W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

półfinały 7-9 kwietnia

Wszystkie tematy związane z sekcją koszykówki

Moderatorzy: AvantGarde, Piotr WW

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: Profesor Ciekawski » czw kwie 06, 2017 21:01

Myślę, że to na tyle ważne wydarzenie, że zasługuje na własny wątek.
Dla zagajenia rozmowy wątek pozornie nie-związany.
Za nami już dwa mecze półfinałowej rundy Basket Ligi Kobiet. Ważne, bo 4 zawodniczki XX LOW Bydgoszcz miewają ekstraklasowe epizody. Na razie stan jest 1:1, a kolejne mecze w sobotę i niedzielę. To dobrze, bo Artego Bydgoszcz ma teraz mecze u siebie, ma nadal szanse na awans, więc pewnie niechętnie będą puszczać zawodniczki na turniej II ligi.
A dokładniej z zawodniczek XX LO z ekstraklasowym doświadczeniem:
- Paulina Kuczyńska nie była w 12 meczowej, więc pewnie może się pojawić u nas
- Paulina Niedziółka - była w 12-tce ale ani razu nie weszła na boisko. Trudno powiedzieć czy w weekend będzie w Warszawie czy w Bydgoszczy
- Katarzyna Kocaj - weszła na 2 minuty w drugim meczu, w statystykach się nie zapisała
- Klaudia Niedźwiedzka - weszła tylko w drugim meczu, ale aż na 10 minut. Zanotowała 2 zbiórki i 1 asystę.

Choć oczywiście najbardziej trzeba liczyć na siebie, a nie na osłabiony skład przeciwniczek

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: TytusPullo » czw kwie 06, 2017 21:30

Sparafrazuję kwestię z "piłkarskiego pokera": mamy mecz u siebie, spokojnie się obronimy!

Napisałeś niedawno,że nie ma gdzie się cofnąć. I zgoda: pora na kolejny krok-awans do turnieju finałowego.

Nieważne kto zagra u rywalek-to nie są jakieś galaktyczne zawodniczki, są do ogrania. Zresztą wyniki tych drużyn nawet z ekipami czołowymi w swoich grupach-nie powalają.

Gdybym nazywał się Wójcik, a nie z kilkoma lierówkami, napisałbym coś o kiełbasach i jeździe, a tak to cziorno-kulturno: do boju, Czarne Koszule! Wycyklinujcie parkiet!!!

:flaga: :flaga: :flaga: :flaga: :flaga: :flaga: :flaga: :flaga: :flaga: :flaga: :flaga: :flaga:

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9663
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: rubakin » pt kwie 07, 2017 7:18

Polonia Warszawa znów będzie wielka? Walka o powrót do I ligi - duży tekst Kamila http://sportowefakty.wp.pl/koszykowka/6 ... -do-i-ligi

"- W poprzednim sezonie w treningu koncentrowałyśmy się bardziej na samej grze, trener Musijowski stawia większy nacisk na przygotowanie motoryczne i taktyczne - twierdzi w rozmowie z WP SportoweFakty Agnieszka Lichomska, najlepsza strzelczyni zespołu w obecnym sezonie. - Porównując obie drużyny trzeba pamiętać o specyfice II ligi na Mazowszu, teraz grają w niej głównie zespoły młodzieżowe, niedoświadczone - dodaje"

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: Profesor Ciekawski » pt kwie 07, 2017 8:14

W oparciu o dane na fb Ostrovii udało mi się uzupełnić dane o indywidualnych statystykach czołowych zawodniczek naszych dzisiejszych przeciwniczek. Wklejam tu odpowiedni fragment uzupełnionego o nowe dane felietonu sprzed około dwóch tygodni:

Wydaje się, że najmocniejsze punkty zespołu to:
- Agata Stępień (1995, 174 cm) – w ekstraklasie rozegrała 19 meczów, przebywając na boisku średnio 19 minut. Zdobyła tam 126 pkt. W II lidze w tym sezonie – 16 meczów, 251 pkt, w tym 52 rzuty za 3
- Ewelina Jackowska (1993, 185 cm) – jedna z niewielu wymienianych tu zawodniczek, które przekroczyły wiek juniorek U-22. Wystąpiła w 15 meczach BLK, grając średnio po 15 minut w meczu i rzucając 61 pkt. W II lidze – 16 meczów, 217 punktów, 6 rzutów za 3
- Sandra Nowicka (1992, 170 cm) – kolejna zawodniczka o nieco większym doświadczeniu wynikającym z wieku. 19 razy zagrała w tym sezonie w ekstraklasie (średnio po 13 minut na mecz), rzucając w BLK 26 pkt. W II lidze – 16 meczów, 141 pkt, 9 razy za 3
- Agata Kowalczyk (1999, 169 cm.) – w tym przypadku doświadczenie ekstraklasowe jest znacznie skromniejsze: 5 meczów, łącznie 22 minut, 1 pkt. W II lidze – 18 meczów, 161 pkt, 19 razy za 3
- Anna Walczak (2000, 171 cm) – jedna z najmłodszych zawodniczek jaką będziemy mieli okazję oglądać w hali na K6. Mimo młodego wieku ma już za sobą symboliczny chrzest ekstraklasowy – 2 mecze, w sumie 4 minuty, bez punktów. W II lidze – 17 meczów, 130 pkt, 10 razy za 3
- Agata Ostrowska (1993 r., 181 cm) - w ekstraklasie 6 meczów, razem 80 min, 18 pkt. W II lidze - 5 meczów, 64 pkt, 9 rzutów za 3. Ale w trakcie sezonu do Lidera Pruszków.

Poza tym wśród wyróżniających się zawodniczek występujących w meczach II ligowych są:
- Katarzyna Jons – 16 meczów, 146 pkt, 12 rzutów za 3. W ekstraklasie nie grała, nie umiem nic więcej o niej znaleźć. Być może nazwisko jest przekręcone, bo niewyraźnie napisane?
- Monika Morgiel – 1998 r., 163 cm, w II lidze: 4 mecze, 36 pkt, 5 razy za 3. W ekstraklasie nie grała

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: Profesor Ciekawski » pt kwie 07, 2017 8:20

a do artykułu Kamila mam dwie uwagi:
1. w wypowiedzi Agnieszki Lichomskiej nie jest dla mnie jasne które dwie drużyny są porównywane
2. sprostowanie: w II lidze SKK Polonia rozegrała 9 a nie 10 meczów. W jednym przypadku był walkower

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3298
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: dada6 » pt kwie 07, 2017 11:08

I jeszcze drugi dzisiejszy artykuł - ładnie napisany przez Piotra Wesołowicza:
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7, ... graja.html

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: Profesor Ciekawski » pt kwie 07, 2017 13:54

dada6 pisze:I jeszcze drugi dzisiejszy artykuł - ładnie napisany przez Piotra Wesołowicza:
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7, ... graja.html
Bardzo ładny. I długi. Choć też bym znalazł kilka nieścisłości, ale nie czepiajmy się. A już z tym doktoratem to albo Pan Redaktor pokręcił, albo Kurczak troszkę konfabulował ;)

destroyer
Posty: 11822
Rejestracja: pn lip 30, 2012 17:55

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: destroyer » pt kwie 07, 2017 20:38

Grają już polonistki?

Edit: ehh, nie zaktualizował mi się fb
Ostatnio zmieniony pt kwie 07, 2017 21:34 przez destroyer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9663
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: rubakin » pt kwie 07, 2017 21:31

Przegraliśmy 2 punktami. W ostatniej akcji mieliśmy rzuty osobiste, przegrywając 2 punktami. Nie wpadły, bywa, ale żeby te wkłady z 2 ligi miały choć 10% charakteru, determinacji naszych dziewczyn. Przegraliśmy, ale nie upadliśmy. zatem brawo Polonistki !
Ostatnio zmieniony pt kwie 07, 2017 22:08 przez rubakin, łącznie zmieniany 1 raz.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: Profesor Ciekawski » pt kwie 07, 2017 22:07

właściwie od początku sezonu obawiałem się, że przyjdzie mecz kiedy zemszczą się fatalnie wykonywane rzuty osobiste. Dziś mieliśmy poniżej 40%. Nawet 50% dałoby nam zwycięstwo. Nie mówiąc juz o przyzwoitym wyniku 70%.
Cóż, trzeba walczyć dalej. Jutro pierwszy z meczów o wszystko.Bardzo ciekawe jak Ostrovia da sobie radę z Nowym Sączem

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3298
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: dada6 » pt kwie 07, 2017 22:12

A ja wróciłem po prostu wściekły. I dlatego nie napiszę dziś szczerze tego, co mi w głowie siedzi. Ale jak można przegrać taki, wygrany już mecz? Determinacja? Tak, ale jednocześnie nieumiejętność opanowania emocji. I to u zawodniczek z dużym jednak doświadczeniem. Jeszcze rozumiem, gdy z emocji wynika słaba (delikatnie mówiąc) skuteczność rzutów osobistych. Ale gdy to się przekłada na stosunki w zespole, gdy z trybun widać, że między dziewczynami przestaje iskrzyć, to sorry - tak się meczu nie wygra.
Czyli limit błędów został wyczerpany. Już w pierwszym meczu.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: Profesor Ciekawski » pt kwie 07, 2017 22:14

do finału rzecz jasna droga bardzo daleka (nawet dalsza niż jeszcze kilka godzin temu), ale spojrzałem na wyniki w drugim turnieju. Lider Swarzędz rozwalcował Widzew 20 punktami, strach się bać. AZS Katowice wygrał wysoko ze Stalą Brzeg. Strasznie ciężka w tym roku konkurencja, chyba cięższa niż rok temu

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9663
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: rubakin » pt kwie 07, 2017 22:19

dada6 pisze:A ja wróciłem po prostu wściekły. I dlatego nie napiszę dziś szczerze tego, co mi w głowie siedzi. Ale jak można przegrać taki, wygrany już mecz? Determinacja? Tak, ale jednocześnie nieumiejętność opanowania emocji. I to u zawodniczek z dużym jednak doświadczeniem. Jeszcze rozumiem, gdy z emocji wynika słaba (delikatnie mówiąc) skuteczność rzutów osobistych. Ale gdy to się przekłada na stosunki w zespole, gdy z trybun widać, że między dziewczynami przestaje iskrzyć, to sorry - tak się meczu nie wygra.
Czyli limit błędów został wyczerpany. Już w pierwszym meczu.
Ok, ale jednak na 2 połówkę wyszedł inny zespół Ostrovi, ta agresja, pressing, rzuty za 3 punkty, co nie zmienia faktu, że rzeczywiście powinniśmy wygrać

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3298
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: dada6 » pt kwie 07, 2017 22:20

Profesor Ciekawski pisze:właściwie od początku sezonu obawiałem się, że przyjdzie mecz kiedy zemszczą się fatalnie wykonywane rzuty osobiste. Dziś mieliśmy poniżej 40%.
To napiszmy otwarcie: skuteczność z osobistych Agnieszki 27% (wykorzystane 3 z 11 rzutów!). Cristina Gonzales 25% (1 z 4).
Z rzutami za 3 pkt też katastrofa - wykorzystany 1 (!) z 13 wykonanych. Dla porównania przeciwniczki wsadziły 8 rzutów za 3 pkt.

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: TytusPullo » pt kwie 07, 2017 22:26

Napiszę kilka słów bo już ochłonąłem. W punktach, dla jasności:

1. Nie mamy drużyny na awans do 1. ligi-ale to było mniej więcej wiadome.
2. Po meczu z Widzewem na K6 byłem totalnie wk.....ny,bo myślałem,że z Bigiem się w Di Lampedusę zabawiliśmy...
3. Dzisiaj było, jak piszą koledzy-ALE:
4. Przewidywałem wyższą porażkę; nasze nie pękły.
5. Ostrovia grała piach-stąd przewaga, potem juz na udry ALE:
7.Nasza grupa była poza Widzewem żadna, mecze przypominały sparingi-to była PIERWSZA końcówka o stawkę SKK!
8. Ta drużyna to trochę lepszy niż rok temu(bo bardziej drużynowy) ale samizdat. Ostrovia to klub solidny, który tak jak Widzew funkcjonuje w innej czasoprzestrzeni.
9. Nie zmienia to faktu,że w dwa lata stworzyliśmy solidnego średniaka żeńskiej koszykówki, to k..nie jest mało!
10. W pozostałych meczach oczekuję dalszego orania parkietu-wnik będzie,jaki będzie.
11 LAURA JEST PRZEZAJEBISTA-ALE INNE PANIE-GRAĆ, A NIE OGLĄDAĆ SIE NA NIĄ!!! TEAM SPIRIT THA FUCK!!!

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: Profesor Ciekawski » sob kwie 08, 2017 7:13

takie jeszcze obserwacje po obejrzeniu statystyk z naszej grupy:
- Ostrovia najmniej z całej czwórki rotowała składem. Nowicka, Stępień i Kowalczyk grały ponad 30 minut, a Walczak i Parzeńska ponad 25 min. W innych drużynach zdecydowanie większa rotacja. Ciekawe jak wytrzymają kondycyjnie turniej. Tylko co nam z tego jak staną w meczu niedzielnym?
- zastanawiam się dlaczego tak mało grała u nas Olga Kossmann? Bo grała nieźle, a na boisku spędziła tylko 15 minut (w tym czasie 11 punktów i 7 zbiórek, rzuciła też jedyną dla nas trójkę - w ogóle w przekroju całego roku jej celność rzutów za trzy jest najlepsza w drużynie - 5 celnych na 15 prób). Olga poprzednio miewała problemy z faulami, ale tym razem akurat nie miała. Oszczędzana na dalsze mecze? Nie czepiam się, nie uważam, że wiem lepiej, po prostu nie rozumiem.

kozi
Posty: 804
Rejestracja: pn gru 08, 2003 15:53

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: kozi » sob kwie 08, 2017 7:23

3 kwarta - na boisku dramat, a trenerzy zachowują niesłychany spokój, wręcz brak reakcji.
Sytuacja a drugą stronę - po super pościgu Ostrowii, te mają chwilę słabości, dosłownie 2-3 akcje i trenerzy momentalnie biorą czas. Mobilizują zespół. U nas wyglądało to tak trochę bez wiary, bez wkurwu.

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: TytusPullo » sob kwie 08, 2017 9:34

Obstawiam w ciemno,że mecz z Ostrovią był grany "na udo"-udo się, albo i nie udo...

Powtarzam, to nie jest ekipa na awans do 1 ligi, ale na dwa fajne mecze dziś i jutro-na pewno!

Wszyscy na halę, pokażcie,że nie macie tego klubu w dupie!

Ci co na pewno będą-dzwońcie po maruderach.

j....ć GRILLA, TYLKO POLONIA!!! :diabel:



:flaga: :flaga: :flaga: :flaga:

Awatar użytkownika
goora
Posty: 3937
Rejestracja: czw maja 24, 2007 15:21
Lokalizacja: Stara Ochota

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: goora » sob kwie 08, 2017 9:55

czy my wzięliśmy choć jeden czas w 3 kwarcie?

Piotr WW
Emeriten Gang
Posty: 3123
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 8:05
Lokalizacja: Grochów

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: Piotr WW » sob kwie 08, 2017 10:35

dobra do zobaczenia o 18.30 na K6 :choragiewka:

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9663
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: rubakin » sob kwie 08, 2017 11:02

goora pisze:czy my wzięliśmy choć jeden czas w 3 kwarcie?
Fakt dziwne to było...

No dobra na mecz! - czy wygrywasz, czy nie .ja i tak kocham Cię! :flaga:
Na meczach naszych dziewczyn nie mam żadnego problemu z powyższym :choragiewka:

Piotr WW
Emeriten Gang
Posty: 3123
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 8:05
Lokalizacja: Grochów

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: Piotr WW » sob kwie 08, 2017 21:54

jutro o 13 ostatni mecz turnieju :)

chyba sie widzimy wszyscy :brawa:

Awatar użytkownika
solidus
Posty: 1621
Rejestracja: wt mar 06, 2012 23:08

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: solidus » sob kwie 08, 2017 22:13

Szkoda, że przez prawie cały rok nie było okazji na mecze z mocnymi zespołami. Widzew, z którym walczyliśmy o 1 miejsce w grupie - dzisiaj druga porażka...
Piłka jest okrągłą, a kosze są dwa, za wolę walki trzeba dziewczynom podziękować, bo tej nie brakowało.

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9663
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: rubakin » ndz kwie 09, 2017 9:20

Pewnie dziewczyny podejmą walkę i dzisiaj, choć będzie to diabelnie trudna przeprawa. Nowy Sącz mi zaimponował, ciekaw jestem jak da sobie radę w finałach.

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9663
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: półfinały 7-9 kwietnia

Post autor: rubakin » ndz kwie 09, 2017 14:38

Przegraliśmy dwoma punktami, szacun dla dziewczyn za cały turniej. Przeciwniczki były silne, ale nie odpuszczaliśmy, był charakter, wola walki, pazur. Były błędy, proste, niewymuszone, ale nie będę wydziwiał. Gratulacje dla Wielkiej Polonii-SKK za te trzy dni

ODPOWIEDZ