W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

I liga koszykówki kobiet

Wszystkie tematy związane z sekcją koszykówki

Moderatorzy: AvantGarde, Piotr WW

Awatar użytkownika
HistorycyDumyStolicy
Posty: 323
Rejestracja: pn sty 21, 2013 23:20

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: HistorycyDumyStolicy » pn mar 16, 2015 12:24

plonio pisze:Pamiętam, z moich początków polonijnej koszykówki, gdy przeciwniczki wychodziły na przeciw Paniom Krystynie Szymańskiej, Danucie Całce, czy Katarzynie Gruszczyńskiej to były delikatnie pisząc pełne obaw o wynik.
Przepraszamy za offtopic, ale może tu chodzić o panią Danutę Kopeć de domo Tarczyńska, w Polonii przez całe lata 80.
Pani Całka nazywała się Wiesława, przed ślubem Kaniewska i grała w Polonii w latach 1964-1983.
Zapraszamy do lektury cyklu historycznego na http://skkpolonia.pl/o-klubie-2/histori ... ki-kobiet/ :baner:

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: TytusPullo » pn mar 16, 2015 18:37

Lublin wygrał bez problemu. Dzień po dniu! Liderki Gorzowa totalny piach. Wiara w to, że nagle odzyskają formę w Olsztynie jest chyba bezpodstawna. Ten mecz równolegle z naszym. Będzie się działo...

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9663
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: rubakin » pn mar 16, 2015 18:57

Lublin grał u siebie, w mocnym składzie, ale rzeczywiście - marne nadzieje

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » pn mar 16, 2015 18:58

przecież nie Gorzów gra w Olsztynie tylko Karkonosze Jelenia Góra. Pisałem o tym na fb - wyniku UMCS - Gorzów się spodziewałem. W dodatku widzę, że aż 3 Gorzowianki spadły za 5 fauli. A UMCS znów w nieco ekstraklasowym składzie. Większą (co nie znaczy dużą) nadzieję pokładam w meczu Olsztyn - Karkonosze i Swarzędz - UMCS.

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: TytusPullo » pn mar 16, 2015 19:23

Oczywiście- Jelenia Góra. Sęk w tym,że ostatnio też nie błyszczy. Mimo to, prędzej one, niż "Lider"...
No, chyba że wykurowała się ich podkoszowa...

Jacek64
Posty: 852
Rejestracja: śr mar 31, 2004 10:46
Lokalizacja: Natolin

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Jacek64 » pn mar 16, 2015 19:53

Tylko zwycięstwo Jeleniej Góry w Olsztynie daje nam utrzymanie. Mecz Lublina w Swarzędzu niestety nie ma żadnego znaczenia. Przynajmniej tak wygląda z wariantów, które wypisałem przed przedostatnią kolejką. Jeśli wygra Olsztyn, a przegra Lublin to i tak jesteśmy na ostatnim miejscu małej tabelki dla 4 drużyn (Polonia, Lublin, Olsztyn, Jelenia Góra). Jeśli wygra Olsztyn i wygra Lublin, robi się małą tabelkę dla trójki - Polonia, Olsztyn, Jelenia Góra i też jesteśmy na ostatnim miejscu. Jedynie zwycięstwo Jeleniej Góry w Olsztynie daje nam utrzymanie. Z tym, że Jelenia Góra już ma zapewnione utrzymanie, więc gra o pietruszkę, a Olsztyn ma nóż na gardle...

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29039
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: elektryk » pn mar 16, 2015 21:03

Jedyna nadzieja to taka, że Jelenia Góra w przyszłym sezonie miałaby ciut bliżej do Warszawy niż do Olsztyna. Ale w sezonie zasadniczym grają w różnych grupach więc chyba im to zwisa. Słabo to wygląda tak czy siak :(

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » pn mar 16, 2015 21:14

Tak, zapomniałem, że Karkonosze mają na razie 8 zwycięstw. Zakładając jednak, że wygramy z ŁKS (to rzecz jasna nie jest oczywiste, ale wysoce prawdopodobne), mamy dwa warianty, dwa korzystne dla nas i dwa niekorzystne:
1. wygrywa Olsztyn i Swarzędz. Po 8 zwycięstw mamy my, Karkonosze, Olsztyn i UMCS. Spadamy
2. wygrywa Olsztyn i Lublin. Po 8 zwycięstw mamy my, Olsztyn i Karkonosze. Spadamy
3. wygrywają Karkonosze i Swarzędz. Po 8 zwycięstw mamy my i UMCS, ale Olsztyn ma 7. Spada Olsztyn
4. Wygrywają Karkonosze i Lublin. My mamy 8 zwycięstw, Olsztyn 7. Spada Olsztyn.
Chyba moja konkluzja jest identyczna z tą Jacka. Ale musiałem sobie to rozpisać. Czyli UMCS już się utrzymał. My albo Olsztyn.

Awatar użytkownika
Agata
Posty: 722
Rejestracja: pt paź 24, 2003 14:33
Lokalizacja: Joli Bord

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Agata » pn mar 16, 2015 21:26

Rozpiska Profesora ponownie pokazuje jedynie dobitnie, że wynik meczu Swarzędza z Lublinem nie ma znaczenia dla naszego utrzymania. Warunek konieczny to porażka Olsztyna z Jelenią Górą... a dopełnieniem w wystarczający będzie nasze zwycięstwo nad ŁKS...


Cóż, jest jak jest...

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9663
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: rubakin » pn mar 16, 2015 21:32

Tak czy owak, bądźmy z dziewczynami na ŁKS-ie. Świat się nie kończy. Nie w tym roku, to za rok, za dwa.

Awatar użytkownika
szybszy
Posty: 1105
Rejestracja: pt maja 14, 2004 14:35

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: szybszy » pn mar 16, 2015 23:22

Dokładnie. Wierzę, że dziewczyny się utrzymają ale jeśli tak nie będzie to jako całość SKK będziemy mieli mogli to wykorzystać nie tylko na spokojną pracę w koszu ale start innych sekcji.

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: TytusPullo » wt mar 17, 2015 20:29

Nie szalejcie, bez konkretnych pieniędzy nie ma żadnych szans na mnożenie sekcji. Celem powinno być wprowadzenie (stopniowo i bez napinki) koszykarek, piłkarzy, koszykarzy na poziom pierwszoligowy( de facto 2-go).
Spadek ewentualnie tylko urealni naszą pozycję, ale da czas na ogrywanie młodych zawodniczek i szkolenie pozostałych.
W razie utrzymania potrzeba dwukrotności obecnego budźetu na budowę drużyny na poziomie Jeleniej Góry/ Swarzędza/ Gorzowa. Sad but true...

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » śr mar 18, 2015 5:56

ja wiem, że może panować zniechęcenie, rozczarowanie, złość na to, że realna jest szansa spadku. I że wielu osobom może sie nie chcieć przyjść na ten ostatni mecz. Ale warto byłoby się zmobilizować i dobrze się zaprezentować w najbliższą niedzielę. Za fasonem zakończyć sezon. Zwłaszcza, że mogą się pojawić potencjalni sponsorzy na kolejny sezon. Dobrze by zrobiło gdybyśmy pokazali się licznie, bardzo głośno i bardzo kulturalnie

Awatar użytkownika
Decik
Posty: 2310
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 2:10

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Decik » śr mar 18, 2015 19:16

Przyjedziemy ale mam nadzieje ze w przyszłym sezonie wzmocnienie jakoś zespół bo niestety ale nie wiem czy obecna gra dala by awans z II ligi.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » śr mar 18, 2015 20:55

Decik: oglądałem II ligę w zeszłym roku uważnie. I jestem przekonany, ze w tym składzie i z taką grą byśmy tam królowali. Ale między II i I ligą jest przepaść. I rzecz jasna trzeba wyciągnąć wnioski z popełnionych błędów, a także ze słabości, które nie są wynikiem czyjegoś błędu, a po prostu obiektywnych okoliczności, w których przyszło działać.
Bo, ze wyniki są gorsze od oczekiwanych to nie ulega wątpliwości. Nawet jeśli się utrzymamy (na co wciąż mamy przecież szanse, choć zdaje się część kibiców już w to zupełnie nie wierzy).
Trzeba poprawić mnóstwo rzeczy. Uczymy się na błędach. Nikt z nas wcześniej nie prowadził klubu. Mam nadzieję, że w dalszej perspektywie będziemy silniejsi. I mądrzejsi.

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29039
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: elektryk » śr mar 18, 2015 22:45

A ta dziewczyna co rzuca po 20-30 punktów nie odfrunie do lepszej drużyny i będzie chciała się cofać w rozwoju? (gra w 2 lidze raczej niczego jej nie nauczy)

Awatar użytkownika
Decik
Posty: 2310
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 2:10

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Decik » czw mar 19, 2015 9:33

Profesorze, Olsztyn gra u siebie a Jelenia jest niezbyt mocna, ma utrzymanie a dodatkowo ma 619 km do przejechania...Musicie chyba zaprosić je na obiad i wycieczkę po Wawie żeby miały motywację:)

Awatar użytkownika
plonio
Posty: 5325
Rejestracja: czw lis 15, 2012 20:46
Lokalizacja: Białołęka

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: plonio » czw mar 19, 2015 15:02

Profesor Ciekawski pisze: Nawet jeśli się utrzymamy (na co wciąż mamy przecież szanse, choć zdaje się część kibiców już w to zupełnie nie wierzy).
Jeszcze nam dziewczyny nie spadły, nie zawieszajmy kiru za szybko. O ile pamiętam, już po rozgrywkach, przed startem nowego sezonu związek dołączał do ligi kolejne ekipy bo brakowało pełnego zestawu. Choćby ŁKS tak był w ostatniej chwili dołączony do ligi. Bądźmy dobrej myśli.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » czw mar 19, 2015 17:48

Olsztyn jest drużyną o podobnej sile do naszego, zaryzykowałbym nawet, ze w tej chwili mielibyśmy większe szanse w bezpośrednim meczu. A nam Karkonosze złoiły skórę dwukrotnie. Więc Olsztynowi też mogą. Ale oczywiście nie muszą. Z tego co wiem Karkonosze jadą do Olsztyna z noclegiem, więc nie będą wykończone po podróży. Ja też daję więcej szans Olsztynowi (powiedzmy 60% do 40%). No ale 40% to nie jest zero. Zobaczymy co będzie. W każdym razie - w razie czarnego scenariusza - dzikiej karty nie chcemy. Przynajmniej ja nie chcę. Wiem, że kosz ma inne zwyczaje niż piłka nożna. Ale i tak nie chcę. Albo zasługujemy sportowo, albo nie

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: TytusPullo » sob mar 21, 2015 9:27

Sprawdź sobie rozkład zdobyczy punktowych Olsztyna, a także ilość asyst zespołu. To jest DRUŻYNA.
Będzie jak będzie, ale to nieprawda że byśmy królowali w 2 lidze. W turnieju o awans też mieliśmy podobną strukturę składu- i nie udało się. Nasza gra jest do bólu przewidywalna, a Natalia i Maja też nie są Króliczkami Duracella...
STĄD te przegrywane raz za razem trzecie kwarty-a w konsekwencji-mecze.
Żadnych złudzeń Panie i Panowie, bo za rok będzie równie niemiło.

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9663
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: rubakin » sob mar 21, 2015 9:33

TytusPullo pisze:Żadnych złudzeń Panie i Panowie, bo za rok będzie równie niemiło.
Warunki, żeby tego uniknąć: Maja, Natalia zostaną, Paczka wróci do zdrowia + wzmocnienia, zwłaszcza skuteczna podkoszowa

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: TytusPullo » sob mar 21, 2015 9:37

AMEN!

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9663
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: rubakin » ndz mar 22, 2015 20:47

Jozek pisze: Dla mnie to poziom rozgrywek istotny specjalnie nie jest, ale te dwie zawodniczki widziałbym w składzie :)
Dla mnie też. Dziewczyny, hala K6 w tych ciężkich tygodniach dały łyk dobrej atmosfery, dopingu, wspólnoty. Pod tym względem było super :brawa:

Awatar użytkownika
goora
Posty: 3937
Rejestracja: czw maja 24, 2007 15:21
Lokalizacja: Stara Ochota

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: goora » ndz mar 22, 2015 23:29

Tak było. Polonia 100%. Choc teraz tylko czekam ma stwierdzenie ze winnymi spadku sa kibice.

A wazne jest to ze jest potencjał na budowanie czegoś solidnego.

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3298
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: dada6 » pn mar 23, 2015 0:24

http://www.pzkosz.pl/aktualnosci/1lk-gr ... szej-ligi/
Trzymam kciuki, żeby ten spadek nie podłamał i dziewczyn, i SKK, i jednak kibiców. To ma ogromne znaczenie - nie chodzi już tylko o wynik sportowy, ale właśnie o to, że drużyna kosza to był przejaw (namiastka?, resztka?, zalążek?) tej prawdziwej Polonii. Ech...

ODPOWIEDZ