W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

I liga koszykówki kobiet

Wszystkie tematy związane z sekcją koszykówki

Moderatorzy: AvantGarde, Piotr WW

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: TytusPullo » pn mar 09, 2015 21:25

Lublin. Dwa warunki kardynalne-1. AZS Lublin nie będzie chciał za wszelką cenę utrzymać rezerw w 1 lidze.
2. Jelenia Góra nie "zlituje" się nad Olsztynem.
Jakiekolwiek zwycięstwo Olsztyna to dla nas duuuża lipa...

Jacek64
Posty: 852
Rejestracja: śr mar 31, 2004 10:46
Lokalizacja: Natolin

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Jacek64 » pn mar 09, 2015 21:26

UMCS to Lublin. Szanse są, ale to już nie od nas zależy. My na 99% przegramy z niepokonanym Ostrowem i na 99% wygramy z ŁKSem, który jest bez zwycięstwa. O tym czy się utrzymamy zadecydują mecze drużyn, które są teraz za nami, czyli Olsztyna i Lublina. Wariantów jest sporo i mam nadzieję, że nasz nieoceniony Profesor zrobi zestawienie tych wariantów przed ostatnimi kolejkami :)

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: TytusPullo » pn mar 09, 2015 21:30

Jelenia Góra pojedzie do Olsztyna na wycieczkę. Nie ma co mnożyć wariantów. Mamy ujemny bilans z Olsztynem. Jedyna realna nadzieja,że Lublin wtopi choć raz, a przełożony mecz ma 2 dni po planowym meczu weeekendowym. Pierwsza drużyna też gra swoje mecze, więc MOŻE się nie będą spinać, może...

Jacek64
Posty: 852
Rejestracja: śr mar 31, 2004 10:46
Lokalizacja: Natolin

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Jacek64 » wt mar 10, 2015 1:16

Jako, że nie mam daru jasnowidzenia i nie wiem, jakie będą rozstrzygnięcia w dwóch ostatnich kolejkach i meczu zaległym, to jednak rozpisałem sobie warianty...
Warianty dotyczą drużyn, które na koniec będą miały bilans 8:10, czyli 26 pkt. Dlaczego tyle? Ano dlatego, że teraz mamy 7:9 i przed nami prawie pewna porażka z Ostrowem i prawie pewne zwycięstwo z ŁkSem, czyli na koniec 8:10 i 26 pkt. Z takim samym bilansem może skończyć aż 5 drużyn: Gdańsk, Jelenia Góra, Lublin, Olsztyn i Polonia. Żeby tak się stało: Gdańsk musi przegrać u siebie ze Swarzędzem i na wyjeździe z Gorzowem (raczej mało prawdopodobne, ale teoretycznie* możliwe), Jelenia Góra musi przegrać wyjazdy z Olsztynem i Lublinem (mocno prawdopodobne), Lublin musi wygrać dwa z 3 ostatnich meczów (Jelenia Góra i Gorzów u siebie dzień po dniu i Swarzędz na wyjeździe - mocno prawdopodobne), Olsztyn musi wygrać oba ostatnie mecze (z ŁKSem na wyjeździe i z Jelenią Górą u siebie - mocno prawdopodobne).
1. Przy 5 drużynach z bilansem 8:10, niestety Polonia ma najgorszy bilans w małej tabeli: 3 wygrane i 5 porażek, pozostałe drużyny będą miały 4 zwycięstwa, a Lublin 5 zwycięstw. W tym wariancie Polonia spada :(

2. Jeśli Gdańsk wygra choć jeden mecz, a Jelenia Góra wtopi w Olsztynie i Lublinie, to z bilansem 8:10 zostają 4 drużyny i tutaj Polonia znowu wygląda najgorzej (to przez porażkę z Jelenią Górą u siebie) i ma 2:4, a Olsztyn i Jelenia Góra po 3, a Lublin 4:2. W takim układzie też Polonia spada...

3. Gdańsk wygrywa i Jelenia Góra wygrywa w Lublinie (a Lublin wygrywa z Gorzowem i Swarzędzem), wtedy z bilansem 8:10 mamy 3 drużyny: Polonia, Lublin i Olsztyn. W małej tabelce wszystkie drużyny mają bilans 2:2. Przy takiej samej liczbie dużych punktów liczy się różnica koszy. I tutaj najgorszy bilans ma Lublin i spada do 2 ligi.

4. Lublin wygrywa 3 ostatnie mecze. Wtedy bilans 8:10 mogą mieć 4 drużyny (Olsztyn, Polonia, Jelenia Góra i Gdańsk) lub 3 drużyny (Olsztyn, Polonia i Jelenia Góra). W obu tych wariantach jesteśmy na ostatnim miejscu małej tabeli i spadamy...

Na koniec warianty prostsze i korzystne dla nas :) Olsztyn wygrywa najwyżej 1 mecz, wtedy będzie za nami w tabeli, Lublin wygrywa tylko 1 mecz z 3 i też ląduje za nami.

Profesorze, mam nadzieję, że nic nie poplątałem i że to już wszystkie warianty? :)
* według teorii głoszącej, że kobiety są nieprzewidywalne :D

qrczak
Posty: 1677
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 17:25
Lokalizacja: Muranów

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: qrczak » wt mar 10, 2015 9:10

Jacek64 pisze: * według teorii głoszącej, że kobiety są nieprzewidywalne :D
Jeśli taka teoria jest brana pod uwagę to proszę o rozpisanie wariantu 9:9 ;)

Jacek64
Posty: 852
Rejestracja: śr mar 31, 2004 10:46
Lokalizacja: Natolin

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Jacek64 » wt mar 10, 2015 12:15

A to miły i prosty wariant, bo wyprzedzamy Lublin i Olsztyn, niezależnie od ich wyników :) Dobrze, że nie chciałeś, żeby rozpisać wariant 7:11 :D

qrczak
Posty: 1677
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 17:25
Lokalizacja: Muranów

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: qrczak » wt mar 10, 2015 12:24

Wiem że to może być zgubne ale wierzę w to że nie są aż tak nieprzewidywalne ;)

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » wt mar 10, 2015 19:01

Jacku, mi wychodzi, że skoro 5 drużyn może mieć na koncie 8:9 to wariantów jest aż 15. Nie jestem w stanie ich wszystkich opisać, chyba wolę poczekać do najbliższej kolejki kiedy liczba wariantów drastycznie spadnie.
A na stronie PZKOSZ uważają, że w najgorszej sytuacji jest KKS Olsztyn
http://pzkosz.pl/aktualnosci/1lk-gr-d-f ... s-olsztyn/

Awatar użytkownika
plonio
Posty: 5325
Rejestracja: czw lis 15, 2012 20:46
Lokalizacja: Białołęka

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: plonio » wt mar 10, 2015 21:28

Sporo nagłowiliśmy się na temat możliwych, końcowych konfiguracji miejsc w tabeli. Bardzo prawdopodobne jest, że na koniec sezonu cztery drużyny będą miały po 26 punktów, mniej prawdopodobne jest, że nawet pięć, ale najmniej w mojej ocenie jest możliwy, jedyny korzystny dla nas wariant z trzema "nieszczęśnikami", mającymi po 26 punktów - czyli Olsztynem, Lublinem i nami.
Za tydzień gramy z liderkami. Z góry zakładamy, że nasze dziewczyny polegną - tak mówią wyniki, miejsca w tabeli, prezentowany poziom no i hala gospodyń meczu. Nie chciałbym się odwoływać do wyświechtanego powiedzenia, że kobieta zmienną jest, ale jeśli mogę mieć pytanie do naszego koszykarskiego guru - jak Profesorze widzisz realne szanse naszych pań w weekendowym meczu z liderkami ? Dawid może pokonać goliata ? Szewczyk znajdzie sposób na smoka ? Pamiętam, z moich początków polonijnej koszykówki, gdy przeciwniczki wychodziły na przeciw Paniom Krystynie Szymańskiej, Danucie Całce, czy Katarzynie Gruszczyńskiej to były delikatnie pisząc pełne obaw o wynik.
Czy nasze dziewczyny wyjdą na parkiet z wolą wyszarpania dwóch punktów ( chyba głupie pytanie w przypadku naszych zawodniczek ), nie przestraszą się i nie oddadzą meczu bez walki - bo przecież przed nimi stanie niepokonany lider ? Jest Pan Profesorze blisko drużyny i jeśli to nie jest przedmeczowa tajemnica, czy klika słów na temat sytuacji od wewnątrz drużyny może do nas popłynąć ?
Jesteśmy z Wami dziewczyny, wiedzcie, że w Was wierzymy !!!

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » sob mar 14, 2015 17:30

nie to żebym z tym wielkie nadzieje wiązał, ale po 12 minutach Olsztyn przegrywa z ŁKS 7 punktami. Choć oczywiście jeszcze mnóstwo czasu do końca

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9663
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: rubakin » sob mar 14, 2015 18:04

Niestety, wszystko już w normie

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » sob mar 14, 2015 18:17

można się było spodziewać. Ja tak tylko dla paddierżki razgawora

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9663
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: rubakin » sob mar 14, 2015 18:22

Profesor Ciekawski pisze:można się było spodziewać. Ja tak tylko dla paddierżki razgawora
:) cudów nie ma jak to mówią


Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9663
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: rubakin » ndz mar 15, 2015 16:56


Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29039
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: elektryk » ndz mar 15, 2015 17:08

Ostrovia kontra Malaszewska patrząc po zdobyczach punktowych. Do przerwy wynik cudowny, ale może by tak inne panny włączyły się do gry?

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9663
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: rubakin » ndz mar 15, 2015 17:10

elektryk pisze:
Ostrovia kontra Malaszewska patrząc po zdobyczach punktowych
Prowadzimy, a do tego Nata ma tylko 2 faule :)

Awatar użytkownika
solidus
Posty: 1621
Rejestracja: wt mar 06, 2012 23:08

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: solidus » ndz mar 15, 2015 17:21

elektryk pisze:
Ostrovia kontra Malaszewska patrząc po zdobyczach punktowych. Do przerwy wynik cudowny, ale może by tak inne panny włączyły się do gry?
Rzuca ta, co ma najlepszą skuteczność i dobrze, reszta też walczy (dwie dziewczyny po 3 faule, w zbiórkach nie przegrywamy). Pytanie, co będzie z tą skutecznością dalej, bo ile tak można. Trzeba trzymać kciuki...

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: TytusPullo » ndz mar 15, 2015 17:32

Chcemy kilka trójek! Jest fajnie-nie wtopimy jak w domku 40 pkt.

Jacek64
Posty: 852
Rejestracja: śr mar 31, 2004 10:46
Lokalizacja: Natolin

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Jacek64 » ndz mar 15, 2015 18:16

Na koniec zupełnie niezasłużone -19 :( Walczyły dziewczyny pięknie, no ale w końcówce nic nie wpadało... W relacji tekstowej rzuciła mi się w oczy jedna akcja z połowy 4 kwarty: rzut-pudło-zbiórka w ataku, rzut-pudło-zbiórka w ataku, rzut-pudło-zbiórka w ataku, rzut-pudło-zbiórka w ataku, strata... No nic, cudu nie było, aczkolwiek było tego cudu naprawdę blisko :) Teraz trzymajmy kciuki za dobre dla nas wyniki pozostałych meczów.

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29039
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: elektryk » ndz mar 15, 2015 18:18

Jacek64 pisze:Na koniec zupełnie niezasłużone -19 :( Walczyły dziewczyny pięknie, no ale w końcówce nic nie wpadało... W relacji tekstowej rzuciła mi się w oczy jedna akcja z połowy 4 kwarty: rzut-pudło-zbiórka w ataku, rzut-pudło-zbiórka w ataku, rzut-pudło-zbiórka w ataku, rzut-pudło-zbiórka w ataku, strata... No nic, cudu nie było, aczkolwiek było tego cudu naprawdę blisko :) Teraz trzymajmy kciuki za dobre dla nas wyniki pozostałych meczów.
Jedną zawodniczką to się nie uda wygrać.

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: TytusPullo » ndz mar 15, 2015 18:18

Jelenia Góra walczy w Lublinie i raczej nie odpuszcza, więc mam nadzieję...

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9663
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: rubakin » ndz mar 15, 2015 19:18

No niestety Lublin chyba wygra, w tabeli PzKosz jesteśmy już za Olsztynem, no i jak z wariantami?

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: TytusPullo » ndz mar 15, 2015 19:20

Tylko porażka Olsztyna z Jelenią nas ratuje-inaczej dupa.
Lublin chce się utrzymać, ma wszystko u siebie i pozamiatane.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » ndz mar 15, 2015 21:14

Lublin gra ostatni mecz w Swarzędzu. Ale widać, ze chce się utrzymać, wystawia ekstraklasowe zawodniczki więc pewnie wygra. Poprzedniego dnia grają mecz ekstraklasy w Koninie, to tylko 70 km od Swarzędza.
Większa szansa, że Olsztyn przegra z Karkonoszami. Szkoda tylko, że grają w Olsztynie.
Co ma być to będzie, ale wizja, że polecimy jest realna. Mieliśmy kilka meczów do wygrania, które przegraliśmy, więc teraz nie ma co się skarżyć

ODPOWIEDZ