W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

I liga koszykówki kobiet

Wszystkie tematy związane z sekcją koszykówki

Moderatorzy: AvantGarde, Piotr WW

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9670
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: rubakin » ndz sty 18, 2015 19:57

Profesor Ciekawski pisze: Ciężko było i widać, że w ogóle druga faza będzie ciężka. Trzeba się zmobilizować.
To prawda, walka o utrzymanie. Wygraną na papierze brałem w ciemno, a tu jednak niezła ekipa przyjechała. N.b. Olsztyn przegrał.

Awatar użytkownika
Agata
Posty: 722
Rejestracja: pt paź 24, 2003 14:33
Lokalizacja: Joli Bord

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Agata » ndz sty 18, 2015 19:58

Dziś niestety wyjątkowo słaby mecz w wykonaniu dziewczyn - oceniając oczywiście te grane jako gospodynie.

Zbyt często dziś chyba zapominały, zwłaszcza w końcowce, że koszykówka jest jednak grą zespołową.

Przyjemnie było popatrzeć jak u przeciwniczek piłka chodziła po obwodzie...

Brakuje mi też czasem reakcji Kasi Dulnik w postaci brania "czasu" w kryzysowym momencie czy

też posadzenia na chwilę na ławce gdy niektórym dziewczynom zbyt mocna "zagrzeje się głowa".

Szkoda też, że tak niewiele zawodniczek wchodzi z ławki, co jeszcze dziś jak wspomniał Profesor przy słabej dyspozycji "Paczki" i nieobecności Sylwii Machowicz było boleśnie widoczne

Na zdecydowany dziś plus Iza Błajda która wreszcie miała szansę się przekonać, że kilka błędów to jeszcze nie koniec świata i mam nadzieję, że troszkę podbuduje swoją pewność siebie.

Jak zawsze podziękowania dla dziewczyn za walkę, oby w kolejnych meczach było jednak lepiej :)

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9670
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: rubakin » ndz sty 18, 2015 20:39

Jakaś odpowiedź na pytanie, która grupa silniejsza: http://www.koszykowkakobiet.pl/news/343 ... lejka.html

Z naszej tylko Płock do przodu, z tamtej tylko ŁKS do tyłu

oprawa

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » ndz sty 18, 2015 21:01

ale w górnej połówce drużyny z naszej grupy wygrały 3 mecze. W sumie więc po pierwszej kolejce grupa A - grupa B 4:6.

Jacek64
Posty: 852
Rejestracja: śr mar 31, 2004 10:46
Lokalizacja: Natolin

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Jacek64 » pn sty 19, 2015 5:39

I Herkules dupa, jak pudeł kupa. No nie da się wygrać jak się nie trafia do kosza :(. Za waleczność i ambicję jak zwykle szóstka, ale za skuteczność z pola - pała. Na plus Ania - od kilku meczów pokazuje, że piłka może do niej trafiać na rzut z półdystansu. Na plus Iza, która świetnie weszła w mecz, twardo broniła i świetnie biegała do kontry - szkoda że chyba tylko raz było to wykorzystane. Wszystkie punkty zdobyła "w ruchu", niestety nie siedział jej rzut z wyskoku. Pod tablicą jest dramat ze skutecznością, bo przez cały mecz była tylko jedna podkoszowa - Kurczak i miała tylko 2/10 z pola. Najlepiej oczywiście wypadła Maja, która ciągnęła nam mecz. Zabrakło bardzo punktów Paczki, a pod jej nieobecność trójek Natalii (bo dopóki mecz był w naszym zasięgu miała 0/10, a trafiła 2 trójki jak już było po ptokach). W ostatniej minucie, jak po tych trójkach było -7, to uważam, że trzeba było spokojnie wybronić z jedną akcję (a nie faulować na rzuty osobiste) i później skończyć akcję spokojnym rzutem na koniec meczu a nie szaloną trójkę ze złej pozycji. Wtedy byłaby szansa na -5, a skończyło się na -10, co jest niekorzystne przed rewanżem (tak, wierzę, że dziewczyny powalczą w rewanżu o zwycięstwo!).

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » pn sty 19, 2015 8:44

interesująca relacja z ostatniego meczu naszych następnych rywalek: http://www.uksliderswarzedz.pl/news.php?id=110

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3299
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: dada6 » pn sty 19, 2015 9:59

Jacek64 pisze:I Herkules dupa, jak pudeł kupa. No nie da się wygrać jak się nie trafia do kosza :(.
A no nie da... OK - waleczność, ale też zawsze mnie zastanawia taka nadal spora niepewność niektórych dziewczyn (nie tylko niepewność rzutów, ale generalnie niepewność na boisku), wręcz czasami wyglądają, jakby ich ta sala paraliżowała. To jeszcze było zrozumiałe na początku (brak ogrania), ale jednak trochę tych meczów już zagrały. Wczoraj to było szczególnie widoczne poprzez porównanie z tym, jak się zachowywały, jak wyglądały przeciwniczki.
Poza tym - nie można żmudnie, walecznie gonić przez kilka minut wynik, po czym jak już się osiągnie remis, totalnie sobie odpuścić, zadowolić się dogonieniem rywalek, a w efekcie w ciągu następnych 2 minut stracić 8 punktów (nie zdobywając przy tym żadnego)! To już zadanie dla trenerki, nie wiem, co się powinno w takich sytuacjach robić, żeby ta "para" nie uchodziła. Szybkie zmiany? Przerwa?
Końcówki kwart. Zobaczcie, że w ostatnich 2 minutach drugiej kwarty zdobyliśmy 0 punktów (Jelenia Góra 4), w ostatnich 2 minutach trzeciej też 0 punków (przeciwniczki 8). 12 punktów straty z końcówek dwóch kwart i "pozamiatane"...
Na plus oczywiście jak zwykle doping, fajna oprawa (Ultras Enigma!), konkurs historyczny (ew. tylko można przygotować większą liczbę pytań ;-), stopniować ich trudność).

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9670
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: rubakin » pn sty 19, 2015 14:48


Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3299
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: dada6 » pn sty 19, 2015 19:05

rubakin pisze:Kunszt, ba artyzm wykonania (Izy i fotografa): https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/ ... 9994_o.jpg
W 100% zgoda! W ogóle Marcin ma OGROMNE wyczucie fotograficzne i jego nieszablonowe zdjęcia bardzo mi się podobają (nie ma go chyba na forum, więc mogę otwarcie chwalić;). Jakiś miesiąc temu jeden z meczów fotografowała zamiast niego jakaś dziewczyna - była straszliwie potem wychwalana na facebooków przez ważne osoby z SKK ;), podczas gdy jej zdjęcia, choć naprawdę niezłe, były wg mnie znacznie słabsze od tego, co na każdym meczu robi Marcin.

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9670
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: rubakin » pn sty 19, 2015 19:26

Ciekawe, może są jakieś konkursy, festiwale polskiej fotografii sportowej, Marcin mógłby spróbować, poważnie...

Ważne osoby, są jeszcze ważniejsze, gdy wychwalają ;)

kwachu
Posty: 703
Rejestracja: pn lut 28, 2005 16:14
Lokalizacja: Ursynów

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: kwachu » pn sty 19, 2015 22:09

dada6 pisze:
Jacek64 pisze:I Herkules dupa, jak pudeł kupa. No nie da się wygrać jak się nie trafia do kosza :(.
A no nie da... OK - waleczność, ale też zawsze mnie zastanawia taka nadal spora niepewność niektórych dziewczyn (nie tylko niepewność rzutów, ale generalnie niepewność na boisku), wręcz czasami wyglądają, jakby ich ta sala paraliżowała. To jeszcze było zrozumiałe na początku (brak ogrania), ale jednak trochę tych meczów już zagrały. Wczoraj to było szczególnie widoczne poprzez porównanie z tym, jak się zachowywały, jak wyglądały przeciwniczki.
Poza tym - nie można żmudnie, walecznie gonić przez kilka minut wynik, po czym jak już się osiągnie remis, totalnie sobie odpuścić, zadowolić się dogonieniem rywalek, a w efekcie w ciągu następnych 2 minut stracić 8 punktów (nie zdobywając przy tym żadnego)! To już zadanie dla trenerki, nie wiem, co się powinno w takich sytuacjach robić, żeby ta "para" nie uchodziła. Szybkie zmiany? Przerwa?
Końcówki kwart. Zobaczcie, że w ostatnich 2 minutach drugiej kwarty zdobyliśmy 0 punktów (Jelenia Góra 4), w ostatnich 2 minutach trzeciej też 0 punków (przeciwniczki 8). 12 punktów straty z końcówek dwóch kwart i "pozamiatane"...
Na plus oczywiście jak zwykle doping, fajna oprawa (Ultras Enigma!), konkurs historyczny (ew. tylko można przygotować większą liczbę pytań ;-), stopniować ich trudność).
Pierwsze koty za płoty. A konkursy jak najbardziej. Kiedyś na koszu ktoś wygrał nawet weekend w luksusowym hotelu. Rzucił z 3/4 boiska do kosza. Ale póki co zanim się znów znajda sponsorzy na takie wygrane może konkursy takie jak ostatnio.

Awatar użytkownika
Hubert
Posty: 1198
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 21:36
Lokalizacja: Wawa/BMW/MOK.

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Hubert » pn sty 19, 2015 23:27

Zdjęcie super, ale jak ta 7-mka w Karkonoszach grała!

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9670
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: rubakin » wt sty 20, 2015 10:39

Już jak 7 wyszła na rozgrzewkę, to myślałem, że to trenerka-motywator - ogień kobita!

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9670
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: rubakin » śr sty 21, 2015 19:32

TV, od 03,28 o meczu z Karkonoszami + wypowiedź Kasi Dulnik http://warszawa.tvp.pl/18514037/19012015

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » czw sty 22, 2015 7:17

rubakin pisze:TV, od 03,28 o meczu z Karkonoszami + wypowiedź Kasi Dulnik http://warszawa.tvp.pl/18514037/19012015
Dzięki Rubakinie. Działa Wam ten link? Ja nie mogę otworzyć, ale może dlatego, że mam za słaby internet tu gdzie teraz jestem na feriach

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9670
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: rubakin » czw sty 22, 2015 7:26

Profesor Ciekawski pisze:
rubakin pisze:TV, od 03,28 o meczu z Karkonoszami + wypowiedź Kasi Dulnik http://warszawa.tvp.pl/18514037/19012015
Dzięki Rubakinie. Działa Wam ten link? Ja nie mogę otworzyć, ale może dlatego, że mam za słaby internet tu gdzie teraz jestem na feriach
Nie ma za co:) u mnie ciągle działa

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » sob sty 24, 2015 17:31

no i Olsztyn wygrał po 14 kolejnych porażkach. Zadecydowała trzecia kwarta. Myślałem, że jest tylko jedna drużyna, która potrafi tak zawalić pierwsze minuty po przerwie. W połowie trzeciej kwarty było 16:2 dla Olsztyna

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » ndz sty 25, 2015 18:57

my tu sobie gadu gadu (a właściwie w sąsiednim wątku) a tymczasem Karkonosze po bardzo ciekawym i zaciętym meczu pyknęły 5 punktami Mon-Pol i zrównały sie już z nami punktami. AZS Uniwersytet Gdański "planowo" wygrał z ŁKS i też już ma tyle zwycięstw co my.
Za nami tylko: ŁKS, KKS Olsztyn (1 zwycięstwo mniej, ale peszy od nas bilans meczów bezpośrednich), AZS UMCS II (2 zwycięstwa mniej i gorszy bilans w meczach z nami).
W następnej kolejce UMCS jedzie do Łodzi i zdziwię się jak nie wygra. A Olsztyn jedzie do Ostrowa i zdziwię sie jak wygra. A Karkonosze jadą do Gdańska (ciekawe czy też bez noclegu?) - więc ktoś wygra, a ktoś przegra.
Oj będę jeszcze emocje w dole tabeli.

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9670
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: rubakin » śr sty 28, 2015 6:36

A teraz Gorzów, a później Ostrovia - najważniejsze będzie podnieść się po tych 4 meczach. Okazja w 5 kolejce - ŁKS, musimy ten mecz wygrać. Tak to wygląda, chyba, że są jakieś zmiany w terminarzu.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » śr sty 28, 2015 6:45

nie da się ukryć, że 4 porażki w pierwszych czterech meczach to jest prawdopodobna opcja. Więc mecz w Łodzi będzie strasznie ważny.
Co do terminarza - na razie nie ma zmian, ale w podobno turniej U-22 ma nachodzić na termin meczu z Ostrovią, więc nie wiadomo jeszcze jak to będzie.
A potem turniej finałowy może się nałozyć na rewanż ze Swarzędzem

Awatar użytkownika
Decik
Posty: 2310
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 2:10

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Decik » śr sty 28, 2015 19:50

Czy wobec hmmm porażek naszych Pań istnieje szansa że nas wywalą z ligi?

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9670
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: rubakin » śr sty 28, 2015 20:03

Decik pisze:Czy wobec hmmm porażek naszych Pań istnieje szansa że nas wywalą z ligi?
Gdy ekipy z tamtej grupy będą grały do końca, a Lublin nie wystawi w jakiś meczach drużyny złożonej z zawodniczek pierwszej drużyny to utrzymamy się. Ważne, żeby coś wygrać, nie tylko z ŁKS

Awatar użytkownika
Decik
Posty: 2310
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 2:10

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Decik » czw sty 29, 2015 19:19

Oby bo sytuacja robi sie nieciekawa.....

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9670
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: rubakin » sob sty 31, 2015 13:46

:flaga: SKK Polonia Warszawa:
MAMY TO! Wygrywamy 88:85 w Gorzowie!

UFFFFFFFFFFFFFFFFFF!!!!!!! ale emocje :brawa:

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » sob sty 31, 2015 14:23

po klęsce w Swarzędzu niespodziewana (dla mnie, niedowiarka) wiktoria z faworyzowanym AZS Gorzów. Na 7 kolejek do końca mamy 6 punktów przewagi nad ŁKS i praktycznie 3 przewagi nad AZS UMCS (bo mamy lepszy bilans bezpośrednich spotkań). Nie jest źle, jeszcze z 1-2 zwycięstwa i utrzymanie będzie pewne. A czekają nas 2 mecze z ŁKS (same się nie wygraja, ale jesteśmy faworytem).
Dziś Maja 19 punktów w pierwszej kwarcie, dołozyła jeszcze 9 w trzeicej, a na początku czwartej spadła za 5 fauli
Natalia - przyczajona w pierwszej połowie, tylko 5 punktów, za to sporo asyst. Ale w II połowie rzuciła 28 punktów (razem 33) i miała 13 asyst.
Paczka - zaczęła nienadzwyczajnie, ale 3 trójki w ostatniej kwarcie dały nam kontakt i odrobienie strat
Sylwia Machowicz dorzuciła 8 punktów, Kurczak 6 (też spadł za 5 przewinień, chyba w połowie ostatniej kwarty).
Za tydzień - w niedzielę o 19 - mecz z najsilniejszą drużyna naszej grupy - z Ostrovią.
Przełożony na 19, bo jeszcze tego samego dnia rano - o 10:00 - gramy w turnieju U-22 w Gdyni. I to mnie martwi - Iza, Paczka, Zduniak i Ania Kolad będą zmęczone ranna grą i podróżą. A te dwie pierwsze to nasze podstawowe zawodniczki.

ODPOWIEDZ