W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Wszystkie tematy związane z sekcją koszykówki

Moderatorzy: AvantGarde, Piotr WW

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9663
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: rubakin » czw gru 08, 2016 11:34

Wpłacisz dzisiaj, masz bezproblemowo wejściówkę na mecz z Widzewem http://www.wielkapolonia.pl/wielka-polo ... -widzewem/

Awatar użytkownika
Jozek
Posty: 1201
Rejestracja: ndz gru 13, 2009 9:02

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: Jozek » czw gru 08, 2016 11:54

O, miałem podlinkować :)

Co do herbu - sprawa już jest formalnie od strony "środowiska" załatwiona i czeka na działania Aktywnej.

Guzinek
Posty: 16
Rejestracja: sob lis 19, 2016 22:27

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: Guzinek » sob gru 10, 2016 12:42

Dziś otwarte są kasy biletowe czy jedynie jutro można je nabyć ?

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: Profesor Ciekawski » sob gru 10, 2016 13:08

Guzinek pisze:Dziś otwarte są kasy biletowe czy jedynie jutro można je nabyć ?
Tak na pewno to nie wiem, ale wydaje mi się, że poza przedsprzedażą w opisanej wyżej formie, bilety można kupować tylko na ok. 45 min - godz. przed halą

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9663
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: rubakin » sob gru 10, 2016 14:07

I chyba warto z opcji internetowej skorzystać, bo na oko licząc osoby z dwóch wydarzeń internetowych zdecydowanych kibiców jest ok. 120, a z praktyki wiadomo, że trzeba to pomnożyć minimum x 2 :)

Oprawa gotowa

Awatar użytkownika
solidus
Posty: 1621
Rejestracja: wt mar 06, 2012 23:08

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: solidus » sob gru 10, 2016 16:54


Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: Profesor Ciekawski » sob gru 10, 2016 18:08

jeśli dobrze rozumiem informację na wielkapolonia.pl to w przedsprzedaży nie rozeszły się jakieś setki biletów, kibic Polonii nie robi nic robić zbyt wcześnie.
Więc przychodźcie na mecz jutro, musi być doping nie gorszy niż 2 tygodnie temu

Awatar użytkownika
Jozek
Posty: 1201
Rejestracja: ndz gru 13, 2009 9:02

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: Jozek » pn gru 12, 2016 9:19

Cisza, a więc każdy gryzie się język ;)

Dzięki porażce z Widzew widać jak na dłoni obszary do pracy. A w sumie jeden główny - OBRONA. Zarówno indywidualna jak i obrona kontrataków.

Niestety w tym meczu zawiodły jednak podstawowe zawodniczki. Oczywiście oprócz Laury, która wypruła sobie żyły w ataku jak i w obronie musząc walczyć z dosyć postawną rozgrywającą. Czy trener mógł podjąć inne decyzje? Pewnie tak, ale wydaje mi się, że trzymał zawodniczki po to, aby dostały lekcję.

Kiedyś trzeba było przegrać. My musimy mierzyć się z silniejszymi. Dlatego kluczowe będą sparingi, bo ciężko będzie w tej lidze ogrywać zespół na odpowiednim poziomie.

Nie zasłaniałbym się też tym, że w Widzewie były zawodniczki z wyższych lig - to w dalszym ciągu młode dziewczyny - bardzo utalentowane, ale nie jakieś ligowe "wyjadaczki". Po prostu wygląda na to, że jest tam w tej Szkole Gortata bardzo dobry system szkolenia i fajnie mieć w przyszłości coś takiego.

Wiara w nasz zespół jest. Są ambitne i waleczne. Mam wrażenie, że będziemy lepsi na początku kwietnia. Mamy ponad 3 miesiące. Trenować i sparować z silniejszymi!

Awatar użytkownika
Agata
Posty: 722
Rejestracja: pt paź 24, 2003 14:33
Lokalizacja: Joli Bord

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: Agata » pn gru 12, 2016 12:05

Akurat wg mnie obrona kontrataków nie funkcjonowała najgorzej, zwłaszcza w wykonaniu duetu Iza-Laura.

Natomiast wejścia pod kosz zawodniczek Widzewa były niestety zbyt łatwe.

Niestety wg mnie atak też do poprawy, często rzuty były z nieprzygotowanych pozycji a z kolei niektóre akcje były rozgrywane nawet i w poprzednich meczach jakoś przesadnie długo...
No i całe mnóstwo niewymuszonych błędów, nie wiem czy to kwestia braku koncentracji, zmęczenia czy stresu meczowego. Oby w rewanżu w Łodzi było tylko lepiej :)

Trochę też mi akurat we wczorajszym meczu zabrakło nieco aktywniejszej reakcji naszego sztabu trenerskiego, na to co działo się na boisku. Trener Widzewa żył tym meczem przez cztery kwarty, trener Musijowski ożywił się najbardziej gdy trzeba było użyć mopa ;)

Online
kozi
Posty: 804
Rejestracja: pn gru 08, 2003 15:53

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: kozi » pn gru 12, 2016 13:34

dokładnie, siedział jakby bez wiary, tak jak cały zespół, wystarczyło spojrzeć na twarze i już było widać, że mecz jest przegrany. Zabrakło koncepcji, chyba, że wynik był nie ważny tylko miały się uczyć... Akcje kiedy wysokie rzucają z dystansu a na desce nie ma nikogo wyglądały na bezmyślne, a potem wjazdy solo przez pół boiska też świadczyły o tym, że pomysły się skończyły. No i bez przesady, ten Widzew cudów to nie grał.

Awatar użytkownika
Jozek
Posty: 1201
Rejestracja: ndz gru 13, 2009 9:02

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: Jozek » pn gru 12, 2016 16:39

No, dostali gonga. Lepiej teraz niż w pierwszym meczu np. półfinałów. Będzie o czym rozmawiac w trakcie przerwy. Widzew chciał się tu pokazać. Oni nie zgłoszą się dalej do rozgrywek o awans. Stąd takie ciśnienie miał i trener i zawodniczki :) udało im się. Pogratulować

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: TytusPullo » pn gru 12, 2016 17:26

Dobra, to ja też szczerze. Technika rzutu: co to było? Mam nadzieję,że tylko stres. Nie może być tak,że ułożony rzut mają 2-3 zawodniczki w zespole! Wjazdy na huzia i faul w walce o awans już nie przejdą. Gdzie skuteczność z dystansu? Centerko/skrzydłowe niech rzucają za 3-jak się nauczą. Niech im duch śp. Małgorzaty Dydek pomoże. Proste straty to i w ekstraklasie mężczyzn widzę,więc się nie będę nadmiernie czepiał. Na plus walka-trza parkiet wycyklinować, bo na bank podziurawiony i ryzyko drzazgowbicia silne jest! Mecz zagrany z sercem,dopóki nie pojawiły się problemy z faulami i naturalne zmęczenie-wynik był znośny. Coś tam się z kosza też wykręciło. Ogólnie zagrane na 60% możliwości.

Obelix
Posty: 6864
Rejestracja: pn maja 16, 2005 18:41

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: Obelix » pn gru 12, 2016 22:19

Agata pisze:często rzuty były z nieprzygotowanych pozycji
Ło matko! Widziałem tylko trzecią kwartę, ale to co w niej widziałem, to momentami była ROZPACZ. Zwłaszcza rzuty z dystansu. No ale rozumiem, że to brak koncepcji rozgrywania ataku? Czy może obrona RTSu za mocna była? Pytam, bo się nie znam, ale wyglądało to SŁABO. :( Tym niemniej cieszę się, że w końcu wpadłem - ożyły wspomnienia sprzed PONAD 30 lat, jak Ziółek Zastalowi z połowy boiska w ostatniej sekundzie rzucał na zwycięstwo jednym punktem :wink:

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: Profesor Ciekawski » wt gru 13, 2016 6:37

Obelix pisze:
Agata pisze:często rzuty były z nieprzygotowanych pozycji
Ło matko! Widziałem tylko trzecią kwartę, ale to co w niej widziałem, to momentami była ROZPACZ.
Fatalną kwartę sobie wybrałeś do wpadnięcia. Nie dość, że mecz nieudany, to jeszcze trzecia kwarta (zwłaszcza jej druga część) to był najgorszy okres w wykonaniu SKK Polonia.

Obelix
Posty: 6864
Rejestracja: pn maja 16, 2005 18:41

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: Obelix » wt gru 13, 2016 8:36

W takim razie: UFFF :D

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: TytusPullo » wt gru 13, 2016 8:39

Zajrzałem na koszykówkakobiet.pl i Ratajczak oraz Kudelska to wyróżniające się zawodniczki I ligi. Trochę na "częściowe rozgrzeszenie" naszych zawodniczek: gdyby u nas grały w tym meczu Maja Maj i Natalia Małaszewska-wynik byłby inny.

Prawdę o drużynie powie mecz z Trójką. Przeglądałem trochę inne grupy-euroligowych ekip to tam nie ma. Mało kto dominuje, a wątpię by poziom był w innych częściach kraju nagle o klasę wyższy.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: Profesor Ciekawski » wt gru 13, 2016 9:00

TytusPullo pisze:Zajrzałem na koszykówkakobiet.pl i Ratajczak oraz Kudelska to wyróżniające się zawodniczki I ligi.
Wyróżniające to lekka przesada. Powiedziałbym raczej: solidne zawodniczki I ligi. Kudelska dzień przed naszym meczem w spotkaniu z Sokołowem (63:60) grała 27 min. i rzuciła 2 punkty. Już bardziej kluczowa była Ratajczak (37 min, 12 pkt).
W dotychczasowych meczach I ligi Kudelska gra średnio 26 min i rzuca 7,5 pkt na mecz. Ratajczak gra średnio 21 min i rzuca 6 pkt na mecz. Ma za to 7 zbiórek na mecz i faktycznie, w meczu z nami zdecydowanie dominowała pod koszem. Nie mówię, że to wszystko to mało, ale jednak do Natalii i Mai trochę brakuje.

P.S. W innych grupach 2 ligi też się próbuję rozeznać. Napiszę o tym więcej za kilka dni. Ale tak na prawdę - diabli wiedzą jaki tam jest poziom. Trzeba by jakieś mecze na żywo obejrzeć

Awatar użytkownika
Jozek
Posty: 1201
Rejestracja: ndz gru 13, 2009 9:02

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: Jozek » wt gru 13, 2016 9:03

Istotnie, 3 kwarta to była rozpacz. Miejmy nadzieję, że niosąca naukę. Jest materiał wideo, można wyciągać wnioski - w końcu!
Nie mieliście okazji oglądać zamkniętego sparingu z Liderem Pruszków - a był taki kilka tygodni temu. Tam też 2-3 zawodniczki robiły różnicę. Łatwe 4 zwycięstwa nas nieco uśpiły. Teraz gong na otrzeźwienie. Według mnie bardzo potrzebny.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: Profesor Ciekawski » wt gru 13, 2016 9:05

Jozek pisze: Łatwe 4 zwycięstwa nas nieco uśpiły
ja wcale nie śpię

El Torrero
Posty: 1543
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 10:51
Lokalizacja: z daleka

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: El Torrero » wt gru 13, 2016 9:22

Profesor Ciekawski pisze: P.S. W innych grupach 2 ligi też się próbuję rozeznać. Napiszę o tym więcej za kilka dni. Ale tak na prawdę - diabli wiedzą jaki tam jest poziom. Trzeba by jakieś mecze na żywo obejrzeć
- ogólnie trudno powiedzieć :wink:

ale widać że : Polonia przewyższa większość swojej grupy o klasę, ale Widzew to o dwie :)

pytanie brzmi która z tych drużyn reprezntuje poziom "czuba tabeli" w pozostałych grupach :?

natomiast pewne jest że poziom I ligi to raczj poziom Widzewa, czyli jest nad czym pracować

Awatar użytkownika
Jozek
Posty: 1201
Rejestracja: ndz gru 13, 2009 9:02

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: Jozek » wt gru 13, 2016 9:43

El Torrero pisze: pytanie brzmi która z tych drużyn reprezntuje poziom "czuba tabeli" w pozostałych grupach :?
Patrząc na zeszły rok to - Widzew - na podobnym poziomie co MUKS Bydgoszcz, która nas rozjechała 50-cioma punktami w pierwszym turnieju. W tym roku - ciężko powiedzieć. Bydgoszcz raczej skupiona na 1 Lidze, bo w 2 to chyba 0 punktów dotychczas. Zachodnia grupa chyba najsilniejsza.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: Profesor Ciekawski » wt gru 13, 2016 10:08

Jozek pisze: Zachodnia grupa chyba najsilniejsza.
No chyba, że południowa. Obstawiam, że jeden z turniejów będzie organizował Żak Nowy Sącz.
W północnej tylko 4 drużyny, jakoś trudno mi sobie wyobrazić by były bardzo silne, ale może to złudzenie oparte na magii liczb?

Awatar użytkownika
Jozek
Posty: 1201
Rejestracja: ndz gru 13, 2009 9:02

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: Jozek » wt gru 13, 2016 10:26

Profesorze, jedziemy oglądać? :)

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: Profesor Ciekawski » wt gru 13, 2016 11:21

hm... jakiś mecz w NS to bym obejrzał. Tylko, cholera, skończyła się tam I faza, a drugiej fazy harmonogramu nie mogę odnaleźć. Może naszymi kanałami przez Wozkosz mogłibyśmy sie podpytać?
W grupie zachodniej i północnej informacja jest tak słaba, że w ogóle na oślep byśmy jechali
A;e jak jechać to z kamerką i nagrać dla naszego sztabu szkoleniowego

Awatar użytkownika
Jozek
Posty: 1201
Rejestracja: ndz gru 13, 2009 9:02

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: Jozek » wt gru 13, 2016 12:00

Wchodzę w to!

ODPOWIEDZ