W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

I liga koszykówki kobiet

Wszystkie tematy związane z sekcją koszykówki

Moderatorzy: AvantGarde, Piotr WW

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9670
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: rubakin » wt gru 23, 2014 16:31

Tu jest nieźle :)

Wygląda na to, że nagrywanie "efektów specjalnych" z tego balkonu daje niezłe rezultaty

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » wt gru 23, 2014 16:40

ja dziś ściągnąłem cały mecz z AZS UGd i to jest super nagranie! Lektura obowiązkowa dla kibica SKK. Mogę się podzielić, ale w realu, bo nie jestem taki mądry by umieć się dzielić w necie. Doping super słychać!
A sam mecz (jakby kto nie pamiętał, mi się już troszkę zatarło w pamięci): minus 15 punktów na dwie minuty do końca meczu, a na koniec wygrana!

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9670
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: rubakin » wt gru 23, 2014 21:46

co za szczęście, że jest ta drużyna, dopiero teraz to do mnie w pełni dociera
Ostatnio zmieniony wt gru 23, 2014 21:48 przez rubakin, łącznie zmieniany 1 raz.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » śr gru 24, 2014 6:59

elektryk pisze:Co to za gówno?
uprzejmie wyjaśniam, że ten wpis elektryka nie odnosi się (mam nadzieję) do mojego wpisu go poprzedzającego, tylko do słusznie usuniętego przez moderatora ;)
A tak w ogóle to Wesołych Świąt wszystkim, a wraz z życzeniami link do opowieści wigilijnej
http://skkpolonia.pl/opowiesc-wigilijna ... zepowiada/

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9670
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: rubakin » czw gru 25, 2014 8:21

No i jak dziewczyn nie uwielbiać!? Nie ma innej opcji

nkrzych
Posty: 953
Rejestracja: śr lip 16, 2003 17:07

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: nkrzych » pt gru 26, 2014 11:21

czy termin decydującego meczu w Gdańsku jest pewny?
sobota 10.01.2015 godzina 13,00?

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » pt gru 26, 2014 11:42

nkrzych pisze:czy termin decydującego meczu w Gdańsku jest pewny?
sobota 10.01.2015 godzina 13,00?
nic na tym świecie nie jest pewne. Na dzisiaj taki jest termin, ale zgodnie z przepisami do 3 stycznia organizatorzy mogą jeszcze zmienić godzinę (a nawet dzień: na niedzielę).

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » sob gru 27, 2014 18:24

jak raz bilety byly po 20 zł (na meczu z kalendarzami) to Gazeta uznała, że tak już zawsze będzie
http://www.warszawa.sport.pl/sport-wars ... 12-20.html

Warto próbować tłumaczyć na przyszłość, że jest inaczej?

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9670
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: rubakin » sob gru 27, 2014 20:51

Nie warto, oni zawsze widzą lepiej ;)

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9670
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: rubakin » wt gru 30, 2014 19:04

Ha, dla mnie to pozytywna zmiana ;)

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Grają Koszykarki Polonii

Post autor: Profesor Ciekawski » wt gru 30, 2014 19:15

rubakin pisze:Ha, dla mnie to pozytywna zmiana ;)
dobrze, że dla kogoś. Dla mnie negatywna, a przede wszystkim problemem jest, że wciąż nie wiemy na czym stoimy. Ale cóż, chwilowo nic na to nie poradzimy

kwachu
Posty: 703
Rejestracja: pn lut 28, 2005 16:14
Lokalizacja: Ursynów

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: kwachu » wt gru 30, 2014 20:28

A że tak zapytam bo mnie nurtuje... kto tak żongluje tymi terminami? Czy to nie jest tak, że mamy termin i trzeba go zmienić, bo przyszedł ktoś np. z jakiejś firmy i wyłożył większa gotówkę żeby sobie jego kadra mogła integrację zrobić?

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9670
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: rubakin » sob sty 03, 2015 18:48

SKK Polonia Warszawa vs. Grot Dekorex Pabianice, wtorek 17:30


Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9670
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: rubakin » sob sty 03, 2015 20:04

Uwaga:

Piotr Wesołowicz ‏ zmobingowany do napisania pięknego (mam nadzieję) artykułu o naszej drużynie.


W zamian zagłosujmy w styczniu 2016 na najlepszy artykuł o koszu w roku 2015: :>

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » ndz sty 04, 2015 12:20

prościutka (żeby nie powiedzieć prostacka) analiza z kim przyjdzie nam się zmierzyć w drugiej fazie (od 17 stycznia do 22 marca):
http://skkpolonia.pl/przed-druga-faza-p ... e-rywalki/

Awatar użytkownika
Lechu579
Posty: 1527
Rejestracja: sob kwie 03, 2004 15:56
Lokalizacja: Warszawa-Wola

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Lechu579 » ndz sty 04, 2015 14:08

doświadczenie i wiek nie zawsze idzie w parze ;)

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » ndz sty 04, 2015 15:27

Lechu579 pisze:doświadczenie i wiek nie zawsze idzie w parze ;)
święta prawda. Ja na przykład jestem starszy od najstarszej zawodniczki w lidze, a doświadczenie z gry w kosza.... szkoda gadać ;)

Awatar użytkownika
plonio
Posty: 5325
Rejestracja: czw lis 15, 2012 20:46
Lokalizacja: Białołęka

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: plonio » ndz sty 04, 2015 21:24

Profesor Ciekawski pisze:prościutka (żeby nie powiedzieć prostacka) analiza z kim przyjdzie nam się zmierzyć w drugiej fazie (od 17 stycznia do 22 marca):
http://skkpolonia.pl/przed-druga-faza-p ... e-rywalki/
A co dalej będzie się działo Profesorze ? Jak rozumiem gramy systemem każdy z każdym, mecz i rewanż, ale czy dotychczasowe wyniki będą się zaliczały do nowej tabeli ? Ile drużyn spada, czyli które miejsce gwarantuje utrzymanie ? Emocjonującego playoffu pewnie nie będzie, a szkoda.

Awatar użytkownika
mt7968
Posty: 210
Rejestracja: wt lip 23, 2013 7:53
Lokalizacja: Right Bank Warsaw

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: mt7968 » ndz sty 04, 2015 23:14

plonio pisze:
Profesor Ciekawski pisze:prościutka (żeby nie powiedzieć prostacka) analiza z kim przyjdzie nam się zmierzyć w drugiej fazie (od 17 stycznia do 22 marca):
http://skkpolonia.pl/przed-druga-faza-p ... e-rywalki/
A co dalej będzie się działo Profesorze ? Jak rozumiem gramy systemem każdy z każdym, mecz i rewanż, ale czy dotychczasowe wyniki będą się zaliczały do nowej tabeli ? Ile drużyn spada, czyli które miejsce gwarantuje utrzymanie ? Emocjonującego playoffu pewnie nie będzie, a szkoda.
Odpowiem za Profesora. W rundzie finałowej gramy 10 meczów (połowa u siebie) z drużynami z dołu tabeli grupy B (ŁKS, Karkonosze Jelenia Góra, Lider Swarzędz, AZS Gorzów i najprawdopodobniej Ostrovia Ostrów Wlkp.). Do bilansu rundy finałowej liczą się (oprócz meczów z rywalami wymienionymi powyżej) wyniki bezpośrednich meczów z rywalami z naszej grupy, którzy będą tak jak my w dolnej połówce tabeli. Czyli: 2 wygrane mecze z Płockiem, 1 wygrana z Olsztynem, 1 wygrana z Lublinem i co najmniej 1 wygrana z Uniwersytetem Gdańskim (a mogą być dwie, bo w sobotę w ostatniej kolejce rundy zasadniczej gramy właśnie w Gdańsku i nie ma potrzeby mówić, że to w praktyce mecz drugiej rundy). Czyli na razie na 7 meczów dziewczyny wygrały 5. Nieźle. Do II ligi spadają dwie ostatnie drużyny z najgorszym bilansem z tych łącznie 18 meczów (8 z pierwszej rundy z bezpośrednimi rywalami plus 10 z rundy finałowej).
Obecnie tabela połączonych grup A i B wygląda tak (dla uproszenia operuję nie punktami, ale odniesionymi zwycięstwami):
1. Ostrovia (na 80%, choć 20% prawdopodobieństwo zostaje na Basket Aleksandrów Łódzki) 7 meczów 7 zwycięstw
2-3. AZS Gorzów i Polonia Warszawa 7 meczów 5 zwycięstw
4. Mon-Pol Płock 7 meczów 4 zwycięstwa
5-7 Lider Swarzędz, KKS Olsztyn i Uniwersytet Gdański 7 meczów 3 zwycięstwa
8. UMCS Lublin 8 meczów 3 zwycięstwa
9. Karkonosze Jelenia Góra 6 meczów 2 zwycięstwa
10. ŁKS Łódź 7 meczów 0 zwycięstw.
Sytuacja wygląda więc dość dobrze, nad strefą spadkową mamy sporą przewagę, choć oczywiście ewentualna wygrana w Gdańsku da nam gigantyczny komfort. Ale fakt, play-offów nie będzie :cry: . Nie w tym roku.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » pn sty 05, 2015 5:38

Do wyliczenia Marka z kim będziemy grali dodam: Ostrovia na 80%, Aleksandrów Łódzki na 15%, Sosnowiec na 5% (mają dwa punkty więcej niz Ostrovia ale o 1 mały punkt ujemny bilans meczów bezpośrednich. Więc przy jakimś mało prawdopodobnym zbiegu okoliczności Ostrovia może ich przeskoczyć. Z kolej od Aleksandrowa Ostrovia ma tylko 1 punkt mniej, ale ujemny bilans meczów bezpośrednich. Więc w praktyce wychodzi na to samo co z Sosnowcem).

A dokładniejsza analiza sytuacji po wczoraj zakończonej kolejce - dostępna jest na stronie skkpolonia.pl:
http://skkpolonia.pl/profesorskim-okiem ... szej-fazy/

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9670
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: rubakin » pn sty 05, 2015 17:30

Po meczu na K6 skrzydłowa lidera AZS UW Katarzyna Sobczyńska powiedziała:

"Byłyśmy przygotowane na to, że mecz będzie ciężki. Atmosfera na sali Polonii była gorąca, kibice szaleli, co nam nie pomagało w grze. Miałyśmy problem ze skutecznością, przez co przez cały czas wynik był wyrównany".

Jutro kolejna "wojna", a jak wiadomo "wojna, to piekło" ;)

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » pn sty 05, 2015 17:38

rubakin pisze:Po meczu na K6 skrzydłowa lidera AZS UW Katarzyna Sobczyńska powiedziała:

"Byłyśmy przygotowane na to, że mecz będzie ciężki. Atmosfera na sali Polonii była gorąca, kibice szaleli, co nam nie pomagało w grze. Miałyśmy problem ze skutecznością, przez co przez cały czas wynik był wyrównany".

Jutro kolejna "wojna", a jak wiadomo "wojna, to piekło" ;)
A gdzie to powiedziała? Możesz podać źródło? Bardzo podobnie mówił mi zresztą tydzień po meczu trener AZS UW

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9670
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: rubakin » pn sty 05, 2015 17:42

Profesor Ciekawski pisze:
rubakin pisze:Po meczu na K6 skrzydłowa lidera AZS UW Katarzyna Sobczyńska powiedziała:

"Byłyśmy przygotowane na to, że mecz będzie ciężki. Atmosfera na sali Polonii była gorąca, kibice szaleli, co nam nie pomagało w grze. Miałyśmy problem ze skutecznością, przez co przez cały czas wynik był wyrównany".

Jutro kolejna "wojna", a jak wiadomo "wojna, to piekło" ;)
A gdzie to powiedziała? Możesz podać źródło? Bardzo podobnie mówił mi zresztą tydzień po meczu trener AZS UW
Proszę:):
http://www.koszykowkakobiet.pl/news/338 ... ek-UW.html

oryginalny link jest na stronie AZS UW, ale gdzieś mi się zapodział

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29093
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: elektryk » pn sty 05, 2015 18:09

Wy to już zacznijcie myśleć jak wyciągnąć ze 2-3 najlepsze zawodniczki z tego całego AZS na nowy sezon skoro one takie dobre i leją wszystkich w tej lidze. Bo chyba w przyszłym sezonie myślicie o czymś więcej niż o utrzymaniu? ;)

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3299
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: dada6 » pn sty 05, 2015 18:21

A właśnie - ostatnio Piotr Wesołowicz zastanawiał się, czy AZS będzie chciał (mógł?) awansować do TBLK. Ktoś ma jakąś opinię czy wiedzę na ten temat? Czytam, że przed sezonem ich trener, mówiąc o aspiracjach, stwierdził: "Chcemy walczyć o pierwszą piątkę ligi, a może nawet awansować do fazy play-off.".

ODPOWIEDZ