W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

półfinały 7-9 kwietnia

Wszystkie tematy związane z sekcją koszykówki

Moderatorzy: AvantGarde, Piotr WW

Awatar użytkownika
mt7968
Posty: 210
Rejestracja: wt lip 23, 2013 7:53
Lokalizacja: Right Bank Warsaw

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: mt7968 » śr kwie 12, 2017 21:53

Jasne. Chodzi mi o zasadę.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: Profesor Ciekawski » czw kwie 13, 2017 9:08

zbieram się do dłuższej wypowiedzi, ale ciągle nie ma czasu. Może w Święta przysiądę i coś napiszę.
Teraz tylko krótko w dwóch sprawach:
- trybuny - stawiam tezę, że bez znaczącego sukcesu frekwencja będzie powoli siadać. Niestety. Duże zainteresowanie przez ostatnie 3 lata było wynikiem nadzwyczajnego zbiegu okoliczności i było w pewnym sensie nienaturalne. Nie oczekiwałbym cudów w tym zakresie w przyszłym sezonie, zwłaszcza w meczach z drużynami szkolnymi, a takie będą dominować w rundzie zasadniczej. Musimy się przygotować na chude lata (oby miesiące) i je przetrwać
- rzuty za 3 - straszliwa bolączka, prawda. Ale nie schodzenie poniżej poziomu 30% to dość wysokie oczekiwanie w koszykówce kobiecej. Mnie by zadowalała średnia na poziomie 25% i nie schodzenie w pojedynczych meczach poniżej 20%. Dla porównana: dla bieżącego sezonu mam statystyki z 10 meczów 2 ligi: 4 razy udało się osiągnąć 30% za 3 (na ogół ze słabeuszami, wtedy łatwiej i mniejszy stres) - ostatni raz w meczu z Żakiem Nowy Sącz (3/10). Za to 4/10 meczów miało celność poniżej 20%. W meczach U-22 jeszcze gorzej: powyżej 30% za 3 w 1 na 7 meczów, za to w pozostałych 6 celność była poniżej 20% (w tym dwa razy zero absolutne)

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9663
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: rubakin » czw kwie 13, 2017 9:35

TytusPullo pisze: Zbytnie uzależnienie zespołu od Laury Lichomskiej- ważne,że w końcowej fazie rozgrywek ciut zmalało ...
Imo bardzo ważna sprawa - Laura nie może robić za wszystkich. Ciekawa sprawa, że po kontuzji Laury w ostatnim meczu pozostałe zawodniczki radziły sobie całkiem dobrze. Trzeba by tu znaleźć jakiś złoty środek.

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9663
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: rubakin » czw kwie 13, 2017 9:37

Profesor Ciekawski pisze: - trybuny - stawiam tezę, że bez znaczącego sukcesu frekwencja będzie powoli siadać. Niestety. Duże zainteresowanie przez ostatnie 3 lata było wynikiem nadzwyczajnego zbiegu okoliczności i było w pewnym sensie nienaturalne
Jak na razie nic się nie zapowiada, żeby owe nadzwyczajne okoliczności miały się zmienić, ba wydaje się, że wprost przeciwnie.

Awatar użytkownika
mt7968
Posty: 210
Rejestracja: wt lip 23, 2013 7:53
Lokalizacja: Right Bank Warsaw

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: mt7968 » czw kwie 13, 2017 9:50

rubakin pisze:
Imo bardzo ważna sprawa - Laura nie może robić za wszystkich.
Mam niejasne podejrzenie, że Laura czasami "robi za wszystkich" z własnej woli :P

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9663
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: rubakin » czw kwie 13, 2017 9:55

mt7968 pisze:
rubakin pisze:
Imo bardzo ważna sprawa - Laura nie może robić za wszystkich.
Mam niejasne podejrzenie, że Laura czasami "robi za wszystkich" z własnej woli :P

Dlatego piszę, że trzeba "znaleźć złoty środek", ba tylko jak to zrobić? ;)

Awatar użytkownika
mt7968
Posty: 210
Rejestracja: wt lip 23, 2013 7:53
Lokalizacja: Right Bank Warsaw

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: mt7968 » czw kwie 13, 2017 10:20

rubakin pisze:
mt7968 pisze:
rubakin pisze:
Imo bardzo ważna sprawa - Laura nie może robić za wszystkich.
Mam niejasne podejrzenie, że Laura czasami "robi za wszystkich" z własnej woli :P

Dlatego piszę, że trzeba "znaleźć złoty środek", ba tylko jak to zrobić? ;)
Stworzyć realną alternatywę. Raz - potrzebny ktoś na obwód, kto by realnie groził rzutami za trzy. Dwa - mamy naprawdę duży potencjał podkoszowy, tylko trzeba nad tym popracować - nad zachowaniami pod koszem, nad wypracowywaniem sobie pozycji, itd. To rzemieślnicza robota, która jednak przyniesie efekt. Justyna Kowalska jest wysoka i supersprawna, tylko jeszcze niewiele umie. I chyba teraz czas żeby popracować nad jej umiejętnościami stricte koszykarskimi. Do tego Agnieszka Feja, która może i nie lubi grać pod koszem, ale - na Boga! - z jej wzrostem ona musi zostać przez najbliższe pół roku przymuszona i przyuczona do gry na pozycji nr 5. Na poziomie baraży o 1 ligę to nie są nie wiadomo jakie sztuczki do nauczenia się. Gdybyśmy wypracowali te dwie rzeczy to mając do tego gracza takiego jak Laura, który w każdej chwili grozi penetracją możemy spokojnie wygrać 2 ligę na poziomie centralnym, a nie tylko grupy wschodniej.

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9663
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: rubakin » czw kwie 13, 2017 10:25

Uhm, poprawa umiejętności czysto sportowych powinna dodać pewności siebie, bo też to co widać, to strach przed pojęciem decyzji rzutowej. Wiele razy aż się prosiło o rzut.

Piotr WW
Emeriten Gang
Posty: 3123
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 8:05
Lokalizacja: Grochów

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: Piotr WW » czw kwie 13, 2017 15:55

właśnie :)

jak się nie rzuci to nie wpadnie :D

Awatar użytkownika
Jozek
Posty: 1201
Rejestracja: ndz gru 13, 2009 9:02

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: Jozek » pt kwie 14, 2017 6:57

Drobny komentarz.
Celem byl awans. Przynajmniej do finalu. Nie udalo sie. Nalezy wyciagnac wnioski!

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: TytusPullo » pt kwie 14, 2017 8:11

Tu zgoda. Do finału na pewno. Ciekawe,że po raz kolejny faworyci zawodzą w turnieju. Rok temu Lider, teraz my i Ostrovia. Coś Wam powiem: rok temu,po zwycięstwie z Liderem byłem w siódmym niebie,a znajoma niemająca pojęcia o koszu powiedziała: Głuchołazy Was zniszczą. Krótko się śmiałem. Wiedziała,że zjedzą parkiet w meczu z wielką Polonią. Teraz nikt nie stawiał na Żaka, a poustawiał wszystkich.
Drużyna,drużyna,drużyna ach...drużyna...

Awatar użytkownika
solidus
Posty: 1621
Rejestracja: wt mar 06, 2012 23:08

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: solidus » pt kwie 14, 2017 8:13

Profesor Ciekawski pisze: Też jestem pełen obaw co do przyszłości. Widać od jakiegoś czasu, ze kibicowski entuzjazm też się wyczerpuje i możemy wrócić do stanu tylko nieco powyżej średniej zainteresowania kobiecą koszykówką w Polsce. To realne zagrożenie.
Entuzjazm wyczerpuje się nie tylko w koszykówce.
Wg mnie rozwiązanie, chociaż i tak niepewne, jest tylko jedno, czyli integracja społeczności i wspólne działanie, ale o tym to pisze się na forum (nie w tym wątku) tak od 3 lat. Wersja hard - czyli każdy może liczyć na każdego - sportowcy-amatorzy, Kibice Razem, Polonijni Patrioci, wszyscy którzy mają jakiś pomysł i chcą go realizować. Zresztą kto, to można zobaczyć przy okazji czytania "Do przerwy 0:1". Ale wtedy trzeba by się razem spotkać mniej więcej w takim gronie jak na filmikach z czytania, co już byłoby trudne i pomyśleć, jak to na przyszłość zorganizować.
I wersja light, czyli większa integracja SKK i AKS-u + MTB, bo teraz to niby działa, ale wystarczy spojrzeć a) ile osób z AKS-u chodzi na kosza, b) ile osób biegło w barwach Polonii na Biegu Powstania kilka lat temu (ok. 70), a ile biega teraz i jak wygląda dopływ nowych "akaesiaków". To zresztą powinny być też "niesportowe" sekcje, co działa tylko częściowo - turystyczna, "krwiodawcza", historyczna czy charytatywna. Tak, żeby kibicowanie Polonii kojarzyło się właśnie z tym, co jest w Konstytucji Klubowej SKK. Wszystko, co jest pozytywne + integracja środowiska.
Sport to powinien być dodatek do społeczności.
Łatwo napisać, trudniej zrobić...

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: TytusPullo » pt kwie 14, 2017 8:22

Ogólnie biorąc tak,ale czym innym jest udział w biegu(nie każdy może-powinien), akcje społeczne są wspierane wzajemnie, co do tego spotykania mam mieszane uczucia. Tu jest tradycja siadania i po pleckach poklepywania. I dlatego mamy KS,MKS oraz SKK w trzeciej lidze. Tyle że SKK na poważnie i planowo działa 3-4 lata. Cel jest dla mnie jeden jedyny-trzy Polonie w pierwszej lidze(no drugiej...),hp,hop,hop!

Bez koordynacji działań marketingowych, promocyjnych, crowdfoundingowych tych trzech podmiotów-może SKK wlezie w końcu, KS za 2-3 lata jak Bóg da, ale raczej nie, MKS nigdy.
No i wspólny front wobec miasta w perspektywie budowy tu czegokolwiek.

Inaczej będzie dupa i klub osiedlowy jak teraz.

Awatar użytkownika
solidus
Posty: 1621
Rejestracja: wt mar 06, 2012 23:08

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: solidus » pt kwie 14, 2017 8:46

TytusPullo pisze:Ogólnie biorąc tak,ale czym innym jest udział w biegu(nie każdy może-powinien), akcje społeczne są wspierane wzajemnie, co do tego spotykania mam mieszane uczucia. Tu jest tradycja siadania i po pleckach poklepywania. I dlatego mamy KS,MKS oraz SKK w trzeciej lidze. Tyle że SKK na poważnie i planowo działa 3-4 lata. Cel jest dla mnie jeden jedyny-trzy Polonie w pierwszej lidze(no drugiej...),hp,hop,hop!

Bez koordynacji działań marketingowych, promocyjnych, crowdfoundingowych tych trzech podmiotów-może SKK wlezie w końcu, KS za 2-3 lata jak Bóg da, ale raczej nie, MKS nigdy.
No i wspólny front wobec miasta w perspektywie budowy tu czegokolwiek.

Inaczej będzie dupa i klub osiedlowy jak teraz.
Oczywiście - tak, tylko że to są dwie różne sprawy. KS i MKS - to podmioty, które są zbudowane "od góry" i na nie kibice nie mają większego wpływu. A budować społeczność trzeba od dołu, czyli od kibiców, czyli - od SKK, AKS-u, MTB, PP, KR... Co do biegania - nie każdy może-powinien, ale czy nasze koszykarki nie są w stanie przebiec na luzie 5 km ;) Jak Enigma czy WP organizuje zbiórkę - powinni ich w tym wspierać wszyscy, jak KR organizują warsztaty dla dzieci - powinni swoje dzieci wysyłać na nie członkowie AKS-u, jak SKK gra - powinni kibicować im sportowcy-amatorzy, jakby sekcja turystyczna organizowała gdzieś wyjazd - powinni o tym wiedzieć inni, żeby mogli się przyłączyć itp. itd. Dlaczego na meczach SKK (a może i nożnej, jakby spółka się zgodziła) nie ma "stolika", gdzie informuje się gości, w jaki sposób organizują się kibice (jw. - KR, PP, AKS, MTB...), jak można zostać członkiem Klubu? Bez społeczności znikniemy, pomału, ale to kwestia czasu.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: Profesor Ciekawski » pt kwie 14, 2017 9:06

ja wiem, że to nieporównywalne i w ogóle inna para kaloszy, ale: wiosną 2014 biliśmy się w barażach jak równy z równym z MUKS Poznań. My teraz jesteśmy gdzie jesteśmy, a MUKS Poznań awansował do czołowej czwórki pierwszej ligi

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: TytusPullo » pt kwie 14, 2017 19:51

Nie wiem jak tam jest,ale np. ŁKS który w "naszej" 1. lidze był dziewczyną do lania, potem dostał zastrzyk gotówki i ściągnął Maję i kilka innych zawodniczek. To nie są wymierne rzeczy. Żak jest miarodajny: 5 lat szkolenia i jest wynik.Życzę im awansu-jak mało komu.

Piotr WW
Emeriten Gang
Posty: 3123
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 8:05
Lokalizacja: Grochów

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: Piotr WW » pn kwie 24, 2017 9:07

a w finale wygrały i awansowały :

Lider Swarzędz i Żak Nowy Sącz :brawa:

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9663
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: rubakin » wt kwie 25, 2017 6:30

Piotr WW pisze:a w finale wygrały i awansowały :

Żak Nowy Sąc
z :brawa:
Czyli dobrze czułem, chyba nauczyłem się trochę żeńskiego kosza - zajęło mi to ciut więcej niż Engelowi uczenie się II ligi, choć on się nie nauczył wcale :)

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: TytusPullo » wt kwie 25, 2017 7:14

Zdecydowanie najlepsza drużyna-super wiadomość. To jest także dobry punkt odniesienia dla nas.

Awatar użytkownika
mt7968
Posty: 210
Rejestracja: wt lip 23, 2013 7:53
Lokalizacja: Right Bank Warsaw

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: mt7968 » wt kwie 25, 2017 9:36

TytusPullo pisze:Zdecydowanie najlepsza drużyna-super wiadomość. To jest także dobry punkt odniesienia dla nas.
Święte słowa. Tylko pod warunkiem, że wszyscy zdamy sobie sprawę z tego, że trwały sukces jest pochodną dwóch elementów - pracy i czasu. Oba tak samo istotne. Chadzanie na skróty wiadomo jak się zwykło kończyć.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: Profesor Ciekawski » wt kwie 25, 2017 15:11

mt7968 pisze:
TytusPullo pisze:Zdecydowanie najlepsza drużyna-super wiadomość. To jest także dobry punkt odniesienia dla nas.
Święte słowa. Tylko pod warunkiem, że wszyscy zdamy sobie sprawę z tego, że trwały sukces jest pochodną dwóch elementów - pracy i czasu. Oba tak samo istotne. Chadzanie na skróty wiadomo jak się zwykło kończyć.
E tam, kupimy całego Żaka, który będzie naszym Groclinem. I po sprawie

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: TytusPullo » wt kwie 25, 2017 17:53

EE, nawet nie tak ten tegtegoteges! :> :lol:

Awatar użytkownika
Jozek
Posty: 1201
Rejestracja: ndz gru 13, 2009 9:02

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: Jozek » śr kwie 26, 2017 6:12

Spokojnie :) To taki żarcik sytuacyjny z końca półfinałów, żeby trochę odreagować frustracje.

Zaczynamy pracę nad koncepcją przyszłego sezonu. Bo to już nie chodzi o ilość treningów i dostępność sali, ale o bardzo słaby poziom 2 ligi, brak meczów itd. Nie ma co budować na takim "fundamencie". Proszę o cierpliwość. Myślę, że do końca maja powinniśmy wiedzieć co będzie się działo w nowym sezonie.

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9663
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: rubakin » śr kwie 26, 2017 6:59

Jozek pisze: ale o bardzo słaby poziom 2 ligi, brak meczów itd. Nie ma co budować na takim "fundamencie". Proszę o cierpliwość. Myślę, że do końca maja powinniśmy wiedzieć co będzie się działo w nowym sezonie.
Jeśli można znaleźć inny fundament to jestem za :choragiewka:

Awatar użytkownika
mt7968
Posty: 210
Rejestracja: wt lip 23, 2013 7:53
Lokalizacja: Right Bank Warsaw

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: mt7968 » pt maja 05, 2017 13:14

Okazuje się, że ciąg 0-23 naszych dziewczyn w meczu z Bydgoszczą nie był niczym szczególnym. Dziś w nocy Boston Celtics dali rzucić kolejno 22 punkty Waszyngtonowi :). W półfinałach konferencji!

ODPOWIEDZ