualny bilans kontuzji po półfinale… "

O Agnieszkę-Laurę bałem się od pierwszego meczu - grała z takim zaangażowaniem, adrenaliną, na granicy ryzyka

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9663
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: rubakin » wt kwie 11, 2017 10:36

rubakin pisze: czy wygrywasz, czy nie .ja i tak kocham Cię! :flaga:
Na meczach naszych dziewczyn nie mam żadnego problemu z powyższym :choragiewka:
Rzeczowa odpowiedź Kamila na powyższe: https://sportodczarowany.wordpress.com/ ... nie-stalo/

kozi
Posty: 804
Rejestracja: pn gru 08, 2003 15:53

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: kozi » wt kwie 11, 2017 11:18

no cóż, trudno się nie zgodzić, bardzo trzeźwa ocena tematu. Organizacyjnie - 5. Sportowo - 3.
Zmiany muszą być.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: Profesor Ciekawski » wt kwie 11, 2017 13:26

no cóż z wieloma szczegółowymi tezami Kamila mógłbym polemizować. Ale chyba nie warto, strasznie trzeba by się napisać, a nikt takich długich wpisów na forum nie lubi. Oczywiście jest rozczarowanie, nie tak to miało wyglądać (inna sprawa, że wszystkie trzy mecze były na styku, niewiele zabrakło, by dwa z nich były wygrane, a wtedy nastroje byłby zupełnie inne). Oczywiście też popełniane były błędy. Ale jest jeszcze jedna okoliczność, o której tekst zdaje się zapominać. Cały projekt do niedawna ciągnięty był nadludzkim wysiłkiem małej garstki osób poświęcających swój prywatny czas i kupę swoich pieniędzy. Bez nich wszystko by się zawaliło, drużyny nie byłoby wcale i nie byłoby na co narzekać. A profesjonalne struktury to dopiero bardzo powoli zaczynają się budować. Więc nie ma co się dziwić, że nie ma profesjonalistów-fachowców w różnych miejscach, w których fajnie by było gdyby byli.
Też jestem pełen obaw co do przyszłości. Widać od jakiegoś czasu, ze kibicowski entuzjazm też się wyczerpuje i możemy wrócić do stanu tylko nieco powyżej średniej zainteresowania kobiecą koszykówką w Polsce. To realne zagrożenie.

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: TytusPullo » wt kwie 11, 2017 13:55

Paweł, ja lubię, napisz-popolemizujemy sobie w internetach :D

W ogóle piszcie, bo to dla nas ważne.

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9663
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: rubakin » wt kwie 11, 2017 14:03

TytusPullo pisze:Paweł, ja lubię, napisz-popolemizujemy sobie w internetach :D

W ogóle piszcie, bo to dla nas ważne.
Im więcej wiedzy tym więcej zainteresowania, integracji kibiców.

Awatar użytkownika
Jozek
Posty: 1201
Rejestracja: ndz gru 13, 2009 9:02

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: Jozek » śr kwie 12, 2017 9:19

Sztuka jest miec stabilny klub, który poradzi sobie z porazka. Wyglada na to, ze sobie poradzimy :)

Awatar użytkownika
mt7968
Posty: 210
Rejestracja: wt lip 23, 2013 7:53
Lokalizacja: Right Bank Warsaw

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: mt7968 » śr kwie 12, 2017 10:27

TytusPullo pisze:W ogóle piszcie, bo to dla nas ważne.
To prawda, zaglądam tu kilka razy dziennie w nadziei, że ktoś coś napisze, a sam niczego nie wrzuciłem od dawna. Więc daję się sprowokować niniejszym. Wg mnie oceniać trzeba sezon, a nie sam turniej. Turniej był oczywiście najważniejszy, ale trzy mecze siłą rzeczy pokazują mniej niż 12. Na pewno widać było duży postęp w grze między wrześniem a kwietniem. Nie wiem nawet czy nie olbrzymi. Poziom zaangażowania i przygotowanie fizycznego nie pozostawiał moim zdaniem nic do zarzucenia (czego jakimś tam dowodem są oba mecze zakończone dogrywkami - z Widzewem i z Piekarami w rozgrywkach U-22; oczywiście dogrywek nie wygrywa się wyłącznie kondycją, ale bez niej wygrać trudno, zresztą także w ten weekend widać było, że prądu nie brakuje). Moja ocena wykonanej pod tym względem pracy jest więc wysoka. Problem był z głowami zawodniczek - i to niestety nie zmieniło się przez ten sezon ani trochę. Słynny 0:23 run z Bydgoszczą, III kwarta z Ostrovią przegrana 15:31, nawet 0:8 w samej końcówce meczu z Nowym Sączem (od stanu bodaj 61:56 do 61:64) - mogliśmy naprawdę wygrać każdy z tych meczów gdyby nie głowy. Nie wiem co z tym zrobić. Kolejna kwestia to dobór zawodniczek. Trudna sprawa. To był sezon nowego trenera, który mógł co prawda budować zespół po swojemu, ale też ani nie miał od samego początku komfortu finansowego (choć też nie dostał nigdy komunikatu, że kasy nie ma i ma wygrywać tym, co jest), ani - jak sądzę - wyraźnie postawionego celu ("awans albo śmierć"). A do tego jeszcze - mówcie co chcecie - nasza wewnętrzna klubowa presja na to, że jednak bez niektórych zawodniczek to trudno sobie ten zespół wyobrazić. No i w efekcie mieliśmy strategię takich trochę ruchów pozorowanych - niby pojawiły się wzmocnienia, ale też bez szału. W zasadzie to jakbym miał z tych nowych dziewczyn wybrać te, które zagrały zgodnie z oczekiwaniami, to bez wahania wskazałbym Justynę Kowalską (dla mnie najlepsza w naszym zespole w całym turnieju, tyle że nie miała takich efektywnych zadań do realizacji jak Laura). Pozostałe - do indywidualnej analizy, ale to na pewno nie na tym forum :) . Ogólnie - moje zdanie jest takie, że postęp trudno zanegować, ale mam wrażenie, że popełnione zostały błędy na etapie budowania fundamentów oraz doboru odpowiednich elementów. Innymi słowy - murarz robił co mógł, zawsze był w robocie trzeźwy i na czas, ale nie zawsze sięgał po odpowiedni budulec, zapominając przy tym czasami o niektórych elementach istotnych dla stabilności i trwałości konstrukcji, równocześnie nie zawsze optymalnie korzystając z tego, co było pod ręką. Pytanie - czy na poziomie 2. ligi (czyli rozgrywek półamatorskich) można było znaleźć lepszego murarza? Nie wiem. Pewnie kwestia tego, ile płacimy za dniówkę ;)

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: TytusPullo » śr kwie 12, 2017 20:50

Ogólna zgoda z Markiem. Zestawię plusyminusy-jak kiedyś po meczach piłkarskich na K6.
Plusy
Trener miał kalendarzowe półrocze na zbudowanie ekipy i przygotowanie jej do walki o awans- jak na tak krótki okres-dokonał niemal cudu: stworzył drużynę. Drużynę,a nie kółko zainteresowań kibicujące 2 liderkom.
Stąd przełomowe, nieważne że o nic, wygrane mecze w Wołominie oraz Łodzi.
Gra obronna-najlepsza w krótkiej historii sekcji
Wbrew pozorom gra szerokim składem. Sezon był krótki, a prawie każda zawodniczka otrzymała szansę wykazania się.
Waleczność- no serce rosło, momentami skóra cierpła...
Turniej na K6- bardzo fajne wydarzenie, cenny punkt w CV sekcji.
Minusy:

Brak awansu-pro forma, bo nie był to warunek.
Gra w ataku-dopiero wejście do gry duetu Kowalska-Feja ją urozmaiciło.
Zbytnie uzależnienie zespołu od Laury Lichomskiej- ważne,że w końcowej fazie rozgrywek ciut zmalało.
Podstawowe elementy-rzut osobisty i za trzy punkty-jednorożce i yeti SKK- do poprawki :) Tu element polemiki z Markiem-to nie tylko głowa. Normalna drużyna musi rzucać te 70%wolnych i 30% za 3.
Skuteczność z gry- z początku mizerna, potem lepsza.
Frekwencja na meczach domowych. To kamyczek do naszego ogródka: rozumiałem spadek zainteresowania po zmianach w sztabie, ale niezła i całkiem efektowna gra to chyba dobry argument do zawitania na halę? Wiem to herezja, ale SKK to obecnie najlepsza Polonia Warszawa. Minusem jest to,że tak-jesteśmy jeszcze dość słabi...

Awatar użytkownika
mt7968
Posty: 210
Rejestracja: wt lip 23, 2013 7:53
Lokalizacja: Right Bank Warsaw

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: mt7968 » śr kwie 12, 2017 21:18

TytusPullo pisze: Podstawowe elementy-rzut osobisty i za trzy punkty-jednorożce i yeti SKK- do poprawki :) Tu element polemiki z Markiem-to nie tylko głowa. Normalna drużyna musi rzucać te 70%wolnych i 30% za 3.
Trudno się nie zgodzić. Ale już chyba kwestia indywidualna. Zostajesz po treningu i tluczesz do pierwszej krwi. Wolny/trójka/wolny/trójka... Zresztą kolejność bez znaczenia ;). Wiem kto u nas chciałby być jak Stephen Curry ale "splash brother" zrobił takich treningów tysiące. Więc trzebaa tak jak on - zostawać i rzucać...

nkrzych
Posty: 950
Rejestracja: śr lip 16, 2003 17:07

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: nkrzych » śr kwie 12, 2017 21:51

drobna uwaga, żeby zostać trzeba mieć dostęp do sali na kolejne minuty.
Trenigi często kończyły się po 22-giej.
No ale może da się gdzie indziej???

ODPOWIEDZ