W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

I liga koszykówki kobiet

Wszystkie tematy związane z sekcją koszykówki

Moderatorzy: AvantGarde, Piotr WW

Awatar użytkownika
mt7968
Posty: 210
Rejestracja: wt lip 23, 2013 7:53
Lokalizacja: Right Bank Warsaw

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: mt7968 » wt lis 18, 2014 1:17

dada6 pisze:
Twitter. Zdecydowanie przydałoby się ożywić konto https://twitter.com/SKKPolonia, które na razie ogranicza się jedynie do automatycznych przerzutów wpisów z facebooka. A w sporcie twitter ma ogromne znaczenie (nie wiem, czy nie większe niż fb). To nie jest dużo roboty, żeby wrzucić wynik meczu, zdjęcie (nie tylko linki do zdjęć na fb), linki do (bez wazeliny!) doskonałych profesorskich relacji. Nie wspominając już o aktywnym udziale w dyskusjach.


Super pomysł. A podjąłbyś się ruszenia tego konta? Bo nam trochę rąk do pracy brakuje. Serio - jak masz choć trochę pojęcie to zapraszamy do współpracy.

kwachu
Posty: 703
Rejestracja: pn lut 28, 2005 16:14
Lokalizacja: Ursynów

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: kwachu » wt lis 18, 2014 6:00

dada6 pisze:
Profesor Ciekawski pisze:Relacja na stronie skkpolonia.pl
http://skkpolonia.pl/profesorskim-okiem ... rt-prosze/
A nie mówiłem, że będzie pięknie opisane? ;-). Do tego z cytatem z mojego wpisu - moja duma nie ma granic :-)

Przy okazji - jeśli mogę się pomądrzyć - dwie sprawy:

Cegiełki. Naprawdę emocje, które nam są fundowane, nie są warte choćby 10 zł? Nie wyobrażam sobie wejść na mecz i nie kupić cegiełki - czułbym się jakbym wchodził "na krzywy ryj". Żeby nie być gołosłownym: (byłem na 3 meczach, nie byłem na pierwszym - a w sobotę niestety znowu nie będę mógł być).

Twitter. Zdecydowanie przydałoby się ożywić konto https://twitter.com/SKKPolonia, które na razie ogranicza się jedynie do automatycznych przerzutów wpisów z facebooka. A w sporcie twitter ma ogromne znaczenie (nie wiem, czy nie większe niż fb). To nie jest dużo roboty, żeby wrzucić wynik meczu, zdjęcie (nie tylko linki do zdjęć na fb), linki do (bez wazeliny!) doskonałych profesorskich relacji. Nie wspominając już o aktywnym udziale w dyskusjach.
Mamy to o czym wielokrotnie pisałem. Cegiełki się nie sprawdzają co potwierdziło wiele akcji tego typu. Chętnych wielu tylko kasy mało. Jak najszybciej wprowadzić bilety np. po 10 zł. Jak jest za darmo to tak jak w dawnych czasach z pewną wycieczką zakładową na grzyby. Zapisało się na wyjazd gratis pracowników na 4 autokary, a okazało się w dniu wyjazdu że zapełnił się jeden, a trzy są puste.

kozi
Posty: 804
Rejestracja: pn gru 08, 2003 15:53

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: kozi » wt lis 18, 2014 9:11

też uważam, że bilety za 10 to dobry pomysł, cegiełki mogą pozostać dodatkowo, za darmochę to jakoś tak ludzie nie szanują tego co mają

Awatar użytkownika
mt7968
Posty: 210
Rejestracja: wt lip 23, 2013 7:53
Lokalizacja: Right Bank Warsaw

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: mt7968 » wt lis 18, 2014 10:28

kozi pisze:też uważam, że bilety za 10 to dobry pomysł, cegiełki mogą pozostać dodatkowo, za darmochę to jakoś tak ludzie nie szanują tego co mają
Chłopaki, nawet nie wiecie jak bardzo mnie cieszą te wypowiedzi w kwestii biletów :) . Rozwiewa to wszelkie wątpliwości zarządu sekcji w kwestii ich wprowadzenia. I nawet kwota, którą proponujecie, się zgadza. W moim przekonaniu to też jest jedyny słuszny kierunek.

kozi
Posty: 804
Rejestracja: pn gru 08, 2003 15:53

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: kozi » wt lis 18, 2014 12:48

no i wnoszenie browaru na halę to obciach, za chwilę będą pierwsze problemy z najebanymi

Awatar użytkownika
mt7968
Posty: 210
Rejestracja: wt lip 23, 2013 7:53
Lokalizacja: Right Bank Warsaw

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: mt7968 » wt lis 18, 2014 13:13

kozi pisze:no i wnoszenie browaru na halę to obciach, za chwilę będą pierwsze problemy z najebanymi
100% zgody. To też nasze spostrzeżenie. Cud, że koleś nie spadł na parkiet. Do ogarnięcia w sobotę.

KRG
Posty: 875
Rejestracja: sob mar 02, 2013 10:46

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: KRG » wt lis 18, 2014 13:49

a była znowu grupa bezmózgów wyklinających legię?

Awatar użytkownika
mt7968
Posty: 210
Rejestracja: wt lip 23, 2013 7:53
Lokalizacja: Right Bank Warsaw

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: mt7968 » wt lis 18, 2014 14:39

KRG pisze:a była znowu grupa bezmózgów wyklinających legię?
Była, ale byli w takim stanie, że trudno było ich zrozumieć. Raczej byli śmieszni niż męczący, ale nie lekceważyłbym zjawiska.

Awatar użytkownika
mt7968
Posty: 210
Rejestracja: wt lip 23, 2013 7:53
Lokalizacja: Right Bank Warsaw

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: mt7968 » wt lis 18, 2014 15:14

Relacja w TV - od 3:22 o meczu: http://www.tvp.pl/warszawa/informacyjne ... 4/17695540. Tylko nie liczcie, że zobaczycie tam legendarny rzut Natalii :lol: . No ale Iza, Paczka i Maja się ze swoimi załapały.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » wt lis 18, 2014 16:17

a propos biletów: w zasadzie ja też popieram opcję biletów. Tylko obawiam się, że na razie jest dla nas zbyt trudna organizacyjnie. Ale tak, trzeba dojść do tego.
Tylko jeszcze jedna refleksja: jeden z kibiców, który bardzo mocno opowiada się za biletami już dwukrotnie wykręcił się z zakupu cegiełki. Trochę to dla mnie niekonsekwentne. (nie mówię o wypowiadających się powyżej, bynajmniej).

Awatar użytkownika
goora
Posty: 3937
Rejestracja: czw maja 24, 2007 15:21
Lokalizacja: Stara Ochota

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: goora » wt lis 18, 2014 16:27

a to pewnie ja. nie miałem kasy przy sobie. byłby bilet musiałbym mieć :-(

Awatar użytkownika
mt7968
Posty: 210
Rejestracja: wt lip 23, 2013 7:53
Lokalizacja: Right Bank Warsaw

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: mt7968 » wt lis 18, 2014 16:41

goora pisze:a to pewnie ja. nie miałem kasy przy sobie. byłby bilet musiałbym mieć :-(
:lol:

Awatar użytkownika
Hubert
Posty: 1198
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 21:36
Lokalizacja: Wawa/BMW/MOK.

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Hubert » śr lis 19, 2014 10:58

Bilety- mus, 10 zeta dobra cena. A jak skarbowo i statutowo bilety ugryźć? Po wypłacie i tak zrobię przelew na konto. Niech się SKK rozrasta i rośnie w siłę. Jak dla mnie alko na hali to zawsze zagrożenie, chyba trzeba postulować zakaz wnoszenia szkła. Nie dość, że poziom wożenia się może wzrosnąć, to jak nie daj Boże, komuś ta butelka spadnie, to kłopot murowany.

Awatar użytkownika
mt7968
Posty: 210
Rejestracja: wt lip 23, 2013 7:53
Lokalizacja: Right Bank Warsaw

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: mt7968 » śr lis 19, 2014 11:47

Hubert pisze:Bilety- mus, 10 zeta dobra cena. A jak skarbowo i statutowo bilety ugryźć? Po wypłacie i tak zrobię przelew na konto. Niech się SKK rozrasta i rośnie w siłę. Jak dla mnie alko na hali to zawsze zagrożenie, chyba trzeba postulować zakaz wnoszenia szkła. Nie dość, że poziom wożenia się może wzrosnąć, to jak nie daj Boże, komuś ta butelka spadnie, to kłopot murowany.
Formalnie jesteśmy do sprzedaży przygotowani (mamy regulamin sprzedaży, skarbowo też już czekamy tylko na jeden papierek). Największym wyzwaniem jest sama organizacja sprzedaży w dniu meczu, bo tu łatwo o wtopę. Ale szykujemy się do tego, bez dwóch zdań. Tyle, że ilość problemów, które trzeba rozwiązywać po drodze, jest niewiarygodna. Co do alko to trudno mi nawet to komentować - sprawa jest oczywista. Na pewno przedsięweźmiemy środki zaradcze już w tę sobotę.

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3298
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: dada6 » śr lis 19, 2014 12:43

Z tymi środkami zaradczymi nie ma też co przesadzać - wystarczy zagadać, poprosić :). Przecież mówimy o kilku normalnych osobach, pewnie większości znanych. A to jest na zasadzie - na jednym meczu dwóch było z piwem, nikt nic im nie powiedział (czyli domyślnie: nikomu to nie przeszkadzało), to na następnym było już czterech itd. A nie każdy jest wyczulony na karcące spojrzenia osób decyzyjnych ;).
(a od razu - ja nie jestem z tych od piwa, ostatnio na mecze przyjeżdżam samochodem, więc o alko nie ma mowy ani na hali, ani nawet w CK).

AvantGarde
Posty: 10553
Rejestracja: wt lut 10, 2009 2:37

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: AvantGarde » czw lis 20, 2014 12:12

No ja piłem na zeszłym meczu i co? Teraz już 4 przyszło? :lol:
Starałem się z Niemca,ale jak najbardziej się grzecznie dostosuje i 10 za bilet zapłacę :)
Liczy się doping dla dziewczyn. A Ty goora nie miałeś być chory?

Awatar użytkownika
goora
Posty: 3937
Rejestracja: czw maja 24, 2007 15:21
Lokalizacja: Stara Ochota

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: goora » czw lis 20, 2014 14:49

w ta niedziele mnie nie bylo z tej przyczyny i przegapilem to wspaniale widowisko, mam nadzieje ze jeszcze jakiegos buzzerbeatera zobaczymy Avant ;-)

Eternia
Posty: 1101
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 13:44

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Eternia » sob lis 22, 2014 13:05

Obiło mi się o uszy, że dzis na koszu mają byc race, oczywiście poza salą 8)

bobermicz
Posty: 98
Rejestracja: pn mar 12, 2012 14:00

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: bobermicz » sob lis 22, 2014 20:36

Jaki wyniki póki co?

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » sob lis 22, 2014 23:26

wynik do bani. Gra momentami ładna, ale bardzo mało skuteczna. Trudno, trzeba próbować dalej.
Natomiast zmobilizowali się kibice.I na trybunach (doping długimi okresami bardzo konkretny). I przy zakupie cegiełek - dziś 520 zł.

Jacek64
Posty: 852
Rejestracja: śr mar 31, 2004 10:46
Lokalizacja: Natolin

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Jacek64 » ndz lis 23, 2014 0:45

Skuteczność z gry poniżej 28%, za 1 punkt niewiele ponad 50% i wszystko jasne... Z taką skutecznością nie da się z żadnym zespołem wygrać... Dziewczyny walczyły, szarpały, no ale nie wchodziło, nie wchodziło i jeszcze raz nie wchodziło. No nic. Następnym razem musi być lepiej. Może z UW dziewczyny zagrają na luzie, bo nie będą faworytkami i wszystko będzie im wychodzić i wszystkie rzuty wchodzić? :-)

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » ndz lis 23, 2014 7:41

Wszystkiemu winna pierwsza kwarta.Skuteczność z gry 10%! Moim zdaniem zaczęło sie od pecha przy pierwszych rzutach, a potem działała juz psychika

kozi
Posty: 804
Rejestracja: pn gru 08, 2003 15:53

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: kozi » ndz lis 23, 2014 9:49

do zespołów z czołówki nam daleko, gra podobna do taktyki "pała na kosmala" - w wykonaniu naszych dziewczyna tzn. bierz piłkę Natalio i coś zrób, osobiste na poziomie podwórkowym, w pierwszej połowie beznadzieja a Kaśka nie przerywa tej padliny czasem na uspokojenie, na plus jak zwykle walka i doping, myślę, że tylko kadzenie im nie pomaga

goniec
Posty: 702
Rejestracja: śr gru 03, 2008 20:23

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: goniec » ndz lis 23, 2014 10:32

po prostu rywalki dobrze się przygotowały do meczu. pressing na całym boisku skutecznie męczył dziewczyny, stąd słaba skuteczność rzutów. ogólnie widać było, że rywalki przewyższają nas pod względem organizacji gry. druga kluczowa sprawa to tablice. jeśli ktoś prowadził statystyki, to w zbiórkach w ataku dziewczyny zostały po prostu zniszczone. ile było akcji, gdzie nawet rzucające z Gdańska same zbierały piłki po swoich rzutach. :shock: ale Kasia Dulnik na pewno doskonale to widzi i wyciągnie wnioski. :)
tu nad wisłą gdzie syreni gród! :twisted:
... niech ktoś przypomni cały tekst!
Ostatnio zmieniony ndz lis 23, 2014 10:43 przez goniec, łącznie zmieniany 1 raz.

kozi
Posty: 804
Rejestracja: pn gru 08, 2003 15:53

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: kozi » ndz lis 23, 2014 11:04

Jozek pisze:Kozi,
To nie jest takie proste jak piszesz, a już na pewno kładzenie nie ma większego wpływu.
Koszykówka to jest specyficzny sport i tu często dominuje prawo serii.
Można rzucić 20 pkt z rzędu, ale tez nie rzucić 10 kolejnych osobistych czy mieć 3 straty pod rząd.

Absolutnie nie zgadzam sie z Tobą ws braku taktyki i tym, ze tylko Natka ciągnie zespół.
To jest LIDERKA, ale reszta daje radę. Monika Maj 7 zbiórek w ataku! I jak dla mnie MVP.

Po prostu jak sie mierzysz z wyższym, lepszym jakościowo zespołem i to bardziej zgranym to nie ma łatwych rozwiązań. Coś sie uda, albo nie. Kluczowe staje sie szczęście i psychika.
Tu pełen podziw. Symptomatyczna była walka o ostatnia piłkę w meczu.
szczęście to w lotto, na boisku umiejętności, psychika oczywiście, Monika Maj bardzo waleczna i dużo zbiórek ale nie po raz pierwszy nie trafia sam na sam z koszem. Brak wzięcia czasu podczas tragicznej serii ewidentny błąd trenera, tak jak już napisałem wielki plus za walkę. Bardzo dobrze ułożoną rękę ma jedna z naszych najniższych(przykro mi ale nie pamiętam nazwiska) szkoda, że nie została wpuszczona wcześniej kiedy rywalki falowały bezkarnie wiedząc o tym, że nie trafiamy.
Na walkę o wyższe cele niż utrzymanie mamy w zespole 2 zawodniczki, oczywiście w tym sezonie walczymy o utrzymanie i mam nadzieję, że ten potencjał wystarczy.

ODPOWIEDZ