W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Wszystkie tematy związane z sekcją koszykówki

Moderatorzy: AvantGarde, Piotr WW

AvantGarde
Posty: 10553
Rejestracja: wt lut 10, 2009 2:37

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: AvantGarde » sob cze 25, 2016 12:20

Zdaję sobie z tego sprawę. Na tyle na ile ja mogę coś zadziałać to się staram.
Bardzo szanuję Panią Kasię, sam nie raz wydzierałem jej nazwisko i jak od początku twierdzę wyszła z całą pewnością lipa.

Pozdrawiam.

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: TytusPullo » sob cze 25, 2016 18:56

Szalalala, jedno napiszę,żeby nie było nieporozumień:wkład byłych koszykarzy/koszykarek w SKK jest realnie żaden.

Reszta konkretów-w środę.

Wszystkim rozżalonym proponuję taki rachunek sumienia: czy dałem te 50 zł miesięcznie,żeby mój klub mógł się rozwijać?

Pozdrawiam

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: TytusPullo » sob cze 25, 2016 23:38

Apele o włączenie się do współfinansowania sekcji publikowane były nie raz i nie dwa-bez rezultatu.

Wiedza o stanie kasy klubowej nigdy nie była tajemna.

Stworzono platformę fundraisingową przed bojem o półfinał/finał ligi 15/16- gdyby nie główny sponsor-wpłynęłoby 10-15% sumy.

Co do wystaw-racja, też uważam,że były stratą energii i funduszy-mimo iż nie było możliwości przekierowania ich na Klub.

Co do Profesora- jest w gronie kilku najwytrwalszych sponsorów sekcji,co napiszę ja,gdyż on tego nie zrobi.

Pozdrawiam i do zobaczenia w środę.

Awatar użytkownika
El Moro
Posty: 372
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 20:51

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: El Moro » ndz cze 26, 2016 10:58

TytusPullo pisze:Apele o włączenie się do współfinansowania sekcji publikowane były nie raz i nie dwa-bez rezultatu.

Wiedza o stanie kasy klubowej nigdy nie była tajemna.

Stworzono platformę fundraisingową przed bojem o półfinał/finał ligi 15/16- gdyby nie główny sponsor-wpłynęłoby 10-15% sumy.

Co do wystaw-racja, też uważam,że były stratą energii i funduszy-mimo iż nie było możliwości przekierowania ich na Klub.

Co do Profesora- jest w gronie kilku najwytrwalszych sponsorów sekcji,co napiszę ja,gdyż on tego nie zrobi.

Pozdrawiam i do zobaczenia w środę.
Najpierw piszesz, że to była strata kasy, a chwilę potem sam przyznajesz, że ta kasa nie była do przeznaczenia na koszykarki - zauważam problem z logiczną konstrukcją zdania :roll: .

Wydaje mi się, że poprzednim sezonie koszykarska Polonia pojawiała się w przestrzeni medialnej raptem dwa razy - (przede wszystkim) za sprawą KD, jej rywalizacji z córką oraz właśnie tejże wystawy. Pewnie mogło być to jakoś lepiej wykorzystane, ale trudno, nie myli się ten, kto nic nie robi. Może jeszcze nie wszystko stracone - organizatorzy przedsięwzięcia mają pewnie jeszcze kontakty do dawnych zawodniczek/zawodników.

Swoją drogą - bodajże w tym roku minęło 40. lat od ostatniego medalu koszykarek w historii. Może warto zrobić coś z tej okazji? Dzięki temu byłaby szansa na swoisty "networking", a może też coś dobrego o Polonii powiedzą w mediach...

PS.Niech ktoś z modów zbanuje tego trolla o nicku "Szalalala" który w tym temacie wyróżnia się jedynie hejtowaniem ludzi, którzy zostawili na Polonii kawał zdrowia. Śmiem wątpić, że poświęcił choć 10% czasu i innych środków, które zrobił Profesor :roll: . A tak w ogóle, skoro taki z Ciebie "znawca smrodu parkietu", to czemu ujawniłeś się w sprawach koszykarskich dopiero teraz, kiedy "modne" jest napier...anie na zarządzających koszykówką :lol: :lol: .

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: TytusPullo » ndz cze 26, 2016 12:00

Wystawy to wątek poboczny-a sprzeczność pozorna. Nie chodzi o same wystawy,ale para poszła w gwizdek PR, a miasto nie daje na sekcję tyle,ile by mogło. Chodzi o to,że jak daje na juniorki i "politykę historyczną", to na klub z kasy na "promocję" już nie da. To zresztą offtop i na dziś sprawa nieważna.

Do środy.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: Profesor Ciekawski » ndz cze 26, 2016 12:47

wg mojej wiedzy na kasę na promocję można liczyć dopiero pod warunkiem awansu do I ligi. Ale to faktycznie wątek poboczny

Awatar użytkownika
K@mil
Posty: 992
Rejestracja: wt mar 29, 2011 8:10

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: K@mil » ndz cze 26, 2016 15:01

Jako, że w tym temacie pojawiły się jakieś insynuacje, jakoby pieniądze przeznaczone na wystawy mogły zostać lepiej alokowane, a co gorsza, nawet może zostały przejedzone :shock: to i ja pozwolę dodać od siebie dwa grosze.
TytusPullo pisze:Wystawy to wątek poboczny-a sprzeczność pozorna. Nie chodzi o same wystawy,ale para poszła w gwizdek PR, a miasto nie daje na sekcję tyle,ile by mogło. Chodzi o to,że jak daje na juniorki i "politykę historyczną", to na klub z kasy na "promocję" już nie da.
Pewnie wiesz, że nie istnieje w Warszawie jakaś jedna centralna instytucja, która rozdziela wszystkimi miejskimi pieniędzmi na wszystkie konkretne sprawy - zarówno tym, ile dostanie MKS, SKK, Legia, ile wystaw zostanie zrealizowanych, czy jak dużo kilometrów nowych dróg powstanie w danym roku. Budżet ustala Rada Miasta (przy czym ma on dość ogólnikowy charakter - na pewno nie jest w nim zapisane, że X pieniędzy ma pójść na sport w Polonii), a jego wykonaniem zajmują się poszczególne jednostki. Które to, najczęściej w każdym roku, organizują konkursy dotacyjne w przeróżnych dziedzinach.
Na wystawę dostaliśmy (jako Wielka Polonia) dotację z Biura Kultury, które jest całkowicie niezależne od Biura Sportu, czy Biura Promocji, obie te instytucje dysponują swoimi budżetami i w ich ramach funkcjonują. Podejrzewam, że ci z Biura Sportu mogą nawet nie wiedzieć, kto stoi na czele innych analogicznych jednostek, a już niemal na pewno nie mają wiedzy o ich dokładnej wewnętrznej strukturze i ichnich przedsięwzięciach (w tym organizowanych konkursach dotacyjnych). To już jakaś bardzo spiskowa teoria, że dyrektorzy poszczególnych biur przyklepują jakieś deale, ile pieniędzy łącznie miałaby dostać Polonia ;) .
Dlatego twierdzenie: "przez to, że poszedł hajs na wystawę, nie ma kasy na sport" nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości.

I jeszcze tytułem uzupełnienia - na projekt dostaliśmy 15 tysięcy złotych, była to jedna z najmniejszych (jeśli nie najmniejsza) dotacja z tematycznego konkursu. Około 2/3 tej kwoty przeznaczono na rzeczy stricte techniczne - jak produkcja plansz, gadżetów, transport, itp.
To tak w temacie "przytulenia" tych milionów :) . Jeśli ktoś jest ciekawy a powyższe informacje mu nie wystarczają, to chętnie służę (ale już prywatnie) bardziej szczegółowymi danymi, rozliczeniami, zestawieniem faktur. Choć raczej wątpię, że to usatysfakcjonuje nijakiego Szalalala, który z tego co widzę, z hejtowania innych współforumowiczów uczynił sposób na funkcjonowanie na tym forum :P .

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: TytusPullo » ndz cze 26, 2016 15:53

Kamil, nie przesadzaj, to że nie rozdziela kasy jedna instytucja to truizm. Nikt Ci niczego nie zarzuca. Chodzi raczej o to,że priorytety w działalności klubu powinny być inne i tu zdania nie zmieniam. Co do spiskowej teorii- nikt tu takiej nie wysuwa, ale dziwnie wąski ten strumyk.

Do środy.

Awatar użytkownika
K@mil
Posty: 992
Rejestracja: wt mar 29, 2011 8:10

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: K@mil » ndz cze 26, 2016 16:17

Maćku, mówisz truizm, a jednak nadal dajesz do zrozumienia, że nadal występują tu jakieś zależności :P kończąc ten wątek, pozwolę sobie jeszcze zauważyć, że wernisaż miał miejsce wraz z początkiem sezonu, więc nie wiem, gdzie tu widzisz konflikt "priorytetów". I to patrząc tylko z perspektywy czasowej, od strony personalnego zaangażowania to również nie wiem, gdzie tu miałaby wystąpić jakakolwiek "kolizja" (i chyba dobrze o tym wiesz). A tak w ogóle, to przy tego typu dyskusjach pamiętaj proszę o czymś takim, jak "efekt synergii" :P .

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: TytusPullo » ndz cze 26, 2016 16:33

Priorytety są różne i rozciągnięte w czasie. Odpowiadają też za nie różne osoby. Moja ogólna teza jest taka,że miało być miło, rodzinnie, z dobrym PR a o sporcie się troszku zapomniało. Stąd rozliczne mankamenty, częściowo usunięte, albo i nie. Stąd brak szczerości w kontaktach ze sztabem szkoleniowym (tu także moja wina). Na koniec-ostatnie nieporozumienia.
Tak bardzo chcieliśmy, żeby było miło, że o mały figiel a mogło nie być wcale.

Zapraszam raz jeszcze Szanownych na środę.

Pozdrawiam
MW

Awatar użytkownika
K@mil
Posty: 992
Rejestracja: wt mar 29, 2011 8:10

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: K@mil » ndz cze 26, 2016 17:15

Sam mówisz, że są one rozciągnięte w czasie, odpowiadają za nie inne osoby a post wyżej Ci wykazałem, że było tu kolizji, ponieważ wspomniana wystawa odbyła się w określonym czasie, ponadto nie pociągała za sobą konieczności zaangażowania osób odpowiedzialnych za inne obszary w klubie. IMO jeśli można się tu czegoś czepiać, to głównie tego, że nie było właśnie większej synergii (zdaję sobie sprawę, że z mojej strony również można było zrobić więcej), ale nie widzę tu związku z wspomnianą przez Ciebie "familiarnością" atmosfery wokół klubu, przecież to się w oczywisty sposób rozgranicza. Co nie zmienia faktu, że być może faktycznie było za dużo głaskania po główkach, ale to są tematy do omówienia raczej na środowym spotkaniu...

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: TytusPullo » pn cze 27, 2016 8:01

To osobne wątk, pisząc o przesadnej familiarności odstawiam na bok eventy; tak na spotkaniu, ale nie widzę powodu,aby dłużej zamiatać pewne rzeczy pod dywan. Ludzie od dawna widzieli pewne rzeczy, nawet tu pisali o nich. Kanały komunikacji też do odetkania. Pojawia się jakieś emocjonalne oświadczonko, i nagle nie wiadomo o co chodzi.

Do środy.

Awatar użytkownika
Agata
Posty: 722
Rejestracja: pt paź 24, 2003 14:33
Lokalizacja: Joli Bord

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: Agata » pn cze 27, 2016 9:28

TytusPullo pisze:
Co do wystaw-racja, też uważam,że były stratą energii i funduszy-mimo iż nie było możliwości przekierowania ich na Klub.
Są takie rzeczy, jak choćby wzruszenie Pani Hanny-Loth Nowak i Jej słowa w dniu otwarcia wystawy skierowane
do Kamila i Marcina brzmiące:

"Chłopcy, dziękuję że przywróciliście mi moją młodość",

które pokazują że jednak było warto...

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3298
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: dada6 » pn cze 27, 2016 9:39

Im bardziej jesteśmy w czarnej d..., tym ważniejsze jest przypominanie o naszej historii. Wiele osób - w tym ja! - jest wdzięcznych za przygotowanie tej wystawy (i za doskonały katalog).

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3298
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: dada6 » pn wrz 05, 2016 22:26

http://www.wielkapolonia.pl/nowe-stroje-koszykarek/
Zbiórka na nowe stroje dla dziewczyn. Potrzeba zebrać 6 tys. złotych, jak ktoś chce, można trafić na nowo projektowaną koszulkę meczową :).

luk128
Posty: 357
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 14:41
Lokalizacja: Wola/Muranów

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: luk128 » pn wrz 05, 2016 23:44

dada6 pisze:http://www.wielkapolonia.pl/nowe-stroje-koszykarek/
Zbiórka na nowe stroje dla dziewczyn. Potrzeba zebrać 6 tys. złotych, jak ktoś chce, można trafić na nowo projektowaną koszulkę meczową :).
Fajnie było by taką koszulkę kupić , ale pewnie kolejny sezon niedostępna i brak przychodów dla klubu.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: Profesor Ciekawski » wt wrz 06, 2016 7:07

dada6 pisze:http://www.wielkapolonia.pl/nowe-stroje-koszykarek/
Zbiórka na nowe stroje dla dziewczyn. Potrzeba zebrać 6 tys. złotych, jak ktoś chce, można trafić na nowo projektowaną koszulkę meczową :).
Pozostawiając niedawne dyskusje na boku zamierzam wpłacić coś na tę zbiórkę i innym proponuję to samo.
Byłem wczoraj na treningu dziewczyn i to co zobaczyłem było bardzo ciekawe. Trening bardzo intensywny, urozmaicony. Bardzo jestem ciekaw rezultatów

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9663
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: rubakin » wt wrz 06, 2016 9:53

Wpłacam tyle ile zadeklarowałem na drużynę :) Niech walczą!

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9663
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: rubakin » wt wrz 06, 2016 17:50

E tam, gdzie mi np. do Profesora :)

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: TytusPullo » pn lis 14, 2016 17:44

Pan Jerzy Engel zapowiada w GW Stołecznej,że jest otwarty na współpracę z SKK,tyle że trzeba się połączyć...

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: Profesor Ciekawski » pn lis 14, 2016 19:31

Ponieważ fragment o koszykówce jest bardzo krótki, to by być precyzyjnym, zacytuję w całości:
"J.E: ... założyliśmy drugą spółkę - Polonia Warszawa z o.o. Działa non profit i chcemy, by dzięki niej odradzały się inne polonijne sekcje. Przede wszystkim koszykarska.
- Ale koszykarska istnieje - żeńska SKK Polonia gra w II lidze.
J.E: Tak, ale to inny podmiot. Nie chcemy jednak z nikim konkurować. Jeśli SKK będzie się chciała z nami połączyć nie zamykamy się na współpracę".

Trochę się zgubiłem. Bo skoro założono drugą spółkę, to też jest to inny podmiot. Tak jak i SKK Polonia.

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9663
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: rubakin » pn lis 14, 2016 19:35

Nie ma co wydziwiać, bo inaczej nie dostaniemy podziemnego parkietu ! - trza brać jak dajo! - ten parkiet znaczy :twisted:

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: Profesor Ciekawski » pn lis 14, 2016 19:41

łapmy parkiet i w nogi

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: Profesor Ciekawski » śr lis 23, 2016 8:34

W gronie kilku innych fanów SKK Polonia obserwowałem wczoraj mecz ligi akademickiej AZS UW - Akademia Koźmińskiego. Wydawać by się mogło, że nie mam żadnego powodu by kibicować Akademii Koźmińskiego (mam tam kilku znajomych, a także członka dalszej rodziny, ale nie byłem nigdy nawet na wykładzie gościnnym, to zdecydowanie nie moja uczelnia), za to mam powody kibicować UW (i zazwyczaj to robię). Ale wtajemniczeni wiedzą, że drużyna ALK w wielkim stopniu opiera się o zawodniczki grające na co dzień (a właściwie grające co dwa tygodnie, zważywszy na tegoroczny sezon) w Polonii. Z kolei AZS UW to czołówka I ligi, choć w ostatniej kolejce wysoko przegrały z SMS Łomianki.

Konfrontacja była więc ciekawa. Nasza drużyna świetnie wygląda na tle nienajmocniejszych przeciwniczek drugoligowych, ale wczorajszy mecz to był pierwszy poważniejszy sprawdzian w tym sezonie. Jaki jest podstawowy wniosek? Dużo pracy przed nami. AZS UW zdecydowanie dominował, może za wyjątkiem drugiej kwarty. Końcowe zwycięstwo kilkunastopunktowe. Obie drużyny grały szerokimi składami, więc trudno jednoznacznie porównać pierwsze piątki. Mam kilka obserwacji odnoszących się do poszczególnych zawodniczek, ale nie będę się nimi publicznie dzielił. Jestem pewien, że nasz sztab szkoleniowy zauważył to samo co ja i jeszcze dużo więcej.
Cieszyły za to pojedyncze, bardzo udane akcje naszej drużyny. Składne, pomysłowe, zaskakujące. Wstydzić się nie ma czego, przeciwnik był bardzo silny. Przydałoby się więcej tego typu sprawdzianów, może najbardziej z drużynami drugiej połowy tabeli I ligi (to by nam pozwoliło ocenić czy w obecnym składzie mamy tam czego szukać). Ale o tej przegranej też warto pamiętać, żeby nie popaść w bezgraniczny optymizm na podstawie wysokich wygranych z SKS 12, AKS Łódź czy Żyrardowem (choć w tym ostatnim meczu trzeba się było akurat sporo napocić).

Awatar użytkownika
Jozek
Posty: 1201
Rejestracja: ndz gru 13, 2009 9:02

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: Jozek » czw lis 24, 2016 8:16

Absolutnie musimy grać z mocniejszymi ekipami typu UW. Starcie pierwszych piątek było w miarę wyrównane chociaż gdyby UW trafiło odpalane trójki to byśmy mieli szybko dwucyfrowy deficyt. Sztab szykuje sparingi. I dobrze!

ODPOWIEDZ