W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

I liga koszykówki kobiet

Wszystkie tematy związane z sekcją koszykówki

Moderatorzy: AvantGarde, Piotr WW

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: TytusPullo » wt cze 23, 2015 7:30

Chcecie mieć dla kogo chodzić na mecze kosza- WPŁACAJCIE NA KONTO SKK!
Jak chcecie pierwszej ligi i meczów na K6- wpłacajcie DUŻO.

Awatar użytkownika
solidus
Posty: 1621
Rejestracja: wt mar 06, 2012 23:08

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: solidus » śr cze 24, 2015 17:58

Czy jest jakaś konkretna kwota do zebrania do połowy lipca od kibiców, która pozwoli na zgłoszenie drużyny do I ligi?

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » śr cze 24, 2015 18:56

moim zdaniem na samodzielne zebranie na I ligę nie mamy szans. Budżet na sezon to minimum 200 tys.. Mam świetna opinię o ofiarności kibiców, ale tyle nie zbierzemy, a zresztą z takim budżetem byłaby znów walka o przetrwanie. Żeby spokojnie pograć powinnismy mieć powyżej 250 tys. Sami nie zbierzemy. W najbliższych dniach powinniśmy wiedzieć na co możemy liczyć od miasta i od potencjalnych sponsorów. Wtedy będzie można powiedzieć ile musimy uzupełnić od kibiców. Albo zdecydować, że gramy w II lidze.

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: TytusPullo » ndz cze 28, 2015 1:47

Wpłacajcie, bo dupa z tego będzie!

Awatar użytkownika
solidus
Posty: 1621
Rejestracja: wt mar 06, 2012 23:08

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: solidus » ndz cze 28, 2015 8:40

Mogę powtórzyć to co pisałem - akcja pt. wpłacajcie "coś" daje mniejszy efekt niż np. - x cegiełek po min. x zł. + potrzebujemy x zł. do x. lipca, jest już tyle, do zebrania zostało tyle + wrzucenie tego mailowym rozdzielnikiem i opublikowanie na różnych stronach polonijnych... - wpłacać tak czy owak trzeba, ale zebrało by się pewnie trochę więcej.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » ndz cze 28, 2015 9:16

masz 100% racji Solidus, też tak uważam. Bardzo próbuje dojść do tego dokładnie ile i na co zbieramy. I jak tylko dojdę to podam to do wiadomości. We wtorek jest ważne spotkanie z Biurze Sportu Urzędu Miasta, po nim powinniśmy być mądrzejsi. Próbuje policzyć jaki budżet byłby nam potrzebny w wariancie I i II liga. Mam jeszcze pozycje do wyjaśnienia w tych szacunkach budżetowych, więc wolę nie podawać liczb, które mogą się okazać nietrafione. Naprawdę pracuję nad tym

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: TytusPullo » wt cze 30, 2015 19:51

K...a ludzie, chcecie tej pierwszej ligi, czy nie?! Na dziś dzień temat jest NIEAKTUALNY!

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3298
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: dada6 » pn lip 06, 2015 20:58

TytusPullo pisze:A tak na poważnie-trolluję na rzecz SKK, bo dział koszykówka czytamy ostatnio chyba tylko my dwaj...
Nie tylko Wy dwaj, ale - przy całej sympatii - takie "wezwania" naprawdę niewiele dadzą. Chyba wszyscy chcielibyśmy wiedzieć, na czym stoimy, jakie są plany, możliwości i w końcu właśnie potrzeby. Czyli to, o czym pisał solidus i co zapowiada Profesor. Którego - broń Boże! - nie poganiam, jedynie tłumaczę się, z czego wynika mój, i zapewne wielu innych, brak aktywności.

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: TytusPullo » wt lip 07, 2015 4:58

Dobra, my trzej...
Taki żart. Co wchodzę, jestem ja i 1 gość, hehe....
Nawet jak tu przyjdzie JW z Kulczykiem, co w trzeciej lidze kosza żeńskiego się NIE ZDARZY,to nasze grosze niech idą na frytki dla zawodniczek.
Tu nie potrzeba żadnej aktywności, ponad 50-100 miesięcznie ewentualnie cegiełki na meczach. Tylko niech to będzie te 5000 łącznie na miesiąc. Naprawdę potrzebujemy do tego sprawozdań i wyciągu z rachunków? Do innych kwot-tak,na frytki nie. Poza tym,apel SKK już jest. Na papierze czerpanym mają każdemu wysłać?

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » wt lip 07, 2015 8:49

Ja się z Tobą zgadzam Dado Szósty. Konkretny cel stwarza zupełnie inna motywację.
Już za chwileczkę, już za momencik (mam nadzieję).

Piotr WW
Emeriten Gang
Posty: 3123
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 8:05
Lokalizacja: Grochów

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Piotr WW » wt lip 07, 2015 19:05

dobra ja tez tu wchodzę :P

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: TytusPullo » wt lip 07, 2015 20:49

:brawa: oraz 1 gość
Dobra, czekamy na gudnjusy :baner:

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » pn lip 13, 2015 10:52

nie jestem pewien w którym wątku powinienem to napisać. Niech będzie, ze w tym:
zainteresowanych koszykówką damską na Polonii chciałem poinformować, że złożyłem rezygnację z członkostwa w Zarządzie Stowarzyszenia. Podstawowa przyczyna to brak czasu. W zeszłym sezonie poświęciłem bardzo dużo czasu i energii, zaniedbując inne sfery swojego życia (w tym zawodowego). Nie stać mnie na powtórzenie tego w kolejnym sezonie. A figurować bez dostatecznego zaangażowania (i co za tym idzie wpływu na funkcjonowanie klubu) nie chcę.
W dalszym jednak ciągu będę wspierał drużynę emocjonalnie, finansowo (deklarację w tej sprawie złożyłem niedawno w innym wątku) i w mniejszym zakresie niż dotąd także organizacyjnie.

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3298
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: dada6 » pn lip 13, 2015 16:24

Wszyscy się chyba zgodzą, że to duża strata :(. I chyba nie tylko w moim imieniu wielkie podziękowania - mimo końcowego wyniku to był super rok. I bardzo ważny.

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9663
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: rubakin » pn lip 13, 2015 20:09

Dołączam, dzięki Profesorze

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: TytusPullo » śr lip 15, 2015 16:37

Też dziękuję i mam nadzieję na dalszą, niekoniecznie formalną, współpracę.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » ndz lis 20, 2016 22:53

żeby nie otwierać nowego tematu, wpisuję tutaj.
Nie wiem czy kogoś na tym forum interesują jakiekolwiek rozgrywki kosza kobiet poza tymi, w których w tej chwili bierze udział Polonia. Ale... wybrałem się dziś na mecz AZS UW - SKS Łomianki. Czyli mecz na szczycie grupy I ligi (w której i my mamy szansę grać za rok... oby). Spodziewałem się wyrównanego spotkania. Zawiodłem się. Żal było patrzeć jak AZS UW kompletnie nie radził sobie z młodzieżą Łomianek, których dominacja była momentami przygniatająca. Jako patriotę UW mnie to bolało.
Ale głównie patrzyłem na poziom meczu, zastanawiając się jak na tle tych drużyn poradziła by sobie nasza tegoroczna paka. No cóż, na moje oko sporo nam jeszcze brakuje.

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: TytusPullo » pn lis 21, 2016 8:22

To było do przewidzenia; Łomianki to faktycznie jakaś forma reprezentacji Polski w danej kategorii wiekowej. Podobnie deklasowały dwa lata temu naszą, nie najgorszą przecież, drużynę. Sądzę,że naszym celem jest obok awansu wprowadzenie obecnej ekipy na poziom niski-pierwszoligowy. Wtedy ewentualne wzmocnienia pozwolą na spokojną grę w lidze.

nkrzych
Posty: 950
Rejestracja: śr lip 16, 2003 17:07

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: nkrzych » pn lis 21, 2016 16:05

Łomianki to dla SKK wymarzony sparingpartner.
Spodziewam się, że większość przeciwniczek w barażach będzie grać podobnie.
Młode wybiegane itd.
Myślę, że kilka sparingów z takimi ekipami jest niezbędne.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » pn lis 21, 2016 16:14

nkrzych pisze:Łomianki to dla SKK wymarzony sparingpartner.
Spodziewam się, że większość przeciwniczek w barażach będzie grać podobnie.
Młode wybiegane itd.
Myślę, że kilka sparingów z takimi ekipami jest niezbędne.
no nie, Łomianki to trochę za wysoka półka. Chyba że Łomianki II - też grają w I lidze, ale są na jednym z ostatnich miejsc.
Wiem, że są przymiarki do sparingów z I-ligowymi drużynami ze środka i dolnej połówki tabeli. Nie chcę by zabrzmiało to arogancko, żadnego przeciwnika nie należy lekceważyć, ale na razie nasi konkurencji nie zmusili dziewczyn do maksymalnego wysiłku. I jest możliwe, że także kolejne mecze będą wygrywać wysoko. A mecze na styku, z równymi przeciwniczkami, są niezbędne do osiągnięcia odpowiedniej dyspozycji w turniejach kwietniowych.

Awatar użytkownika
Agata
Posty: 722
Rejestracja: pt paź 24, 2003 14:33
Lokalizacja: Joli Bord

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Agata » pn lis 21, 2016 19:00

Profesorze, mecz z Żyrardowem wcale nie był taki łatwy i przyjemny jak wskazuje na to końcowy wynik.
Ostatnia kwarta miała tutaj decydujące znaczenie, poprzednie trzy były naprawdę wyrównane a wynik był sprawą otwartą.

Zgodzę się, że konfrontacja z mocniejszymi zespołami i ogólnie większa liczba meczów niż te ligowe to raczej konieczność,
by zweryfikować "siłę" obecnej drużyny.

Pamiętajmy jednak, że sparing to też nie jest mecz o stawkę i nikt z zespołów pierwszoligowych nie będzie się w nim zabijał o zwycięstwo czy ryzykował kontuzji. Ale próbować trzeba: może Łomianki (raczej II zespół), Lider Pruszków
lub AZS UW będą mieć ochotę na jakąś grę kontrolną. Fajną sprawą byłby jakiś lokalny miniturniej, tyle, że to już większa zabawa organizacyjna, koszty etc.

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: TytusPullo » wt lis 22, 2016 10:41

Podbijam-szczególnie konfrontacja z UW byłaby na ten moment miarodajna.

Przed meczem z Ł Liderem bym się nie wzbraniał w ramach przygotowań do walki o I ligę.

Zaznaczam,że kwestie szkoleniowe są w wyłącznej gestii Trenerów!

nkrzych
Posty: 950
Rejestracja: śr lip 16, 2003 17:07

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: nkrzych » czw lut 09, 2017 21:55

Byłem dzisiaj na derbach AZS UW - Pruszków.
Niesamowite jak na nasze standardy tempo meczu. Oczami za zawodniczkami nie nadążałem,
Myślę, że to chyba z powodu bardzo niskiej temperatury w sali.
Krótkie zmiany dały nasze byle zawodniczki: Agnieszka Spangenberg i Anna Karasek.
Zupełnie inna celność rzutów niż w II lidze no i ta twarda nieustanna obrona.
A widzów blisko 50 osób - większość niewielką mieli przybysze z Pruszkowa.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » czw lut 09, 2017 22:05

Anna Karasek? Nie pamiętam takiej.
A jaki wynik? Bo zdaje się obie drużyny blisko siebie w tabeli. A smaczku dodaje fakt, że Lider "podkupił" (piszę w cudzysłowie bo nie jestem pewien czy był jakiś kontekst finansowy) zeszłoroczne czołowe zawodniczki AZS UW. ( opowiadała mi o tym z pewną goryczą szefowa Studium Wychowania Fizycznego na UW; jakoś mi to przypominało relacje w koszykówce męskiej Polonia-Legia w drugiej połowie lat siedemdziesiątych).

kozi
Posty: 804
Rejestracja: pn gru 08, 2003 15:53

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: kozi » pt lut 10, 2017 11:02

Profesor Ciekawski pisze:jakoś mi to przypominało relacje w koszykówce męskiej Polonia-Legia w drugiej połowie lat siedemdziesiątych).
tylko to było kupowanie bez pieniędzy:)

ODPOWIEDZ