W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

I liga koszykówki kobiet

Wszystkie tematy związane z sekcją koszykówki

Moderatorzy: AvantGarde, Piotr WW

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » pn sty 05, 2015 17:38

rubakin pisze:Po meczu na K6 skrzydłowa lidera AZS UW Katarzyna Sobczyńska powiedziała:

"Byłyśmy przygotowane na to, że mecz będzie ciężki. Atmosfera na sali Polonii była gorąca, kibice szaleli, co nam nie pomagało w grze. Miałyśmy problem ze skutecznością, przez co przez cały czas wynik był wyrównany".

Jutro kolejna "wojna", a jak wiadomo "wojna, to piekło" ;)
A gdzie to powiedziała? Możesz podać źródło? Bardzo podobnie mówił mi zresztą tydzień po meczu trener AZS UW

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9670
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: rubakin » pn sty 05, 2015 17:42

Profesor Ciekawski pisze:
rubakin pisze:Po meczu na K6 skrzydłowa lidera AZS UW Katarzyna Sobczyńska powiedziała:

"Byłyśmy przygotowane na to, że mecz będzie ciężki. Atmosfera na sali Polonii była gorąca, kibice szaleli, co nam nie pomagało w grze. Miałyśmy problem ze skutecznością, przez co przez cały czas wynik był wyrównany".

Jutro kolejna "wojna", a jak wiadomo "wojna, to piekło" ;)
A gdzie to powiedziała? Możesz podać źródło? Bardzo podobnie mówił mi zresztą tydzień po meczu trener AZS UW
Proszę:):
http://www.koszykowkakobiet.pl/news/338 ... ek-UW.html

oryginalny link jest na stronie AZS UW, ale gdzieś mi się zapodział

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29093
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: elektryk » pn sty 05, 2015 18:09

Wy to już zacznijcie myśleć jak wyciągnąć ze 2-3 najlepsze zawodniczki z tego całego AZS na nowy sezon skoro one takie dobre i leją wszystkich w tej lidze. Bo chyba w przyszłym sezonie myślicie o czymś więcej niż o utrzymaniu? ;)

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3299
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: dada6 » pn sty 05, 2015 18:21

A właśnie - ostatnio Piotr Wesołowicz zastanawiał się, czy AZS będzie chciał (mógł?) awansować do TBLK. Ktoś ma jakąś opinię czy wiedzę na ten temat? Czytam, że przed sezonem ich trener, mówiąc o aspiracjach, stwierdził: "Chcemy walczyć o pierwszą piątkę ligi, a może nawet awansować do fazy play-off.".

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » pn sty 05, 2015 18:32

dada6 pisze:A właśnie - ostatnio Piotr Wesołowicz zastanawiał się, czy AZS będzie chciał (mógł?) awansować do TBLK. Ktoś ma jakąś opinię czy wiedzę na ten temat? Czytam, że przed sezonem ich trener, mówiąc o aspiracjach, stwierdził: "Chcemy walczyć o pierwszą piątkę ligi, a może nawet awansować do fazy play-off.".
Plotki mówią, że awansować nie chcą. Bo ich nie stać.
Zresztą ja uważam, ze i nam to jeszcze ze 2 lata powinno zająć, inaczej nie podołamy finansowo (o hali nawet nie wspominam)

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9670
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: rubakin » pn sty 05, 2015 18:37

A ile kosztuje utrzymanie drużyny ligę wyżej? - mniej więcej

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » pn sty 05, 2015 19:11

rubakin pisze:A ile kosztuje utrzymanie drużyny ligę wyżej? - mniej więcej
nie wiem. Pewnie jest jakieś minimum budżetowe. W ekstraklasie męskiej kilka lat temu to było 1,5 miliona. W żeńskiej jest na pewno taniej. Ale zgaduję, że bez minimum 750 tys. to się nie ma co pchać. Choć to tylko mój intuicyjny strzał.

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3299
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: dada6 » pn sty 05, 2015 19:25

Wiceprezes KS AZS PWSZ Gorzów Wlkp dwa miesiące temu:
dysponujemy jednym z najskromniejszych budżetów w lidze – na poziomie ok. 1,5 mln zł.
http://eurosport.onet.pl/koszykowka/tau ... orke/mnz9z

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » pn sty 05, 2015 19:32

dada6 pisze:Wiceprezes KS AZS PWSZ Gorzów Wlkp dwa miesiące temu:
dysponujemy jednym z najskromniejszych budżetów w lidze – na poziomie ok. 1,5 mln zł.
http://eurosport.onet.pl/koszykowka/tau ... orke/mnz9z
Oj! No to tym bardziej. To więcej niż się spodziewałem. Ale może oni mają 1,5 na pierwszą drużynę w ekstraklasie i na rezerwy w I lidze? Tak czy inaczej sporo.

Awatar użytkownika
mt7968
Posty: 210
Rejestracja: wt lip 23, 2013 7:53
Lokalizacja: Right Bank Warsaw

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: mt7968 » pn sty 05, 2015 19:49

Profesor Ciekawski pisze:
dada6 pisze:Wiceprezes KS AZS PWSZ Gorzów Wlkp dwa miesiące temu:
dysponujemy jednym z najskromniejszych budżetów w lidze – na poziomie ok. 1,5 mln zł.
http://eurosport.onet.pl/koszykowka/tau ... orke/mnz9z
Oj! No to tym bardziej. To więcej niż się spodziewałem. Ale może oni mają 1,5 bańki na pierwszą drużynę w ekstraklasie i na rezerwy w I lidze? Tak czy inaczej sporo.
Wydaje mi się, że 1,5 bańki to w żeńskim koszu dużo kasy. Ja trochę się orientowałem w temacie (i nie przez google :lol: ) i chyba to nie są takie kwoty. Można mieć oczywiście budżet taki jak Wisła (jakieś 5-6 milionów), ale to zespół z Euroligi. Wg mnie mając 1,5 miliona można realnie powalczyć o miejsce w pierwszej czwórce BLK. Za połowę tej kwoty gra się spokojnie w środku tabeli, zwłaszcza jak się nie jest kompletnym no-nejmem, tylko na przykład dobrze prowadzoną i zorganizowaną Polonią Warszawa (czyli taką za 3-4 lata). Oceniam, że do awansu z 1 ligi do BLK potrzebny jest budżet na poziomie 400-450 tys. Oczywiście nie mówię o juniorkach, zapleczu w postaci rezerw i młodzieżówkach. Chodzi o zespół seniorek. No i oczywiście trzeba pamiętać, że potrzebne jest odpowiednie zaplecze strukturalne w postaci organizacji całego klubu. Czyli coś, co od pół roku staramy się budować. Dla porównania - w męskim koszu mając 1,5 bańki trudno jest marzyć o awansie do TBL. Nie ma co ukrywać - baby są tańsze w utrzymaniu :wink:

Awatar użytkownika
mt7968
Posty: 210
Rejestracja: wt lip 23, 2013 7:53
Lokalizacja: Right Bank Warsaw

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: mt7968 » pn sty 05, 2015 20:03

elektryk pisze:Wy to już zacznijcie myśleć jak wyciągnąć ze 2-3 najlepsze zawodniczki z tego całego AZS na nowy sezon skoro one takie dobre i leją wszystkich w tej lidze. Bo chyba w przyszłym sezonie myślicie o czymś więcej niż o utrzymaniu? ;)
Pewnie, że o czymś więcej. O górnej połówce tabeli. A UW nie ma jakichś super gwiazd. One są po prostu doskonale zorganizowane. Lata wspólnych treningów i gry. No i do tego charakterystyczny, agresywny styl całego zespołu, który jak się okazuje na tym poziomie w zupełności wystarczy. A tego trzeba się nauczyć, więc wymaga czasu. A rozmowy o wzmocnieniach na 2015/16 już trwają :) .

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9670
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: rubakin » pn sty 05, 2015 20:54

mt7968 pisze: A rozmowy o wzmocnieniach na 2015/16 już trwają :) .
Dominika Paczkowska to chyba z Łomianek przyszła? Żeby jeszcze ze 2 wysokie i takie dobre jak Dominika ;)

A co do budżetu, podane wyżej kwoty robią wrażenie, ale powolutku, jak wszystko będzie dobrze szło organizacyjnie i sportowo to pewnie jakiś odpowiedni sponsor się znajdzie

Awatar użytkownika
mt7968
Posty: 210
Rejestracja: wt lip 23, 2013 7:53
Lokalizacja: Right Bank Warsaw

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: mt7968 » pn sty 05, 2015 21:25

rubakin pisze:
mt7968 pisze: A rozmowy o wzmocnieniach na 2015/16 już trwają :) .
Dominika Paczkowska to chyba z Łomianek przyszła? Żeby jeszcze ze 2 wysokie i takie dobre jak Dominika ;)

A co do budżetu, podane wyżej kwoty robią wrażenie, ale powolutku, jak wszystko będzie dobrze szło organizacyjnie i sportowo to pewnie jakiś odpowiedni sponsor się znajdzie
Paczka jest z Siedlec. A jej brat rodzony gra w rezerwach tamtejszej Pogoni, grał jesienią na K6 w meczu z naszymi orłami. Co do wzrostu to nie jest to takie oczywiste. AZS UW ma skład średnio wysoki (najwyższa z obecnie grających ma 183), a leje wszystkich aż miło. Co prawda w składzie jest jeszcze Sylwia Zabielewicz (192...), ale ma kontuzję i od dawna nie gra. Parę centymetrów się zawsze przyda, ale to jest też kwestia ustawienia się, przepchnięcia, przewidzenia tego co się zdarzy. Ale fakt, jest jedna taka, co to nam przypadła do gustu i ma ponad 1,90 m. I nie jest z AZS UW. Ale to już niech się Kasia tym zajmuje. Ja tu tylko sprzątam.

AvantGarde
Posty: 10553
Rejestracja: wt lut 10, 2009 2:37

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: AvantGarde » pn sty 05, 2015 21:26

elektryk pisze:Wy to już zacznijcie myśleć jak wyciągnąć ze 2-3 najlepsze zawodniczki z tego całego AZS na nowy sezon skoro one takie dobre i leją wszystkich w tej lidze. Bo chyba w przyszłym sezonie myślicie o czymś więcej niż o utrzymaniu? ;)


Wiesz co bracie? Wcale bym nie chciał. Ja jestem przekonany że na samych "naszych" dziewczynach można po pierwsze mieć drużynę na lata. A to najważniejsze. I przez te lata spokojnie robić postępy w grze,do tego mam nadzieje ktoś dobrze poprowadzi PR i matketing i wtedy jest szansa na typowo nasz klub!!!
Mi ojciec zawsze opowiadał ze kiedyś piłka w lidze była ciut ciekawsza właśnie z racji tego że jednak prócz resortowych klubów te inne opierały się na ludziach z regionu. I to było piękne.
Ja jestem przekonany że teraz my kibice musimy jak najczęściej pojawiać się pozytywnie w mediach, potem trzeba "złapać swój dzień " bo zawsze taki jest i trafi się sponsor,a jeśli fundamenty będą dobrze zbudowane to można stworzyć klub Polonia Warszawa który ściąga najbardziej utalentowane dziewczyny z Warszawy, a Pani prezydent stawia nam hale z własnych oszczędności, bo 4 tysiące na mistrzu na każdym meczu ;)
I wiem ze wielu powie niemożliwe. Jak się nie ma planu to nie,ale stopniowo dążyć gdzieś trzeba. I jest to jak najbardziej realne bo życie nie takie rzeczy widziało

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29093
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: elektryk » pn sty 05, 2015 21:29

A czy dopuszczono by naszą halę do gry w ekstraklasie? Czy to nas może w przyszłości ograniczyć? Bo, żeby się to rozwijało do poziomu ekstraklasy to poza K6 może być już z tym słabo.

Avant- dobrze wiesz, że jak się nie rozwijasz to się cofasz. A rozwijać się sportowo to chyba najważniejszym jest to by wygrywać i zdobywać kolejne laury?

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9670
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: rubakin » pn sty 05, 2015 21:29

mt7968 pisze: Paczka jest z Siedlec. A jej brat rodzony gra w rezerwach tamtejszej Pogoni, grał jesienią na K6 w meczu z naszymi orłami
A to przepraszam Dominikę, źle mnie poinformowano.
mt7968 pisze: Co do wzrostu to nie jest to takie oczywiste. AZS UW ma skład średnio wysoki (najwyższa z obecnie grających ma 183), a leje wszystkich aż miło. Co prawda w składzie jest jeszcze Sylwia Zabielewicz (192...), ale ma kontuzję i od dawna nie gra. Parę centymetrów się zawsze przyda, ale to jest też kwestia ustawienia się, przepchnięcia, przewidzenia tego co się zdarzy. Ale fakt, jest jedna taka, co to nam przypadła do gustu i ma ponad 1,90 m. I nie jest z AZS UW. Ale to już niech się Kasia tym zajmuje. Ja tu tylko sprzątam.
Oj tam, dziękuję za wykład i trzymam kciuki za te 1,90 :)

Awatar użytkownika
plonio
Posty: 5326
Rejestracja: czw lis 15, 2012 20:46
Lokalizacja: Białołęka

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: plonio » pn sty 05, 2015 21:47

rubakin pisze:
mt7968 pisze:

Oj tam, dziękuję za wykład i trzymam kciuki za te 1,90 :)
W szpilkach to i ze dwa metry będą. I nikt nam wtedy nie podskoczy :P

Awatar użytkownika
mt7968
Posty: 210
Rejestracja: wt lip 23, 2013 7:53
Lokalizacja: Right Bank Warsaw

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: mt7968 » pn sty 05, 2015 21:49

rubakin pisze:
Oj tam, dziękuję za wykład i trzymam kciuki za te 1,90 :)
Ja się tych wszystkich mądrości nauczyłem w ciągu ostatniego półrocza :D .

Awatar użytkownika
mt7968
Posty: 210
Rejestracja: wt lip 23, 2013 7:53
Lokalizacja: Right Bank Warsaw

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: mt7968 » pn sty 05, 2015 22:05

AvantGarde pisze:
elektryk pisze:Wy to już zacznijcie myśleć jak wyciągnąć ze 2-3 najlepsze zawodniczki z tego całego AZS na nowy sezon skoro one takie dobre i leją wszystkich w tej lidze. Bo chyba w przyszłym sezonie myślicie o czymś więcej niż o utrzymaniu? ;)


Wiesz co bracie? Wcale bym nie chciał. Ja jestem przekonany że na samych "naszych" dziewczynach można po pierwsze mieć drużynę na lata. A to najważniejsze. I przez te lata spokojnie robić postępy w grze,do tego mam nadzieje ktoś dobrze poprowadzi PR i matketing i wtedy jest szansa na typowo nasz klub!!!
Mi ojciec zawsze opowiadał ze kiedyś piłka w lidze była ciut ciekawsza właśnie z racji tego że jednak prócz resortowych klubów te inne opierały się na ludziach z regionu. I to było piękne.
Ja jestem przekonany że teraz my kibice musimy jak najczęściej pojawiać się pozytywnie w mediach, potem trzeba "złapać swój dzień " bo zawsze taki jest i trafi się sponsor,a jeśli fundamenty będą dobrze zbudowane to można stworzyć klub Polonia Warszawa który ściąga najbardziej utalentowane dziewczyny z Warszawy, a Pani prezydent stawia nam hale z własnych oszczędności, bo 4 tysiące na mistrzu na każdym meczu ;)
I wiem ze wielu powie niemożliwe. Jak się nie ma planu to nie,ale stopniowo dążyć gdzieś trzeba. I jest to jak najbardziej realne bo życie nie takie rzeczy widziało
To jest piękne, co piszesz. Tzn. pięknie, że jeszcze są ludzie, którzy w takie rzeczy wierzą, a nie tylko, że wszystko można kupić. Nie wszystko. I masz rację, Avant, taki jest mniej więcej plan - stworzyć system, który będzie nam za kilka lat dostarczał do pierwszej drużyny swoich własnych wychowanek. A równocześnie zbudować klub, który będzie marzeniem każdej dobrze grającej na Mazowszu i w okolicach koszykarki. To się da zrobić, ale pod jednym warunkiem - że nie będziemy się nastawiać na sukces już, natychmiast. I, Bogu dzięki, ja się z osobiście z Kasią doskonale rozumiem bo oboje właśnie tak kombinujemy - że cierpliwość to klucz. Jednym z największych problemów polskiego sportu jest niestety pośpiech i "sukces w roczniku". I jak taki "sukces w roczniku" ma 17 lat to jego marzeniem jest pierd...ć cały ten sport w kąt bo młodziak jest zarżnięty przez trenera rozliczanego "z medali". A kogo, przy zdrowych zmysłach, interesuje medal w kategorii U-16? No tylko tego trenera, co ma za ten medal dostać premię. I to jest chore. Między innymi właśnie dlatego w tym roku mamy drużynę U-22 zamiast jakichś jednego czy dwóch wzmocnień w pierwszym składzie. To nasza inwestycja w przyszłość. Niedługo pewnie będzie okazja powiedzieć o planach w tej kwestii na nowy sezon.
Ale oczywiście Elektryk też ma rację - zewnętrzną i najbardziej oczywistą miarą sukcesu jest wynik pierwszego zespołu. Bo wynik seniorek ciągnie resztę, robi atmosferę i sprawia, że wszystkim się chce. To jasne. Więc będziemy też wzmacniać, ale rozsądnie i stopniowo. Raz, że to kosztuje, dwa - że wizytówka jaką jest pierwszy zespół musi być odzwierciedleniem tego, jak działa cały mechanizm z klubie. Kolos na glinianych nogach nikomu nie jest potrzebny. Ale za rok - serio, chcemy skończyć sezon zasadniczy w górnej połowie tabeli. Właśnie w imię postępu :) .
PS
Przepraszam za te dzisiejsze wykłady, jakoś tak nie umiem się wyrażać skrótowo. Profesorem jakimś powinienem być, a nie na forach pisać.

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29093
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: elektryk » pn sty 05, 2015 23:38

Ok. Fajnie napisałeś. Zgadzam się. A czy plan działania sięga dalej niż rok czy dwa? Jaki jest cel za np. 5 lat. Gdzie chcecie/my być wtedy?

Awatar użytkownika
mt7968
Posty: 210
Rejestracja: wt lip 23, 2013 7:53
Lokalizacja: Right Bank Warsaw

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: mt7968 » wt sty 06, 2015 0:03

elektryk pisze:Ok. Fajnie napisałeś. Zgadzam się. A czy plan działania sięga dalej niż rok czy dwa? Jaki jest cel za np. 5 lat. Gdzie chcecie/my być wtedy?
Nie wiem czy to jest temat na otwarte forum, bo to raczej będą moje prywatne wizje, ale bez przesady, strategii tu żadnej tajemnej nie zdradzam. Po pierwsze to nasz tryb pracy wyznacza statut i długość kadencji zarządu. Czyli - 3 lata upływające w czerwcu 2017. Plan co prawda stworzyliśmy dłuższy, ale te 3 lata są faktem zapisanym w dokumentach i nie sposób ich nie brać pod uwagę. Wydaje mi się, że w trzecim sezonie (2016/17) realnym celem powinno być dojście do play-offów - czyli miejsce w pierwszej czwórce w 1. lidze (oczywiście przy założeniu, że system rozgrywek będzie taki sam jak teraz, co jest niemal... niemożliwe :lol: ). I osobiście chciałbym zostawić nowemu zarządowi zespół ograny w walce o wysokie cele, który będzie miał równocześnie zaplecze organizacyjno-finansowe (czyli strukturę poziomą) do tego, by wzmocnić się latem 2017 i by jesienią zacząć skuteczną walkę o BLK. To moim zdaniem realna perspektywa, w której możemy mówić o zbudowaniu wystarczająco silnego zaplecza organizacyjnego.
Oczywiście w międzyczasie będziemy rozbudowywać strukturę pionową (czyli młodsze roczniki, które będą z czasem podstawą piramidy). Ale o tym to już naprawdę na priva :) .

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29093
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: elektryk » wt sty 06, 2015 1:30

Czy w tym całym BLK jest możliwość grania na K6 czy dupa?

Awatar użytkownika
mt7968
Posty: 210
Rejestracja: wt lip 23, 2013 7:53
Lokalizacja: Right Bank Warsaw

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: mt7968 » wt sty 06, 2015 1:37

elektryk pisze:Czy w tym całym BLK jest możliwość grania na K6 czy dupa?
Szczerze to nie wiem. Boję się, że obecny stan infrastruktury może okazać się niewystarczający. Dobrze, że pytasz bo to trzeba zawczasu sprawdzić.

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3299
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: dada6 » wt sty 06, 2015 2:09

Ja znowu opieram się tylko na google'u ;-), ale wyszperałem coś takiego:
Regulamin cyklu rozgrywek Basket Liga Kobiet (Ekstraklasa Kobiet). Sezon 2014/2015
17.5. Warunki do spełnienia w celu otrzymania certyfikatu hali na rozgrywki Ligi:
17.5.1.co najmniej 500 miejsc siedzących dla widzów, w tym sektor dla kibiców
gości na co najmniej 20 miejsc (...)
http://www.basketligakobiet.pl/internal ... K_2014.pdf
Tam są opisane szczegółowe wymogi dotyczące wyposażenia hal (pkt 17), ale już choćby po kwestii liczby miejsc dla publiczności widać, że szczególnie dużych szans na dopuszczenie naszej hali to raczej nie ma.
{edit}
A przy okazji - w tym regulaminie jest też określony minimalny budżet klubu. Jednym z wymogów uzyskania licencji jest "przedstawienie dokumentów finansowych potwierdzających budżet klubu na sezon 2014/2015 w łącznej wysokości co najmniej 400 tys. zł brutto" (pkt 2.6.8).

Awatar użytkownika
mt7968
Posty: 210
Rejestracja: wt lip 23, 2013 7:53
Lokalizacja: Right Bank Warsaw

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: mt7968 » wt sty 06, 2015 6:59

dada6 pisze:Ja znowu opieram się tylko na google'u ;-), (...) Jednym z wymogów uzyskania licencji jest "przedstawienie dokumentów finansowych potwierdzających budżet klubu na sezon 2014/2015 w łącznej wysokości co najmniej 400 tys. zł brutto" (pkt 2.6.8).
Wujek google ogólnie dobra rzecz :wink: . Anyway, kwota minimalna na 1. ligę to 150 tys. (na tyle musieliśmy w tym roku się wylegitymować), więc różnica jest niemal trzykrotna. Przy czym te 150 tys. to byłoby wg mnie o wiele za mało żeby się utrzymać, więc i te 400 tys. pewnie jest jakimś bardzo minimalnym budżetem głodowym. Przy czym jeszcze trzeba zwrócić uwagę, że to brutto, co z kolei jest dobrą wiadomością, bo to znaczy, że kwota jest z VATem, a to już w praktyce oznacza mniejszą kwotę od szeroko pojętych sponsorów czy reklamodawców tudzież z innych źródeł komercyjnych. W każdym razie - jest konkretny próg i punkt odniesienia. A co do hali - cóż, sprawa wydaje się jasna: na razie moglibyśmy spełnić wymóg 20 miejsc dla gości :lol: .

ODPOWIEDZ