W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

II liga kosza Pań 2015/2016

Wszystkie tematy związane z sekcją koszykówki

Moderatorzy: AvantGarde, Piotr WW

Piotr WW
Emeriten Gang
Posty: 3123
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 8:05
Lokalizacja: Grochów

II liga kosza Pań 2015/2016

Post autor: Piotr WW » ndz wrz 27, 2015 14:01

zaczyna się nowy sezon :)

więc rozpoczynamy nowy temat :D :brawa:

do boju Polonia :choragiewka:

Piotr WW
Emeriten Gang
Posty: 3123
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 8:05
Lokalizacja: Grochów

Re: II liga kosza Pań 2015/2016

Post autor: Piotr WW » ndz wrz 27, 2015 14:04

poniżej terminarz który zawiera orientacyjne terminy które mogą ulec zmianie. niestety
Domyślny termin każdego spotkania SKK w roli gospodyń to sobota o godzinie 15:30.
Dokładne terminy spotkań podawane będą w zapowiedzi meczu w dziale Wydarzenia z odpowiednim wyprzedzeniem na stronie SKK. / i miejmy nadzieję tu tez /

Pełny terminarz dla wszystkich klubów 2. Ligi Kobiet znajdziecie na stronie Warszawskiego Okręgowego Związku Koszykówki.

17/10/2015
Trójka Żyrardów - Polonia Warszawa

24/10/2015
Widzew II Łódź - Polonia Warszawa

07/11/2015
Polonia Warszawa - SKS 12 Warszawa

14/11/2015
AZS Łódź - Polonia Warszawa

28/11/2015
Polonia Warszawa - MKK II Siedlce

12/12/2015
Huragan Wołomin - Polonia Warszawa

19/12/2015
Polonia Warszawa - MKK Sokołów Podlaski

16/01/2016
Polonia Warszawa - Trójka Żyrardów

23/01/2016
Polonia Warszawa - Widzew II Łódź

06/02/2016
SKS 12 Warszawa - Polonia Warszawa

13/02/2016
Polonia Warszawa - AZS Łódź

27/02/2016
MKK II Siedlce - Polonia Warszawa

05/03/2016
Polonia Warszawa - Huragan Wołomin

12/03/2016
MKK Sokołów Podlaski - Polonia Warszawa

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: II liga kosza Pań 2015/2016

Post autor: Profesor Ciekawski » pn paź 05, 2015 13:13

Gdyby już była znana konkretna godzina kolejnych spotkań (także wyjazdowych) to prosiłbym o informację. Pewnie nie tylko ja
Na stronie wozkosz póki co terminarz z ubiegłego roku

Piotr WW
Emeriten Gang
Posty: 3123
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 8:05
Lokalizacja: Grochów

Re: II liga kosza Pań 2015/2016

Post autor: Piotr WW » pn paź 12, 2015 17:47

cytuję :

Terminarz jeszcze będzie się pewnie zmieniał więc warto śledzić stronę www.skkpolonia.pl
Tymczasem, czego możemy oczekiwać w najbliższym sezonie:
https://www.facebook.com/SKKPoloniaWars ... 703084663/

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9663
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: II liga kosza Pań 2015/2016

Post autor: rubakin » śr paź 14, 2015 18:41

Wygrywamy z Trójką Żyrardów 73:68.

AvantGarde
Posty: 10553
Rejestracja: wt lut 10, 2009 2:37

Re: II liga kosza Pań 2015/2016

Post autor: AvantGarde » śr paź 14, 2015 19:19

:raca: :raca: :raca:

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: II liga kosza Pań 2015/2016

Post autor: Profesor Ciekawski » czw paź 15, 2015 10:11

Jozek pisze:W życiu nie sądziłem, że będę się emocjonował damską koszykówką! Jednak biało-czerwona tarcza robi swoje :)
Witamy w klubie!
Niestety nie mogłem być na tym meczu.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: II liga kosza Pań 2015/2016

Post autor: Profesor Ciekawski » wt paź 27, 2015 7:40

jakby ktoś nie wiedział jeszcze to wczoraj juniorki U-22 rozbiły Lider Pruszków. Ponad 40 punktów róznicy. Najwięcej punktów dla SKK Polonia - Iza Błajda 19

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9663
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: II liga kosza Pań 2015/2016

Post autor: rubakin » ndz lis 08, 2015 10:06

Dzisiejszy mecz będzie transmitowany http://skkpolonia.pl/transmisja-tv/

AvantGarde
Posty: 10553
Rejestracja: wt lut 10, 2009 2:37

Re: II liga kosza Pań 2015/2016

Post autor: AvantGarde » ndz lis 08, 2015 11:44

rubakin pisze:Dzisiejszy mecz będzie transmitowany http://skkpolonia.pl/transmisja-tv/
Brawo, ale i tak wszyscy dzisiaj na K6 :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29039
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: II liga kosza Pań 2015/2016

Post autor: elektryk » ndz lis 08, 2015 18:34

Z całym szacunkiem, ale popatrzyłem kilka minut na transmisję to dla mnie nie jest żadna koszykówka tylko namiastka tej gry. Po ile lat mają te dziewczynki co tam próbują kozłować i rzucać tą piłkę? :)

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9663
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: II liga kosza Pań 2015/2016

Post autor: rubakin » ndz lis 08, 2015 19:01

Hmmm, no cóż, ale chodzę i będę chodził, bo polubiłem te nasze dziewczynki :)

nkrzych
Posty: 950
Rejestracja: śr lip 16, 2003 17:07

Re: II liga kosza Pań 2015/2016

Post autor: nkrzych » ndz lis 08, 2015 21:07

Grają jak potrafią. Ambicji naszym Koszykarkom można im odmówić.
Bardzo chciały ale przeciwnik okazał się silniejszy.

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: II liga kosza Pań 2015/2016

Post autor: TytusPullo » ndz lis 08, 2015 22:32

Przy całej życzliwości- nigdy więcej takiego bałaganu w grze, nigdy więcej niedolotów z półdystansu(!!!!).
Treningi rzutowe do usrania. Zawodniczki niskie niepotrafiące rzucić 2-3 trójek w meczu?
Piszę to teraz, póki nie jest za późno...
Bądźmy z tą drużyną, bo w pełnym składzie i (tak!) z Kasią na boisku-może jeszcze wygrać wiele spotkań w tym sezonie.
Wejście Kasi i impuls do podjęcia walki-jak dla mnie jedyny, oprócz atmosfery-plus wieczoru. Sportowo-jedyny.

destroyer
Posty: 11822
Rejestracja: pn lip 30, 2012 17:55

Re: II liga kosza Pań 2015/2016

Post autor: destroyer » ndz lis 08, 2015 22:38

A o co koszykarki walczą w tym sezonie? Nie orientuję się w ogóle, ale myślałem, że po spadku zdominujemy ligę i szybko awansujemy. Patrząc na dzisiejszą grę, byłem lekko zdezorientowany.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: II liga kosza Pań 2015/2016

Post autor: Profesor Ciekawski » pn lis 09, 2015 0:03

no cóż, przychylam się do zdania, że smutno to dziś wyglądało. Na boisku i momentami poza boiskiem także. Otwarcie wystawy bardzo fajne, super nastrój. A potem miałem wrażenie, że Polonia jaką znałem i lubiłem jest w stanie śmierci klinicznej.
Dominacji w lidze się nie spodziewałem po odejściu Natalii, Mai, Paczki i chwilowym Kurczaka (czyli 4 zawodniczki z pierwszej piątki). Ale gra powinna wyglądać lepiej niż dziś.

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3298
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: II liga kosza Pań 2015/2016

Post autor: dada6 » pn lis 09, 2015 8:21

Profesor Ciekawski pisze:no cóż, przychylam się do zdania, że smutno to dziś wyglądało. Na boisku i momentami poza boiskiem także. Otwarcie wystawy bardzo fajne, super nastrój. A potem miałem wrażenie, że Polonia jaką znałem i lubiłem jest w stanie śmierci klinicznej.
Oj - jeśli to miałaby być śmierć kliniczna, to jak nazwać to, co się dzieje na koszykówce męskiej? ;-)
Niestety - niektóre słabe decyzje sędziego powodują takie a nie inne reakcje (których też - od razu zastrzegam - nie lubię). Ale też i nikt chyba nie twierdzi, że przegraliśmy przez sędziowanie. Bo poza tym to jednak atmosfera na trybunach była, doping (dodatkowo podkręcany zaangażowaniem kibiców SKS-u) mocny. Dziewczyny mają duży kredyt zaufania, fajnie, żeby przełożyło się to na wyniki (bo akurat zaangażowania nie można im odmówić). Bo bez celnych rzutów atmosfera i frekwencja (wczoraj zabrakło opasek dla kupujących bilety!:)) zaraz siądzie...
Ja słabo się na koszu znam i nie chcę się mądrzyć, ale na moje amatorskie oko zespół siadł psychicznie. Wystarczyło, że SKS w trzeciej kwarcie odskoczył na 5-6 punktów i dziewczyny zaczęły grać strasznie nerwowo, z koszmarną wręcz skutecznością. Sporo dało wejście Kasi na parkiet, ale nie na tyle, żeby zmniejszyć stratę. Agnieszka Lichomska lideruje, ale (jeszcze?) nie daje drużynie tyle, co dawała Natalia (jejku - czy tylko mi wydaje, że dziewczyny są do siebie nawet fizycznie bardzo podobne? Jak wszedłem na mecz, w pierwszej chwili nawet wydawało mi się, że Natalia jednak wróciła:))

BIG
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 668
Rejestracja: czw mar 27, 2003 21:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: II liga kosza Pań 2015/2016

Post autor: BIG » pn lis 09, 2015 11:20

Jesteśmy świadomi, że na razie komunikacja o organizacji klubu i jego celach jest nikła. A tu się działy i dzieją sprawy fundamentalne.
Na razie postawiliśmy na informowanie o aspekcie głównie sportowym.
Poniżej garść informacji organizacyjno-formalnych.

1. W sierpniu drużyny/klubu miało nie być. Głównie ze względów finansowych. Stowarzyszenie prowadzące działalność koszykarską praktycznie pozostało ze szczątkowym zarządem, po dymisjach kolejnych osób, będących pokłosiem m.in. konfliktów personalnych. Tak to bywa w Stowarzyszeniach...
2. Potrzebny był (znów) plan ratunkowy
3. Ustalono, że prowadzenie klubu w takiej formule jest niemożliwe.
4. Stowarzyszenie było właścicielem Spółki SKK Marketing poprzez którą rozliczało dochody komercyjne (umowa sponsorska, bilety itd.) ponieważ samo nie prowadziło działalności gospodarczej.
5. Postanowiono, że klub zacznie być organizowany właśnie przez tę spółkę, która zmieni swoją formułę na non-profit (zmieni staut, nazwę itd.).
6. Na walnym Stowarzyszenia postanowiono również o zamknięciu jego działalności.
7. Potrzebny był wobec tego podmiot, który przejmie udziały w Spółce - klubie.
a) Przede wszystkim musiało to być stowarzyszenie, aby móc skorzystać ze zwolnienia z CIT.
b) Stowarzyszenie polonijne, wokół którego skupieni są ludzie chętni do wolontaryjnego zaangażowania
Wybrano Wielką Polonię.
8. Spółka została sprzedana do WP i zaczęły się żmudne procedury formalne.
9. Dopiero od dziś mamy w ogóle zmiany w KRS, zmieniony statut, nazwę i klub działa jako SKK Polonia Warszawa sp. z o.o. w formule non-profit. WP pozostaje kontrolą społeczną, ale klub - SKK Polonia Warszawa rozwijają zaangażowani w niego ludzie i są to DWA RÓŻNE PODMIOTY, z różnymi władzami, celami itp.
10. Na dniach zostanie powołany oficjalnie dyrektor klubu. Przedstawimy też docelowy skład Rady Nadzorczej


Celem klubu jest zbudowanie SEKCJI koszykówki żeńskiej, bo problem jest taki, że działamy zaczynając od dachu. A fundamentem powinno być szkolenie dzieci i młodzieży. Wówczas trzon zespołu seniorek będą stanowiły nasze koszykarki. Projekt na lata z wieloma przeszkodami. Jak to na Polonii. Dodatkowo musimy udrożnić finansowanie ze wszystkich możliwych źródeł, bo bez kasy daleko nie zajedziemy.
Dzięki formule non-profit możemy być finansowani z:
- darowizn
- dotacji
- umów sponsorskich
- składek

Obecnie budżet stanowią środki z poprzedniego roku i finansowanie prywatne. Nie mamy z góry ustalonego i opłaconego budżetu. Raczej deklaracje wsparcia. Na szczęście od ludzi, którzy się z nich wywiążą. TO jest ten rok na porządek organizacyjno-formalny. Nie chcemy co roku budzić się w Maju i obmyślać kolejny plan ratunkowy.
Przed nami totalny ogrom pracy już nawet na poziomie formalnym. Można było w ogóle odpuścić seniorki. Ale nikt o tym nawet nie chciał słyszeć. Więc spinamy się jako możemy. Zapraszam wszystkich chętnych do współpracy. Każdy kto chce pomóc jest mile widziany. Tu nie ma selekcji.

Do końca miesiąca przedstawimy strukturę klubu i jego cele krótko i długoterminowe, abyście mieli świadomość w czym partycypujecie. Do wpłat jednak zachęcam już teraz. Możecie być pewni, że wszystko jest transparentne, bo jesteśmy zobligowani do sporządzenia rocznego bilansu oraz rachunku zysków i strat. W dodatku mamy pełną księgowość więc nie ma obrotu pieniądzem "na zeszyt".

Aktualne dane do przelewu:
SKK Polonia Warszawa sp. z o.o.
ul. Konwiktorska 9/9
00-216 Warszawa
60 1240 2887 1111 0010 6057 2531

W razie pytań, proszę o priv.

Awatar użytkownika
Sady
Posty: 774
Rejestracja: śr kwie 02, 2003 21:49
Lokalizacja: Żoliborz

Re: II liga kosza Pań 2015/2016

Post autor: Sady » pn lis 09, 2015 13:32

BIG pisze: 7. Potrzebny był wobec tego podmiot, który przejmie udziały w Spółce - klubie.
(...)
Wybrano Wielką Polonię.
8. Spółka została sprzedana do WP i zaczęły się żmudne procedury formalne.
9. (...) klub działa jako SKK Polonia Warszawa sp. z o.o. w formule non-profit. WP pozostaje kontrolą społeczną, ale klub - SKK Polonia Warszawa rozwijają zaangażowani w niego ludzie i są to DWA RÓŻNE PODMIOTY, z różnymi władzami, celami itp.
Dzięki za wyjaśnienie. Czy WP przejęła wszystkie udziały w Spółce?

BIG
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 668
Rejestracja: czw mar 27, 2003 21:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: II liga kosza Pań 2015/2016

Post autor: BIG » pn lis 09, 2015 14:36

Tak, całość.

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9663
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: II liga kosza Pań 2015/2016

Post autor: rubakin » pn lis 09, 2015 15:06

destroyer pisze:A o co koszykarki walczą w tym sezonie? Nie orientuję się w ogóle, ale myślałem, że po spadku zdominujemy ligę i szybko awansujemy. Patrząc na dzisiejszą grę, byłem lekko zdezorientowany.
Walczą, żeby dojść jak najwyżej w rozgrywkach (stwierdzenie Kasi Dulnik), ale trudno się spodziewać sukcesu po wczorajszej 3 kwarcie (zresztą skuteczność zatrważająca przez cały mecz). Brakuje jakości, którą w poprzednim sezonie dawała zwłaszcza Natalia. Jak będzie tak będzie, po prostu trzeba je wspierać.

AvantGarde
Posty: 10553
Rejestracja: wt lut 10, 2009 2:37

Re: II liga kosza Pań 2015/2016

Post autor: AvantGarde » pn lis 09, 2015 19:41

Nie od razu Rzym zbudowano. Wymagać trzeba, ze zrozumieniem.

Awatar użytkownika
solidus
Posty: 1621
Rejestracja: wt mar 06, 2012 23:08

Re: II liga kosza Pań 2015/2016

Post autor: solidus » pn lis 09, 2015 23:28

Profesor Ciekawski pisze:no cóż, przychylam się do zdania, że smutno to dziś wyglądało. Na boisku i momentami poza boiskiem także. Otwarcie wystawy bardzo fajne, super nastrój. A potem miałem wrażenie, że Polonia jaką znałem i lubiłem jest w stanie śmierci klinicznej.
Dominacji w lidze się nie spodziewałem po odejściu Natalii, Mai, Paczki i chwilowym Kurczaka (czyli 4 zawodniczki z pierwszej piątki). Ale gra powinna wyglądać lepiej niż dziś.
To jest ta sama Polonia, chociaż też zauważyłem na meczu kilku kibiców "piłkarskich", dla których było trudne do zrozumienia, że na koszu jak nasze rzucają wolne to się nie pokrzykuje, sędzia to niekoniecznie ch. nawet jak się pomyli (a mylił się zwykle na naszą niekorzyść), nie śpiewa się co się myśli o innych drużynach (zwłaszcza jednej nieobecnej), a kibice drużyny przyjezdnej mogą siedzieć na trybunie z tarabanem, który jest głośniejszy od naszego (swoją drogą idealnie wybijali rytm pod "Polonia").
Oczekiwania co do meczów jako prosty kibic mam takie, że wszystkie dziewczyny będą walczyć, bo trzy najmocniejsze odeszły, więc raz wygramy, raz przegramy (z AZS-em przy takiej skuteczności może być klęska). O ambicję takich dziewczyn jak Iza, która rozpłakała się przy "Czy wygrywasz, czy nie...", można chyba być spokojnym. Mam jeszcze nadzieję, że mimo wszystko przy okazji kosza uda się zebrać ludzi z WP i spoza WP, którzy będą z Polonią (nie tylko koszykarską) w każdych warunkach.
Na koniec pytanie do BIGa, czy WP ma plan na zebranie takich ludzi? Niektórzy formalnie to się nigdy nigdzie nie zapiszą, ale może szybciej mogliby się odnaleźć w takiej nieformalnej "grupie 100" (chociaż na Cracovii to było stowarzyszenie), która będzie wspierać Polonię np. poprzez skromne, stałe "cegiełki", ale też będą to konkretne osoby.

BIG
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 668
Rejestracja: czw mar 27, 2003 21:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: II liga kosza Pań 2015/2016

Post autor: BIG » wt lis 10, 2015 7:28

solidus pisze: Na koniec pytanie do BIGa, czy WP ma plan na zebranie takich ludzi? Niektórzy formalnie to się nigdy nigdzie nie zapiszą, ale może szybciej mogliby się odnaleźć w takiej nieformalnej "grupie 100" (chociaż na Cracovii to było stowarzyszenie), która będzie wspierać Polonię np. poprzez skromne, stałe "cegiełki", ale też będą to konkretne osoby.
Koncepcja na fundrising jest taka:
WP - organizuje wsparcie projektu poprzez swój potencjał - finansowy i ludzki organizując fundrising i zapewniając wsparcie np. podatkowo-prawnicze (niezbędne!). Trwają prace nad nową stroną wielkapolonia.pl

Jest jeszcze KR, którego ekipa również bardzo pomaga przy organizowaniu klubu.

A grupa wsparcia, o której wspominasz, będzie budowana bezpośrednio przy klubie. Jestem realistą, znam środowisko Polonii i grupa "100" to już jest rozlokowana w kilku obozach. Jednak oczywiście zawsze warto rozmawiać.

Liczymy jednak na pozyskanie sponsorów. Mamy sporą wartość promocyjną do zaoferowania w social media. Posty na fanpejdżach mogą budować miesięczne zasięgi już na poziomach kilkuset tysięcy i generują bardzo duże zaangażowanie. Hasło "Polonia silna w Internecie" przekuwamy na realną kasę. Trzymajcie kciuki!

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3298
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: II liga kosza Pań 2015/2016

Post autor: dada6 » śr lis 11, 2015 21:16

Dzisiaj niestety znowu przegrana - 46:61 z AZS UŁ. I znowu z tego, co widzę, wyrównana 1. połowa (remis 26:26)...
:(

ODPOWIEDZ